Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5

Thread: Stelios Log

  1. #1
    New Bodybuilder Stallion91's Avatar
    Join Date
    21-06-23
    Location
    Ελευσίνα
    Posts
    1

    Default Stelios Log

    Γεια σας,

    Είμαι 32 χρονών, 1.82 και 134.5 κιλά. Δε ξέρω ακόμη ακριβώς τι πράγματα θέλω να σημειώνω, οπότε θα κάνω edit αυτό το post. Θα ανεβάσω και φωτο.
    Έχω ξεκινήσει προσπάθεια με διατροφολόγο από τις 22/04/2023 για να χάσω βάρος, είχα ξεκινήσει 143 κιλά. Είχα κάνει δύο βδομάδες κενό και κάποια στιγμή τον Μάιο είχα κολλήσει.

    Από τις 15/06 έχω ξεκινήσει γυμναστήριο και κολυμβητήριο. Πιο πριν προσπαθούσα να περπατάω για να ξεκινήσω να κινούμαι. Έκανα 3-4 βόλτες τη βδομάδα από ένα μισάωρο, δε μπορούσα για πολλά πολλά στην αρχή.
    Θα προσπαθήσω να γράφω διατροφή και τις ασκήσεις που κάνω στο γυμναστήριο και κολυμβητήριο.

    Γενικά κάνω καθιστική ζωή δυστυχώς, είμαι οριακά για ζάχαρο και έχω λίπος στο συκώτι αρκετά χρόνια τώρα.
    Έχω επίσης δισκοπάθεια στον Ο4-Ο5 και πρόσφατα από μαγνητική στο αριστερό ισχίο έμαθα ότι εκεί έχω μηροκοτυλιαία πρόσκρουση.

    Δεν νιώθω καλά με τα κιλά μου, όμως είμαι χαρούμενος για όσα έχω χάσει μέχρι τώρα και για το από δω και πέρα. Κυρίως για το πρόγραμμα διατροφής που τηρώ με την διατροφολόγο (παλιότερα ήταν πολύ κακής ποιότητας η διατροφή μου).
    Φτιάχνω αυτό το log για να έχω ένα μέρος να σημειώνω την πορεία μου, να δεχτώ συμβουλές/γνώμες και πιο πολύ θα διαβάζω στο φόρουμ παρά θα γράφω έξτρα πράγματα.

    Πραγματικά ευχαριστώ πολύ όλα τα μέλη του φόρουμ που έχουν ρίξει τόση δουλειά, βοηθάτε πάρα πολύ κόσμο.
    2023_06_21.jpg 2023_06_21_1.jpg
    Last edited by Stallion91; 22-06-23 at 14:50.

  2. #2
    Senior Bodybuilder ΜΕΜΟΣ's Avatar
    Join Date
    07-01-11
    Location
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Posts
    1,689

    Default

    Προς το παρόν καλωσόρισες και μπράβο για τις αποφάσεις που πήρες. Εύχομαι να πετύχεις τους στόχους σου.
    Rome wasn't built in a day

  3. #3
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,618

    Default

    Καλησπέρα και από μένα και καλώς ήρθες στην παρέα μας φίλε. Με υπομονή και επιμονή θα φτάσεις το στόχο που θες. Δώσε βάση στην διατροφή και στο έλλειμμα σου ξεκίνα και μια δραστηριότητα σιγά σιγά και με την πάροδο του χρόνου θα δεις μεγάλη αλλαγή.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,875

    Default

    Mπράβο για την απόφαση να αλλάξεις το σώμα σου και να βελτιώσεις την υγεία σου!
    Καλή αρχή με το ημερολόγιό σου και καλή επιτυχία στο στόχο σου!

  5. #5
    New Member
    Join Date
    26-08-22
    Posts
    88

    Default

    Καλώς όρισες κι ελπίζω να ολοκληρώσεις τον στόχο σου!
    Κάνε δραστηριότητες που σου αρέσουν και σου προκαλούν το ενδιαφέρον για να έχεις όρεξη.
    Καλή δύναμη και καλό κουράγιο!
    Μία απόφαση είναι!!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •