Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 28 of 28
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-05-11
    Posts
    16

    Default Κάψιμο Λίπους και Σύσφιξη!

    γεια σας ! ειμαι καινουρια εδω και γραφτηκα γιατι θελω τη βοηθεια σας ! οι γυμναστες μου λενε ο καθενας διαφορετικα και με εχουν μπερδεψει !
    ξεκινησα περσι διαιτα κ γυμναστικη κ εχω χασει 42 κιλα ! τωρα ειμαι 64 με υψος 1,68 ! στο σωμα μου υπαρχει αρκετο λιπος και φαινετε ! επισης και η αναποφευκτη χαλαρωση ιδιατερα στην κοιλια.. παρολο που παω καθε μερα γυμναστηριο...

    αυτο που σκεφτομαι να κανω τωρα ειναι να πηγαινω το πρωι ΝΗΣΤΙΚΗ για αεροβια σε ελλειπτικο ενα 45 λεπτο και να πηγαινω μετα απογευμα για βαρη,κοιλιακους κλπ

    αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν ειναι σωστο να τα κανω ξεχωριστα και αν ναι, να ξανακανω και το απογευμα αεροβια?? πριν και μετα τα βαρη..

    ευχαριστω !!!

  2. #2
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Δικη μου γνωμη ειναι να φτιαξεις μια ισσοθερμιδικη διατροφη με ποιοτικο φαγητο και αρκετη πρωτεινη στα γευματα σου και να κανεις την αεροβια σου μετα τα βαρη και ολα θα φτιαξουν ,απλα θελουν το χρονο τους.Το 70 % ειναι η διατροφη στη περιπτωση σου και οχι η ταλαιπωρια .

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-05-11
    Posts
    16

    Default

    σ ευχαριστω πολυ για τη συμβουλη σου !!! κανω διατροφη κανονικα... στις 1100 θερμιδες με αρκετη πρωτεινη..
    αλλα θελω να το προσπαθησω πιο συστηματικα με τη γυμναστικη........

  4. #4
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    Quote Originally Posted by xristinaki View Post
    στις 1100 θερμιδες
    πολυ λιγες ειναι
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-05-11
    Posts
    16

    Default

    το ξερω...αλλα πλεον μονο σ αυτες χανω...

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by xristinaki View Post
    ξεκινησα περσι διαιτα κ γυμναστικη κ εχω χασει 42 κιλα !
    Kαλως όρισες Χριστινάκι στο φόρουμ.

    Τα 42 κιλά πως τα έχασες; Μόνη σου;

    τωρα ειμαι 64 με υψος 1,68 ! στο σωμα μου υπαρχει αρκετο λιπος και φαινετε ! επισης και η αναποφευκτη χαλαρωση ιδιατερα στην κοιλια.. παρολο που παω καθε μερα γυμναστηριο...
    Η χαλάρωση και το λίπος δεν είναι κάτι εύκολο. Μπορεί να πηγαίνεις γυμναστήριο, αλλά παίζει ρόλο πόσο καιρό και τι κάνεις εκεί. Και το βασικότερο, τι τρως.


    αυτο που σκεφτομαι να κανω τωρα ειναι να πηγαινω το πρωι ΝΗΣΤΙΚΗ για αεροβια σε ελλειπτικο ενα 45 λεπτο και να πηγαινω μετα απογευμα για βαρη,κοιλιακους κλπ

    αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν ειναι σωστο να τα κανω ξεχωριστα και αν ναι, να ξανακανω και το απογευμα αεροβια?? πριν και μετα τα βαρη..

    ευχαριστω !!!
    Η αερόβια και τα βάρη είναι η μία πτυχή. Η άλλη είναι η διατροφή. Για να συνεχίσεις να χάσεις κι άλλο λίπος πρέπει να τα συνδιάσεις.

    Οι αερόβιες με άδειο στομάχι θα σε αποδυναμώσουν,κάθε άλλο παρά καλό θα σου κάνουν τώρα. Σκέψου να σαι και σε δίαιτα να χεις και προπόνηση στο γυμναστήριο, θα κλατάρεις.

    Βάλε ένα μακροπρόθεσμο και εφικτό στόχο και δούλεψε πανω σ'αυτόν. Και βελτίωσε την ποιότητα ζωής σου, έτσι μόνο θα έχεις μόνιμα αποτελέσματα.

  7. #7
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by xristinaki View Post
    το ξερω...αλλα πλεον μονο σ αυτες χανω...
    Ναι αλλα οχι για πολυ. Και μετα τι θα κανεις; Θα τρως αερα;

  8. #8
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Το θεμα δεν ειναι να χανεις μυικο ιστο αλλα λιπος και με 1100 θερμιδες μονο σε συναγερμο βαζεις τον οργανισμο σου και αυτο σημαινει +λιπος -μυες ,αρα το αποτελεσμα σου ολοενα θα γινεται και χειροτερο ,εχεις συντηρηση γυρω στις 1950 ,καταλαβαινεις λοιπον οτι μιλαμε κοντα για τις μισες θερμιδες κατω,ποσο νομιζεις οτι θα αντεξεις ενα τετοιο προγραμμα με 45λεπτη αεροβια νηστικη καθε μερα ,βαρη και 1100 θερμιδες ,αν φτασεις στις 3 εβδομαδες καλα θα ειναι και μετα περα απο τους κυνδινους που εγκυμωνεις για την υγεια σου ,οσα κιλα εχασες θα τα παρεις επι 2 γιατι ειναι 95% βεβαιω οτι με τετοια στερηση θα κατεβαζεις οτι βρεις μπροστα σου...Εγω σου προτεινω να διαβασεις τα λογκ απο τις κοπελες(που διατηρουν αψογαο αρχειο) να παρεις ιδεες απο τις διατροφες τους και να αλλαξεις πλανο.

  9. #9
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-05-11
    Posts
    16

    Default

    σας ευχαριστω πολυ ολους σας..!!!
    τα κιλα τα εχασα με διαιτολογο... και τωρα εδω και 1 εβδομαδα σταματησα να πηγαινω και κανω τα προγραμματα του... κ εκεινος μου ελεγε πως ειναι πολυ λιγες οι θερμιδες αλλα ο οργανισμος μου μνο σ αυτες χανει... !
    γυμναστηριο πηγαινα καθημερινα απο τοτε που ξεκινησα...και μπορω να πω πως για τα τοσα κιλα που εχασα το σωμα μου ειναι σε καλη κατασταση...
    λεω να δοκιμασω την πρωινη αεροβια για καψιμο και βαρη το απογευμα μηπως δω διαφορα....

  10. #10
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Quote Originally Posted by xristinaki View Post
    λεω να δοκιμασω την πρωινη αεροβια για καψιμο και βαρη το απογευμα μηπως δω διαφορα....
    Το χρονο σου θα χασεις μονο ,αν η διατροφη σου ειναι καλη και εχεις ενα προγραμμα που να σε ακολουθει σε ολη σου τη ζωη δεν χρειαζεται να τρεχεις πρωι-βραδυ στο γυμναστηριο , γινεται ψυχαναγκασμος απο καποιο σημειο και μετα ,θα βαρεθεις ,μη κοιτας μονο το σωμα ειναι και η ψυχη παρεα με αυτο ,αν το ενα χασει το αλλο υπαρχει προβλημα ,οσο για τις θερμιδες που σου ειπε ο διατροφολογος ναι σιγουρα θα χασεις αλλα υπαρχουν 3 βασικα προβληματα που στα εξηγησα και πιο πανω,1ον θα χασεις μυικη μαζα και οχι τοσο λιπος ,2ον θα κουραστεις και θα αποτυχεις που σημαινει βεβεα αποτυχια και μετα θα κατεβαζεις το καταπετασμα απο τη στερηση ,3ον εισαι υποψηφια για προβληματα υγειας ακομα και ορμονολιγικης φυσεως ,1100 θερμιδες με αεροβια και βαρη δεν υπαρχουν ,ετσι να του πεις του διατροφολογου σου.
    Last edited by veggeto; 16-05-11 at 12:18.

  11. #11
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Χριστίνα, καλως ήρθες κι από μένα. Τα παιδιά, σου είπαν τι πρέπει να γνωρίζεις για αρχή. Εγώ θέλω να σε ρωτήσω αν έχεις κάνει καμιά λιπομέτρηση πρόσφατα.
    Επίσης, αν θέλεις να μας πεις την ηλικία σου. Καλή επιτυχία στο στόχο σου.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  12. #12
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-05-11
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by cuban View Post
    Χριστίνα, καλως ήρθες κι από μένα. Τα παιδιά, σου είπαν τι πρέπει να γνωρίζεις για αρχή. Εγώ θέλω να σε ρωτήσω αν έχεις κάνει καμιά λιπομέτρηση πρόσφατα.
    Επίσης, αν θέλεις να μας πεις την ηλικία σου. Καλή επιτυχία στο στόχο σου.

    καλως σας βρηκα !!
    ειμαι 19 χρονων.. και σημερα εκανα λιπομετρηση.. 27,3 % πρεπει να χασω αρκετουτσικο λιπος...

  13. #13
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    27 % ειναι το κανονικο για γυναικες που δεν γυμναζονται ,για γυναικες που γυμναζονται παιζει απο 15-22 % το κανονικο λιπος ,ειναι και στη φυση σας να εχετε παραπανω λιπος δεν ειναι κακο,με ενα 20 % θα δειχνεις μια χαρα για αρχη αλλα μη βιαζεσαι αργα και σταθερα.

  14. #14
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-05-11
    Posts
    16

    Default

    αυτο το αργα ειναι που με προβληματιζει... εχω ενα χρονο τωρα στην προσπαθεια...οσο να πεις σε κουραζει η διαιτα και το καθημερινο γυμναστηριο..

    σημερα το πρωι εκανα ΝΗΣΤΙΚΗ ενα 25' ελλειπτικο και 15' ποδηλατο σε μετρια ενταση και το απογευμα θα παω να κανω τα βαρη μου με 15' ποδηλατο στην αρχη και 30' στο τελος.. θελω να πιστευω πως μ αυτη τη μετατροπη θα δω αλλαγη...

  15. #15
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Το γρηγορα θα επρεπε να σε προβληματιζει.. Η μαγικη λεξη π ειπε ο veggeto ειναι σταθερα, σταθερα κ σιγουρα..

    Σκοπος δεν ειναι ν λιμοκτονεις, ουτε να βασανιζεσαι στο γυμναστηριο..

    Αλλα ν προσαρμοσεις τη διατροφη σου, την προπονηση σου κ γενικοτερα τον τροπο ζωης σου, ωστε ουτε ν πεινας κ να ταλαιπωρεισαι, αλλα να το ευχαριστιεσαι κιολας..

    Quote Originally Posted by xristinaki View Post
    .οσο να πεις σε κουραζει η διαιτα και το καθημερινο γυμναστηριο..
    Ειδες π ερχεσαι στα λογια του (κ αλλων παιδιων πιο πανω)..??


    Εγω εχω μια απορια, εχεις καταφερει ν χασεις παρα πολλα κιλα, η απωλεια βαρους/λιπους πως παει, συνεχιζεις ν χανεις η εχεις κολλησει..??
    Last edited by juniorjack; 16-05-11 at 12:55.

  16. #16
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-05-11
    Posts
    16

    Default

    τωρα συνεχιζω μονη μου διατροφη μετρωντας θερμιδες και τρωγωντας υγιεινα με τους σωστους συνδιασμους τροφων κλπ ( ενα χρονο σε διαιτολογο εμαθα αρκετα )χανω αρκετα αργα... 600 γρ την εβδομαδα.. αλλα απ το τιποτα καλα ειναι... τωρα εδω και ενα διμηνο εχω ενα θεμα καθως δεν μπορω να τηρησω και πολυ τη διαιτα μου. ειναι εμφανες πως εχω κουραστει τοσο καιρο.. αλλα δεν το βαζω κατω ! 10 κιλακια ειναι ακομα ! με διατροφη και ! καλη ! γυμναστικη θα τα καταφερω ! γι αυτο σας ρωταω και δω αν θα εχω αποτελεσμα ε τον συνδυασμο πρωινη νηστικη αεροβια και βατη το απογευμα...

  17. #17
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ωραία. Γιατί δε μας γράφεις και την ημερήσια διατροφή σου. Ας πούμε, τι έφαγες μεχρι τώρα και τι σκοποεύεις να φας μέχρι το βράδυ?
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  18. #18
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-05-11
    Posts
    16

    Default

    θα σας γραψω πχ τι εφαγα χτες...
    πρωινο: ενα ποτηρι γαλα 0%+ 40 γρ δημητριακα φιτνες
    μεσημεριανο: πατατες φουρνου+ τυρι κοτατζ 2,2%
    απογευματινο: 200 γρ φραουλες + 1 ακτινιδιο
    βραδυνο: γιαουρτι 0%+ 1κ.γλ μελι + 2 κριτσινια ολικης

    τωρα ειναι αναλογως τι ορεξη θα εχω...

    σημερα θα φαω ελαχιστα.. κυριως φρουτα κ λαχανικα γιατι χτες εκανα υπερφαγικο κ το στομαχι μου ειναι χαλια

  19. #19
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Πόσες φορές τη βδομάδα πηγαίνεις ή μπορείς να πηγαίνεις στο γυμναστήριο ?

    Αυτό το "υπερφαγικό" που γράφεις τι σημαίνει ?
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  20. #20
    Junior Bodybuilder mchamil's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    ΣΗΤΕΙΑ ΚΡΗΤΗ
    Posts
    117

    Default

    χριστινακι καλως ηρθες
    τα ιδια εχω κανει και εγωκαι εχω χασει 44 κιλα.
    ταπαιδια στο forum εχουν δικιο αλλα κανεις δεν μπορει να σου βγαλει τις θερμιδες που εσυ χρειαζεσαι ημερησιως.
    ουτε καποιο τυφλοσουρτικο site.
    να συμβουλευτεις τον διατροφολόγο σου που σε ξερει και να του εξηγησεις τι ακριβως θελεις να κανεις.
    σιγουρα δεν μπορεις να κανεις αεροβια νηστικη .
    μη βιαζεσαι και να ¨ακους ¨ το σωμα σου.
    υπομονη και επιμονή και θα ανταμειφθεις.
    εγω εκανα μονο αεροβια για 11 μηνες και εδω και 6 μηνες ειμαι στο γυμναστηριο και εχω δει τεραστια διαφορα στο σωμα μου.
    βεβαια και εγω εχω μια μικρη χαλαρωση στο κατω μερος της κοιλιας αλλα ειπα στον εαυτο μου οτι σε αλλους 8 μηνες θα το εχω σφιξει και αυτο.
    μη ξεχναμε ομως οτι ισως να μη φευγει και να χρειαζεται λιποαναρροφηση .
    εγω προσαρμοσα το διατροφολογιο που μου εδωσε η διατολογος μου και ειμαι μια χαρά.
    στο forum θα βρεις απαντησεις για ολα.
    εσυ επιλεγεις τι ειναι καλο για τον εαυτο σου

    καλη συνεχεια


    Quote Originally Posted by xristinaki View Post
    γεια σας ! ειμαι καινουρια εδω και γραφτηκα γιατι θελω τη βοηθεια σας ! οι γυμναστες μου λενε ο καθενας διαφορετικα και με εχουν μπερδεψει !
    ξεκινησα περσι διαιτα κ γυμναστικη κ εχω χασει 42 κιλα ! τωρα ειμαι 64 με υψος 1,68 ! στο σωμα μου υπαρχει αρκετο λιπος και φαινετε ! επισης και η αναποφευκτη χαλαρωση ιδιατερα στην κοιλια.. παρολο που παω καθε μερα γυμναστηριο...

    αυτο που σκεφτομαι να κανω τωρα ειναι να πηγαινω το πρωι ΝΗΣΤΙΚΗ για αεροβια σε ελλειπτικο ενα 45 λεπτο και να πηγαινω μετα απογευμα για βαρη,κοιλιακους κλπ

    αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν ειναι σωστο να τα κανω ξεχωριστα και αν ναι, να ξανακανω και το απογευμα αεροβια?? πριν και μετα τα βαρη..

    ευχαριστω !!!

  21. #21
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Κοίτα, Χριστίνα. Αυτή τη στιγμή, με τα στοιχεία που έδωσες, έχεις 1375-1485 ελάχιστες θερμίδες συντήρησης. Δηλαδή, τόσες θα πρέπει να τρως αν δεν κάνεις απολύτως τίποτα μεσα στη μέρα, απλά και μόνο να κάθεσαι στον καναπέ και να εκτελεί ο οργανισμος σου τις απαραίτητες καθημερινές λειτουργίες. Υπολογίζοντας και το γυμναστήριο, θα πρέπει να καταναλώνεις περίπου 2130-2300, αντίστοιχα.
    Άρα, μια λογική μείωση των θερμίδων θα ήταν να πας περίπου στις 1900-2000 θερμιδες την ημέρα. Έτσι θα επιτύχεις και τη σύσφιξη που επιθυμείς, αλλά και τη μυική ενδυνάμωση.

    Αυτές οι 1900 θερμίδες, θα πρέπει να προέρχονται από 235 γρ. πρωτεΐνης 95 γρ. υδατάνθρακες και 64 γρ λιπαρά.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  22. #22
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    Quote Originally Posted by xristinaki View Post
    θα σας γραψω πχ τι εφαγα χτες...
    πρωινο: ενα ποτηρι γαλα 0%+ 40 γρ δημητριακα φιτνες
    μεσημεριανο: πατατες φουρνου+ τυρι κοτατζ 2,2%
    απογευματινο: 200 γρ φραουλες + 1 ακτινιδιο
    βραδυνο: γιαουρτι 0%+ 1κ.γλ μελι + 2 κριτσινια ολικης

    τωρα ειναι αναλογως τι ορεξη θα εχω...

    σημερα θα φαω ελαχιστα.. κυριως φρουτα κ λαχανικα γιατι χτες εκανα υπερφαγικο κ το στομαχι μου ειναι χαλια
    Αν θες άνοιξε λογκ διατροφής για να μπορουμε να σε συμβουλεύσουμε, κοιταξε και την διατροφη που ποσταρουμε για να παρεις ιδέές Με τοσες λιγες θερμιδες δεν θα αντεχεις να βγαζεις τις προπονησεις που θες
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  23. #23
    Pumping Iron Leather Nunn's Avatar
    Join Date
    03-10-08
    Location
    Nicosia, Cyprus.
    Posts
    589

    Default

    Η διατροφή σου θέλει φτιάξιμο. Και η πρωτείνη που νομίζεις ότι πέρνεις αρκετή, πολύ λίγη είναι.

    Καλή συνέχεια και από μένα.
    Where is the power, where is the glory, Heavy Metal is my story.

  24. #24
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-06-10
    Posts
    6

    Default

    μπραβο για την επιτυχια σου και καλη δυναμη για τη συνεχεια!αρχικα θα συμφωνησω με τα παιδια,πως οι θερμιδες σου ειναι πολυ λιγες!επειδη λοιπον και εγω ειχα κανει καποια προσπαθεια στο παρελθον να χασω κιλα,οταν εφυγαν 23 σταματησα να επισκεπτομαι τη διατροφολογο και εκανα κατι παρομοιο με εσενα.το αποτελεσμα ηταν να κουραστω,να μη βγαζω προπονησεις κλπ. ε μετα τα παρατησα και τσιμπισα και 10!δεν ειναι ο καθε ανθρωπος ιδιος σαφως αλλα σου λεω την εμπειρια μου.

    επι της ουσιας τωρα,να σου προτεινω και κατι που με βοηθησε πολυ?βαλε λιγο ποιοτικο φαγητο ακομη ν'ανεβεις θερμιδες,μειωσε τη βραδυνη αεροβια εφ'οσον κανεις και την πρωινη,μη φοβασαι τα κιλα στο γυμναστηριο επειδη εισαι κοπελα(αλλωστε η αυξηση μυικου ιστου αυξανει το ''καψιμο'' του λιπους) και ασε στην ακρη τη ζυγαρια για λιγο,να κανεις λιπομετρησεις και να κοιτας τον καθρεφτη,οχι τη ζυγαρια!εντελως προσωπικη αποψη,μου βγηκε σε καλο....

  25. #25
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-05-11
    Posts
    16

    Default

    σας ευχαριστω πολυ ολους για τις συμβουλες σας... !
    τελικα πρωινη αεροβια δεν θα κανω καθως τωρα δεν με βολευει λογω εξεταστικης....
    οσο για τη διατροφη σκεφτομαι να ξαναρχισω με διαιτολογο..αλλη αυτη τη φορα.. αλλα θα δω..ειμαι φοιτητρια βλεπετε και τα οικονομικα δεν ειναι στα καλυτερα τους !

  26. #26
    New Bodybuilder
    Join Date
    24-05-11
    Posts
    1

    Default

    Καλησπέρα ,
    πρώτη φορά επισκέπτομαι αυτή την ιστοσελίδα και ο λόγος είναι ότι διαπίστωσα πως κάποιες από τις συμβουλές σας είναι ιδιαίτερα εμπεριστατωμένες .Λοιπόν είμαι 37 , με ύψος 1.60 και 50 κιλά. Κάνω γυμναστήριο και θα ήθελα να χάσω λίπος, κοινώς να "στεγνώσει" το σώμα μου κυρίως στην περιοχή της κοιλιάς , καθώς και να γραμμώσω.Η ηλικία μου είναι ένα εμπόδιο στην προσπάθειά μου αυτή ; Πώς θ μπορούσα να επισπέυσω τη διαδικασία αυτή με κάποιο λιποδιαλυτικό προϊόν ή κάποια διατροφή κατάλληλη και πού θα μπορούσα να απευθυνθώ;Συχνά θεωρούμαι αδύνατη από τρίτους και δεν κατανοούν αυτό που ακριβώς θα μου άρεσε για το σώμα μου .Ευχαριστώ για το χρόνο σας, θα περίμένω απάντησή σας !

  27. #27
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Καλησπέρα Μαίρη και καλωσήρθες!

    Θα σου πρότεινα να ανοίξεις ένα δικό σου θέμα και να περιγράψεις λιγάκι εκτός από αυτά που γράφεις εδώ πως είναι η διατροφή σου και τι κάνεις στο γυμναστήριο.

  28. #28

    Join Date
    02-06-11
    Posts
    5,351

    Default

    καλησπερα κ καλως μας ηρθες

    Χριστινα μου εγω θα σε συμβουλευα σαν μεγαλυτερη σου
    κ πιστεψε με δε θα χασεις...
    ασε το διαιτολογο κατα μερος
    καθησε διαβασε τα αρθρα που υπαρχουν εδω
    ανοιξε κ τα λογκ μας
    ρωτησε οτι θελεις
    κ πολυ συντομα θα μαθεις μονη σου
    να βγαζεις διατροφικο προγραμμα στον εαυτο σου.
    θα δοκιμαζεις...κ θα βλεπεις πως αντιδρα το σωμα σου
    το καθετι.

    το καλο το πραγμα αργει να γινει....

    καταλαβαινω την ψυχολογια σου...αλλα
    σκεψου πως οτι ερχετε πολυ γρηγορα...φευγει κ πολυ γρηγορα....

    οταν υποσιτιζεσαι..το σωμα σου νιωθει οτι πεθαινει
    κ τι κανει για να σωθει,αυξανει το ποσοστο του λιπους.
    με τις θερμιδες που τρως....αυξανεις το λιπος κ προφανως
    χανεις μυικο ιστο,
    γιατι ο μυικος ιστος καταναλωνει πολυ ενεργεια για να συντηρηθει
    κ ειναι το πρωτο που θα χασεις...
    εξου κ η χαλαρωση που εχεις!

    καλη επιτυχια απο καρδιας σε οτι κ αν επιλεξεις να κανεις..
    Last edited by konstantina81; 02-07-11 at 16:03.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. κάψιμο λίπους
    By k@stss in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 04-09-09, 07:03
  2. Κάψιμο λίπους
    By paladin in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 20-08-04, 23:39

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •