Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 61 to 90 of 137
  1. #61
    Junior Bodybuilder spontzas's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    kerkyra, Greece.
    Posts
    127

    Default

    Βασικα δεν μου ερεθιζοταν το δερμα απλα ειχα αυτη την εντυπωση.Δημιουργονταν τριβη με τις τριχες και την μπλουζα αλλα τωρα που μεγαλωσαν λιγο δεν αισθανομαι τιποτα.Παει κοντρα ξυρισμα στο στηθος ή θα ερεθιστει?Bebanthol βαζω στο προσωπο και ειναι οντως πολυ καλη!!

  2. #62

    Default

    Για να ξεθάψω λίγο το θέμα μιάς και αρχίσαμε τα μπανάκια

    Έχω δοκιμάσει veet στα χέρια αλλά άν και αδύναμες τρίχες επειδή τις πάιρνω μόνο το καλοκαίρι δέν μου άρεσε γιατί δέν κόλλαγε πολύ καλά άν και το ζέστανα πρίν στην παλάμη

    Τελικά κατέληξα σε ξύρισμα στο στήθος και κοιλιά κ μηχανή στα πόδια, χέρια πλάτη

    Φέτος λέω να πειραματιστώ στην αρχή πάλι με κερί αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι καλύτερο απο το veet

    Το ζεστό κερί είναι καλύτερο? Σε ένα γυναικείο site διάβασα ότι

    Η αποτρίχωση με κρύο κερί είναι περισσότερο πρακτική εφόσον δεν απαιτεί προετοιμασία όμως διαρκεί λιγότερο σε σχέση με εκείνη με ζεστό κερί. Από την άλλη, η έτσι κι αλλιώς πιο επώδυνη αποτρίχωση με ζεστό κερί απαιτεί μεγάλη προσοχή καθώς αν η θερμοκρασία του κεριού είναι πολύ υψηλή μπορεί να προκαλέσει σπάσιμο των αγγείων.

  3. #63
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Αμαν ξεθαμα ομως...

    Δεν κανω αποτριχωση,πρωτον βαριεμαι,δευτερον κοστιζει.Βεβαια πες με ,''ας ειχες καλο σωμα και μετα ελα και πες μου'' και σε πω''εχεις ενα δικιο''

    Μονο με μηχανη(απλη κουρευτικη) χερια,στηθος,κοιλια και ποδια.στην πλατη δεν φτανει το χερι μου :P
    Obese To Fit

  4. #64
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Ξυραφακι 1 φορα τη βδομάδα (10 λεπτα υποθεση μια Κυριακη πχ) και δεν πίνς νιρό, πινς βιλούδο. Απλά κοκκινίζει λίγο το κωλαράκι απ την τριβη με τα καθισματα και τις φόρμες τις πρώτες μέρες αν δεν ειναι μαθημενο στην καράφλα ΧαΧα.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  5. #65
    Senior Bodybuilder alexgi's Avatar
    Join Date
    02-06-10
    Location
    Πάτρα,Κόρινθος
    Posts
    1,888

    Default

    Quote Originally Posted by afthartos View Post
    Ξυραφακι 1 φορα τη βδομάδα (10 λεπτα υποθεση μια Κυριακη πχ) και δεν πίνς νιρό, πινς βιλούδο. Απλά κοκκινίζει λίγο το κωλαράκι απ την τριβη με τα καθισματα και τις φόρμες τις πρώτες μέρες αν δεν ειναι μαθημενο στην καράφλα ΧαΧα.
    χαχαχαχα.....
    εγω. με μια μηχανη ειμαι μια χαρα!!!
    Know your limits, never accept them.

  6. #66
    Pumping Iron Eddie's Avatar
    Join Date
    04-09-10
    Location
    Hades
    Posts
    523

    Default

    Eγω κανω και με ξυριστικη μηχανη,και με αποτριχωτικη μηχανη και με κερι..αναλογως το σημειο.

  7. #67
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Μιας και γυναίκα έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα είδη αποτρίχωσης που υπάρχουν!!!

    Το καλυτερότερο όλων είναι το λέιζερ...όποιος έχει να τα δώσει πραγματικά αξίζει

    Από κει κ πέρα πιο οικονομικές λύσεις είναι το ζεστό κερί με ταινίες, κατά τη γνώμη μου κάνει πολύ καλύτερη δουλειά από το κρύο, και μετά υπάρχουν πάντα και οι αποτριχωτικές μηχανές....

    Βασική προυπόθεση?
    Να αντέχετε τον πόνο γιατί όσο και να το κάνουμε δεν είναι κ ότι πιο ευχάριστο...
    Και προσοχή με το κερί μην καείτε!!!!

    ΑΑαααα....και επίσης....ποτέ δεν βάζουμε κλειστά βαζάκια με κερί στο μικροκυμμάτων να τα ζεστάνουμε....πολύ απλά μόλις πάμε να το βγάλουμε θα σκάσει στο χέρι μας κ θα πάθουμε έγκαυμα......ωωωω ναι το έχω κάνει και αυτό!

    Το ξυράφι το μισώ το μισώ το μισώ!
    Αγριέυει τις τρίχες και μόλις βγουν νιώθεις ότι ακουμπάς γυαλόχαρτο

  8. #68
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    Quote Originally Posted by pitsouf View Post
    Μιας και γυναίκα έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα είδη αποτρίχωσης που υπάρχουν!!!

    Το καλυτερότερο όλων είναι το λέιζερ...όποιος έχει να τα δώσει πραγματικά αξίζει
    εχει να πεσει τρελη οικονομια τον χειμωνα..


    καλο ειναι το κερι αλλα πρεπει να περιμενεις να μεγαλωσουν οι τριχες γιατι μικρες δεν τις πιανει.
    Μια κεριερα κανει γυρω στα 20ευρω και τα κερια περιπου 1 ευρω το μπουκαλι, για τις ταινιες δεν θυμαμαι τιμη.Οπως ειπε και η Ριτσα παραπανω θελει προσοχη και για τα τυχον εγκαυματα αλλα και για να μην γεμισουν τα χερια και ολο το μερος κερι κατα την διαρκεια της αποτριχωσης.
    Εγω τις πρωτες φορες που χρησιμοποιουσα την κεριερα φορουσα χειρουργικα γαντια επειδη γεμιζα κερι.. δεν φευγει και ευκολα

    Αλλη επιλογη ειναι η χαλαουλα αλλα πρεπει να ξερεις την τεχνικη,οποτε...

    H καλυτερη επιλογη για μενα ειναι η αποτριχωτικη μηχανη. Σου λυνει πραγματικα τα χερια.Αν δεν εχεις ξανακανει οι 3-4 πρωτες φορες ειναι λιγο μανικι,αλλα συνηθιζεις μετα.
    με το ξυραφι εχουμε παρει διαζυγιο ,χρονια τωρα =)
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  9. #69
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Quote Originally Posted by Nastya View Post
    εχει να πεσει τρελη οικονομια τον χειμωνα.. :
    Να κάνεις, τα αξίζει πραγματικά τα λεφτά του

    Quote Originally Posted by Nastya View Post
    H καλυτερη επιλογη για μενα ειναι η αποτριχωτικη μηχανη. Σου λυνει πραγματικα τα χερια.Αν δεν εχεις ξανακανει οι 3-4 πρωτες φορες ειναι λιγο μανικι,αλλα συνηθιζεις μετα.::
    Αποτριχωτική κ εγώ στα πόδια...αλλά είναι βαρετό και αυτό....

    Quote Originally Posted by Nastya View Post
    με το ξυραφι εχουμε παρει διαζυγιο ,χρονια τωρα =)
    Me too...με μόνη εξαίρεση τις μασχάλες...εκεί φοβάμαι να βάλω κερί, μηχανή κλπ κλπ....ίσως πέσει λέιζερ κ εκεί κάποια στιγμή

  10. #70
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    το ξερω οτι αξιζει... καλη ..χρυση η μηχανη αλλα...
    και εγω μασχαλες φοβαμαι λογω λεμφαδενων,μονο εκει χρησιμοποιω ξυραφι κααααποια στιγμη λειζερ *_*
    μια ειναι η λυση φιλεναδα να παντρευτουμε δερματολογο αχαχαχαχχαχαχααχ
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  11. #71
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Quote Originally Posted by Nastya View Post
    το ξερω οτι αξιζει... καλη ..χρυση η μηχανη αλλα...
    και εγω μασχαλες φοβαμαι λογω λεμφαδενων,μονο εκει χρησιμοποιω ξυραφι κααααποια στιγμη λειζερ *_*
    μια ειναι η λυση φιλεναδα να παντρευτουμε δερματολογο αχαχαχαχχαχαχααχ
    Θα σου βρούμε έναν καλό, κούκλο δερματολόγο να σε παντρέψουμε και εγώ κουμπάρα, να γλιτώσω κ τίποτα που έχω ξεπαραδιαστεί εεε??????????

  12. #72
    Pumping Iron Eddie's Avatar
    Join Date
    04-09-10
    Location
    Hades
    Posts
    523

    Default

    Παντως η αποτριχωτικη ποναει πολυ περισσοτερο απ το κερι!Εγω στα ποδια κανω ακριβως μια ωρα με τη μηχανη..αλλα τα κανω καθε 5 βδομαδες.

  13. #73
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Veet για άντρες έχει δοκιμάσει κανείς;! Είχε κάνει μια φορά ο Sersemis κι είχε μείνει πολύ ευχαριστημένος.

    Σκέφτομαι να δοκιμάσω κι εγώ στα πόδια ώστε να γλυτώσω από το ένα σημείο που θέλει ξυράφι
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  14. #74
    Pumping Iron Eddie's Avatar
    Join Date
    04-09-10
    Location
    Hades
    Posts
    523

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Veet για άντρες έχει δοκιμάσει κανείς;! Είχε κάνει μια φορά ο Sersemis κι είχε μείνει πολύ ευχαριστημένος.

    Σκέφτομαι να δοκιμάσω κι εγώ στα πόδια ώστε να γλυτώσω από το ένα σημείο που θέλει ξυράφι
    Ναι,χρησιμοποιω εγω τους τελευταιους μηνες.Καλα ειναι..σε σχεση με τα υπολοιπα κρυα κερια παντως,δε βλεπω καμια διαφορα.

  15. #75
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Ωπ, sorry, έπρεπε να πω ότι λέω για τη κρέμα Veet, αυτή που την απλώνεις, την αφήνεις λίγο και μετά είτε σκουπίζεις με μια πετσέτα είτε ξεπλένεις.

    Ο Νίκος μου είχε πει ότι απλά καίει πολύ όταν την αφήνεις, αλλά μετά δεν αφήνει τίποτα.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  16. #76
    Pumping Iron Eddie's Avatar
    Join Date
    04-09-10
    Location
    Hades
    Posts
    523

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Ωπ, sorry, έπρεπε να πω ότι λέω για τη κρέμα Veet, αυτή που την απλώνεις, την αφήνεις λίγο και μετά είτε σκουπίζεις με μια πετσέτα είτε ξεπλένεις.

    Ο Νίκος μου είχε πει ότι απλά καίει πολύ όταν την αφήνεις, αλλά μετά δεν αφήνει τίποτα.
    Μαλιστα...απο αυτο δεν εχω εμπειρια,αλλα δε θα το δοκιμαζα η αληθεια ειναι..Μου φαινεται πολυ τοξικο ρε συ,πως ειναι δυνατον να καιει την τριχα και να μη κανει ζημια στο δερμα??Δε το εμπιστευομαι.

  17. #77
    Junior Bodybuilder mallias's Avatar
    Join Date
    17-12-10
    Posts
    170

    Default

    Την εχω δοκιμασει την κρεμα veet την απλωνεις κ σου λεει για ποση ωρα την αφηνεις(αν την αφησεις παραπανω παθενεις εγκαυμα...).Τις τριχες τις καιει(μυριζει καπως εκεινη την στιγμη)κ οταν το σκουπισεις η το πλυνεις μετα το αποτελεσμα ειναι περιπου σαν να τις πηρες με ξυραφι.

  18. #78
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Quote Originally Posted by mallias View Post
    Την εχω δοκιμασει την κρεμα veet την απλωνεις κ σου λεει για ποση ωρα την αφηνεις(αν την αφησεις παραπανω παθενεις εγκαυμα...).Τις τριχες τις καιει(μυριζει καπως εκεινη την στιγμη)κ οταν το σκουπισεις η το πλυνεις μετα το αποτελεσμα ειναι περιπου σαν να τις πηρες με ξυραφι.
    Εχω δοκιμασει την κρεμα που ειπε κι ο Σταυρος παραπάνω αλλα δε μου αρεσε και τρελά. Κάποιες τρίχες μου τις άφηνε λίγο άκυρες. Εχω δοκιμασει και με μια σπάτουλα που μαζευω την κρεμα και φευγουν και οι τριχες μαζι, αλλα και με ενα σφουγγαρακι κιτρινο που δινανε σε μια αλλη συσκευασια. Παντως σε καιει αν την αφησεις παραπανω. Σε καθε 30 ποντους πχ που αποτρίχωνα, μένανε και 3-4 άκυρες τριχες σα σκόρπια διαδήλωση του σύριζα και τις έπαιρνα με ξυραφι μετα. Ασε που βρωμαει και σα χλωρινη οταν την αφηνεις στο ποδι και περιμενεις να περασει ο χρονος που λένε οι οδηγιες.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  19. #79
    Pumping Iron wolfpi's Avatar
    Join Date
    27-06-08
    Location
    Greece.
    Posts
    669

    Default

    Quote Originally Posted by samurai View Post
    εμεις οι αντρες..;;;με καμινετο φυσικα.:D:D:D
    χαχαχαχαχαχα

  20. #80

    Default

    Η κρέμα έχω ακουσει κ εγώ οτι είναι τοξικιά, σαν να καίει τις τρίχες


    Θα πειραματιστώ με κερί στήθος, κοιλιά, κ πλάτη που έχω λίγες γιατί σε αυτά τα σημεία με το ξυράφι θα φουντώσουν και θα αγριέψουν

    Άν και αδύναμες δεν ξεκολάνε πρέπει να πάρω καμιά κούτα κερί

  21. #81
    apotrixosivikaki's Avatar
    Join Date
    27-01-14
    Location
    αθηνα .π φαληρο
    Posts
    9

    Default

    καλημερα.θα ηθελα να αρχισω λεγοντας οτι η αποτιχωση ειναι υποκειμενικο πραγμα γιατι πολλοι ρωτανε αν πρεπει η οχι, κανουν ολοι οσοι τους ανοχλουν οι τριχες στο σωμα τους.βασικα διαφορετικη εξελιξη εχει η πορεια της συμπεριφορας της τριχας απο αντρα σε γυναικα και αυτο γιατι η γυναικα δεν εχει σταθερο κυκλο ορμονων ενω ο αντρας εχει. θα μιλησω για τις μη μονιμες εφαρμογες αποτριχωσης γαι τον λογο οτι σε αυτον τον τομεα εχω αρκετη πειρα και ξερω καλα αλλα και γιατι οσο αφορα τις μονιμες μεθοδους εχω επιφυλαξεις αλλα και δεν θελω να κρινω με τις αποψεις μου μεγαλα κεντρα εφαρμογων μονιμης αποτριχωσεις.
    μη μονιμες εφαρμογες αποτριχωσης(κρυο η ζεστο κερι,αποτριχωτκες ταινιες εμπλουτισμενες με κερι,χαλαουα,αποτριχωτικος αφρος,αποτριχωτικη κρεμα,ξυραφι,μιχανη αποτριχωσης)
    .(αποτριχωτικος αφρος,κρεμα ,ξυραφι) δεν το θεωρω αποτριχωση για τον μοναδικο λογο οτι δεν απομακρινουν τιν τριχα ξεριζονοντας την αλλα απλα την κοβουν,με αποτελεσμα και να την κανουν πιο αγρια αλλα και σε 3-4 μερες να ειναι εκει πιο δυνατη και να τσιμπαει.
    (αποτριχωτικη μηχανη)προσωπικη γνωμη.οτι χειροτερο .σε πολυ μεγαλο ποσοστο σπαει τις τριχες και δημιουργει θυλακιτιδα αφηνει πολυ αγρια την επιδερμιδα και αν μην αναφερω τον πονο.
    (κρυο η ζεστο κερι ,αποτριχωτικες ταινιες εμπλουτισμενες με κερι)αρκετα επωδηνη μεθωδος,σε μεγαλο ποσοστο στους αντρες δημιουργει ερεθισμο ο οποιος συνοδευτεται και με σπιρακια τα οποια κανουν μερες να φυγουν,με αρκετο σπασιμο τις τριχας,οχι πολυ ακριβη μεθοδος και οχι ιδιαιτερα χρονοβορα.κραταει περιπου 20-25 μερες καθαρο το σωμα απο τριχες.
    (χαλαουα)την θεορω απο τις καλυτερες μεθοδους μη μονιμης αποτριχωσης δεν ειναι τυχαιο που ειναι και η αρχαιοτερη.λιγοτερο πονο απο τις αλλες μεθοδους.αρκετη αποδυναμωση και αραιωση της τριχας απο τις πρωτες κι ολας εφαρμοφες,δεν τσιμπανε οι τριχες ακομη και απο την πρωτη φορα.πολυ καλη απολεπιση σε βαθος.αγνο υλικο η συσταση της ειναι νερο ζαχαρη λεμονι.μπορεις και κανεις ευκολα λεπτομερη εφαρμογη ακομη και σε ευαισθητα σημεια.ερεθισμο ελαχιστο ενας στους χιλιους.σε κραταει καθαρο απο τριχες 25-30 μερες και καθε επαλαλιψη δινει διαρκεια μεγαλυτερη στην επομενη εφαρμογη .λιγο προσοχη θελει εμπειρο χερι.ειναι πιο χρονοβορα απο τις αλλες μορφες αποτριχωσης και λιγο πιο ακριβη
    .ελιπιζω να βοηθησα καποιους να αποφασισουν τι θελουν να κανουν

  22. #82
    New Bodybuilder
    Join Date
    07-01-14
    Posts
    2

    Default Ξύρισμα Ποδιών

    ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΥΡΙΣΩ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΑ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΑΙ ΤΡΟΠΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΥΚΟΛΑ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ?
    Last edited by LZR23; 27-01-14 at 18:26. Reason: ΤΟ ΑΔΔ ΤΑ

  23. #83
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Σκέφτομαι να αγοράσω τη philips bodygroom TT2040, τι λέτε? έχετε κάποια άλλη πρόταση?
    Μιχάλης

  24. #84
    apotrixosivikaki's Avatar
    Join Date
    27-01-14
    Location
    αθηνα .π φαληρο
    Posts
    9

    Default

    Quote Originally Posted by LZR23 View Post
    ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΥΡΙΣΩ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΑ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΑΙ ΤΡΟΠΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΥΚΟΛΑ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ?
    υποψειν οτι θα βγουνε σαν αγγαθια στιν 4 μερα .και η πιο μικρι και λεπτη τριχα θα γινει σαν γενι.απο εκει και περα ο πιο ευκολος τροπος για ξυρισμα ειναι μεσα στο ντουζ .

  25. #85
    apotrixosivikaki's Avatar
    Join Date
    27-01-14
    Location
    αθηνα .π φαληρο
    Posts
    9

    Default

    Quote Originally Posted by Mikekan View Post
    Σκέφτομαι να αγοράσω τη philips bodygroom TT2040, τι λέτε? έχετε κάποια άλλη πρόταση?
    το αποτελεσμα ειναι ιδιο με το να το κανεις με μια απλη κουρευτικη .ισως μονο πιο γρηγορο.απλα οι τριχες θα βγουνε σαν γενια σκληρες .στι3-4 μερες

  26. #86
    Pumping Iron Painless's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    344

    Default

    Παιδιά με την χαλάουα σε όλο το σώμα η τρίχα βγαίνει πιο μαύρη,σκληρή και πυκνή; Μιλάω για τις πρώτες εφαρμογές

    Επίσης αν τις πάρω με την κουρευτική μηχανή για παράδειγμα με την 1 σκάλα (1 χιλιοστό) υπάρχει κάποια περίπτωση από τις παραπάνω;
    Να αναφέρω επίσης πως μαζί με τις κανονικές τρίχες θα κοπούν και χνούδια τα οποία καν δεν φαίνονται..αν αυτά κοπούν θα μετατραπούν σε κανονικές τρίχες;
    Last edited by Painless; 14-02-14 at 17:40.
    DON'T QUIT.
    YOU'RE ALREADY IN PAIN.
    YOU'RE ALREADY HURT.
    GET A REWARD FROM IT.

  27. #87
    apotrixosivikaki's Avatar
    Join Date
    27-01-14
    Location
    αθηνα .π φαληρο
    Posts
    9

    Default

    Quote Originally Posted by Painless View Post
    Παιδιά με την χαλάουα σε όλο το σώμα η τρίχα βγαίνει πιο μαύρη,σκληρή και πυκνή; Μιλάω για τις πρώτες εφαρμογές

    Επίσης αν τις πάρω με την κουρευτική μηχανή για παράδειγμα με την 1 σκάλα (1 χιλιοστό) υπάρχει κάποια περίπτωση από τις παραπάνω;
    Να αναφέρω επίσης πως μαζί με τις κανονικές τρίχες θα κοπούν και χνούδια τα οποία καν δεν φαίνονται..αν αυτά κοπούν θα μετατραπούν σε κανονικές τρίχες;
    καλησπερα.μετα απο εφαρμογη χαλαουας η τριχα βγαινει πιο μαλακια απο την πρωτη κι ολας εφαρμογη και με τις επαναληψεις μικραινει η διαμετρος της (αυτο ειναι νομος)δεν παιζει μετα απο χαλαουα ακομη και μετα απο κερι να βγει η τριχα πιο σκουρα και πιο πυκνη.ουτε υπαρχει περιπτωση να κανεις κερι η χαλαουα σε χνουδι και να γινει τριχα .αντιθετος απο μηχανη η ξυραφι στην δευτερη φορα το χνουδι εχει γινει γενι.δεν κανω την ξερολα μπορει κυριε να εχει δει καποιες περιεργες αντιδρασεις τις τριχας αλλα αν κανεις μονο χαλαουα η μονο κερι δεν παιζει να σιμβαινουν αυτα εκτος και αν στο ενδιαμεσο χρονικο διαστημα τα πειραζεις με μηχανη.ενταξη..μη ξεχασουμε κι αυτα που ξερουμε 10 χρονια καθημερινης πειρας στην αντρικη τριχα...ευχαριστω και συγνωμη

  28. #88
    Junior Bodybuilder Theone26's Avatar
    Join Date
    28-10-05
    Location
    .
    Posts
    155

    Default

    ξέθαμα τοπικ ξανά!
    τις τρίχες ψηλά στα ποδιά και γλουτούς πως τα καταφέρνετε?με ξυριστική?
    έμενα εκεί είναι πιο έντονες/επιμονες
    σε Δέντρο αισθητικής δε ξέρω..ψιλοκολαω να τα πετάξω όλα έξω για τα συγκεκριμένα σημεία!

  29. #89
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Ρε παιδιά, γιατί τρελαίνεστε; Πάρτε τα πρώτα με την ξυριστική, βάλτε μαλακτική κρέμα και ξυραφάκι και τέλος. Μετά bebanthol για να αποφυγετε ερεθισμούς.
    Σιγά μην τρέχετε να κάνετε χαλάουα.

  30. #90
    Advanced Bodybuilder aggelos92's Avatar
    Join Date
    02-04-13
    Location
    Aθήνα
    Posts
    1,032

    Default

    Ειρήνη μαλακτική κρέμα έχει και σε σούπερ μάρκετ έχεις κάποια στο νου σου? Η από φαρμακείο καλύτερα?
    Pain is WEAKNESS leaving the body.....


 
Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •