Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 61 to 90 of 95
  1. #61
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by shadowmaker View Post
    Chris Dickerson Mr. Olympia at the age of 43 (1982)

    Xxaxaxa ! Εχουμε 2 χρονια να προετοιμαστουμε...
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  2. #62
    Senior Bodybuilder shadowmaker's Avatar
    Join Date
    12-05-11
    Posts
    2,825

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Xxaxaxa ! Εχουμε 2 χρονια να προετοιμαστουμε...
    Πιτσιρίκο.... εγώ έχω ένα...
    Ό,τι προλάβω φέτος.


    Mike: It is almost literally impossible for most people to work too "hard" -- but it is easily possible for anybody to work too "much."

    Yoda: Try not. Do... or do not. There is no try.

    Shadow: Frequency, volume, intensity... choose two.

  3. #63
    Advanced Bodybuilder DimitrisK's Avatar
    Join Date
    01-02-06
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Εγω ειχα την τυχη και ατυχια να ασχοληθω εντατικα και με διατροφη κυριος τα τελευταια σχεδον 2 χρονια. Ατυχια γιατι ας πουμε οτι εχασα παραγωγηκα χρονια , τυχη γιατι δεν βιωσα αυτη την ηλικιακη "κοιλια" που λες μετα τα 35 + - Πραγματικα αισθανομαι να κανω της ποιο δυνατες προπο απο καθε αλλη περιοδο που ειχα ασχοληθει , και το ερωτηματικο που εξεφρασα ηταν κατα ποσο απο δω και περα υπαρχη αναπτυξη στο μετρο παντα που το επιτρεπει η νατουραλ διαδρομη μου !!!
    Ανάπτυξη θα έχεις αλλά μην περιμένεις θαύματα. Εκτός αν έχει λύσει το πρόβλημα του χρόνου και του χρήματος και αφοσιωθείς στο BBing. Ειδάλλως θα βλέπεις διαφορές αλλά στα σημεία και αυτό με την προυπόθεση ότι θα έχεις ένα όσο γίνεται σταθερό πρόγραμμα στη ζωή σου. Γενικά τα κέρδη από τα 40 και μετά δεν είναι εύκολα. Όχι ότι είναι αδύνατα αλλά θέλουν πολλαπλάσια προσπάθεια σε σχέση με 10 και 15 χρόνια πριν και δεν ξέρω πόσο τελικά αξίζει, ειδικά με τις σημερινές συνθήκες. Και να ξέρεις ότι χάνεται από εδώ και πέρα δύσκολα ξανακερδίζεται. Ακόμη και η συντήρηση πλέον σε κάποιο καλό επίπεδο θέλει προσπάθεια.

  4. #64
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    και αναπτυξη θα εχεις και τα παντα μπορεις να τα καταφερεις...για ολα ειναι υπευθηνη η ψυχη...τα ορια δεν θα σε σταματησουν..οταν η ψυχη σου το θελει το σωμα σου θα ακολουθησει...και η ψυχη σου ειναι τεραστια!!!!!! μην το βαλεις ποτε κατω...οταν λυγιζεις να σηκωνεσε...και οταν πονας να το απολαμβανεις...


    go hard bro...
    Last edited by Leo 11; 04-04-12 at 20:02.
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  5. #65
    Junior Bodybuilder nikos nikos's Avatar
    Join Date
    26-07-11
    Posts
    159

    Default

    προλαβαίνεις και καραπρολαβαίνεις!Καλή αρχή!!!!!

  6. #66
    Pumping Iron kostas69's Avatar
    Join Date
    08-04-10
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    375

    Default

    Ανάπτυξη θα έχεις αλλά μην περιμένεις θαύματα. Εκτός αν έχει λύσει το πρόβλημα του χρόνου και του χρήματος και αφοσιωθείς στο BBing. Ειδάλλως θα βλέπεις διαφορές αλλά στα σημεία και αυτό με την προυπόθεση ότι θα έχεις ένα όσο γίνεται σταθερό πρόγραμμα στη ζωή σου. Γενικά τα κέρδη από τα 40 και μετά δεν είναι εύκολα. Όχι ότι είναι αδύνατα αλλά θέλουν πολλαπλάσια προσπάθεια σε σχέση με 10 και 15 χρόνια πριν και δεν ξέρω πόσο τελικά αξίζει, ειδικά με τις σημερινές συνθήκες. Και να ξέρεις ότι χάνεται από εδώ και πέρα δύσκολα ξανακερδίζεται. Ακόμη και η συντήρηση πλέον σε κάποιο καλό επίπεδο θέλει προσπάθεια.
    Όντως οι παράγοντες χρόνος και χρήμα παίζουν ρόλο. Π.χ προσωπικά αν και δεν είμαι πλούσιος έχω δικό μου χώρο άρτια εξοπλισμένο στο σπίτι μου. Έτσι και δε χάνω προπόνηση και τη κάνω σωστά. Αν ήταν να πάω γυμναστήριο 3-4 φορές τη βδομάδα, πρακτικά θα ήταν 1 με 2.

    Σωστό το ότι μετά τα 40 δύσκολα κερδίζεται κάτι. Αν συγκρίνει κανείς 2 ανθρώπους π.χ 25 και 45 με ίδια προπόνηση, διατροφή και lifestyle τότε σαφώς και υπερτερεί ο 25αρης. Αλλά από προσωπική πείρα θεωρώ ότι ένας 45αρης με προσεκτική ζωή μπορεί να έχει πολύ σημαντικά κέρδη ίσως και συγκρίσιμα με ένα 25αρη που δεν είναι και τόσο συνεπής.

    Μη ξεχνάμε οτι οι μεγαλύτεροι έχουν και άλλα όπλα που συνήθως λείπουν από τους μικρότερους: αυτοπειθαρχία, εγκράτεια και υπομονή.

    Προσωπικά πάντως έχω δει σε παραλίες άτομα 55-60 χρονώ και έχω πάθει τη πλάκα μου. Δε ξέρω αν είναι natural ή όχι, αλλά τα αποτελέσματα ήταν εκπληκτικά.

  7. #67
    Advanced Bodybuilder DimitrisK's Avatar
    Join Date
    01-02-06
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by kostas69 View Post
    Αλλά από προσωπική πείρα θεωρώ ότι ένας 45αρης με προσεκτική ζωή μπορεί να έχει πολύ σημαντικά κέρδη ίσως και συγκρίσιμα με ένα 25αρη που δεν είναι και τόσο συνεπής.
    Μη ξεχνάμε οτι οι μεγαλύτεροι έχουν και άλλα όπλα που συνήθως λείπουν από τους μικρότερους: αυτοπειθαρχία, εγκράτεια και υπομονή.
    Εξαρτάται πιο είναι το σημείο εκκίνησης. Αν είναι από το μηδέν ίσως αλλά για καλό επίπεδο δύσκολα μπορεί να γίνει. Τουλάχιστον εγώ δεν μπορώ να φτάσω το επίπεδο εκείνης της ηλικίας όσα παραπάνω κι αν ξέρω πλέον κι όσο καλή ζωή κι αν κάνω.
    Ξεχνάς κάτι βασικό όμως: τα προβλήματα και άγχη που είχα στα 25 ήταν αστεία σε σχέση με τα σημερινά και αυτό για μένα είναι το πιο σημαντικό. Όλα τα άλλα διατροφές και παπαριές έρχονται σε δεύτερη μοίρα.
    Παράγοντας no1 διάθεση. Αν έχεις στο κεφάλι σου τα χίλια μύρια η μυική ανάπτυξη θα σε νοιάξει?

  8. #68
    Senior Bodybuilder nektar's Avatar
    Join Date
    17-03-12
    Location
    Athens. Ohhh! This? Last year!!!! lol
    Posts
    1,485

    Default

    Quote Originally Posted by kostas69 View Post
    Αλλά από προσωπική πείρα θεωρώ ότι ένας 45αρης με προσεκτική ζωή μπορεί να έχει πολύ σημαντικά κέρδη ίσως και συγκρίσιμα με ένα 25αρη που δεν είναι και τόσο συνεπής.

    Μη ξεχνάμε οτι οι μεγαλύτεροι έχουν και άλλα όπλα που συνήθως λείπουν από τους μικρότερους: αυτοπειθαρχία, εγκράτεια και υπομονή.

    Προσωπικά πάντως έχω δει σε παραλίες άτομα 55-60 χρονώ και έχω πάθει τη πλάκα μου. Δε ξέρω αν είναι natural ή όχι, αλλά τα αποτελέσματα ήταν εκπληκτικά.
    Στο προηγούμενο γυμναστήριο που πήγαινα ήταν ένας κύριος γύρω στα 50 που έβαζε κάτω πολλούς 20άρηδες... Απίστευτα συνεπής στο πρόγραμμά του, έκανε και πολλή αερόβια (δεν έχω δει πολλούς άντρες να κάνουν αερόβια) και είχε απίστευτο σώμα. Από τα λίγα που θα χάζευα.

    Edit: Βέβαια πρέπει να γυμναζόταν πολλά χρόνια. Δεν τον ρώτησα κιόλας.
    Last edited by nektar; 05-04-12 at 09:21.
    "Man cannot discover new oceans unless he has the courage to lose sight of the shore." Andre Gide

  9. #69
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Τελικα ειναι οπως βολευει τον καθενα μας !!! Εγω απο τα 25 μου ειχα αλλες προτεραιοτητες(να φτιαξω οικογενεια ,να χτισω σπιτι, να στησω επιχειρηση) που μου ρουφαγαν ολη την ψυχοσωματικη ενεργεια .Τωρα πια απελευθερομενος απο ολα αυτα οσο και δυσκολο ειναι πλεον στις μερες μας να τα "κρατησεις", για μενα ειναι η καλυτερη περιοδο για bbing και ποιο ξεγνιαστη !!! Βεβαια ειναι αυτο που λενε: Τα λεφτα ερχονται οταν μεγαλωσεις !!! what a hell we cant have it all
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  10. #70
    Pumping Iron kostas69's Avatar
    Join Date
    08-04-10
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    375

    Default

    Η διάθεση είναι σημαντική. Μέρος της αυτοπειθαρχίας είναι να μπορείς να αδειάσεις το κεφαλι σου όσο γίνεται και να συγκεντρωθείς. Κι εγώ στον ιδιωτικό τομέα δουλεύω και έχω προσωπικούς στόχους και κυνυγάω καριέρα + οτι τα παιδιά μου μπαίνουν στην εφηβεία οπότε μπορείς να φανταστείς. Η σύζυγος τα ίδια.

    Προσωπικά θεωρώ ότι είμαι σε μέσο επίπεδο. Έχω μικρά αλλά σταθερά κέρδη. Η μεγάλη διαφορά με παλαιότερα είναι οτι το λίπος πλέον θέλει 10πλάσια προσπάθεια για να φύγει.

  11. #71
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by nektar View Post
    Στο προηγούμενο γυμναστήριο που πήγαινα ήταν ένας κύριος γύρω στα 50 που έβαζε κάτω πολλούς 20άρηδες... Απίστευτα συνεπής στο πρόγραμμά του, έκανε και πολλή αερόβια (δεν έχω δει πολλούς άντρες να κάνουν αερόβια) και είχε απίστευτο σώμα. Από τα λίγα που θα χάζευα.

    Edit: Βέβαια πρέπει να γυμναζόταν πολλά χρόνια. Δεν τον ρώτησα κιόλας.
    XA ...!!! Ποσο τυχερο nektarinaki εισαι ??? Το γεγονος οτι δεν ειμαστε στο ιδιο γυμναστηριο σου επιτρεπει να κοιμασε "ησυχη" τα βραδια ....
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  12. #72
    Senior Bodybuilder nektar's Avatar
    Join Date
    17-03-12
    Location
    Athens. Ohhh! This? Last year!!!! lol
    Posts
    1,485

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    XA ...!!! Ποσο τυχερο nektarinaki εισαι ??? Το γεγονος οτι δεν ειμαστε στο ιδιο γυμναστηριο σου επιτρεπει να κοιμασε "ησυχη" τα βραδια ....
    "Man cannot discover new oceans unless he has the courage to lose sight of the shore." Andre Gide

  13. #73
    Advanced Bodybuilder DimitrisK's Avatar
    Join Date
    01-02-06
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by kostas69 View Post
    Η μεγάλη διαφορά με παλαιότερα είναι οτι το λίπος πλέον θέλει 10πλάσια προσπάθεια για να φύγει.
    Η πικρή αλήθεια.

  14. #74
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by DimitrisK View Post
    Η πικρή αλήθεια.
    Για αυτη την "πικρα" τραβαω μεστην βδομαδα τρια 40λεπτα cardio με τα βαρη, και τρια 60λεπτα εκτος .Φετος το παρακανα (10plus kilos) και τωρα κλαιμε .
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  15. #75

    Default

    Quote Originally Posted by kostas69 View Post
    Όντως οι παράγοντες χρόνος και χρήμα παίζουν ρόλο. Π.χ προσωπικά αν και δεν είμαι πλούσιος έχω δικό μου χώρο άρτια εξοπλισμένο στο σπίτι μου. Έτσι και δε χάνω προπόνηση και τη κάνω σωστά. Αν ήταν να πάω γυμναστήριο 3-4 φορές τη βδομάδα, πρακτικά θα ήταν 1 με 2.

    Σωστό το ότι μετά τα 40 δύσκολα κερδίζεται κάτι. Αν συγκρίνει κανείς 2 ανθρώπους π.χ 25 και 45 με ίδια προπόνηση, διατροφή και lifestyle τότε σαφώς και υπερτερεί ο 25αρης. Αλλά από προσωπική πείρα θεωρώ ότι ένας 45αρης με προσεκτική ζωή μπορεί να έχει πολύ σημαντικά κέρδη ίσως και συγκρίσιμα με ένα 25αρη που δεν είναι και τόσο συνεπής.

    Μη ξεχνάμε οτι οι μεγαλύτεροι έχουν και άλλα όπλα που συνήθως λείπουν από τους μικρότερους: αυτοπειθαρχία, εγκράτεια και υπομονή.

    Προσωπικά πάντως έχω δει σε παραλίες άτομα 55-60 χρονώ και έχω πάθει τη πλάκα μου. Δε ξέρω αν είναι natural ή όχι, αλλά τα αποτελέσματα ήταν εκπληκτικά.
    καλημέρα εγώ (44 ετών, 1,83 ύψος, 79 βάρος) ασχολούμαι ερασιτεχνικά (στο σπίτι εδώ και 1,5 χρόνια) και τους τελευταίους μήνες στο γυμναστήριο. Με εχουν τρελλάνει...

    Κάνω τρεις φορές την εβδομάδα, 2 φορές στήθος-πλάτη-ώμους και 1 φορά πόδια-χέρια, έχω δει βελτίωση αλλά έχω αρχίσει να τα παίζω γιατί είναι προπονήσεις των 75 λεπτών......

    Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο split 3 ημερών για αυτήν την ηλικία, ώστε να έχει κάποιο αποτέλεσμα ανάπτυξης. Εννοείται πως είμαι πολύ αυστηρός στο πρόγραμμα (δεν έχει υπάρξει ενδομάδα που να χάσω έστω και μία προπόνηση...), καλή διατροφή κ.λ.π.
    Ευχαριστώ
    Last edited by antonis_p; 21-07-12 at 12:58.

  16. #76
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Φιλε Αντωνη καλως ηρθες στη παρεα μας !!!
    Το γεγονος οτι κανεις 75 λεπτα προπονηση (MAX 60 ΛΕΠΤΑ) σε συνδιασμο με διπλες προπονησεις στην ιδια μυικη ομαδα ειναι ο λογος που αρχιζεις να τα παιζεις !!!
    Με μια καλη δυνατη προπο μιας μυικης ομαδας στην εβδομαδα εισαι υπερ καλυμενος και της δινεις και τον χρονο να αναρρωσει - αναπτυχθει.....
    τα αντιθετα αποτελεσματα τα νιωθεις ειδη !!!!!!!
    Προγραμματα υπαρχουν πολλα ψαξε στα αναλογα τοπικ ...
    Θα μπορουσες για παραδειγμα να κανεις.
    ΣΤΗΘΟΣ -ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ
    ΠΛΑΤΗ - ΔΙΚΕΦΑΛΑ
    ΠΟΔΙΑ - ΩΜΟΥΣ..
    Καλη επιτυχια !!!
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  17. #77

    Default

    φιλε tsourekas ευχαριστώ,
    αυτό που σκέφτομαι πάντα είναι εάν στην ηλικία των 44 είναι αρκετό ένα (αλλά καλό) ερέθισμα ανά εβδομάδα...

    διάβαζα προηγουμένως και το άρθρο... Σύστημα Προπόνησης "ALL IN ONE" By Paris Nikolaou ... και προβληματίστηκα...

  18. #78
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Αρκει και με το παραπανω Αντωνη , εξαλλου με το σκεπτικο οτι εχουμε καποια χρονακια τι ? θα χτυπαμε ποιο εντονες προπο απο τους 20δες ...!!!
    Μη τα μπερδευεις "εκει" μπορει να γυμναζεις πανω απο μια φορα την βδομαδα αλλα ο φορτος ειναι πολυ λιγοτερος ετσι ωστε στο συνολο της εβδομαδας να εχεις φτασει
    τα συνολικα σετ που θα χτυπαγες σε μια μερα κανονικα.
    Μη φοβασαι εξαλλου η αναπτυξη κρινεται στη μασα & και στην ξαπλα
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  19. #79
    Pumping Iron kostas69's Avatar
    Join Date
    08-04-10
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    375

    Default

    75 λεπτά είναι σκέτη υπερβολή. Προσωπικά σε αυτές τις ηλικίες (εκεί είμαι και εγώ) max 45 αλλά υψηλή ένταση πολλά κιλά και ΤΕΛΕΙΑ φόρμα.
    Από αεροβική πως πας? Επίσης ποιοί είναι οι στόχοι σου?

    Ρίξε και μια ματιά και στο προγραμμα που έκανα την άνοιξη. http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=29108

  20. #80
    Banned
    Join Date
    14-10-12
    Posts
    335

    Default

    Γειά σας
    Ανήκω και γω στο "κλαμπ"
    (εκτός κι αν υπάρχει άλλο για μεγαλύτερους)
    Είμαι πολύ κοντά στα 48
    Last edited by Timoleon; 24-10-12 at 14:01.

  21. #81
    Senior Bodybuilder George239's Avatar
    Join Date
    15-09-12
    Location
    Cyprus
    Posts
    1,451

    Default

    Τελικά σε αυτό το..."club" είμαστε πολλοί.
    Θυμήθηκα το παλιό: "ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ - ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΖΩΗ ΣΤΗΝ 3η ΗΛΙΚΙΑ" του ΠΑΣΟΚ με φορέα τα...ΚΑΠΗ
    "Όταν σκέφτεσαι ότι ίσως δεν μπορείς, έχεις δίκιο. Δεν μπορείς"
    Henry Ford

    "The mind always fails first, not the body.
    The secret is to make your mind work for you, not against you"

  22. #82

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    ''Leo 11''και αναπτυξη θα εχεις και τα παντα μπορεις να τα καταφερεις...για ολα ειναι υπευθηνη η ψυχη...τα ορια δεν θα σε σταματησουν..οταν η ψυχη σου το θελει το σωμα σου θα ακολουθησει...και η ψυχη σου ειναι τεραστια!!!!!! μην το βαλεις ποτε κατω...οταν λυγιζεις να σηκωνεσε...και οταν πονας να το απολαμβανεις...


    go hard bro...''

    +1000 σε αυτο το ποστ!!

    Ειμαι αισιος στα 41 και θεωρω οτι ειμαι σε πολυ καλυτερη κατασταση απο οτι πριν 10 χρονια,καθως τωρα εχω τον χρονο να ασχοληθω με τον εαυτο μου ενω πριν προτεραιοτητα ειχε η οικογενεια!Οχι οτι τωρα δεν εχει απλα τα παιδια μεγαλωσαν και ολα ρολαρουν αλλιως!!Το θεμα ειναι ποσο νιωθεις και οχι ποσο γραφει η ταυτοτητα!!
    Οπως λεει και η υπογραφη μου Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις.!

  23. #83
    Pumping Iron lambros3000's Avatar
    Join Date
    02-08-12
    Location
    Στρουμφοχωριό
    Posts
    336

    Default

    Απλά...
    newsbeast.gr/world/arthro/435655/o-93hronos-pou-thelei-na-rihnei-tis-sexi-70ares-/
    Δευτέρα κάτι έχω,
    την Τρίτη δεν αντέχω.
    Τετάρτη πώς βαριέμαι,
    την Πέμπτη δεν κρατιέμαι!
    Παρασκευή πρωί...

  24. #84

    Default

    Γεια σας και από μένα, και γω είμαι αισίως στα 40 και ξεκίνησα τα "βάρη" στα 37, για να πω την αλήθεια, ούτε είχα σκεφτεί ποτέ μου ότι το ΒΒ είναι θέμα ηλικίας, ώσπου είδα το παρόν thread ... ήξερα ότι μετά από κάποια ηλικία θέλουν προσοχή και καλό ζέσταμα οι προπονήσεις διότι καραδοκούν τραυματισμοί, αλλά όχι το ότι δεν μπορείς να τα καταφέρεις. Εγώ τα τελευταία αυτά τρία χρόνια που προπονούμε, νιώθω πιο δυνατός από ποτέ μου, παρεπιμπτόντως η γυμναστική και ειδικά το ΒΒ μου έδωσε ένα έξτρα κίνητρο στο να κόψω το τσιγάρο μετά από 25 χρόνια μανιώδους φουμαρίσματος (3 χρόνια τώρα είμαι καθαρός από μονοξείδια και νικοτίνες) Αλλά και έχω δει μεγάλη διαφορά στην ανάπτυξη του σώματός μου. Στο δε γυμναστήριο που πηγαίνω ιδιοκτήτης είναι ένας 49χρονος γνωστός πρωταθλητής του ΒΒ αλλά και γνώρισα επίσης εκεί άλλα 2 άτομα (48 και 55 ετών) που και αυτοί ξεκίνησαν μεγάλοι αλλά κατάφεραν πολλά σε μερικά χρόνια με υπομονή και καλή διάθεση. Μπορεί βέβαια να χρειάζεται μεγαλύτερη προσπάθεια απο έναν 25άρη, αλλά σε βάθος χρόνου θα καταφέρεις πολλά!!! Όταν έχεις φιλοδοξίες και είσαι αποφασισμένος τα πάντα γίνονται.

    Αυτά τα ολίγα...

    ΚΑΛΕΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΕΡΟΝΤΙΑ ΜΟΥ!!!

  25. #85
    Pumping Iron kostas69's Avatar
    Join Date
    08-04-10
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    375

    Default

    Πάντως μικρός είσαι ακόμα. Όσο περνάν τα χρόνια γίνεται και καλύτερο. Επειδή όσον αφορά τσιγάρο και καταχρήσεις το έκοψα και εγω πριν από 6 χρόνια, κάνε αν θες εξετάσεις τώρα και ξανακάνε σε 1 χρόνο συνεχίζοντας σωστά. Η διαφορά θα είναι τεράστια (π.χ προσωπικά πριν χοληστερίνη 300 και με στατίνες τώρα 180 χωρίς τίποτα).

    Α και μια λεπτομέρεια. Συνήθως δείχνει κάποιος αρκετά νεώτερος. Εμένα με λεν 35αρη και πέφτουν χαλαρά 10 χρόνια έξω.

  26. #86

    Default

    Ολα ειναι θεμα διατροφής και καλης διαθεσης τελικά εγώ προσεχω το τελευταιο 3μηνο και εχω χασει 6,5 κιλα είμαι φουλ στην ενεργεια και εχω χασει πολλούς ποντους ....

    Προπονησεις 2-3 φορες Krav maga και 2 φορες σπιτι μου με δραμια 25 λεπτα αρκετα δυναμικά την φορα ......

    Χρονος για γυμναστηριο για βαρη δεν εχω αλλά επειδή εχω δικό μου χώρο θα βαλω καποια πραγματα

    40 χρονων και εγω

    Γεμισαμε μουστογριες το φορουμ
    Last edited by Christosp; 02-11-12 at 10:29.

  27. #87
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Παιδια εκφραστειτε ελευθερα !!!!
    Αυτος ο χωρος μας ανηκει και τον κερδισαμε δικαια ,
    να δειτε τον ΚΩΣΤΑ 69 τον εχει κανει σπιτι του , μονο εδω τον συναντας
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  28. #88
    Pumping Iron 8avos's Avatar
    Join Date
    27-07-11
    Posts
    651

    Default

    θα απαντήσω και 'γώ,όχι για μένα αλλά για τη φουκαριάρα τη μάνα μου

    το φιλαράκι που τρέχουμε (κυρίως) μαζί είναι 48 χρονών.
    έχει 3 παιδιά,έντεκα-οκτώ και δυόμισι χρονών,εκεί που νόμιζε ότι
    ξεμπέρδεψε με ξεσκατίσματα φτού και απ την αρχή
    ελεύθερος επαγγελματίας και η γυναίκα του(και να θελε)δεν δουλεύει.

    διατροφή όσες φορές τον έπρηξα,μου λέει δεν μπορώ να στερήσω απ τα παιδιά
    το γυμναστήριο για να παίρνω και να μαγειρεύω στο σπίτι εξτρά φαγητά μόνο για μένα.
    γενικά,είναι η τυπική μεσογειακή.

    τρέξιμο,ξυπνάμε το πρωί,όταν τα παιδιά πηγαίνουν σχολείο ο μικρούλης ακόμη κοιμάται
    και βγαίνουμε.
    βάρη,δεν πολυκάνει,δεν μπορεί να βρεί άλλο ελεύθερο χρόνο στην ημέρα.
    τα οφέλη όμως μου λέει είναι πολλά.
    μου λέει δεν μπορώ και πια δεν θέλω να κάνω ένα ζηλευτό σώμα,απλά να μπορώ
    να μην καταβολίζομαι και να νιώθω ευεξία και αυτά το πετυχαίνω με το παραπάνω.

  29. #89

    Default

    Quote Originally Posted by kostas69 View Post
    Πάντως μικρός είσαι ακόμα. Όσο περνάν τα χρόνια γίνεται και καλύτερο. Επειδή όσον αφορά τσιγάρο και καταχρήσεις το έκοψα και εγω πριν από 6 χρόνια, κάνε αν θες εξετάσεις τώρα και ξανακάνε σε 1 χρόνο συνεχίζοντας σωστά. Η διαφορά θα είναι τεράστια (π.χ προσωπικά πριν χοληστερίνη 300 και με στατίνες τώρα 180 χωρίς τίποτα).

    Α και μια λεπτομέρεια. Συνήθως δείχνει κάποιος αρκετά νεώτερος. Εμένα με λεν 35αρη και πέφτουν χαλαρά 10 χρόνια έξω.
    Μια απ΄τα ίδια, δείχνω αρκετά νεώτερος (έχω και κατακτήσεις στο Τζυμ από ...πιπίνια κάτω των 30!!!) ... Οφείλεται κυρίως στην πολυβιταμίνη και τη βιταμίνη C, που κρατάν το δέρμα νεανικό!!!
    Τώρα όσον αφορά τις εξετάσεις, κάποτε λόγω τσιγάρου και ακινησίας είχα τριγλυκερίδια στα όρια, τώρα με τη γυμναστική, κυρίως την αερόβια και τα Ω3, όλες οι τιμές αυτές έχουν πάει στα ΤΑΡΤΑΡΑΑΑΑ!!! Πάντως ότι και να λέμε εκτός απ΄τα εμφανή σωματικά οφέλη, υπάρχουν μεγάλα οφέλη στην υγεία, λόγω της άθλησης και της καλής διατροφής.
    Last edited by sioutas; 02-11-12 at 11:40.

  30. #90

    Default

    μετα τα 40 ειναι και θεμα οτι πεφτει και η τεστοτερονη σιγα σιγα και ο τροπος να ειμαστε "αποδοτικοί" είναι είτε η γυμναστική και η διατροφή είτε το viagra (ειναι και ακριβο παναθεμα το )


 
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Έχασα 10 κιλά σε 2.5 μήνες...Είναι Πολλά?
    By salaspower in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 20
    Last Post: 28-07-09, 03:30
  2. Έχασα μία προπόνηση. Τι να κάνω;
    By magman in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 4
    Last Post: 05-04-09, 00:05
  3. Χρόνια Πολλά Και Καλή Χρονιά Σε Όλους
    By Thodwris in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 17
    Last Post: 16-01-09, 21:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •