Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 15 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 61 to 90 of 424
  1. #61
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by nastasia View Post
    καρδουλα σε ευχαριστω για τη κατατοπιστικοτατη καθοδηγηση σου, αυριο θα σου πω τελικα τι επελεξα και μου λες διορθωσεις και παρατηρησεις ωστε στην επομενη προπονηση να ειμαι οκ. - φυσικα και θελω να εστιασω στα οπισθια δε το συζητω!!!
    Να σαι καλά :)

    Ok όταν διαλέξεις θα φτιάξουμε μαζί το πλάνο, θα σου προτείνω και μερικές για γλουτούς και όποια σου αρέσει την κάνεις.

    αγορασα μελιτζανες οι οποιες μαζι με τις ντοματες συγκαταλεγονται στα φρουτα!!!!!
    Όντως!! :D
    Slourp μου άνοιξες την όρεξη.. :P
    Last edited by Kardoula; 04-03-11 at 23:25.

  2. #62
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    πως με τουμπαραν , πως βρεθηκα μπλεγμενη ουτε που το καταλαβα, αλλα ανελαβα να οργανωσω και να φιλοξενησω το τραπεζι της κ.Δευτερας για 8-10 ατομα/ρεμαλια!!!!, συνεπως απλωνονται μπροστα μου ωρες φασινας και μαγειρεματος.
    αν προλαβω ενδιαμεσα και καμια προπονηση θα ειμαι super girl, το σφουγγαρισμα αραγε τι ακριβως μυικες ομαδες γυμναζει?????????

  3. #63
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    α και κατι αλλο αποφασισα καθε σαββατο να ποσταρω τα κιλα μου, σημερα 57.4. ευτυχως με τον περιορισμο των υδατανθρακων ξεπρηστηκα, διοτι φυσικα εκεινο το 58.8 που ειδα πριν λιγες μερες δεν ηταν αληθινο. επισης το πρωτο σαββατο καθε μηνα θα ποσταρω αναλογιες, σημερα λοιπον μετρησα,στηθος 82, μεση στο σημειο που τελειωνουν τα κοκαλα του θωρακα 67, κοιλια πανω στον αφαλο 76 και περιφερεια στο πιο ανοιχτο σημειο 97 παρακαλω!!! τι να κανουμε θα λεω πως ειμαι μια αγεννησιακη θεα για να παρηγορουμαι!!!
    αν δε μπω τις επομενες μερες να ξερετε πως θα παλευω με σκουπες/ξεσκονοπανα/σφουγγαριστρες/παντος τυπου μαλακια και με τα πλοκαμια τους /ρεβυθια/γιγαντες/τουρσια/ αλευρι χοντρο/αλευρι ψιλο/ψαχνω τη μανα μου και δε μπορω να τη βρω/μυδια/στρειδια/αραχνοειδη/ και αλλα τετοια ξωτικα!!!

  4. #64
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    λοιπον παιδια ηταν μια κουραστικη κ. Δευτερα, ο πρωτος καλεσμενος ηρθε στη 1.00μμ και ο τελευταιος εφυγε στη 1.00 π.μ (καλό ε?), δε προλαβα να φαω και πολλα πραγματα αλλα τιμησα δεοντος κατι αχνιστα μυδια, 1 ρεβυθοκεφτε, 1 κουταλια γιγαντες, λιγο χταποδι ξυδατο αυτα. ουτε λαγανα εφαγα ουτε χαλβα ουτε ταραμα αρα τα πηγα σχετικα καλα. μου φερανε και μια τουρτα σοκολατα η οποια ετσι οπως ηρθε ετσι και θα φυγει..... λοιπον σχολαω σε λιγο και παω στο κρυο!!!! θα επανελθω αργοτερα (περιττο να σας πω πως ολο το σκ ακουγα κοπλιμεντα για την γραμμη μου αφηστε ενοιωθα θεα!!!! αλλα ξερω πως εχω πολυυυυυυυυ δουλεια ακομα).

  5. #65

    Default

    bravo nastazia!!!!!

    ..θελω κι εγω να ερθει εκεινη η μερα ...που θα ειμαι σε τραπεζι ..δεν θα φαω ...και δεν θα παω μετα στο ψεγειο να χλαπακιασω χ 3 οτι δεν εφαγα!!!!

    συγχαριτηρια !!!!!!

  6. #66
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Μπράβο Nastasia!!! Ήθελε πολλά κότσια αυτό που έκανες! Είμαι σίγουρη ότι με τα κοπλιμέντα που πήρες αποζημιώθηκες για όσα δεν έφαγες ε;

  7. #67
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    σας ευχαριστω ολες για τα καλα λογια, αλλα παιδια θελω πολυυυυυ δουλεια ακομα, αλλωστε το σωμα μου ειναι πως να το πω κομψα .......πολυ γυναικειο (θα ειδατε και τις αναλογιες που εγραψα), προσπαθω ομως κυριως με τη διατροφη που πιστευω πως ειναι το 70% της προσπαθειας αν οχι το πιο πολυ. θα δουμε ισως σας βαλω μερικες φωτο αν και ψιλοντρεπομαι!!!

  8. #68
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Kαλά τα λες. Εξάλλου στο γυμναστήριο πάμε 1 ώρα, ενώ όλες τις υπόλοιπες παλεύουμε με τη διατροφή, άρα λογικό να έχει μεγαλύτερο ποσοστό. Σίδερα όλοι ξέρουμε να σηκώνουμε, στο φαϊ τα βρίσκουμε μπαστούνια κι εδώ φαίνονται τα καλά τα παλικάρια..
    Όσο για φωτό να μη νιώθεις καθόλου άβολα, βάλε όποτε νιώσεις εσύ έτοιμη και θες. Εδώ ούτε κρίνουμε ούτε είμαστε όλοι με τα απολλώνεια κορμιά για να εκφέρουμε γνώμη εκ του ασφαλούς.

  9. #69
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    να ρε εβαλα φωτογραφια καινουρια (χαχαχαχαχαχαχ), εχασα ενα κιλακι ακομα 56.5 ολα και προχωραμε !!!!!!!
    συνεχιζω κανονικα γυμναστικη αλλα σκεφτομαι να ξαναγραφτω γυμναστηριο διοτι σπιτι εκτος απο αεροβια τα βαρη δεν ειναι επαρκη,
    τωρα οσον αφορα τη διατροφη συνεχισω να περιοριζω τον υδατανθρακα και ουσιαστικα τρωω
    πρωι - γαλα με 4 κουτ. βρωμη
    γυρω στη 1.00μμ- ενα κοτατζ με λιγα αμυγδαλα
    κατα τις 5- λαχανικα (μπροκολο, καροτα, μαρουλι, φασολακια,) στον ατμο με πρωτεινη απαχη (κοτοπουλο η ψαρι η αβγα)
    στις 9. το ιδιο με το προηγουμενο αλλα με διαφορετικη πρωτεινη απο αυτη του μεσημεριανου)

  10. #70
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    τελειο το αβαταρ
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  11. #71
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    Quote Originally Posted by Nastya View Post
    τελειο το αβαταρ
    σε ευχαριστω, αλλωστε τι καπως ετσι ειμαι και εγω τι νομιζεις ?(λολ),
    α και κατι ακομα μια φορα την εβδομαδα σε ενα γευμα τρωω οτι θελω !!!!!

  12. #72
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    παιδες απεκτησα κοιλιακους η μαλλον διορθωση κοιλιακο εναν!!! οχι δε κανω πλακα απο εκει που ημουνα σαν να ειχα καταπιει ενα μπαλονι τωρα εχω εναν κοιλιακο, δλδ εχει αρχισει και διαγραφεται ενα στρογγυλο πραγμα στη κοιλια μου που ξεκιναει κατω απο τον αφαλο και ανεβαινει κυκλικα σαν πλαισιο κατω απο το θωρακα μου, το οποιο υποθετω ειναι κοιλιακος μυς το μονο που μενει -λεμε τωρα - ειναι να το τετραγωνισω και βουρρρρρρρ παιζουμε τριλιζα το καλοκαιρι.

  13. #73
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Mπράβο Νastasia!! Φαντάζομαι δε θα ξεκολάς από τον καθρέφτη να το καμαρώνεις ε;

  14. #74

    Default

    μπραβο νασταζια!!!!!!:):):)

  15. #75
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Μπράβο ρε κορίτσι!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Φαντάζομαι τη χαρά σου !!!!!!

  16. #76
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    η αληθεια ειναι οτι εχω γινει λιγο ψωνιο και μου την λενε ολοι στη παρεα. χθες ειχαμε παει σε μια ταβερνα, η αληθεια ειναι οτι δε πειναγα και πολυ διοτι ειχα ηδη φαει βρομη με γαλα που με κραταει γενικα εμενα πολυ. τεσπα φοραγα ενα τζιν στενο και δεν εφαγα τπτ εκτος απο ψητο κοτοπουλο οπου περιμενα μεχρι να ερθει στωικα καθως κανανε παρελαση τα μεζεκλικια. αν και ειχα πει χθες πως θα εκανα ελευθερο γευμα τελικα δεν το εκανα αλλα εσφιξα 3 τσιπουρα!!!! ε τι να γινει δε μπορω να αντισταθω στο τσιπουρακι μια στο τοσο. το θεμα ειναι πως εχω πια κοψει το καθημερινο ποτο.
    σε λιγο καιρο ειναι η ορκομωσια μου στο πανεπιστημιο ξερετε τι θα φοραω? λευκο σατεν φορεμα ΘΕΟΣΤΕΝΟ νουμερο smal χεχε!
    προχθες πηγα παλι στα μαγαζια και δοκιμασα ενα ωραιοτατο τζιν φουστανακι σε ενα μαγαζι με νεανικα ρουχα το pink αλλα δυστυχως δεν ειχε στο νουμερο μου ακομα και το smal μου ηταν μεγαλο. ζω μοναδικες στιγμες ουτε εφηβη ετσι.
    αφηστε με τον καθρεφτη τι γινετε ακομα και τωρα το πρωι που πηγα να πλυθω χαζευα τη κοιλια μου, πιο πολυ ομως μου αρεσει να φοραω στενες μπλουζες διοτι εχω μεγαλο σχετικα στηθος και αδυνατο αλλα καλοσχηματισμενο κορμο και φυσικα στενα παντελονια. ωχ εχω γινει ψωνιο τελειως. κοριτσια τελικα νομιζω πως η διατροφη παιζει πααααααραααα πολυυυ μεγαλο ρολο. τοσα χρονια γυμναζομαι και αποτελεσμα ειδα μονο οταν αρχισα να τρεφομαι σωστα. τελικα ειχα μυς αλλα ηταν κρυμμενοι κατω απο το λιπος. τωρα αυτο που θελω πραγματικα ειναι να φυγει η κυτταριτιδα αν και φοβαμαι πως τα ατιμα τα γονιδια δε μπορω να τα πολεμησω εντελως τι να κανουμε ????
    σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια η αληθεια ειναι πως απο τοτε που μπηκα εδω ξεκολησε το μυαλο μου και αρχισα να κανω ουσιαστικα βηματα για να βελτιωσω το σωμα μου. σας ειπα οτι πηγα 56 κιλα ? ναι? δε πειραζει θα το ξαναπω !!!!

  17. #77
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Mπράβο ρε κοριτσάρα!!! Η διατροφή παίζει πολύ μεγάλο ρόλο. Σκέψου ότι στο γυμναστήριο καθόμαστε 1 ώρα ενώ όλες οι υπόλοιπες είναι θέμα "κουζίνας". Όσο σου αρέσεις τόσο πιο πολύ θα είσαι σωστή στη διατροφή σου. Γλυκαίνεσαι και θες ένα κλικ παραπάνω να ανέβεις.
    Ακόμα όμως κι όταν έρχονται στιγμές που σε παίρνει από κάτω (μέσα στο παιχνίδι είναι κι αυτό) να σκέφτεσαι πως έχεις ρίξει ιδρώτα και κόπο για να φτάσεις μέχρι εδώ. Ε και αραιά και που επιβραβεύεις τον εαυτό σου με ένα ελεύθερο γεύμα.

    Και πάλι μπράβο, το αξίζεις και με το παραπάνω!

  18. #78

    Default

    μπραβο νασταζια, μας φτιαχνεις να περνουμε κι εμεις τα πανω μας!!!!!

    ποσα κιλα εχεις χασει?

  19. #79
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    Quote Originally Posted by pipi fakidomiti View Post
    μπραβο νασταζια, μας φτιαχνεις να περνουμε κι εμεις τα πανω μας!!!!!

    ποσα κιλα εχεις χασει?
    περιπου 2,5 κιλα !!!! , θελω να χασω αλλα 2 να παω 54, εχω υψος 1.65

  20. #80
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    παιδια μου ειμαι χαλια, εδω και μια εβδομαδα υποφερω απο φαρυγγιτιδα. στην αρχη υποτιμησα τη κατασταση πιστευοντας πως θα περασει απο μονη της με ξεκουραση πολλα υγρα και γιατροσοφια(μελι, λεμονι, τσαι κτλ.). αμ δε!!! σημερα πηγα στον γιατρο γιατι αντι να καλυτερευω με τις μερες η ενοχληση εξαμπλωνεται σε λαιμο και αφτια. χθες το βραδυ υπεφερα στη κυριολεξια. μου εδωσε αντιβιωση, καραμελες και αντιφλεγμονωδη παυσιπονα. που και που εχω και δεκατα.
    φυσικα και το να κανω αεροβιο μου φαινεται αδιανοητο, εχω παει πισω σε διατροφη και ασκηση και δε ξερω ποτε θα μπω στο σωστο δρομο.
    αυτες τις ημερες μια ιδεα τριβελιζει το μυαλο μου, να δω αυτη τη γκαντεμια σαν ευκαιρια(ετσι μας μαθανε στην ασοε χαχα) και να βγαλω κατι καλο. λοιπον η ευκαιρια αυτης της κρισης δεν ειναι αλλη απο το να κοψω το καπνισμα. η σχεση μου με το τσιγαρο μετραει πανω απο μια δεκαετια. τα τελευταια 9 χρονια(απο τοτε που δουλευω) καπνιζω μονο μετα το απογευμα και ποτε πανω απο 5 τσιγαρα την ημερα, ενω πριν ηθελα τουλαχιστον μισο πακετο. οταν βγαινω εξω η τη παρασκευη και το σαββατο διπλασιαζω τη ποσοτητα. εχω λοιπον παρατηρησει πως μετα απο εξοδο αυτα τα λιγα τσιγαρα παραπανω με πειραζουν.
    αγαπαω το καπνισμα και ειναι μια απολαυση που δε θελω να στερηθω, αλλα καποιες φορες μεσα στο μηνα- το επομενο πρωι μετα απο εξοδο- με χαλαει ιδιως απο τοτε που αρχισα να γυμναζομαι εντατικα.απο την αλλη πλευρα τα 3-5 τσιγαρα που κανω καθημερινα το βραδακι δε με χαλανε καθολου και ειναι μια απολαυση με μετρο και συνεση.
    απο τοτε που επαθα φαρυγγιτιδα ουτε να το μυρισω δε θελω, μια βδομαδα τωρα δεν το εχω βαλει στο στομα μου. η φαρυγγιτιδα λειτουργησε σε μενα οπως λειτουργει ο δακτυλιος στους παχυσαρκους, σφιγγει το στομαχι και δινει το αισθημα του κορεσμου στον εγκεφαλο. η φαρυγγιτιδα σε εμενα μου γδερνει το λαιμο και δινει σημα στον εγκεφαλο πως εχει καπνισει ενα πακετο. βεβαια καποια στιγμη ο πονος θα υποχωρισει και τοτε μοιραια θα θελησω να καπνισω ξανα και τοτε θα ερθουν τα δυσκολα!!!!
    θα δουμε τι θα γινει, ξερω πως μπορω να το κοψω, αλλωστε καπνιζω λιγο αλλα δε ξερω αν ειμαι ετοιμη να στερηθω αλλη μια μικρη απολαυση. .... δεχομαι συμβουλες απο πρωη καπνιστες και μη...
    προς το παρον θελω να γινω γρηγορα καλα για να ξανακανω αεροβιο αλλα και βαρη.

  21. #81

    Default

    nastazia περαστικα !!!

    να πας να παρεις το βιβλιο του αλαν καρ "ο ευκολος τροπος για να κοψεις το στσιγαρο."..εγω δεν προλαβα να το τελειωσω ..με βοηθησε πολυ !!!!2 χρονια δεν καπνιζω ,δεν μου λειπει ,μου βρωμαει ,δεν παχυνα .

  22. #82
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    Quote Originally Posted by pipi fakidomiti View Post
    nastazia περαστικα !!!

    να πας να παρεις το βιβλιο του αλαν καρ "ο ευκολος τροπος για να κοψεις το στσιγαρο."..εγω δεν προλαβα να το τελειωσω ..με βοηθησε πολυ !!!!2 χρονια δεν καπνιζω ,δεν μου λειπει ,μου βρωμαει ,δεν παχυνα .
    σε ευχαριστω πιπη μου θα το δοκιμασω, ηδη εχω κατεβασει ενα e-book με παρομοιο τιτλο και το διαβαζω, να δουμε δεν το εχω παρει αποφαση 100%

  23. #83
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    Περαστικα νασταζια, αντε να γινεις καλα και ναρχισεις παλι δυναμικα τις προπονησεις !!! μην ξαναρχισεις το τσιγαρο μετα :P
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  24. #84
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Περαστικά σου κούκλα και καλή συνέχεια στην προσπάθεια απεξάρτησης απτο τσιγάρο!

  25. #85
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    σημερα αισθανομαι πολυ καλυτερα, βεβαια δεν κανω ουτε γυμναστικη, ουτε διατροφη μεχρι να σταματησω τα φαρμακα- μεχρι τη κυριακη- ομως δεν εχω καπνισει καθολου !!!! θελω πολυ να μπω ξανα σε προγραμμα αλλα πρωτα θελω να βεβαιωθω οτι εγινα καλα διοτι φοβαμαι τις υποτροπες.

  26. #86
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Περαστικά κι από μένα!
    Πάνω απ'όλα κοιτα να αναρρώσεις σωστά και μετά οι διατροφές και οι προπονήσεις επανέρχονται γρήγορα.
    Καλά κάνεις και δε βιάζεσαι, άσε τον οργανισμό σου να πάρει δυνάμεις. Χρειάζεται κι αυτό.

  27. #87
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας, σημερα ειμαι καλυτερα. πηρα τη τελευταια δοση αντιβιωσης και απο αυριο διατροφη και θα ανεβω σιγα σιγα στο διαδρομο. αποψε ειμαι καλεσμενη για ποτακι αλλα δε θα παω μη τυχον και υποτροπιασω. η αληθεια ειναι πως ειχα χρονια να αρρωστησω και μου κακοφανηκε!!!! εξακολουθω να ειμαι ακαπνη και σε λιγες ωρες θα κλεισω μια εβδομαδα χωρις τσιγαρο.
    λεω να κανω αυριο μιση ωρα διαδρομο και ελαφρια βαρη συγκεκριμενα σκεφτομαι να εκτελεσω μια ασκηση για καθε μυικη ομαδα του κορμου.
    θα σας ενημερωσω

  28. #88
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    καταφερα και εκανα 30 λεπτα γρηγορο περπατημα συνολικα 3χλμ και εφαγα - ασπραδια με βρωμη - και δυο σαλατες με τονο μαρουλι και αγγουρι. ΔΕΝ καπνισα ουτε σημερα αν και εμαθα ενα νεο που με αναστατωσε αρκετα.

  29. #89
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    4/04/2011
    έφαγα- πρωι τυρακι με γαλοπουλα
    μεσημερι φασολακια στον ατμο και κοτοπουλο με μανιταρια και πιπεριες
    απογευμα - ι χουφτα μακαντεμια
    βραδυ - το ιδιο με το μεσημεριανο

    εκανα 40λεπτα αεροβια συνολικα 5 χιλμ.

  30. #90

    Default

    μπραβο νασταζια!!!!

    πας πολυ καλα!!!!χωρις τσιγαρο ,στο διαδρομο και διατροφη!!!!!!εισαι αποφασισμενη !!!!!!

    ασχετο αλλα τι ζωδιο εισαι ?


 
Page 3 of 15 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ημερολόγιο εβδομαδιαίας προπόνησης και διατροφής bodybuilding
    By Pavlos18 in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 69
    Last Post: 21-04-11, 17:09
  2. Ημερολόγιο διατροφής και προπόνησης
    By antrakos in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 87
    Last Post: 08-12-10, 13:24
  3. Προτάσεις για βελτίωση διατροφής & άσκησης body building!!
    By Muffin in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 3
    Last Post: 27-08-10, 10:41
  4. Ημερολόγιο διατροφής...
    By WizeAss in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 25-06-05, 16:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •