Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 15 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 31 to 60 of 424
  1. #31
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    14/01/2010
    εκγυμναση ποδιών, 3 σετ των 15
    εκτάσεις τετρακεφαλων , κάμψεις μηριαιων , αρσεις θανατου και σκουωτ με αλτηρες, γλουτιαιους - σπρωξιμο στο μηχανημα-,απαγωγους και προσαγωγους στο μηχανημα.
    διατροφη.
    8.30- γαλα με βρωνμη
    11.30- μια χουφτα αμυγδαλα -ειχα παρει και ενα πορτοκαλι και μου εφυγε στο δρομο-
    1.45. - σαλατα, μπακαλιαρο και ρυζι
    υπολογιζω κατα τις 4.30 γυμνταστηριο
    αμεσως μετα 5 ασπραδια και ενας κροκος με ρυζι (5 κουταλιες)
    8.30- 9.00 σαλατα με σολωμο

  2. #32
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by nastasia View Post
    11.30- μια χουφτα αμυγδαλα -ειχα παρει και ενα πορτοκαλι και μου εφυγε στο δρομο-
    Δε λες πάλι καλά που σου έμειναν και τα μύγδαλα;

  3. #33
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    χαχα τα αμυγδαλα τα εχω στο συρταρι στο γραφειο !!!!! αλλα ανοιξε η τσαντα πρωι πρωι στο δρομο για το γραφειο και φρουυυπ παει το πορτοκαλι τσουλισε τον κατηφορο

  4. #34
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Έπρεπε να το συνδιάσεις με αερόβια, να τρέχεις να πιάσεις το πορτοκάλι στον κατήφορο, χαχα! Παρασκευή σήμερα, άντε να ευθυμήσουμε και λίγο :D

  5. #35
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Έπρεπε να το συνδιάσεις με αερόβια, να τρέχεις να πιάσεις το πορτοκάλι στον κατήφορο, χαχα! Παρασκευή σήμερα, άντε να ευθυμήσουμε και λίγο :D
    χαχαχαχα

  6. #36

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    χαχαχαχα δε παιζεστε!

  7. #37
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Έπρεπε να το συνδιάσεις με αερόβια, να τρέχεις να πιάσεις το πορτοκάλι στον κατήφορο, χαχα! Παρασκευή σήμερα, άντε να ευθυμήσουμε και λίγο :D
    κοιταχτε φιλοι μου, αν τσουλαγε και το ταπερακι με τον μπακαλιαρο σιγουρα θα ετρεχα απο πισω

  8. #38

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    παλι καλα που δε σκονταψε κανενας περαστικος πανω τους, οχι τιποτε αλλο να πας απο πεσιμο οκ,
    αλλα απο μπακαλιαρο :D:D:D δε λεει!

  9. #39
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    πρωι - τοστ με κοταζτ και γαλοπούλα
    11.30- πορτοκάλι με αμύγδαλα
    2.15- μαρούλι με ρύζι και τονο
    4.30- γυμναστήριο (εκγύμναση κορμού)
    6.00- κοτόπουλο ψητό και πατάτα
    9.00 - κοτόπουλο και σαλάτα

  10. #40
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    σημερα το πρωι ξυπνησα με μια φλασια - εχουνε περασει σχεδον 10 χρονια απο τοτε που τελειωσες το πανεπιστημιο!!!!!!!- αν ειναι δυνατον αισχος εγω γιατι ομως αισθανομαι ακομα πιτσιρικα? χθες πηγα και αγορασα μια μπλουζα με ολη τη πλατη εξω η πωλητρια με ρωτησε τι γυμναστικη κανω και αν το στηθος μου και τα μαλλια μου ειναι αληθινα -εβαλα τα γελια γιατι εχω να παω κομμωτηριο ενα χρονο, επισης αγορασα ενα στενο φουστανι και ενα θεοστενο τζην.
    ε λοιπον σας πληροφορω πως πριν απο δεκα χρονια δεν ειχα ουτε τα χρηματα ουτε το κορμι να τα φορεσω αυτα. δε ξερω μπορει να γινομαι γεροντομπεμπεκα αλλα το γουσταρω.
    τωρα στα δικα μας κοριτσια σχετικα με τη διαιτα και τη γυμναστικη ακολουθω μια ηπια προσεγγιση, δηλαδη προσπαθω να γυμναζομαι τακτικα παντα με βαρη και να τρωω καθαρα. οταν λεω ηπια εννοω πως δεν εχω βαλει καποιο αυστηρο προγραμμα δεν ειμαι μαλλον ετοιμη για κατι τετοιο και δε τιμωρω με τυψεις τον εαυτο μου για αυτο, ξερω πως θα το κανω οταν το θελησω. εχω αρχισει και πειραματιζομαι με τη κουζινα και τις συνταγες και εχω εξοστρακισει στο πυρ τα ντελιβερι μαζι με τις αρνητικες και απαισιοδοξες σκεψεις , ο καημενος ο αντρας μου εχει γινει δοκιμαστης και γκρινιαζει γιατι εχει παρει 3 κιλα απο τοτε. σας καλημεριζω ολες με ενα χαμογελο να εχουμε μια καλη εβδομαδα παω να μαγειρεψω κοτοπουλακι στο φουρνο με λαχανικα θα σας πω αργοτερα αν πετυχε

  11. #41

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    καλα κανεις, απλα γραφε τα ολα για να βλεπεις την προοδο σου, μη γραφεις επιλεκτικα μερες.

    εχουμε την ταση να θυμομαστε τις καλες μονο στιγμες ή το αντιστροφο, δεν ειναι ασπρο μαυρο τιποτε. υπαρχει κ το ενδιαμεσο.
    πχ τωρα που νιωθεις τελεια με το σωμα σου καλο ειναι να μπορεις να δεις τι εκανες κ να εισαι σε θεση να το ξανακανεις ωστε να νιωσεις ομορφα. καλημερες κ καλη μαγειρικη!
    εμεις γιουβαρλακια σημερα καθοτι εχω αρρωστο σπιτι.

  12. #42
    Junior Bodybuilder Muffin's Avatar
    Join Date
    22-08-10
    Posts
    100

    Default

    [QUOTE=nastasia;904679]σημερα το πρωι ξυπνησα με μια φλασια - εχουνε περασει σχεδον 10 χρονια απο τοτε που τελειωσες το πανεπιστημιο!!!!!!!- αν ειναι δυνατον αισχος εγω γιατι ομως αισθανομαι ακομα πιτσιρικα? χθες πηγα και αγορασα μια μπλουζα με ολη τη πλατη εξω η πωλητρια με ρωτησε τι γυμναστικη κανω και αν το στηθος μου και τα μαλλια μου ειναι αληθινα -εβαλα τα γελια γιατι εχω να παω κομμωτηριο ενα χρονο, επισης αγορασα ενα στενο φουστανι και ενα θεοστενο τζην.

    Πολλα muffin-συγχαρητηρια!!!! Το σεξυ ντυσιμο ειναι ΠΑΝΤΑ ωραιο οταν τονιζεις τα ωραια στοιχεια της σιλουετας σου και...δεν εχει ΚΑΜΙΑ σχεση η ηλικια με το σεξυ. Το προστιχο δεν ειναι ωραιο οσο χρονων και αν εισαι και οπως και αν εισαι (εκτος και εισαι σε πολυ προσωπικες στιγμες με τον σοκολατουλη σου ...τοτε αλλαζει )
    Last edited by Muffin; 06-02-11 at 16:42.

  13. #43
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    ερώτηση προς καρδουλα,
    πως σου φαινεται αυτο το προγραμμα για γυναικες? το βρηκα στο ιντερνετ και έχει και καλα διθυραμβικες κριτικές, θελω να κανω κατι διαφορετικο και λεω να το ξεκινησω, αλλα θελω και την δικη σου γνωμη πρωτα.

    http://www.simplyshredded.com/the-ul...ing-guide.html

  14. #44

    Default

    nastazia !!!!!μπραβοοοοοοοοο!!!!πολλα μπραβο!!!!και με γεια τα καινουργια sexy ρουχα!!!!!!τελεια!!!!!

  15. #45
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by nastasia View Post
    ερώτηση προς καρδουλα,
    πως σου φαινεται αυτο το προγραμμα για γυναικες? το βρηκα στο ιντερνετ και έχει και καλα διθυραμβικες κριτικές, θελω να κανω κατι διαφορετικο και λεω να το ξεκινησω, αλλα θελω και την δικη σου γνωμη πρωτα.

    http://www.simplyshredded.com/the-ul...ing-guide.html
    Νastasia καλησπέρα και καλή μας εβδομάδα!

    Το πρόγραμμα αυτό το γνωρίζω, το σάιτ αυτό είναι από τα πλέον αγαπημένα μου (ξοδεύω ώρες διαβάσματος).

    Το θεωρώ πολύ καλό, εξάλλου η φιλοσοφία μου είναι πως όλα τα προγράμματα - αρκεί να στηρίζονται σε βασικές σωστές αρχές - δουλεύουν αρκεί να τους δώσεις χρόνο να το αποδείξουν και να σαι συνεπής.
    Last edited by Kardoula; 21-02-11 at 14:29.

  16. #46
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    το τελευταιο διαστημα εχω ενα φουσκωμα να το πω μια κατακρατηση να το πω, οτι εχει πεταξει νερα η κοιλια μου θα το πω σιγουρα. η διατροφη μου δεν ειναι κακη αλλα φοβαμαι πως ξεθαρρεψα με τα γαλακτοκομικα και ξεχασα το γεγονος πως εχω δυσανεξια. κριμα γιατι ειναι δυσκολο να τα αντικαταστησω, βλεπετε ενα κεσεδακι κοτατζ η γιαουρτι ειναι παντα μια ευκολη λυση οπου και αν βρισκεσαι. τελοσπαντων θα δω τι θα κανω με τη διατροφη ιδιως το πρωι.
    οσον αφορα την ασκηση αυτο που κανω ειναι εναλλαξ αεροβια(νηστικη), βαρη ανω κορμο, αεροβια, βαρη ποδια, αεροβια και μια μερα ξεκουραση.
    σημερα το προγραμμα ειχε αεροβια, 30 λεπτα συνολο, τα πεντε πρωτα χαμηλης εντασης περπατημα, τα επομενα 10 εναλλαγη πολυ γρηγορο περπατημα 20 sec (σε σημειο που να θελω να τρεξω αλλα δε το κανω) που το διαδεχεται μετριας εντασης περπατημα διαρκειας 40 sec. τα υπολοιπα 15 λεπτα γρηγορο περπατημα.
    σημερα και τις επομενες μερες δε θα φαω καθολου γαλακτοκομικα και θα δουμε πως θα με παει.

  17. #47
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Nastasia αν έχεις δυσανεξία τότε ίσως φταίνε τα γαλακτοκομικά.. Όπως πολύ σωστά το σκέφτηκες, καλύτερα να τα σταματήσεις για λίγες μέρες και παρατήρησε πως θα ανταποκριθεί το σώμα σου. Περιμένουμε update. Βέβαια μπορεί να μην ευθύνονται κι αυτά, θα δείξει.. Γενικά εμείς οι γυναίκες είμαστε πολύ επηρρεπείς σε κατακράτηση.. Άτιμες ορμόνες..

  18. #48
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    ασε ωρες ωρες πιστευω πως τα παντα με φουσκωνουν ακομα και το νερο απελπισια!!!! νομιζω πως οτι και να κανω τελικα θα ειμαι απο τους ανθρωπους που δε θα αποκτησουν ποτε κοιλιακους λογω κατασκευης !!!!!

  19. #49
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by nastasia View Post
    νομιζω πως οτι και να κανω τελικα θα ειμαι απο τους ανθρωπους που δε θα αποκτησουν ποτε κοιλιακους λογω κατασκευης !!!!!
    Οι κοιλιακοί είναι περισσότερο θέμα ποσοστού λίπους. Όσο νεράκι και να κρατήσουμε, όλο και κάτι θα φανεί ;-)

  20. #50
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    χθες επαθα κατι περιεργο, οπως σας ελεγα ειχα ενα φουσκωμα το οποιο οσο περναγε η ωρα μεγαλωνε και μολις τελειωσα το μεσημεριανο μου (μπροκολο με ντοματινια και μπακαλιαρο) μετα απο δυομιση - τρεις ωρες, ακριβως πανω στη χωνεψη ειχα και ενα τρομερο πονο στο στομαχι και ρεψιμο. Εφτιαξα ενα χαμομιλι να συνελθω και παιδια εκανα εμετο, τα εβγαλα ολα και επιτοπου συνηλθα. τωρα δε ξερω τι ηταν κρυωμα ηταν, κατι με πειραξε μαλλον, μετα επρεπε να φαω κατι σε φρυγανια να τραβηξει τα υγρα αλλα δεν ειχα και εφαγα τεσσερα πτι- μπερ (μη βαρατε αυτα βρηκα αυτα εφαγα) οποτε πρεπει να παω σιγα σιγα σημερα με το φαγητο αν θελω να βγει η προπονηση το απογευμα. το βραδυ ειμαι καλεσμενη να τσικνισω θα δω τους φιλους μου μετα απο καιρο, ελπιζω να υπαρχει κοτοπουλακι (και αν δεν υπαρχει θα παραγγειλω). σχεδιαζα αυτες τις μερες να μειωσω τα γαλακτοκομικα και τα σιτηρα και να εστιασω σε πρωτεινες και σαλατες για να δω για το φουσκωμα αλλα δε θελω να ζορισω το στομαχι μου. ηθελα και να ζυγιστω το πρωι αλλα το ξεχασα κριμα !!!!
    καλημερα σε ολους και καλο τσικνισμα !!

  21. #51
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    καλημερα και καλο μηνα και καλη ανοιξη και καλη σαρακοστη,
    σημερα το προγραμμα εχει αεροβιο και κοιλιακους.
    με τη διατροφη μου εχω προβληματα δε μπορω να φαω χωρις να εχω ¨φουσκωματα" μετα. ειναι απιστευτο αλλα ολα με φουσκωνουν ΚΑΙ τα λαχανικα ΚΑΙ τα οσπρια ΚΑΙ τα γαλακτοκομικα ΚΑΙ η γλουτενη το μονο που μπορω να φαω ειναι πρωτεινες και τυρι κοτατζ........ απο αυριο θα ποσταρω και το τι τρωω να δουμε την εξελιξη,
    ουφ με γκρινια ξεκινησα το νεο μηνα !!!

  22. #52
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλό μήνα nastasia!
    To ίδιο πρόγραμμα είχαμε σήμερα κι εγώ αερόβια/κοιλιακούς :D

    Aν νιώθεις φούσκωμα, κόψε για λίγο λαχανικά και ότι σε πειράζει, ανέβασε καλά λιπαρά για να σαι οκ με τις θερμίδες.
    Μήπως περιμένεις περίοδο ή έχεις άγχος αυτές τις μέρες; Ή το παράκανες με κάποιες τροφές που σε πειράζουν;
    Εύχομαι να περάσει σύντομα!

  23. #53
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    καλυτερα αισθανομαι μονο οταν ειναι εντελως αδειο το στομαχι μου , τι να πω δε ξερω θα αρχισω να τρωω μικρες ποσοτητες να μη ζοριζομαι.
    τελικα οταν γυρισα απο τη δουλεια (3.30μμ )εκανα νηστικη 30 λεπτα αεροβιο και 4 ασκησεις κοιλιακων απο 4 σετ των εικοσι επαναληψεων. μετα εφαγα βρωμη με γαλα και 5 δαμασκηνα και μπορω να πω πως δε με πειραξαν καθολου. τωρα φυσικα πειναω αλλα φοβαμαι να φαω μην αρχισει το φουσκωμα. εχω ρυζι με ψαρι και λεω να φαω προσεχτικα.
    οχι καρδουλα ουτρε αγχος ουτε περιεργες ημερες, επισης αν και εξαιτιας της αδιαθεσιας που ειχα την κυριακη δεν εχω καταφερει να φαω σωστα ζυγιζω 1,5 κιλο παραπανω 58.8 χωρις να μπορω να το εξηγησω!!!!!! νοιωθω σα σκουλικι που καταπιε στραγαλι!!!!
    τεσπα συνεχιζω κανονικα , αυριο εχω εκγυμναση ανω κορμου, ξεθαψα κατι φοβερους αλτηρες στην αποθηκη (μαλλον στον αδερφο μου ανηκουν) με ενα σωρο δισκους φορτωμενους (ο αντρας μου βλαστημησε να τα ανεβασει δυο οροφους ζυγιζουν με ολους τους δισκους εικοσι κιλα το καθενα) και ανυπομονω να αρχισω αυριο, αντε για να δουμε τι θα γινει.................... θα σας εχω ενημερους!!

  24. #54
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    σημερα εφαγα
    πρωι- γαλα με τρεις φρυγανιες
    ενδιαμεσο- κοτατζ με λιγα αμυγδαλα
    μεσημερι- τονος με μπροκολο και ρυζι
    βραδυ - κοτοπουλο με μανιταρια και πιπεριες και αγγουρι
    σημερα δοκιμασα και τους νεους αλτηρες ειχα εκγυμναση κορμου ουσιαστικα ηταν η πρωτη μου επαφη με τα σιδερα,
    γενικα ηταν μια καλη μερα το φουσκωμα εχει υποχωρισει αρκετα θελω να μειωσω λιγο τις θερμιδες για να δω πως θα με παει

  25. #55
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    καλημερα!!!
    σήμερα το πρόγραμμα εχει αερόβιο και κοιλιακούς. καρδούλα άμα μπορείς και έχεις χρόνο επειδή πλέον γυμνάζομαι σπίτι θα ήθελα να μου φτιάξεις ένα προγραμματάκι για εκγύμναση ποδιών αποκλειστικά με αλτήρες και δίσκους. το ιδανικό θα ήταν να εντοπίσουμε κάποιες ασκήσεις που να καλύπτουν ολες τις μυικες ομάδες των ποδιών. πχ. ξέρω σίγουρα πως θα κάνω σκουωτ με αλτηρες(αντι για αλτηρες μπορω να παρω αγκαλια ενα δίσκο?) και άρσεις θανάτου καθώς και γέφυρα οπου θα έχω τοποθετήσει στη λεκάνη μου ένα δίσκο. συνεπώς έχουμε ήδη τρεις ασκήσεις τι άλλο μπορω να κάνω με αυτο τον εξοπλισμό για να είμαι οκ? σε παρακαλω ΜΗ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ εχω ενα θεματακι με δαυτες !!!!

  26. #56
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280
    Last edited by nastasia; 04-03-11 at 11:41.

  27. #57
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλησπέρα nastasia!

    Nα υποθέσω πως δεν διαθέτεις μπάρα, άρα το υλικό που διαθέτεις είναι αλτήρες και δίσκοι.
    Οκ θα επιστρέψω αργότερα με τις προτάσεις μου!

    Quote Originally Posted by nastasia View Post
    σε παρακαλω ΜΗ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ εχω ενα θεματακι με δαυτες !!!!
    Μόνο ένα θα σου πω (αλλά μη το πεις πουθενά, είναι μυστικό):
    oύτε κι εγώ κάνω προβολές

  28. #58
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    λοιπον οπως το καταλαβες σχετικα με τον εξοπλισμο, εχω δισκους και αλτηρες. τα βιντεακια που σου εβαλα εχουν καποιες ιδεες, τωρα αν εχεις και εσυ κανενα αλλο ευπροσδεκτο παντα!!!!!!!
    (παντως και εγω πιστευω πως αυτες οι προβολες ειναι του διαβολου, εκτος απο τις walking lunges, αλλα πρεπει να προπονησε σε γηπεδο η σε παραλια), οκ σε ευχαριστω αν μπορεις γραψε και ποσα σετ των ποσων επαναληψεων, ουσιαστικα βρισκομαι στο δευτερο μηνα του πργραμματος που εχεις παραθεσει και οδευω προς τον τριτο και λεω να δωσω ενα ουψ στη προπονηση μου
    και παλι σε ευχαριστω για το χρονο που θα διαθεσεις !!!!!!

  29. #59
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Nastasia καλησπέρα και πάλι.
    Λοιπόν, βρήκα υλικό, από σένα θέλω πρώτα να πεις ποιες από αυτές σου "πάνε" -γιατί το θέμα είναι να μας αρέσουν κι όλας- ώστε να διαμορφώσουμε ασκήσεις/σετ. Καλύπτουν όλους τους μυες των ποδιών αλλά επίσης αν θες να δώσεις έμφαση σε ποπό έχω να σου προτείνω μετά πάρα πολύ αποτελεσματικές ασκήσεις.
    Σίγουρα μιας και το χεις ψάξει έχεις καταλήξει πάνω κάτω τι θα κάνεις, εγώ απλά συμπληρώνω:

    Squat με αλτήρες:


    http://www.youtube.com/watch?v=J6c8G1uFPMg



    Dumbbell Front Squat

    http://www.exrx.net/WeightExercises/...rontSquat.html


    Sumo squat με αλτήρα (μπορείς να την κάνεις και κρατώντας δίσκο)

    http://www.youtube.com/watch?v=9gpdM...eature=channel


    Dumbbell Step-up

    http://www.exrx.net/WeightExercises/.../DBStepUp.html


    Εκτός από τις κλασικές άρσεις θανάτου με ίσια πόδια, μπορείς να κάνεις κι αυτή:

    Dumbell Single Leg Stiff-leg Deadlift

    http://www.exrx.net/WeightExercises/...gDeadlift.html


    Dumbbell Step Down

    http://www.exrx.net/WeightExercises/...BStepDown.html


    Κάμψεις μηριαίων δικεφάλων με αλτήρα

    http://www.youtube.com/watch?v=UfCpfxb36s8&feature=fvw


    Γάμπες όρθια με αλτήρες

    http://www.youtube.com/watch?v=M_D2e...eature=related


    Γάμπες καθιστή με αλτήρες (ή με δίσκο)

    http://www.youtube.com/watch?v=eLgvg...feature=relmfu


    Leg extensions (εναλλακτικά τον αλτήρα μπορείς να τον έχεις "πιασμένο" στα πόδια όπως όταν κάνεις κάμψεις μηριαίων)


    http://www.youtube.com/watch?v=nLub3bnfjI4

    **Πολλές από τις ασκήσεις μπορούν να γίνουν και με δίσκο αντί για αλτήρα.**
    Last edited by Kardoula; 04-03-11 at 20:31.

  30. #60
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    σημερα ηταν αλλη μια καλη μερα για εμενα απο ολες τις αποψεις
    εφαγα-
    πρωι- γαλα με ενα κουλουρι θεσ/νικης
    αργοτερα- μια μπανανα-
    μεσημερι- μπροκολο στον ατμο με ψητο κοτοπουλο
    βραδυ - ομελετα απο 5 ασπραδια- δυο κροκους- μια πιπερια- ενα κλαρακι φρεσκο σκορδο- τρια μικρα μανιταρια με τρια αγγουρακια και 4 ντοματινια

    εκανα
    40 λεπτα αεροβιο - 5 λεπτα προθερμανση, 15 εναλλαγες περπατημα οσο πιο γρηγορα που με το ζορι να μην αντεχω να τρεχω και εικοσι λεπτα εντονο περπατημα, κοιλιακους 4 ασκησεις με τεσσερα σετ των εικοσι και τελος δεκα λεπτα ασκησεις στρετσινγ για αποθεραπεια.
    καρδουλα σε ευχαριστω για τη κατατοπιστικοτατη καθοδηγηση σου, αυριο θα σου πω τελικα τι επελεξα και μου λες διορθωσεις και παρατηρησεις ωστε στην επομενη προπονηση να ειμαι οκ. - φυσικα και θελω να εστιασω στα οπισθια δε το συζητω!!!
    αγορασα μελιτζανες οι οποιες μαζι με τις ντοματες συγκαταλεγονται στα φρουτα!!!!!


 
Page 2 of 15 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ημερολόγιο εβδομαδιαίας προπόνησης και διατροφής bodybuilding
    By Pavlos18 in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 69
    Last Post: 21-04-11, 17:09
  2. Ημερολόγιο διατροφής και προπόνησης
    By antrakos in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 87
    Last Post: 08-12-10, 13:24
  3. Προτάσεις για βελτίωση διατροφής & άσκησης body building!!
    By Muffin in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 3
    Last Post: 27-08-10, 10:41
  4. Ημερολόγιο διατροφής...
    By WizeAss in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 25-06-05, 16:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •