Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 60 of 107
  1. #31
    Pumping Iron manuserpro's Avatar
    Join Date
    13-03-13
    Posts
    300

    Default

    oκ megageo,thanks για την απαντηση,θα το διαβασω πιο προσεκτικα.

  2. #32
    Advanced Bodybuilder djastral232's Avatar
    Join Date
    10-06-09
    Posts
    947

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Αν δεν γραφει το κουτι εγω δεν ξερω ποσο εχει μεσα, ισως γνωριζει ο Ηρακλης (HERCULES123). Για τα υπολοιπα, ρε συ ημουν πολυ αναλυτικος, κανε ενα κοπο παραπανω, ειναι εξαιρετικα κουραστικο και για μενα και για τους υπολοιπους να επαναλαμβανομαι ολη την ωρα. Στο κατω κατω κι εγω τα διαβασα καπου δεν τα εκανα μαθημα στο πανεπιστημιο, μπορεις να το ψαξεις κι εσυ αναλογα.
    Εντάξει Γιώργο έχεις δίκιο. Καμιά φορά εμείς οι πρωτάρηδες γινόμαστε κουραστικοί στους υπόλοιπους.

    Ζητώ συγνώμη απ' όλους.
    Η λεβεντιά είναι μια πληγή
    που πάντα αίμα τρέχει
    Θε μου και πώς τηνε βαστά
    εκείνος που την έχει.

  3. #33
    Karl's Avatar
    Join Date
    12-02-13
    Location
    Peristeri
    Posts
    181

    Default

    Γιώργο μηπως εχεις δοκιμασει αυτον τον λιποδιαλιτη http://www.iherb.com/Pure-Advantage-...Capsules/37188 απο το iherb?διαβασα καλα reviews και εβγενε σε καλη τιμουλα και το πειρα,απο τι ειδα εχει και yohimbe,επισης σου χα πει για την βλακια που εκανα και πειρα ALA της Doctor's best και οχι R-ALA,και θελω να ρωτησω επειδη κανω carb cycle οταν ειμαι low δλδ 50-100γρ υδατανθρακα να μην περνω καθολου ALA?
    Last edited by Karl; 17-06-13 at 01:35.

  4. #34

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Το οτι εχει μεσα καποιο συστατικο δεν εχει καμια σημασια καθως δεν ξερεις ουτε ποσο εχει ουτε το extract. Για μενα ειναι αμφιβολης ποιοτητας, ποτε δεν θα το επαιρνα γιατι δεν ξερω ποσο εχει απο το καθενα. Τα συστατικα που εχει δεν ειναι ασχημα αλλα αντε να βρεις ακρη ποσο χρειαζεσαι αν δεν ξερεις ποσο εχει απο τα βασικα συστατικα του.

    Για το ALA παρτο τωρα αφου το πηρες, σε 3πλασια δοση απο οσο θα επαιρνες το RALA

  5. #35
    Karl's Avatar
    Join Date
    12-02-13
    Location
    Peristeri
    Posts
    181

    Default

    το καθε cap εχει 150 mg ,δλδ στα 3 caps ημερησιως είμαι καλά?

  6. #36

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Που ειναι η δυσκολια σε αυτο που ειπα πες μου σε παρακαλω. Οσο R-ALA θα επαιρνες, τωρα θελεις τουλαχιστον Χ3.

  7. #37
    Karl's Avatar
    Join Date
    12-02-13
    Location
    Peristeri
    Posts
    181

    Default

    οκ Γιώργο,οπως τα υπολιγω απο το rala θα επερνα 3 caps,απο το ala δλδ 9..αλλα 1350mg ala δεν ειναι πολλα μεσα σε μια ημερα?

  8. #38

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Εξακολουθω να πιστευω πως ημουν ξεκαθαρος, οποτε δεν θα επανελθω εκ νεου.

  9. #39
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Σαν τι δουλεια να κανει; Εγω παιρνω 4 καψουλες την μερα μεσα στον κυκλο για να βοηθησω τα νεφρα και να μειωσω την αρτηριακη πιεση. Κατα τα αλλα καλυτερα αποτελεσματα θα εχεις με carb and water manipulation παρα με φυσικα διουρητικα. Αυτα ολα εχουν νοημα αν εισαι <10-12% λιπος, αλλιως ουτε θα δεις διαφορα.
    Εννοω αν κανει δουλεια σαν διουρητικο που υποτιθεται οτι ειναι. Αν οντως χανεις υγρα.
    Εχω αρκετη εμπειρια με lasix και αλλα διουρητικα αλλα αποφασισα να μην ξαναπαρω τετοια και να το ριξω σε φυσικες μεθοδους απλα δε ξερω κατα ποσο οντως σε στελνουν για τσισα ή ειναι παραμυθια.
    Get big or die trying!

  10. #40

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Σε σχεση με τα φαρμακα...καμια σχεση...τεσπα...παιρνεις δοκιμαζεις και βλεπεις.

  11. #41

    Default

    Αρχιζω απο αυριο lean extreme & alphamine.Εχω DAA powder και κρεατινουλα γενικα την κρεατινη εγω την πιστευω σε σταθερη δοση ολο το χρονο οποτε λεω να τη συνεχισω το DAA να το κρατησω ομως?


    Οσο για χρονισμους σκεφτομουν Lean extreme 1 πρωι (παω προπ 1-2 ωρες μετα το πρωινο), 1 4ωρες μετα , 1 πριν τον υπνο.

    Alphamine σαν pre workout 20-30 λεπτα πριν την προπονηση. Τι λετε?

  12. #42

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Το DAA σε καμια περιπτωση δεν ειναι για ολο το χρονο, το πολυ 2 μηνες συνεχομμενους. Για τα υπολοιπα, δεν υπαρχει ενας μοναδικος σωστος τροπος να τα παρεις, ολα εξαρτωνται απο το προγραμμα σου.

  13. #43

    Default

    Δεν διατύπωσα σωστά , το DAA το εχω διαθεσιμο δεν το εχω στο προγραμμα. Στοχος μου ειναι να χασω το τελευταιο λιπος και να διορθωσω κατι κρεπαλες που εκανα απο το πασχα και μετα :-)

  14. #44

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ναι και αρα η ερωτηση ειναι ποια;

  15. #45
    New Bodybuilder
    Join Date
    22-06-13
    Posts
    1

    Default Βοηθεια επιλογης λιποδιαλυτικου..

    Καλημερα..Ειμαι νεο μελος και απο αυτα που εχω διαβασει εχεις πολλες γνωσεις και εχω διαβασει την αποψη σου για τους λιποδιαλυτες. Λοιπον θα ηθελα την γνωμη σου..;Ειμαι 22 χρονων,υψος 1.74 και κιλα 73..Πηγαινω γυμναστηριο 4-5 φορες γυμναστηριο με εντονη ασκηση..Προσεχω την διατροφη μου..Κανω καιρο γυμναστικη 2-3 χρονια,ειχα ενα διαλλειμα 4-5 μηνων αλλα ειμαι ηδη παλι στις προπονησεις 4 μηνες..;Παρατηρω οτι αν και προσεχω την διατροφη μου,εχω κολλησει στα κιλα και δεν χανω λιπος.;Ποιο λιποδιαλυτικο προτεινεις για να εχω αποτελεσματα μεχρι τελη Ιουλιου?Διαβασα για το Mitropotin αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο να το παρω,αφου δεν εχω παρει ξανα λιποδιαλυτικο(μονο το Lipotox απο το φαρμακειο αλλα λιγα πραγματα εκανε)..;Επισης απο μπορω να το παραγγειλω?t;Ευχαριστω για τον χρονο σου!

  16. #46

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Δεν ειναι το προβλημα σου ο λιποδιαλυτης, η διατροφη ειναι οποτε μην μου ζητας να σου προτεινω το αδυνατο, δηλαδη να παρεις ενα χαπι και σε ενα μηνα να εχεις διαφορα, δεν υπαρχει αυτο το χαπι. Πηγαινε στον τομεα της διατροφης στο φορουμ, γραψε αναλυτικα τι τρως και ποσο και ειμαι σιγουρος οτι τα παιδια θα βρουν το προβλημα του "κολληματος" σου, οσο κι αν πιστευεις οτι δεν ειναι εκει το προβλημα. Επειδη ξερω οτι εσυ ηθελες να σου πω, ναι παρε το ταδε συμπληρωμα και θα δεις διαφορα, προτιμω να ειμαι ειλικρινης μαζι σου και να σου πω οτι απλα θα πεταξεις τα λεφτα σου σε αυτη την φαση πριν βεβαιωθουμε οτι το προβλημα δεν ειναι στην διατροφη. Αν παρεις το πρασινο φως απο κει το συζηταμε και για το συμπληρωμα που ειναι το 5%.

  17. #47
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by los21 View Post
    Καλημερα..Ειμαι νεο μελος και απο αυτα που εχω διαβασει εχεις πολλες γνωσεις και εχω διαβασει την αποψη σου για τους λιποδιαλυτες. Λοιπον θα ηθελα την γνωμη σου..;Ειμαι 22 χρονων,υψος 1.74 και κιλα 73..Πηγαινω γυμναστηριο 4-5 φορες γυμναστηριο με εντονη ασκηση..Προσεχω την διατροφη μου..Κανω καιρο γυμναστικη 2-3 χρονια,ειχα ενα διαλλειμα 4-5 μηνων αλλα ειμαι ηδη παλι στις προπονησεις 4 μηνες..;Παρατηρω οτι αν και προσεχω την διατροφη μου,εχω κολλησει στα κιλα και δεν χανω λιπος.;Ποιο λιποδιαλυτικο προτεινεις για να εχω αποτελεσματα μεχρι τελη Ιουλιου?Διαβασα για το Mitropotin αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο να το παρω,αφου δεν εχω παρει ξανα λιποδιαλυτικο(μονο το Lipotox απο το φαρμακειο αλλα λιγα πραγματα εκανε)..;Επισης απο μπορω να το παραγγειλω?t;Ευχαριστω για τον χρονο σου!
    θα σε παρω στην πλατη μου και αν μου επιτρεπει ο megageo να απαντησω

    λες οτι κανεις 2-3 χρονια προπονηση βαρη?2 η 3?μετα λες οτι προσεχεις την διατροφη δηλαδη δεν τρως απο εξω να φανταστω.
    λοιπον αν διαβασες καθε λογια του megageo θα ειδες οτι πριν πει για καποιο λιποδιαλυτη ρωταει η τροφη που παιρνεις ειναι μετρημενη κ σωστα χωρισμενη.
    το καλυτερο λιποδιαλυτικο ειναι η διατροφη μας και αυτο πρεπει να κοιταξεις πρωτα κατα ποσο εισαι σωστος στα μετρηματα σου και στις θερμιδες σου.
    ο λιποδιαλυτης δεν θα σου δωσει τπτ αν δεν εισαι ηδη πολυ χαμηλα σε λιπος.

    διαβασε εδω http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=26236


    -
    -----edit------

    ουπς με προλαβε

  18. #48
    New Member
    Join Date
    24-06-12
    Posts
    48

    Default

    Θα πρεπει ios να κανεις μια υποθερμικη διατροφη για να καταφερεις το στοχο σου οποτε εχει δικιο ο Γιωργος γιατι ενα συμπληρωμα δεν θα σου εκανε τπτ εκτος απο ζημια στην τσεπη.....αναφερεις οτι κανεις εντονη προπονηση δεν λες ομως ποση αεροβια κανεις??κανεις 20 λεπτα?τοτε αυξησε τη αεροβια σε 40 λεπτα.....κανεις αεροβια 3 φορες την εβδομαδα και δεν αποδιδει, αυξησε την τοτε σε 5 φορες και γενικοτερα θα πρεπει να αφιερωνεις και μερες ολοκληρες μονο για αεροβια για να καταφερεις το στοχο σου...καλη σου επιτυχια.....

  19. #49

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Ναι και αρα η ερωτηση ειναι ποια;
    Αν το DAA εχει νοημα να μπει τωρα μαζι με τα αλλα δυο.

  20. #50

    Default

    Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να ρωτήσω για το oxyelite. Είδα (σε ένα κατάστημα στην Ελλάδα, στο νετριτιον έχει το παλιό μόνο) ότι έβγαλαν καινούργιο με παραλλαγμένα συστατικά και δεν περιέχει Geranium. Τι παίζει με αυτό, είναι πιο ελαφρύ το καινούργιο?

  21. #51
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by TruePerformance View Post
    Αν το DAA εχει νοημα να μπει τωρα μαζι με τα αλλα δυο.
    για πιο λογο μπερδευεις το θερμογενετικο-λιποδιαλυτη με το daa ? αλλο το ενα αλλο το αλλο.ισα ισα που αμα χασεις οντως λιπος κ η τεστο σου ειναι ανεβασμενη θα σου δινει αυτη την σκληραδα στο ματι

  22. #52
    New Member
    Join Date
    24-06-12
    Posts
    48

    Default

    Quote Originally Posted by TruePerformance View Post
    Αν το DAA εχει νοημα να μπει τωρα μαζι με τα αλλα δυο.
    Eνα test booster μαζι με τα αλλα δυο,ναι θα μπορουσες να βαλεις.....τωρα αν λεω κατι λαθος διορθωνει ο Γιωργος...
    Last edited by markk; 22-06-13 at 19:08.

  23. #53

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Quote Originally Posted by TruePerformance View Post
    Αν το DAA εχει νοημα να μπει τωρα μαζι με τα αλλα δυο.
    Κακο δεν θα κανει, καμια συνεργεια δεν βλεπω βεβαια κι ομως να πω την αληθεια.

    Quote Originally Posted by stauros12 View Post
    Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να ρωτήσω για το oxyelite. Είδα (σε ένα κατάστημα στην Ελλάδα, στο νετριτιον έχει το παλιό μόνο) ότι έβγαλαν καινούργιο με παραλλαγμένα συστατικά και δεν περιέχει Geranium. Τι παίζει με αυτό, είναι πιο ελαφρύ το καινούργιο?
    Ναι ομολογουμενως απο χρηστες ειναι πιο ελαφρυ απο το original, εχω την εντυπωση οτι ηρθε μια ακομη version με μωβ καπακι τωρα τελευταια καθως και το oxyelite powder. Δεν εχω εμπειρια απο κανενα απο τα δυο προσωπικη οποτε δεν θελω να εκτεθω για το αν αξιζουν.

  24. #54
    New Member kokous's Avatar
    Join Date
    11-04-13
    Location
    Αθηνα
    Posts
    99

    Default

    Γιωργο, στο αρχικο ποστ προτεινεις το Activate Xtreme, θα δουλεψει σε 27χρονο?
    the question isn't who is going to let me, it's who is going to stop me

  25. #55

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Καταρχην κοιτα το ποστ ειναι πριν πολλα χρονια, υπαρχει ακομα το activate xtreme απλα απο τοτε εχουν βγει και καλυτερα οπως το DAA. Τωρα η ερωτηση σου ειναι αν τα test boosters δουλευουν σε αυτες τις ηλικιες. Δυσκολο να απαντηθει. Αν θες να εισαι τυπικος πρεπει να το δεις με εξετασεις, δηλαδη, προφανως το test booster δεν θα ανεβασει την τεστο σου πανω απο τα ορια του οργανισμου. Θεωρητικα ομως αν βρισκεσαι σε χαμηλα επιπεδα (<500 για παραδειγμα) ενδεχεται για λιγο καιρο να την ανεβασει και να δεις καποια αποτελεσματα. Ομως αυτο δεν μπορουμε να το πουμε στην τυχη πρεπει να το δεις εσυ με εξετασεις πριν και μετα. Αν η τεστο σου ειναι στα ανω ορια παντως (>700) θα ελεγα ξεχασε το δεν θα δεις τιποτα. Προσωπικα αν θελεις γυρω στα 26-27 μετρησα πρωτη φορα τεστο και ηταν 400-450, δεν εχω δει ποτε μεγαλους αριθμους οντας "φυσικος". Για αυτο το λογο...μετα απο 2 μηνες εκνευριστηκα και ειδα 2500

  26. #56
    New Member kokous's Avatar
    Join Date
    11-04-13
    Location
    Αθηνα
    Posts
    99

    Default

    χαχα, ειναι αυτο που λεμε "μην τα παρω!"
    θα το αποφυγω τοτε, μιλαμε για 70 ευρω κ αυτο για "καποια αποτελεσματα". σιγουρα μπορω να επενδυσω καπου αλλου τα ωραια μου λεφτακια :P
    thanks man!
    the question isn't who is going to let me, it's who is going to stop me

  27. #57

    Default

    Χαίρεται. Θα ήθελα να ρωτήσω για τον συνδυασμό καφεΐνης με κρεατίνη. Έχω διαβάσει ότι η καφεΐνη εξουδετερώνει την μονουδρική κρεατίνη, ισχύει (διότι μερικά νιτρικά περιέχουν και τα δυο)? Ρωτάω γιατί η πρωτεΐνη που έχω έχει μέσα και 3 γρ. κρεατινής, και θέλω να πάρω ένα λιποδιαλυτή για πριν την προπόνηση. Σκέπτομαι να χρησιμοποιώ 1-1:30 ώρα πριν την προπόνηση πρωτεΐνη και μετά.

  28. #58

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Μα εισαι και 2 χρονια μελος στο φορουμ και μου γραφεις οτι η καφεινη ΕΞΟΥΔΕΤΕΡΩΝΕΙ την κρεατινη; Πως να γινει αυτο δηλαδη με χημικη αντιδραση; Η ερωτηση σου μου δειχνει οτι δεν γνωριζεις βασικα πραγματα για τα συμπληρωματα που παιρνεις, σε περιπτωση που βαριεσαι να διαβασεις και να μαθεις οπως θα προτεινα, σου λεω οτι δεν υπαρχει προβλημα, δεν υπαρχει καμια εξουδετερωση. Για περαιτερω πληροφοριες, θα πρεπει να κανεις την ερευνα/διαβασμα σου.

  29. #59
    Karl's Avatar
    Join Date
    12-02-13
    Location
    Peristeri
    Posts
    181

    Default

    καπου ειχα δει ενα παιδι που ρωταγε για την yombine οτι οι υδατανθρακες σταματανε την δραση της,το πρωι με αδειο στομαχι που λαμβανω εναν λιποδιαλιτη με yohimbine,μπορω μετα απο μιση ωρα να φαω το πρωινο μου;

  30. #60

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Αντε παλι....ειχα γραψει για το θεμα αναλυτικα δεν θα επανελθω. Ακομα και στο google να το βαλεις θα τα βρεις ολα...κι εγω ετσι τα εμαθα.


 
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 192
    Last Post: 16-07-13, 07:16
  2. Οδηγός Συμπληρωμάτων Bodybuilding Διατροφής Για Γράμμωση - Μέρος 3ο
    By megageo in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 1000
    Last Post: 11-06-13, 07:44
  3. Replies: 3190
    Last Post: 11-06-13, 07:39
  4. Οδηγός Συμπληρωμάτων Bodybuilding Διατροφής Για Γράμμωση - Μέρος 2ο
    By megageo in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 594
    Last Post: 25-07-11, 21:31
  5. Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής Bodybuilding για Γράμμωση - Μέρος 1ο
    By megageo in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 506
    Last Post: 08-09-10, 15:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •