Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 23 of 23
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-03-09
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    43

    Default Κατανάλωση Συμπληρώματος Πρωτεϊνης Χωρίς Παύση;

    Καλησπέρα σας.Παίρνω 2-3 σκουπ πρωτείνης την ημέρα εδώ και 7 μήνες.Θα 'θελα να μου πείτε αν πιστεύετε πως μπορεί να πάθω καμία ζημία, επειδή δεν έχω κάνει παύση όλο αυτό το διάστημα.
    Last edited by oklo; 24-06-10 at 18:53.

  2. #2

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ζημια δεν θα παθεις, αλλα η σκονη πρωτεινης ειναι συμπληρωμα , δηλαδη πρεπει να συμπληρωνει το κανονικο σου φαγητο και οχι να το αντικαθιστα. Οποτε αν εχεις ισσοροπημενη διατροφη απο στερεο φαγητο και απλα συμπληρωνεις με την σκονη για μενα ειναι οκ, αλλα αν δεν κανεις τουλαχιστον 3 βασικα στερεα γευματα και συμπληρωνεις ενδοιαμεσα με την σκονη τοτε ειναι λαθος αυτο που κανεις.

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-03-09
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    43

    Default

    Ευχαριστώ για την απάντηση.Όχι, διατροφή κάνω κανονικά, σαν συμπλήρωμα την χρησιμοποιώ.Απλά ακούγονται διάφορα για το συκώτι και την ακατάπαυστη χρήση...

  4. #4

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Kοιτα αν εισαι 60 κιλα και παιρνεις 300γρ πρωτεινη την μερα (σκονη + φαγητο) τοτε προφανως θα επηρεαστει το συκωτι σου αλλα αυτο θα συνεβαινε ανεξαρτητα και δεν ευθυνεται η σκονη αλλα η λαθος διατροφη. Να λαμβανεις οση σου χρειαζεται για το στοχο που εχεις καθε φορα και να φροντιζεις οπως ειπα να συμπληρωνεις και οχι να αντικαθιστας.

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-05-10
    Posts
    203

    Default

    Συμφωνώ απολυτα μαζί σου megageo...Είναι λιγο περιεργο ομως αυτο που θα ρωτήσω τώρα...

    Εκει που γραφεις "Να λαμβανεις οση σου χρειαζεται για το στοχο που εχεις καθε φορα και να φροντιζεις οπως ειπα να συμπληρωνεις και οχι να αντικαθιστας. " , το λες για οικονομικούς λόγους ή για να υπάρχει ποικιλία πρωτεινων που λαμβανουμε ? :-)

  6. #6

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Οχι το ειπα για διαφορετικους στοχους που μπορεις να εχεις οσο αφορα τα macros στην διαιτα σου. Δηλαδη αλλες εποχες μπορει να θες η πρωτεινη να ειναι το 30, το 40 ή και το 50% των θερμιδων που λαμβανεις καθε μερα. Αυτο θα καθορισει την συνολικη ποσοτητα που θα λαμβανεις σε συναρτηση βεβαια με το σωματικο σου βαρος. Επισης οσο αναπτυσσεσαι η ποσοτητα της πρωτεινης που χρειαζεσαι για να συνεχισεις να αναπτυσεσαι μεταβαλλεται. Βεβαιως κι αυτο που ειπες ειναι σωστο να λαμβανουμε πρωτεινη απο διαφορες πηγες.

  7. #7
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    εγώ παίρνω 1 μήνα και σταματάω για 2-3 βδομάδες και ξεκινάω μετά ξανά..στο κάτω κάτω η διατροφή είναι το σημαντικότερο!!

  8. #8
    Banned
    Join Date
    04-05-08
    Location
    .
    Posts
    21

    Default

    για ποιο λογο να παρεις 1 χρονο συνεχομενα πρωτεινη απο συμπληρωμα? χρησιμοποιεις και αλλο συμπληρωμα για τοσο μεγαλο διαστημα? αν οχι καταλαβαινεις μονος σου την απαντηση.η πρωτεινη δεν παυει να ειναι ενα ακομα συμπληρωμα με οτι αυτο συνεπαγεται..

  9. #9
    Pumping Iron nikos_kavala's Avatar
    Join Date
    07-04-09
    Location
    Καβάλα
    Posts
    644

    Default

    Quote Originally Posted by johnrambo View Post
    για ποιο λογο να παρεις 1 χρονο συνεχομενα πρωτεινη απο συμπληρωμα? χρησιμοποιεις και αλλο συμπληρωμα για τοσο μεγαλο διαστημα? αν οχι καταλαβαινεις μονος σου την απαντηση.η πρωτεινη δεν παυει να ειναι ενα ακομα συμπληρωμα με οτι αυτο συνεπαγεται..

    Συγγνώμη φιλε μου αλλα που το στηρίζεις αυτό? επειδή δηλαδή είναι συμπλήρωμα διατροφής θα πρέπει να λαμβάνεται και σε κύκλους? Με αυτό το σκεπτικό θα πρέπει να λαμβάνουμε σε κύκλους και την πολυβιταμινη, vitC ,Flaxseeds, Bcaa's κλπ. Δεν μιλάω για κάποια συγκεκριμένα συμπληρώματα που ΝΑΙ πρέπει να λαμβάνεται σε κύκλους(πχ κρεατίνη) αλλα για αυτά που δεν πρέπει να λείπουνε από το διατολόγιο μας. Τέλος ναι μπορεί να είναι συμπλήρωμα η πρωτεΐνη, το βρίσκεις όμως σωστό να πίνουμε σε κύκλους γάλα, η να τρώμε αυγά?? μήπως θα χρειαζόταν και αποθεραπεία μετά το τέλος αυτού του κύκλου?? πάντα φιλικά..

  10. #10
    Banned
    Join Date
    04-05-08
    Location
    .
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by nikos_kavala View Post
    Συγγνώμη φιλε μου αλλα που το στηρίζεις αυτό? επειδή δηλαδή είναι συμπλήρωμα διατροφής θα πρέπει να λαμβάνεται και σε κύκλους? Με αυτό το σκεπτικό θα πρέπει να λαμβάνουμε σε κύκλους και την πολυβιταμινη, vitC ,Flaxseeds, Bcaa's κλπ. Δεν μιλάω για κάποια συγκεκριμένα συμπληρώματα που ΝΑΙ πρέπει να λαμβάνεται σε κύκλους(πχ κρεατίνη) αλλα για αυτά που δεν πρέπει να λείπουνε από το διατολόγιο μας. Τέλος ναι μπορεί να είναι συμπλήρωμα η πρωτεΐνη, το βρίσκεις όμως σωστό να πίνουμε σε κύκλους γάλα, η να τρώμε αυγά?? μήπως θα χρειαζόταν και αποθεραπεία μετά το τέλος αυτού του κύκλου?? πάντα φιλικά..
    εννοειτε φιλικα νικο...καταρχας επειδη το ακουω απο πολλους δε νομιζω οτι ειναι και τοσο ευστοχο να συγκρινουμε την πρωτεινη που λαμβανουμε απ τις φυσικες τροφες με την πρωτεινη σε σκονη.δεν το λεω απ την αποψη οτι μπορει να βαζουν στις πρωτεινες κρυμμενα αναβολικα η προορμονες,αλλα απ την αποψη οτι δεν ξερουμε για καμια απολυτως πρωτεινη ποιες μεθοδοι εχουν χρησιμοποιηθει για την παρασκευη τους-στην πρωτεινη της ΕΑΣ για παραδειγμα ειχαν βρει βαρεα μεταλλα με οριο παραπανω απ το επιτρεπτο,επισης το οτι εχουν ημερομηνια ληξης αρκετα μεγαλη αυτο σημαινει οτι βαζουν συντηρητικα για να διατηρηθει ανεπαφη,ακομα αν δεις σχεδον σε ολες τις πρωτεινες στα συστατικα αναφερει(contains soya),η σογια δεν ειναι και οτι πιο υγειηνο για να το βαζεις στη διατροφη σου καθε μερα,οποτε καποιος που περνει υποθετικα 2-3 σκουπ ημερισιως για ενα χρονο ολοκληρο φαντασου τι ποσοτητα σογιας καταναλωνει σε ενα χρονο.βεβαια θα μου πεις ξερουμε οτι το κοτοπουλο απ τον παραγωγο αν εχει τραφει σωστα και ειναι χωρις ορμονες?ουτε αυτο το ξερουμε,αλλα τουλαχιστον οτι επιβαρυντικο για την υγεια μας που το γνωριζουμε εκ των πρωτερων καλο ειναι να το αποφευγουμε οσο μπορουμε
    Last edited by johnrambo; 25-06-10 at 03:14.

  11. #11

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Απλα θα επαναλαβω για να μην μπερδευεται το παιδι οτι η πρωτεινη σε συμπληρωμα ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ κυκλους. Τωρα τα αλλα για το contains soya και contains nuts εχει να κανει με τον τροπο παρασκευης και οι ποσοτητες δεν ειναι μετρησιμες! Προσωπικα παιρνω 12 χρονια πρωτεινη σε σκονη non-stop και δεν εχω σκοπο να σταματησω. Το θεμα δεν πρεπει να μετακινειται απο κει που εχει αξια....συμπληρωνει δεν αντικαθιστα.

  12. #12
    billmaster32's Avatar
    Join Date
    13-02-07
    Location
    .
    Posts
    207

    Default

    Quote Originally Posted by johnrambo View Post
    εννοειτε φιλικα νικο...καταρχας επειδη το ακουω απο πολλους δε νομιζω οτι ειναι και τοσο ευστοχο να συγκρινουμε την πρωτεινη που λαμβανουμε απ τις φυσικες τροφες με την πρωτεινη σε σκονη.δεν το λεω απ την αποψη οτι μπορει να βαζουν στις πρωτεινες κρυμμενα αναβολικα η προορμονες,αλλα απ την αποψη οτι δεν ξερουμε για καμια απολυτως πρωτεινη ποιες μεθοδοι εχουν χρησιμοποιηθει για την παρασκευη τους-στην πρωτεινη της ΕΑΣ για παραδειγμα ειχαν βρει βαρεα μεταλλα με οριο παραπανω απ το επιτρεπτο,επισης το οτι εχουν ημερομηνια ληξης αρκετα μεγαλη αυτο σημαινει οτι βαζουν συντηρητικα για να διατηρηθει ανεπαφη,ακομα αν δεις σχεδον σε ολες τις πρωτεινες στα συστατικα αναφερει(contains soya),η σογια δεν ειναι και οτι πιο υγειηνο για να το βαζεις στη διατροφη σου καθε μερα,οποτε καποιος που περνει υποθετικα 2-3 σκουπ ημερισιως για ενα χρονο ολοκληρο φαντασου τι ποσοτητα σογιας καταναλωνει σε ενα χρονο.βεβαια θα μου πεις ξερουμε οτι το κοτοπουλο απ τον παραγωγο αν εχει τραφει σωστα και ειναι χωρις ορμονες?ουτε αυτο το ξερουμε,αλλα τουλαχιστον οτι επιβαρυντικο για την υγεια μας που το γνωριζουμε εκ των πρωτερων καλο ειναι να το αποφευγουμε οσο μπορουμε
    +1
    πολυ σοβαρο το επιχειρημα σου megageo οτι παιρνεις πρωτεινη 12 χρονια ε, δλδ καθε οργανισμος ειναι ιδιος, η μηπως αν υπηρχε πι8ανοτητα καποιας παρενεργειας νομιζεις θα φαινοταν τωρα και οχι σε 10 χρονια μετα?

  13. #13
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    Παιδια αν καποιος δε θελει μπορει να μην παιρνει. Απλα να ξερετε ότι για οτιδήποτε βαλετε στην θεση της πρωτείνης θα βρείτε κατι αρνητικό.

    Προσωπικά θεορώ τη whey καλη επιλογή. Έχει ένα πλεονέκτημα, παιρνουμε σχεδόν καθαρη πρωτείνη, ενω τόσα χρόνια η πρωτείνη έχει φαει πολυ κραξιμο χωρις σε πολλές περιπτώσεις να ευθύνονται τα αμινοξέα αλλα άλλα πραγματα των τροφών.
    Last edited by giannis_m; 25-06-10 at 18:23.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    04-05-08
    Location
    .
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by giannis_m View Post
    Παιδια αν καποιος δε θελει μπορει να μην παιρνει. Απλα να ξερετε ότι για οτιδήποτε βαλετε στην θεση της πρωτείνης θα βρείτε κατι αρνητικό.
    εννοειτε οτι οποιος θελει δεν θα παρει..αλλα καλο ειναι εσεις που συντονιζετε το φορουμ και ξερετε πολλα πραγματα παραπανω απο εναν απλο αθλουμενο να αναφερετε και τους πιθανους κινδυνους για το εκαστοτε συμπληρωμα.η αποψη του στυλ ''ελα μωρε πρωτεινη συμπληρωμα ειναι,τι θα παθεις?'' απλα δεν ειναι σωστη...και κανει τα 15χρονα και 16χρονα να θελουν να παρουν χωρις να υπαρχει και ιδιαιτερος λογος.καποια αρνητικα της πρωτεινης τα ανεφερα παραπανω..αν καποιος δεν τα βρισκει βασιμα ας το συζητησουμε
    Last edited by johnrambo; 25-06-10 at 18:26.

  15. #15

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Παιδια μην μου λετε εμενα οτι προτεινω συμπληρωματα χωρις λογο, ο πρωτος ειμαι που καθε φορα λεω μην στηριζεστε σε αυτα και επισης ποτε δεν προτεινω πραγματα που κανω εγω γιατι για αυτα ειμαι υπευθυνος εγω και μονο. Ομως το να μας πιανει μια τρομολαγνια οτι σε 20 χρονια θα παθουμε ολοι καρκινο απο την σκονη πρωτεινης ειναι τραγικο. Προσωπικα δεν μπορω να πω οτι θα παθει καποιος οτιδηποτε απο μια πρωτεινη ορου γαλακτος. Αν εσεις θελετε να το λετε κανενα προβλημα, αλλα αν ζητειται η γνωμη μου θα μου επιτρεπετε να λεω αυτο που πιστευω.

    Οι πιθανοι κινδυνοι δεν αναφερονται απο μενα γιατι δεν υπαρχουν, δεν ειναι οτι προσπαθω να κρυψω κατι ουτε εμπορευομαι πρωτεινες. Οσο αφορα τον billmaster, ενταξει φιλε και στα 18 μου λεγανε οτι σε 10 χρονια θα φανουν οι παρενεργειες, τωρα μου λες οτι θα φανουν σε αλλα 10 χρονια, ενταξει θα περιμενω LOL

  16. #16
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Τι ακούω Παναζία μου, Παναζία μου! Η πρωτείνη λήψη σε κύκλους? Και για pct να βάλω 20 κουτιά nolvadex μη μου φτάσει η ρώγα στο γόνατο? Πρωτεινούλα είναι ρε παιδιά, καθαρή σαν το χιόνι, εγώ πάλι παίρνω τα μισα ακριβώς χρόνια non stop απ' ότι ο megageo και σε εξετάσεις αίματος μου είναι όλα οκ. Δηλαδή σε 15 χρόνια τι θα γίνει? Θα έχω τοξικότητα στο συκώτι λες και πίνω ουίσκι? Όπως προείπε κι ο Γιώργος όλα πρέπει να έχουν το ρόλο τους στη διατροφή. Η πρωτείνη είναι συμπλήρωμα κι όχι αναπλήρωμα.
    Last edited by afthartos; 25-06-10 at 23:22.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  17. #17
    Banned
    Join Date
    04-05-08
    Location
    .
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by afthartos View Post
    Τι ακούω Παναζία μου, Παναζία μου! Η πρωτείνη λήψη σε κύκλους? Και για pct να βάλω 20 κουτιά nolvadex μη μου φτάσει η ρώγα στο γόνατο? Πρωτεινούλα είναι ρε παιδιά, καθαρή σαν το χιόνι, εγώ πάλι παίρνω τα μισα ακριβώς χρόνια non stop απ' ότι ο megageo και σε εξετάσεις αίματος μου είναι όλα οκ. Δηλαδή σε 15 χρόνια τι θα γίνει? Θα έχω τοξικότητα στο συκώτι λες και πίνω ουίσκι? Όπως προείπε κι ο Γιώργος όλα πρέπει να έχουν το ρόλο τους στη διατροφή. Η πρωτείνη είναι συμπλήρωμα κι όχι αναπλήρωμα.
    πραγματικα μια απορια εχω..απο αυτα που εγραψα παραπανω εσυ εβγαλες το συμπερασμα οτι η πρωτεινη χρειαζεται αποθεραπεια και νολβαντεξ και τετοια?ειπε κανεις οτι παιζουν κρυμμενα αναβολικα σε πρωτεινες?λοιπον,επειδη ισως ειχες καποια συγχηση οταν εγραφες αυτο μηνυμα σου γραφω τα εξης για ποιο λογο πιστευω οτι δεν πρεπει να ειναι συνεχεις η χρηση πρωτεινης κατα τη γνωμη μου παντα.πρωτον γιατι εχει μακρα περιοδο ληξης που σημαινει οτι βαζουν συντηρητικα(..σαν τα σοκολατουχα γαλατα μακρας διαρκειας που ειναι στο πλαστικο διαφανες κουτακι),δευτερον επειδη περιεχουν σογια που ως γνωστον η σογια εμπεριεχει κινδυνους για συνεχη χρηση,τριτον επειδη λογω του φιλτραρισματος και της παρασκευης της μεσα απ τα καζανια που περναει συμπαρασηρει μαζι της και βαρεα μεταλλα(πχ αρσενικο..),τεταρτον επειδη δεν εχουμε ιδεα τι ειδους γαλα εχει χρησιμοπιηθει(να σου θυμισω και ενα παλιο τοπικ εδω στο φορουμ που υπηρχε μια υποψια για πρωτεινη μεγαλης εταιριας οτι χρησιμοποιουσε κινεζικο γαλα με μελαμινη επειδη ηταν φτηνη πρωτη υλη).πεμπτον και τελευταιο που αφορα τις πρωτεινες σε γευση φραουλα οπου το συγκεκριμενο κοκκινο χρωμα ειναι το γνωστο κοκκινο καρκινογενες χρωστικο χρωματακι που χρησιμοποιουν στη ζαχαροπλαστικη και αλλου(βεβαια καποιες εταιριες γραφουν χωρις χρωστικα).αυτα τα λιγα απο εμενα,πιστευω να σε καλυψα.αυτα ειναι η προσωπικη μου αποψη παντα,ο καθενας θα πραξει οτι πιστευει σωστο..megageo δεν μιλουσα για εσενα οτι προτεινεις συμπλήρωματα,εσυ γραφεις την εμπειρια σου απο αυτα και καλα κανεις στο κατω κατω
    Last edited by johnrambo; 26-06-10 at 02:48.

  18. #18
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Φιλε μου john rambo δεν θελω να εισαι προπαγανδιστης.Αν ψαξεις λιγο θα δεις οτι ολα αυτα που τρωμε καθημερινα ειναι πολυ χειροτερα απο τις 'πρωτεινες' που τοσο φοβασαι.Το ξερεις οτι το νερο που ερχεται στη βρυση του σπιτιου σου περνα απο αμιαντοσωληνες???Και πινεις 30 χρονια τωρα?Μπορεις να κανεις κατι?Κατσε και απολαυσε το....
    Δεν θελω να αρχισω για αλλα γιατι τοτε θα σταματησουν πολλοι να τρωνε και θα σηκωθουν να πανε να γινουν ερημιτες.Ασε λοιπον την προπαγανδα για τις πρωτεινες και σκεψου καλυτερα τι διαδικασια παραγωγης εχει περασει αυτο που τρως αυτη τη στιγμη.Πιστεψε με:Οι πρωτεινες ειναι απο τα πιο καθαρα παρασκευασματα και αυτο γιατι δεν εχουν μπει στη μαζικη παραγωγη(mass production).
    Καλη σας μερα!
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  19. #19
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-02-10
    Location
    Greece.μυτιληνη
    Posts
    123

    Default

    σωστος..

  20. #20
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Το να φοβάμαι εγώ να χρησιμοποιώ πρωτεΐνη συνεχόμενα και να προσπαθώ να πείσω τον άλλον να μη χρησιμοποιεί μόνο και μόνο για να πείσω τον εαυτό μου ότι έχω δίκιο που την κόβω, είναι πολύ εγωιστικό. Τα επιχειρήματα σου johnrambo ισχύουν για οτιδήποτε γύρω μας. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του, δεν είναι ανάγκη να τρομοκρατήσουμε κάποιον που έχει διαφορετική επιλογή από εμάς.

  21. #21
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Εγω νομιζω οτι ο μονος που τρομοκρατηθηκε ειναι ο JohnRambo...
    Ολα οι υπολοιποι νοημονες χρηστες,ουτε καν συγκινηθηκαν.
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  22. #22

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Quote Originally Posted by johnrambo View Post
    πρωτον γιατι εχει μακρα περιοδο ληξης που σημαινει οτι βαζουν συντηρητικα(..σαν τα σοκολατουχα γαλατα μακρας διαρκειας που ειναι στο πλαστικο διαφανες κουτακι)
    Έχει μακρά περίοδο λήξης επειδή είναι σκόνη αποξηραμένη, δηλαδη δεν περιέχει νερό. Και όταν δεν υπάρχει νερό, είναι αδύνατο να αναπτυχθούν μικροοργανισμοί που θα αρχίσουν να την τρώνε και να την "χαλάσουν". Με τον καιρό που θα μαζέψει σιγά σιγά υγρασία τότε θα φτάσει σιγά σιγά στην ημερομηνία λήξης της. Γενικά όλες οι τροφές σε αποξηραμένη μορφή διαρκούν περισσότερο για το λόγο αυτό, και μάλιστα ένας από τους λόγους που αποξηραίνονται είναι ότι έτσι δεν χρειάζονται συντηρητικά.

  23. #23
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Quote Originally Posted by johnrambo View Post
    πραγματικα μια απορια εχω..απο αυτα που εγραψα παραπανω εσυ εβγαλες το συμπερασμα οτι η πρωτεινη χρειαζεται αποθεραπεια και νολβαντεξ και τετοια?ειπε κανεις οτι παιζουν κρυμμενα αναβολικα σε πρωτεινες? Iσως ειχες καποια συγχηση οταν εγραφες.
    Όχι, αλλά η φοβία για μια isolate δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο να υπάρχει. Δεν είχα σύγχυση όταν έγραφα καμία απολύτως, σε βεβαιώνω. Ήταν καυστικό χιούμορ αυτό που έκανα για το nolvadex και δεν είχα σκοπό να θίξω την άποψή σου. Είπαμε, εγώ φίλος!! Εγώ δε μπαίνω πάντως στη διαδικασία να κόψω καν το πολύ κοτόπουλο που τρώω εδώ και πάρα πολλά χρόνια γιατί απλά μου αρέσει το bb και το κάνω εν γνώσει μου, κι έτσι εν γνώσει μου "κουράζω" τον οργανισμό μου με δίαιτες που αφορούν το άθλημα που μου αρέσει. Το συκώτι υπερλειτουργεί όταν κάνουμε δίαιτες υψηλής λήψης πρωτείνης, δε λέω ότι μου αρέσει, απλά επιλέγω..
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Παύση Πρωτείνης Για Πόσο Διάστημα;
    By jkathar in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 12
    Last Post: 18-01-10, 21:55
  2. Επιλογή Συμπληρώματος Πρωτείνης
    By kalkas25 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 15
    Last Post: 08-10-08, 02:56

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •