Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    Default Ασυμμετρία χεριων

    Γεια σας..εδω και ενα μήνα παρατηρώ πως τόσο οι άλτηρες όσο και οι καμψεις πιάνουν μόνο το δεξί μου χέρι και όχι το αριστερό...επισης το αριστερό μου χέρι είναι πολύ πιο αδύναμο από το δεξί λόγω τραυματισμού...τι να κάνω..να γυμνασω παραπάνω το αριστερό για να φτάσουν στο ίδιο επίπεδο;

  2. #2
    New Member
    Join Date
    22-04-17
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by ΧρηστοςΓκ View Post
    Γεια σας..εδω και ενα μήνα παρατηρώ πως τόσο οι άλτηρες όσο και οι καμψεις πιάνουν μόνο το δεξί μου χέρι και όχι το αριστερό...επισης το αριστερό μου χέρι είναι πολύ πιο αδύναμο από το δεξί λόγω τραυματισμού...τι να κάνω..να γυμνασω παραπάνω το αριστερό για να φτάσουν στο ίδιο επίπεδο;
    Ποτε το ενα δαχτυλο δεν ειναι το ιδιο με το αλλο.Εγω ειχα το ιδιο θεμα με το αριστερο μου χερι,επεζα ομως τα ιδια κιλα και στο δεξι και στο αριστερο.Ζοριζοταν πολυ το αριστερο μου ομως τωρα πλεον ειναι στα ιδια επιπεδα.Βαζεις πιο πολλα κιλα στο δεξι?

  3. #3

    Default

    Όχι τα ίδια κιλά βάζω και στα δύο χέρια

  4. #4

    Default

    Μίας και είδα αυτό το ποστ είπα να μην ανοίξω καινούργιο.
    Πρόσφατα μέτρησα τα χέρια μου στο σημείο του μπράτσου με μεζούρα. Το δεξί μου χέρι είναι 35 εκ ενώ το αριστερό 33,5 κάνω κάτι λάθος ή είναι φυσιολογικό αυτό;
    Επίσης θέλω να το αυξήσω αν μπορώ μέχρι τα 40 θα ήμουν ικανοποιημένος αλλά τώρα τελευταία βλέπω πως έχω κολλήσει εκεί και σκέφτομαι μιας και δεν έχω πάρει ποτέ έως τώρα να πάρω πρωτεΐνη.
    Εσείς τι λέτε θα βοηθούσε;

  5. #5
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Άγνωστε Χ καλησπέρα !

    Οτιδήποτε διπλό πάνω στο ανθρώπινο σώμα έχει διαφοροποιήσεις....

    Αν θες να μεγαλώσουν τα χέρια σου σκληρή γυμναστική καθαρή διατροφή και ......μέτρημα κάθε 6 μήνες !

    Αυτό με την πρωτείνη απλά δεν υπάρχει .... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ !!!
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  6. #6

    Default

    Καλησπέρα και σε εσένα.
    Οπότε πρωτεΐνη να μην ξεκινήσω ποτέ καλύτερα; Εγώ αν θα έπαιρνα θα έπαιρνα καθαρή πρωτεΐνη, ούτε πρωτεΐνη όγκου ούτε τίποτα άλλο. Δεν θα χρησίμευε για να σφίξει λίγο το σώμα;
    Το λέω αυτό γιατί έχω χάσει 25 κιλά μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα και είναι λίγο χαλαρό το δέρμα.
    Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση να είσαι καλά και πάνω από όλα υγιείς.

  7. #7
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by Άγνωστος Χ View Post
    Καλησπέρα και σε εσένα.
    Οπότε πρωτεΐνη να μην ξεκινήσω ποτέ καλύτερα; Εγώ αν θα έπαιρνα θα έπαιρνα καθαρή πρωτεΐνη, ούτε πρωτεΐνη όγκου ούτε τίποτα άλλο. Δεν θα χρησίμευε για να σφίξει λίγο το σώμα;
    Το λέω αυτό γιατί έχω χάσει 25 κιλά μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα και είναι λίγο χαλαρό το δέρμα.
    Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση να είσαι καλά και πάνω από όλα υγιείς.

    ειναι σαν να λες αν φαω στηθος κοτοπουλο ή απαχο γαλα ή γιοαυρτι 2% ή ψαρι ή μοσχαρι δεν θα σφηξει το σωμα? Η πρωτεινη φιλε μου ειναι ΓΑΛΑ 0% συμπικωμενο... δεν ειναι μαγιοβοτανο... οταν δεν εχεις να φας ή βαριεσαι ή δν μπορεις να φας τοσο παιρνεις πρωτεινη.. ειναι συμπληρωμα διατροφης οχι βαγιοβοτανο :P

  8. #8
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by Άγνωστος Χ View Post
    Καλησπέρα και σε εσένα.
    Οπότε πρωτεΐνη να μην ξεκινήσω ποτέ καλύτερα; Εγώ αν θα έπαιρνα θα έπαιρνα καθαρή πρωτεΐνη, ούτε πρωτεΐνη όγκου ούτε τίποτα άλλο. Δεν θα χρησίμευε για να σφίξει λίγο το σώμα;
    Το λέω αυτό γιατί έχω χάσει 25 κιλά μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα και είναι λίγο χαλαρό το δέρμα.
    Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση να είσαι καλά και πάνω από όλα υγιείς.
    Kαλημέρα Άγνωστε Χ !
    Την απαιτούμενη πρωτείνη θα την παίρνεις μέσω διατροφής....Καθώς θα ανεβαίνεις επίπεδο σε προπόνηση και θερμιδικές απαιτήσεις στην πορεία μπορείς να την χρησιμοποιήσεις επικουρικά.
    Το δέρμα αν και το μεγαλύτερο όργανο του σώματος !!!.....Διατηρεί ένα παθητικό θα έλεγα ρόλο στην όλη μας προσπάθεια , και έτσι το γονιδιακό του θέματος παίζει πρωτεύον ρόλο !
    Όσο αναφορά τον αδύνατο δικέφαλο μπορείς να κάνεις ορισμένες παρεμβάσεις στη προπόνηση υπέρ του...
    Η θα συμπληρώνεις 250 - 500gr στον αλτήρα - μπάρα στη μεριά του , ή θα κάνεις 2 - 3 επαναλήψης επιπλέον σε αυτόν ....Ξέρεις από αυτές που καίνε !
    Αυτό να σου γίνει συνήθεια και θα δεις ότι θα του γίνει και αυτουνου

    Αυτά από μένα !
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  9. #9

    Default

    Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια και τις συμβουλές σας να είστε πάντοτε καλά.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ασυμμετρία Στήθους
    By blaster98 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 37
    Last Post: 01-06-16, 23:46
  2. Ασυμμετρία Χεριών
    By Nikos955 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 31-07-14, 16:27
  3. Ασυμμετρία Στήθους Και Διαφορά Στο Σχήμα
    By giannis202 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 6
    Last Post: 14-01-13, 21:57
  4. Ασυμμετρία
    By TALOS in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 01-09-05, 04:42

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •