Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 31 to 60 of 170
  1. #31

    Default

    νιωθω πιασμενη στα ποδια !στους προσαγωγους κυριως ,απο τα καθίσματα ...κατι κανουν τα βαράκια !!!!και στο στομάχι ....!!!!!

    τελικα καρδουλα ειχες δικιο ηθελα βαρη!!!!!

    χτες ηταν κλειστα ποθ πήγα για την μπαρα ...αλλα τελικα δεν θα την πάρω εχεις δικιο καρδουλα ...σε λιγο ΚΑΙΡΟ !!!!!!!!!!παω gym!!!! ΟΕΕΕ ΟΕ ΟΕΕΕ!!!!!


    εχασα ενα κιλο!!!!χιχιχιχιχιχιχι!!!!!αλλα 2 εχω !!!!αλλα πειναωωωωωωωωω !!!!!και ειναι το σπιτι γεματο γλυκα ....δεν εχω φάει ουτε ενα !!!!!!!!!!!!!

    νιιωθω ηδη πολυ καλα με το σωμα μου με πιανω και με νιωθω πιο σφιχτη!!!!ποσο καιρο ειχα να νιωσω ετσι?!!!!!!!


    σε μερικές μερες θα παω ταξίδι !ο αντρας μοθ θα ειναι εκει επαγγελματικο και θα παω κι εγω με την μικρή .το ξενοδοχειο θα ειναι super το ειδα στο site ... εχει και gym !εκεινο που θέλω να αθω ειναι τι θα τρωω στο πρωινο ??????υποθετο τηγανιτα αβγα ....αλλα τι??? κάθε μερα?????

    πειτε μοθ καμια ιδεα να απολαυσω το πρωινο μου και να μη την βγαλω με αβγα και φρουτα !!!!

    και κατι αλλο τι γινετε με την χολιστερινη και τα αβγα ???

  2. #32
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Συνήθως στα ξενοδοχεία έχουν δημητριακά (σε πολλά έχω δει muslie) και γιαούρτι που μπορείς να φας για πρωινό.

    Όσον αφορά τα αυγά, είναι μια τροφή υψηλής βιολογικής αξίας, με τη πρωτεΐνη τους να είναι η πιο αφομιώσιμη απ' τον οργανισμό μας. Η κρόκος έχει χοληστερίνη, όμως έχει και καλά λιπαρά. Το ασπράδι του αυγού δεν έχει καθόλου χοληστερίνη και έχει πολύ καλή ποσότητα πρωτεΐνης. Συνδίασε ασπράδια αυγού με ένα κρόκο (εαν έχουν βραστά αυγά στο ξενοδοχείο), μαζί με δημητριακά και γιαούρτι, για να εχεις ένα πλήρες πρωινό.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  3. #33

    Default

    δηλαδη μόνο ο κροκος ανεβαζει χοληστερινη σωστα?και αν δεν κανω λάθος επιτεπετε μεχι 4 την εβδομαδα? αλλα οταν δεν τρωμε αλλες μ@#$$%%% δεν αγχωνόμαστε με χοληστερίνη?

    ασπραδια οσα θέλω?


    καλα τα λες εσυ με το μουσλι και το γιαουρτι ..αλλα να δω πως θα κατεβει κατω ..αλλα θα τα καταφέρω !!!!εχω βάλει εναν στοχο και θά τον κατεφέρω!!!!τελος!!!


    thanks!!!!φίλε mazda 6!!!!

    p.s εχεις κανει πολυ καλη δουλεια με το σωμα σου!!!!εχεις να μου δωσεις καμία συμβουλή για την κοιλία μου???

  4. #34
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Εγώ δε μετράω κρόκους, γιατί δε τρώω κρόκους. Τα ασπράδια τα υπολογίζω πάντα ως 4 γρ. πρωτεΐνης το τεμάχιο και τρώω από 8-10. Όμως αυτό είναι υποκειμενικό γιατί ανταποκρίνεται στις ανάγκες μου. Δες τις δικές σου ανάγκες και υπολόγισε. Πιστεύω ότι με 4 ασπράδια κι ένα ολόκληρο αυγό, είναι εντάξει.

    Για τη κοιλιά σου εγώ δε πιστεύω ότι έχεις πρόβλημα. Είναι καλά και το μόνο που χρειάζεται είναι χρόνος (πάνω από 6μηνο) για να σφίξει σιγά σιγά, μέσα από το συνδιασμό βαρών, αερόβιας και διατροφής. Μη ξεχνάς ότι έχεις κάνει κι ένα παιδάκι και η κοιλιά σου είναι σε πάρα πολύ καλά επίπεδα.

    Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  5. #35

    Default

    σ ευχαριστώ πολυ !!!!
    μαλον εισαι πολυ ευγενικος...αλλα οκ αυτο το 6 μηνες ειναι πολυ κοντα και με κανει να ειμαι focus sto stoxo μου!!!!!

    θα τα κανω και τα 3 που ειπες κι εσυ και τα κοριτσια πιο πάνω !!!!

    σε 6 μηνες θα βάλω photo!!!!η θα φάω τις κοτσιδες μου!!!!

    (ασχετο)τρωμε παντα καστανο ρυζι?και ζυμαρικα ολικής ?ποσο ψωμι τρώμε(ολικής και αυτο?) ?οταν εχουμε αναγκη για γλυκό τι τρώμε?

  6. #36
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by pipi fakidomiti View Post

    (ασχετο)τρωμε παντα καστανο ρυζι?και ζυμαρικα ολικής ?ποσο ψωμι τρώμε(ολικής και αυτο?) ?οταν εχουμε αναγκη για γλυκό τι τρώμε?
    Εγώ αλλάζω μια καστανό μια κανονικό, ότι μου αρέσει πιο πολύ. Ζυμαρικά ολικής που κάνουν κι αυτά μια κάποια κατακράτηση υγρών, δεν τα προτιμώ. Ψωμί εγώ τρώω όσο περίπου ένα σάντουιτς από φούρνο και προτιμώ το γερμανικού τύπου (έχει λιγότερη γλουτένη) ή απλό ψωμί ολικής άλεσης προσέχοντας πάντα τα υλικά να είναι αλεύρι ολικής άλεσης, νερό και αλάτι. Περίπου τρώω 125-200 γρ.

    Όταν έχω ανάγκη για γλυκό... δε τρώω γλυκό :) Έχω συνηθίσει και είμαι ρομπότ πλέον... μόνο όταν έχω ελεύθερο γεύμα θα φάω καμιά πάστα, ή ψωμί με μέλι, ή μαρμελάδα.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  7. #37

    Default

    ελευθερο γέυμα!!!!!καθε ποτε ?λιγη σοκολατιτσα θέλω να τρωω που και που ....

    δεν ηξερα οτι τα ολικής ζυμαρικα προκαλουν κατακρατηση ?υπαρχει λιστα _τοπικ με τα φαγητα που προκαλουν κατακρατηση ?
    τα γερμανικα το ξερω οτι δεν εχουν γλουτενη πουλανε και γερμανικο αλευρι χωρίς γλουτενη να το προτιμσω ?να φτιακσω καμια ταρτα με μπροκολο και ανθοτυρο!!!! ι να παρω αλευρι ολικής ?

  8. #38
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Σταύρο, δε νομίζω πως για το επίπεδο της Pipi υπάρχει θέμα κατακράτησης αν φάει λίγα μακαρόνια ολικής.

    Pipi, στο ξενοδοχείο που θα πας όπως πολύ σωστά σου είπε ο Σταύρος, μπορείς να επιλέγεις από τον μπουφέ λίγο γιαούρτι με δημητριακά, γάλα, αβγά (μέχρι 1 κρόκο είσαι μια χαρά μη φοβάσαι για χοληστερίνη), ασπράδια άφθονα κανένα φρούτο.. Επίσης μια φέτα ψωμί με λίγη γαλοπούλα και μια φέτα τυρί.

    Αν νιώθεις τάση για γλυκό φάε ένα κομματάκι σοκολάτα αραιά και που (αν μπορείς να κρατηθείς στο ένα).
    Αλλιώς θα σου προτείνω αυτό που κάνω κι εγώ: γιαούρτι τοτάλ ή όποιοδήποτε στραγγιστό με χαμηλά λιπαρά, το βάζεις σε ένα μπολ, ρίχνεις 2 κουταλάκια κοφτά κακάο σκόνη, υποκατάστατο ζάχαρης, ελάχιστο νεράκι, ανακατεύεις και έχεις έτοιμη μια μους σοκολάτα!

    Και μπράβο για την πρόοδό σου, να σαι σίγουρη πως όταν γραφτείς γυμναστήριο θα δεις τρελά αποτελέσματα στο σώμα σου!

  9. #39

    Default

    που εισαι βρε καρδουλα??????

    παλι δεν μπορεσα να γραψω στο log sou ...ti einai ki αυτο πάλι !!!

    γενικα με ενδιαφερει τι κανει κρατακατηση γιατι εχω παρατηρισει οτι το σωμα μου κατακρατει ευκολα !!!!νομιζω ολα τα κοριτσια το εχουμε αυτο....

    παω να μαγειρεψω στον αντρουλη μου και θα ξαναμπω!!!¨)

  10. #40
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    παλι δεν μπορεσα να γραψω στο log sou ...ti einai ki αυτο πάλι !!!
    Mπορείς και μάλιστα έγραψες. Απλά την ώρα που πατάμε το κουμπάκι να εμφανιστεί το μήνυμα κολλάει και δεν δείχνει ότι γράφτηκε. Το παθαίνω κι εγώ και μάλιστα πολλά μηνύματα βγαίνουν διπλά.
    Θα το φτιάξουμε το άτιμο


    γενικα με ενδιαφερει τι κανει κρατακατηση γιατι εχω παρατηρισει οτι το σωμα μου κατακρατει ευκολα !!!!νομιζω ολα τα κοριτσια το εχουμε αυτο....
    Έτσι όπως τα λες είναι. Εμείς οι γυναίκες το χουμε αυτό το θεματάκι με τις ορμόνες και την κατακράτηση.
    Να το αποφύγουμε τελείως δεν γίνεται. Μπορείς όμως να ελαττώσεις λίγο το αλάτι και γενικά τις πολύ αλμυρές τροφές(και τις επεξεργασμένες. Πχ το σαλάμι/παριζάκι ή γαλοπούλα ζαμπόν είναι τίγκα στο αλάτι).
    Επίσης να πίνεις αρκετό νερό, βοηθάει.

    παω να μαγειρεψω στον αντρουλη μου και θα ξαναμπω!!!
    Όταν επιστρέψεις πες τι καλό του έφτιαξες;

  11. #41

    Default

    χαχαχχαχαχχαχαχα!!!τι καλο εφτιαξα ε?το εχω βαλει κι αυτον σε διατροφη !!!!...αλλα εκεινος μετα τρωει γλυκα του κουταλιου!!!αυριο του εταξα την μους σου!!!!

    λοιπον εφτιαξα στηθος κοτόπουλου στην σχάρα ,ρυζι ,αρακα,καροτα,κολοκυθάκια .δεν τα ζυγιζω ακόμα ...σιγα σιγα!!!!


    δεν τρωω καθόλου αλάτι εδω και χρόνια ουτε αλαντικα και συσκευασμενα !!!!αλλα λιγο αλμυρο να φαω (οταν τρωω εξω )φουσκωνουν τα δαχτυλα μου .στην εγκυμοσυνη εβαζα κιλα οταν εβγαινα εξω για φαγητο (απο το αλάτι )!!!

    αλλα θελω να ξερω τι κανει κατακρατηση αν ειναι να το τρωω σχεδον καθημερινα!!!!!


    εχουν πιαστει τα χερια μου και μου αρεσει !!!περπαταω με αλλον αερα τωρα !!!!!

  12. #42
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    χαχαχχαχαχχαχαχα!!!τι καλο εφτιαξα ε?το εχω βαλει κι αυτον σε διατροφη !!!!...αλλα εκεινος μετα τρωει γλυκα του κουταλιου!!!αυριο του εταξα την μους σου!!!!
    Έτσι έτσι, στη διατροφή οικογενειακώς!!


    δεν τρωω καθόλου αλάτι εδω και χρόνια ουτε αλαντικα και συσκευασμενα !!!!αλλα λιγο αλμυρο να φαω (οταν τρωω εξω )φουσκωνουν τα δαχτυλα μου .στην εγκυμοσυνη εβαζα κιλα οταν εβγαινα εξω για φαγητο (απο το αλάτι )!!!

    αλλα θελω να ξερω τι κανει κατακρατηση αν ειναι να το τρωω σχεδον καθημερινα!!!!!
    Μην αγχώνεσαι, με τις επιλογές που κάνεις πλέον στη διατροφή σου δεν έχεις πρόβλημα. Στο κάτω κάτω νεράκι κρατάμε, όχι λίπος. Από τη μία μέρα στην άλλη το σώμα μας αλλάζει, τη μία φαινόμαστε στεγνές την άλλη πλαδαρές. Αυτό είναι φυσιολογικό.

    εχουν πιαστει τα χερια μου και μου αρεσει !!!περπαταω με αλλον αερα τωρα !!!!!
    Welcome to the club!!!

  13. #43

    Default

    καλημερα!!!!!!

    ετσι ειναι ,ολη η οικογενεια στην σωστη διατροφή !!!!δεν σου κρυβω οτι η εμπνευση μου για την διατροφη ειναι η κόρη μου !!!!! εχει αναγκη απο πρωτεινες και βιταμίνες και για να φαει το φαγητο της , εψαξα πολυ ....ετσι ανακαλυψα την θρεπτική αξια της κιτρινης κολοκυθας ,της γλυκοπατατας ...και τα συνδιαζα με κοτοπουλο...μεχρι και αυγο ..

    δεν ηθελα να κάνω αυτα που κανουν πολλες μανουλες ....που λενε α δεν το τρωει και βαζουν παντου μπισκοτα (μπισκοτο με αβγο )(μπισκοτο με φρουτα)(μπισκοτο με γιαουρτι).την μαθαινω να απολαμβανει και να αναγνωριζει της καθαρές γευσεις ..οπως μαθαινεις εσυ εμενα καρδουλα !!!!


    το μεσημερι θά φάω μετην μικρή οτι εμεινε απο χτες (κοτοπουλο ,ρυζι ,κολοκυθια ,καροτα ,)και το βράδι λεω να κανω φασολάκια ...καρδουλα ειδα μια photo me ta fasolakia sou ...δεν τα κανεις λαδερα να υποθέσω...απλα τα βραζεις ε? λεω να τα συνοδεψω με τα μπρουσκετακια του mazda kai΄επιδορπιο μονο για τον αντρα μου tin μους την δική σου..εγω την μους σου θα την φάω ξερεις ...εκεινες τις ημερες που θέλουμε γλυκό -σοκολατα


    σήμερα θα κάνω τρελη γυμναστικη !!!!εχω κεφια!!!!!

  14. #44
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Την καλύτερη δουλειά κάνεις με την κορούλα σου!!! Μη τη συνηθίζεις στην ζάχαρη. Έχω τελειώσει στο σχολείο βοηθός βρεφοκόμος και ένα από τα μαθήματα που κάναμε ήταν διατροφή.
    Καθαρές γεύσεις, φρέσκα γεύματα, όχι αυτά τα βαζάκια που βλέπω στο σούπερ μάρκετ που είναι τίγκα στα συντηρητικά και στη ζάχαρη. Εσύ βέβαια τα ξέρεις από πρώτο χέρι μιας και είσαι μανούλα

    Σούπερ βρίσκω τα μπρουσκετάκια του Σταύρου!
    Τα φασολάκια τα μαγειρεύω σκέτα (τα βάζω στον ατμομάγειρα και γίνονται εκεί χωρίς να παραμονεύω πάνω από την κατσαρόλα..). Μετά μπορείς να προσθέσεις ωμό ελαιόλαδο ή μπορείς να φτιάξεις και σάλτσα ντομάτα. Δηλαδή ή φρέσκια ή πουμαρό στο κατσαρολάκι, φρέσκο ή ξερό κρεμύδι, πιπέρι, αλάτι, ότι άλλο καρύκευμα σου αρέσει, το βράζεις και στο τέλος αφού το βάλεις στα φασολάκια προσθέτεις και λίγο λάδι!
    Last edited by Kardoula; 12-01-11 at 14:04.

  15. #45
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Περιμένω εντυπώσεις από τις μπρουσκέτες!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  16. #46
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    συγνώμη για το off-topic Σταύρο το νέο avatar σκοτώνει! Μάλλον κάνει καλή δουλειά το τσιγαριαστό!
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  17. #47
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by Pavlos18 View Post
    συγνώμη για το off-topic Σταύρο το νέο avatar σκοτώνει! Μάλλον κάνει καλή δουλειά το τσιγαριαστό!
    Πλάκα πλάκα Παύλο σε "γεμίζει" με λίπος και χοληστερίνη ;)

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  18. #48

    Default

    Mazda , τα μπρουσκετακια super!!!!xortasika kai nostima και προσεξα και το λάδι ,εβαλα λίγο .τα ψωμακια δεν θυμωμουνα τι ειχες κανει ακριβως και τα εβαλα την φρυγανιερα !!!
    το avatar sou kalo pio ekseligmeno !!!!!αλλα το παλιο πιο αναγνωρισιμο.!!!!!

    kardoula ,τα φασολακια τα εκανα νεροβραστα kai eriksa αpo πανω κοτοπουλο το εχω δει σε photo sou !!!!!νοστιμοτατο !!


    δεν ημουνα καλο κοριτσι σημερα...ολο μασουλαγα... ολη μέρα ...γμτ!!κι αυτο γιατι δεν εφαγα πρωινο ...ψωμακια και τυρακια ...αλλα τα βασικα μου γευματα ηταν σωστα .το μεσημερι 4 ασπραδια 1 κροκο και αρακα -καροτα και το βραδι φασολακια με κοτοπουλο , 2 mazda μπρουσκετακια και μια χουφτα καρυδια ...

    γυμναστική μονο χερια ...ασε σου λεω ....πηγα να κανω και τον αιματολογικο ελεγχο για τα λευκα ..και ισως με ειχε αγχωσει λιγο ...

    ελπιζω αυριο να το ισοροπησω ...οχι τιποτα αλλο αλλα την παρασκευη ειμαι καλεσμενη ...να ρωτησω ?τρωμε καπνιστο σολωμο ?ντολμαδακια? τι να φαω το μεσημερι που θα βγω το βράδι?

  19. #49
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Ένα καλό "τρικ" όταν είμαστε καλεσμένοι είτε σε φιλικό σπίτι είτε έξω είναι να επιλέγουμε αν υπάρχει στο τραπέζι βέβαια, κάποιο κρεατικό (ή κοτόπουλο) με σαλάτα.

    Μπορείς να δοκιμάσεις κι άλλα "εδέσματα" αλλά το μυστικό είναι να το κάνεις σε μικρές ποσότητες. Έτσι ελέγχεις τις θερμίδες σου. Προσπάθησε να αποφύγεις τηγανιτά και πολύ λιπαρά φαγητά.
    Μια φορά στο τόσο δεν θα σου κάνει κακό :)

  20. #50

    Default

    πολυ ελαστικη εισαι σημερα καρδουλα !!!!!καλε τι κεφια ειναι αυτα ???κι αλλα εδεσμετα ????πεσ μου οτι δεν θα το παρεις πισω!!!!

    τηγανιτα γενικα δεν τρωω θα προσπαθησω να μη φαω γλυκο ..το οποιο το ετρωγα ενετελος μηχανικα για να περασει η ωρα ...αντι για τσιγαρο !

    τωρα κοβω και το κρασακι ....(με εντολη γιατρου)τοσο μικροκαμομενες γυναικες λεει δεν πρεπει να πινουν !!!!

    να σε ρωτησω ?μου βρηκε(η γιατρος) χαμηλο το φολυκο οξυ..οχι κατω απο τα ορια αλλα χαμηλα και μου ειπε να παρω filicin kai besix τα ξερεις αυτα ?να τα παρω η τωρα που τρωω τασα πρασινα λαχνικα μπορω να ανεβασω τις τιμες μονη μου!


    θα ξαναμπω σε λιγο ...


    να σε ρωτησω κατι η γιατρος (αιματολογος )χτεσ

  21. #51
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    να σε ρωτησω ?μου βρηκε(η γιατρος) χαμηλο το φολυκο οξυ..οχι κατω απο τα ορια αλλα χαμηλα και μου ειπε να παρω filicin kai besix τα ξερεις αυτα ?να τα παρω η τωρα που τρωω τασα πρασινα λαχνικα μπορω να ανεβασω τις τιμες μονη μου!

    Επειδή ούτε γιατρός είμαι, ούτε διατροφολόγος, το μόνο που μπορώ να πω ειναι πως για να σου πει η γιατρός σου να τα πάρεις, τότε κάτι θα ξέρει.
    Εσύ συνέχισε κανονικά να τρως τα λαχανικά σου και σίγουρα στις επόμενες εξετάσεις θα δεις βελτίωση στις τιμές.


    πολυ ελαστικη εισαι σημερα καρδουλα !!!!!καλε τι κεφια ειναι αυτα ???κι αλλα εδεσμετα ????πεσ μου οτι δεν θα το παρεις πισω!!!!

    τηγανιτα γενικα δεν τρωω θα προσπαθησω να μη φαω γλυκο ..το οποιο το ετρωγα ενετελος μηχανικα για να περασει η ωρα ...αντι για τσιγαρο !

    τωρα κοβω και το κρασακι ....(με εντολη γιατρου)τοσο μικροκαμομενες γυναικες λεει δεν πρεπει να πινουν !!!!

    Χαχα! Πίπι μου, μια στις τόσες αν σε ένα τραπέζι που είσαι καλεσμένη, φροντίσεις να φας σε μικρές ποσότητες κάτι εκτός διατροφής δεν θα πάθεις απολύτως τίποτα. Το καθημερινό και συνεχόμενο είναι που βλάπτει.

    Σαλάτες, κρεατικό, ο καλύτερος συνδιασμός για τέτοιες περιπτώσεις.

  22. #52

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    το φολικο οξυ δεν ειναι που ειναι σημαντικο προ εγγυμοσυνης? (ασχετο)
    Πιπι καλα να περασεις! αλιμονο σε μας που τρωμε μονες!
    αρχιζω κ γω σαλατικα καθημερινα κ σε σταθερες δοσεις γιατι εχω το κακο κ "πλακωνομαι" για 2-3 μερες, οπως αυτες που περασαν, κ μετα δε θελω να τα δω.
    τελικα το πλακωμα σε τιποτε δε κανει καλο κοριτσια...
    σημερα μου εχει κατσει να φαω μπροκολο αλλα θα κανω κ φασολαδα κ φοβαμαι μην...εκτιναχθουμε!

  23. #53
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by Strength View Post
    το φολικο οξυ δεν ειναι που ειναι σημαντικο προ εγγυμοσυνης? (ασχετο)
    Yeap!!

    (μακριά από μένα φτου φτου)

  24. #54

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    κοντος ψαλμος για μενα καρδουλα μου, μου δινει λεει περιθωριο μεχρι το μαη να κανω οσες γυμναστικες κ διαιτες θελω, μετα λεει διαιτες κομμενες
    προκειμενου να...ανεβασουμε το φολικο :P
    με εχει φαει να γραφτω σε γυμναστηριο επισης μεχρι τοτε ΑΡΑ για τη γυμναστικη εχει καλο σκοπο κ δε θα με πριξει χαχαχαχαχα
    Πιπι συγνωμη για το οφτοπικ...

  25. #55

    Default

    strenht,na prosexeis me ta mprokola kai ta fasolia ..kale oxi mazi ayta!!!!ναι το φολικο οξυ ειναι για πριν την εγκυμοσυνη αλλα μου τα εδινε ο γιατρος και κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης μαζι με σιδηρο.μαγνησιο ,ασβεστιο .


    το θέμα της εγκυμοσυνης ειναι προσωπικη υποθεση, το μονο που μπορω να σας ευχηθω μεσα απο την καρδια μου ειναι οταν το επιθυμησετε πραγματα να αποκτησετε ενα μωρο !!!!
    ειναι υπεροχο συναισθημα και απιστευτο παρεακι !!!!!!καλα εγω ειμαι και χαζομα!!!!!!
    οσο για τπ σωμα σας εσεις θα συνεχεισετε να γυμναζεστε εγω ειχα απαγορευτικο.ξερω οτι αν εχεις καλη εγκυμοσυνη κανεις τα ιδια με αυτα που εκανες πριν και απο κιλα μεχρι 12 το πολυ !!!!εμενα μοθ ειπε να πρω 8 αλλα εγω γουρουνιασα επερνα και 9 οιστογονα την ημερα πειναγα σαν @#$%^&*.
    πηρα 16 κιλα !!!!!στις 20 πρωτες μερες ειχα χασει τα 9 ..και μετα εχανα 1,500 τον μηνα ...χωρις διαιτα τρωγοντας πολυ !!!!με τον θηλασμο καις 500 θερμιδες επιπλεον !!!!καλο???


    λοιπον σημερα εφαγα τα φασολακια τα χτεσινα και φιλετο μοσχαρκι με μια φετουλα (τοστ)φινα απο πάνω .αυτο ολη μερα δεν προλαβα το πρωι να φαω τιποτα ..


    θα ξαναμπω μετα!!!!

  26. #56

    Default

    το βραδι λεω να φαω γιαουρτι με καρυδια και μελι !!!!!ποσο μέλι να τρωω ?

  27. #57
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Κορίτσια να στε καλά, strength με το καλό να τα καταφέρεις
    Πιπι μου, όπως είπες το θέμα παιδιού είναι προσωπικό θέμα, απλά κουβέντα κάνουμε..
    Εγώ έχω αποκλείσει το κεφάλαιο αυτό από τη ζωή μου, από προσωπική επιλογή καθαρά. Ποτέ δεν αισθάνθηκα αυτό που λένε τη λαχτάρα για παιδί, ούτε το βιολογικό ρολόι να χτυπάει(μάλλον τέλειωσαν οι μπαταρίες, χαχα) Εξάλλου δεν είναι όλες οι γυναίκες να γίνουν μανούλες Άσε που εγώ η ίδια νιώθω ακόμα παιδί και το κόβω να μαι έτσι για πολλάααα πολλά χρόνια ακόμα

    Και για να επιστρέψουμε στο θέμα μας, πώς αντέχεις βρε συ να τρως τόσο λίγο;; Εγώ έτσι και περάσει 2ωρο μασάω σίδερα από την πείνα, χαχα!

    το βραδι λεω να φαω γιαουρτι με καρυδια και μελι !!!!!ποσο μέλι να τρωω ?
    Edit; Tώρα είδα πως γράφεις για καρύδια.
    Βάλε ένα κουταλάκι του γλυκού μελι. Αλλά θα χορτάσεις;;. Κότατζ μπορείς να αγοράσεις να έχεις μερικά στο ψυγείο;
    Last edited by Kardoula; 13-01-11 at 17:11.

  28. #58

    Default

    τελικα τρωω συνεχεια ...παρ ολιγο να φαω και το φαγητο του παιδιου!!τωρα με κοιταει που εχω χωσει μια τεραστια πιρουνια φασολακια στο στομα μου ...κι αυτα τα αβγα αργουν να βρασουν θα φαω και τους κροκους ..και τα τσοφλια !!!!!!!!.....αλλα μετα ...θα κρατηθω μεχρι το γιαουρτι ε???

    εσυ !!!ετσι κι αλιως μασας σιδερα !!!!!

    υ.γ¨συμφωνω με ολα τα παραπανω !!!!!!

  29. #59
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by pipi fakidomiti View Post
    τελικα τρωω συνεχεια ...παρ ολιγο να φαω και το φαγητο του παιδιου!!τωρα με κοιταει που εχω χωσει μια τεραστια πιρουνια φασολακια στο στομα μου ...κι αυτα τα αβγα αργουν να βρασουν θα φαω και τους κροκους ..και τα τσοφλια !!!!!!!!.....αλλα μετα ...θα κρατηθω μεχρι το γιαουρτι ε???
    Χαχαχαχαχα!!

    Για μολόγα τι έφαγες σήμερα??!!

  30. #60

    Default

    αυτα που σου ειπα!!!! δεν κλεβω καρδουλα!!!!τι να κλεψω τον ιδιο μοθ τον εαυτο????στανιαρα λιγακι ...ουφ χορτασα !!!!!
    με τα καρυδια εχουμε περιορισμο στην ποσοτητα ???ειδα οτι σοθ εκανε εντυπωση

    το κοτατζ εχει λιγο αλατακι ....και δεν μενω στην μια κουταλια, μ αρεσει πολυ!!! αλλα θα παρω να φτιαξω ντακο ...τρωμε ντακο ?εσυ ειχες βαλει και πανω στα φασολακια ε?καλη ιδεα !!!!πως αλιωσ να το φαω?


 
Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Χαλάρωση Κοιλιάς/Στήθους
    By kfoititis in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 15
    Last Post: 27-08-10, 13:10
  2. Χαλάρωση κοιλίας
    By Torek in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 11
    Last Post: 13-07-09, 04:24
  3. Ασκήσεις και χαλάρωση
    By blackpit in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 404
    Last Post: 11-06-07, 23:19

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •