Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Pumping Iron k0stas90's Avatar
    Join Date
    23-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    264

    Post Γονιδιακή Εξέταση

    παιδια πιστευετε οτι αν καποιος κανει γονιδιακη εξεταση για να δει προς τα που υπερτερουν τα γονιδια του και που οχι θα μπορουσε να τον βοηθησει στο να λαβει καλυτερα μετρα για το στοχο που εχει βαλει?για παραδειγμα μια εταιρια η genomed,προσφερει ενα πακετο για σπορ που ελενχει τα γονιδια που εχουν αμεση σχεση με τον αθλητισμο και σου προτεινουν με βαση τα αποτελεσματα σε τι εισαι καλος και τι προπονηση και διατροφη θα πρεπει να κανεις για να φτασεις στο στοχο σου με βαση τα γονιδια σου και να τα ξεπερασεις..εχει κ αλλα πακετα που εχουν να κανουν με την υγεια κλπ..ολα τα πακετα μαζι τα χει σε μια προσφορα των 620 ευρω..επισης αν καποιος παει σε εργομετρικο κεντρο για να κανει διαφορα τεστ για να δει τα ποσοστα των μυιικων ινων στους μυς θα μπορουσε να οργανωσει καλυτερα τη προπονηση?τελος αυτα τα 2 γονιδιακη εξεταση και εργομετρικα θα μπορουσαν να βοηθησουν καποιον που θελει να κανει bodybuilding?ευχαριστω.
    Last edited by k0stas90; 26-05-11 at 12:37.
    Train youρ body for yourself..not for the eye of the others!!!

  2. #2
    Pumping Iron outnumb's Avatar
    Join Date
    18-01-10
    Location
    North, very north
    Posts
    422

    Default

    ενιαφερουσα εταιρια και το αντικειμενο με το οποιο ασχολειται... αλλα πιστευω οτι αυτες οι εξετασεις ειναι πολυ χρησιμες για επιδοξους νεους αθλητες ωστε να επιλεξουν με βαση τα αποτελεσματα ποιο αθλημα τους ταιριαζει... αν εχεις σκοπο να ασχοληθεις με αθλητισμο, σοβαρα, ειναι πολυ χρησιμο εργαλειο αυτες οι εξετασεις... οσον αφορα το bodybuilding μπορουν να φανουν χρησιμες π.χ. αν εχεις περισσοτερες μυικες ινες ταχειας συστολης, παρα βραδειας, σημαινει οτι αυτες με την καταληλη προπονηση θα σου δωσουν αυξηση στη μυικη μαζα, ενω οι βραδειας συστολης δεν μπορουν ευκολα να μετατραπουν σε ταχειας.... βεβαια στο επαγγελματικο bodybuilding υπαρχουν και οι ''εξωγενεις παραγοντες'' που παιζουν το ρολο τους στην αυξηση της μυικης μαζας.
    Last edited by outnumb; 26-05-11 at 13:09.

  3. #3
    Pumping Iron ThomasT's Avatar
    Join Date
    31-05-10
    Location
    Void
    Posts
    417

    Default

    φίλε μου πολύ ενδιαφέρον.. Μήπως ξέρεις η τιμή μόνο για τα αθλήματα πόσο είναι..?
    Έριξα μια μάτια στο σαιτ και η πληροφορίες που σου δίνουν είναι απίστευτες.. Ακόμη και πως να αποφεύγεις τραυματισμούς , να ξέρεις πως να χρησιμοποιείς την τεστο σου κτλ.. !!!
    I will believe what others have doubted.
    -Kai Greene

  4. #4
    Pumping Iron k0stas90's Avatar
    Join Date
    23-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    264

    Default

    ναι ειναι χρησιμο για οτι και αν κανεις..ακομα και ινες βραδειας συσπασεως να χεις θα ξερεις τι πρεπει να κανεις ωστε να τις μετατρεψεις σε γρηγορες κ αυτες... Η τιμη για το σπορ πακετο ειναι 290 ευρω και τα γονιδια μου φενετε καπου στα 90..εγω λεω να τα κανω ολα για μια πληρες εικονα..ρε σι τι φοτο ειναι αυτη?τι παιρνεις??χαχα
    Train youρ body for yourself..not for the eye of the others!!!

  5. #5
    Pumping Iron ThomasT's Avatar
    Join Date
    31-05-10
    Location
    Void
    Posts
    417

    Default

    εγώ σκέφτομαι να το κάνω θα βοηθήσει παρά πολύ...

    χαχα δεν είμαι εγώ ρε... Ο Cody Montgomery είναι... Εχω τρελαθεί.... 16 χρόνων είναι το αλανι και εχει μόνο 2 χρόνια που προπονείται, διατροφή με 4500 θερμίδες και 90 κιλά... Τι να πεις τώρα.. Κανε ένα search στο youtube να πάθεις την πλάκα σου.. Σόρρυ για το off topic..
    I will believe what others have doubted.
    -Kai Greene

  6. #6
    New Member
    Join Date
    14-04-09
    Location
    .
    Posts
    80

    Default

    Ζωή σε μας

  7. #7

    Join Date
    29-10-10
    Posts
    89

    Default

    http://news.in.gr/science-technology...aid=1231111214

    Τα γονιδιακά τεστ είναι πολύ αναξιόπιστα. Ουσιαστικά δε σου προσφέρουν καμία χρήσιμη πληροφορία. Διάβασα τα παραδείγματα γενετικών τεστ της εταιρίας που αναφέρεται και τα αποτελέσματα και οι συμβουλές φαίνονται πολύ γενικές.

  8. #8
    Pumping Iron ThomasT's Avatar
    Join Date
    31-05-10
    Location
    Void
    Posts
    417

    Default

    το λινκ που έβαλες μιλάει μόνο για τα γενετικά τεστ που έχουν σχέση με την πρόληψη νόσων..
    Είναι έτσι και για τα αντίστιχα που σου λένε για τους μυς σου..?
    Ακόμα στην συγκεκριμένη εταιρία δεν στέλνεις με το ταχυδρομιο το σαλιο σου αλλά περιλαμβάνει ένα σύνολο ασκήσεων και μυογραφιων κτλ που σου δίνουν σαφή αποτελέσματα..πιστεύω πως αυτό που λες υσχιει μόνο σε πολύ πολύπλοκες καταστάσεις..
    I will believe what others have doubted.
    -Kai Greene

  9. #9
    Advanced Bodybuilder perakis's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Άρτα
    Posts
    802

    Default

    Quote Originally Posted by ThomasTsaknakis View Post
    εγώ σκέφτομαι να το κάνω θα βοηθήσει παρά πολύ...

    χαχα δεν είμαι εγώ ρε... Ο Cody Montgomery είναι... Εχω τρελαθεί.... 16 χρόνων είναι το αλανι και εχει μόνο 2 χρόνια που προπονείται, διατροφή με 4500 θερμίδες και 90 κιλά... Τι να πεις τώρα.. Κανε ένα search στο youtube να πάθεις την πλάκα σου.. Σόρρυ για το off topic..
    off topic, με 2 χρονια προπονησης δεν γινεσαι ετσι ουτε μισο φαρμακειο να παιρνεις.

    Το θεμα με αυτη την εξεταση ειναι αν οντως ειναι αξιοπιστη,αν ειναι τοτε κατι λεει..
    Whatever which way they go, They know they gonna owe. They soul to the road they choose. It don't matter if you win or lose.You still gotta pay them dues.

  10. #10
    Pumping Iron ThomasT's Avatar
    Join Date
    31-05-10
    Location
    Void
    Posts
    417

    Default

    Quote Originally Posted by perakis View Post
    off topic, με 2 χρονια προπονησης δεν γινεσαι ετσι ουτε μισο φαρμακειο να παιρνεις.

    Το θεμα με αυτη την εξεταση ειναι αν οντως ειναι αξιοπιστη,αν ειναι τοτε κατι λεει..
    off topic.και όμως γίνεσαι αν εχεις την θέληση..
    Τώρα για την εξέταση λογικά αξιόπιστη θα είναι(για τα σπορ μιλάω,όχι για την πρόγνωση νόσων)..
    I will believe what others have doubted.
    -Kai Greene


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Εξεταση αιματος (cpk) κρεατινοφωσφαταση
    By rioma123 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 5
    Last Post: 26-08-09, 08:12
  2. εξέταση αίματος-ούρων
    By Mastoras in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 25-09-06, 20:20

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •