Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 27 of 27
  1. #1
    Pumping Iron
    Join Date
    09-12-10
    Posts
    310

    Default Παπούτσια για τρέξιμο

    Ξερει κάποιος κανένα καλό παπούτσι και οικονομικό για τρέξιμο πολύ ελαφρύ και ευλίγιστο...?
    Αν ξέρετε και λινκ για αγορά παπουτσιών μέσω ιντερνετ στείλτε το..

  2. #2
    New Member
    Join Date
    08-06-11
    Location
    peristeri,athens
    Posts
    90

    Default

    εγώ έχω αυτά
    www_adidasporschebounceshoes.com/adidas-equipment-10-black-red-white-running-shoes-p-391_html

    πολύ άνετο παπούτσι,ελαφρύ μέχρι 1,5 ώρα τρέξιμο που το έχω κάνει σε διάδρομο ή στίβο (δεν το έχω δοκιμάσει σε ανώμαλο έδαφος δηλαδή) δεν καταλαβαίνεις τίποτα,τώρα για το οικονομικό δεν ξέρω τι όρια έχει το budget σου αλλά για καμιά βδομάδα ακόμα που έχει εκπτώσεις θα το βρεις κάπου στα 50? αν είναι διαθέσιμο.

    ps.βγάζεις τις κάτω παύλες από την διεύθυνση και αντικαθιστας με τελεία,τα κλασσικά.
    δεν μπορώ να ποστάρω ακόμα διεύθυνση απευθείας γι'αυτό οι αλχημίες
    Last edited by kritikaros; 22-08-11 at 13:13. Reason: ps

  3. #3
    Pumping Iron
    Join Date
    09-04-11
    Location
    Αθηνα -Χανια
    Posts
    288

    Default

    Αν εισαι Αθηνα πηγαινε σε ενα καταστημα αθλητικων απεναντι απο την γυμναστικη ακαδημια
    στην Ηλιουπολεως στην Δαφνη-συνορα με Υμηττο να δεις το πελμα σου ακριβως(πελματογραφημα κανεις,εχω ακουσει οτι εχει πολυ καλο
    μηχανημα)και μετα πας και στο ιντερνετ και βρισκεις ακριβως τι ψαχνεις με τι πελμα δλδ και πιο οικονομικα

  4. #4
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    σε ποιο καταστημα κ δν το ξερω?! μηπως εννοεισ ιντερσπορ?
    φιλε για τρεξιμο η αντιτασ η ασικσ κανενα αλλο κ αν μενεισ αθηνα οπως ειπε ο φιλος πανω, πηγαινε πρατηρια φαληρου στην ασικσ εχει βαλει καλεσ τιμεσ.

  5. #5
    Pumping Iron
    Join Date
    09-04-11
    Location
    Αθηνα -Χανια
    Posts
    288

    Default

    Νομιζω εχει δυο καταστηματα απεναντι,
    ενα ασικς και ενα ιντερσπορτ,βεβαια εχω να περασω κοντα χρονο απο εκει
    οποτε λογω κρισης μπορει να εχει κλεισει καποιο απο τα δυο

  6. #6
    Pumping Iron
    Join Date
    09-12-10
    Posts
    310

    Default

    δεν είμαι Αθήνα ρε μάγκες....ε μέχρι 50-60 ? ψάχνω κάτι...θέλω να δοκιμάσω asics με gel ξερετε κανένα online κατάστημα?

  7. #7
    kick_boxer's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    Body club
    Posts
    1,227

    Default

    Εγώ φίλε μου σκέφτομαι να πάρω αυτά -> http://www.google.gr/imgres?q=run+sh...t:429,r:21,s:0

    Για μένα είναι το τέλειο παπούτσι για τρέξιμο.Όσους ξέρω φοράνε τέτοια.Βέβαια ότι πληρώνεις παίρνεις,γι'αυτό το παπούτσι κάνει 170 ευρώ.Τσούζει λίγο η τιμή αλλά τι να κάνουμε :P.Θα το χρησιμοποιώ και γενικότερα φυσικά αλλά πιο πολύ γήπεδο(στίβου)-γυμναστήριο.

  8. #8
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Αν εχει ιντερσπορτ εκει π μενεις, πηγαινε πρςτα εκει, μπορει ν εχει καμια καλη προσφορα.. Κ να μην εχει, να κανεις πελματογρφαημα οπως ειπε κ φιλοσ πιο πανω, τα περισσοτερα online shops εχουν ταξινομημενα τ παπουτσια αναλογα με το pronation..

  9. #9
    New Member
    Join Date
    08-06-11
    Location
    peristeri,athens
    Posts
    90

    Default

    αν θες να βρεις κάτι πραγματικά καλό σε αυτές τις τιμές πρέπει να προλάβεις εκπτώσεις και αν μπορείς να βρεις και συνοικιακά μαγαζιά που κάποια τα βγάζουν στο σκότωμα για να ρεφάρουν.
    στο φάληρο ας πούμε το παπούτσι που ανέφερα δεν υπήρχε πριν 10 μέρες που είχα περάσει.

    και στο κέντρο έχει πολλά μαγαζιά με αθλητικά παππούτσια κάπου μαζεμένα,δεν θυμάμαι δυστυχώς όνομα δρόμου,έχει και ιντερσπορτ που παίζει να βρεις κάτι.

  10. #10
    Bodybuilding Newbie Taskees's Avatar
    Join Date
    17-08-11
    Location
    Piraeus
    Posts
    15

    Default

    Μπες στο site του intersport, επέλεξε την κατηγορία running στα υποδήματα και ψάξε στα Asics. Ό,τι βρεις σε προσιτή τιμή το αγοράζεις καθώς είναι ελαφριά, ευλίγιστα και με καλά πατήματα.

  11. #11
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    buldoza μπεσ κ δεσ μηπως βρεισ καμια προσφορα
    κ γω ασικσ με τζελ εχω κ ειμαι αρκετα ευχαριστημενη

  12. #12
    Pumping Iron kostastripoli's Avatar
    Join Date
    17-09-10
    Location
    Τρίπολη Αρκαδίας
    Posts
    658

    Default

    Κοίτα και στην adidas, πέρυσι τέτοια εποχή στις εκπτώσεις είχα βολευτεί πολύ καλά με ένα ζευγάρι (γύρω στα 60, όχι παραπάνω) και έμεινα αρκετά ευχαριστημένος.
    Go HARD or Go HOME!

    No PAIN No GAIN!

  13. #13
    Pumping Iron
    Join Date
    09-12-10
    Posts
    310

    Default

    Σας ευχαριστώ όλους αλλα μάλλον αυτά θα πάρω γιατι είναι και πολύ φθηνά και με gel

  14. #14
    kick_boxer's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    Body club
    Posts
    1,227

    Default

    Καλή επιλογή...

  15. #15
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-08-11
    Posts
    7

    Default

    asics gel θα βρεις απο 50-60 ως και 170.εγω με 60 εχω παρει τα gel motion2,ελαφρια ανετα παρα πολυ καλα για τρεξιμο και πολυ καλης αντοχης.

  16. #16
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    πρόσφατα πήρα τα adidas, adiprene τα οποία τα χρησιμοποιώ για τρέξιμο και σπριντάκια και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.

    τιμή: 60?, είχα και ένα κονέ τα πήρα ένα 50αρικο.

    Asics είδα στο intersport από περίπου 40? τώρα στις εκπτώσεις.

  17. #17

    Join Date
    10-07-11
    Posts
    41

    Default

    nike vomero 4.Αν κυκλοφορει ακομα.Ειδαλως vomero 5.Σωθηκε η μεση μου.

  18. #18
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by gikamc View Post
    Σας ευχαριστώ όλους αλλα μάλλον αυτά θα πάρω γιατι είναι και πολύ φθηνά και με gel
    Τα εχω ηδη φιλε μου,και τελικα τα φοραω στη δουλεια, βαρυ παπουτσι για μενα κ καθολου ευλιγιστο, για μενα ασε τα site και κανε μια βολτα στα μαγαζια για αρχη, φορεσε τα δες πως ειναι στο ποδι και αν σε βολευουν.... Αν βρεις τελικα αυτο που σου αρεσει κ σου ταιριαζει τοτε ψαξτο στο ιντερνετ για να βρεις ην καλυτερη τιμη!!!!
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  19. #19
    Pumping Iron
    Join Date
    09-12-10
    Posts
    310

    Default

    Quote Originally Posted by Antoin View Post
    Τα εχω ηδη φιλε μου,και τελικα τα φοραω στη δουλεια, βαρυ παπουτσι για μενα κ καθολου ευλιγιστο, για μενα ασε τα site και κανε μια βολτα στα μαγαζια για αρχη, φορεσε τα δες πως ειναι στο ποδι και αν σε βολευουν.... Αν βρεις τελικα αυτο που σου αρεσει κ σου ταιριαζει τοτε ψαξτο στο ιντερνετ για να βρεις ην καλυτερη τιμη!!!!
    ρε φίλε με κοροιδεύεις τωρα εγω τα φόρεσα σε 43.5 αλλά ήθελα 44.5 ειναι πολυ ελαφρια...ισως και τα πιο ελαφρια που εχω φορέσει...

  20. #20
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    ναι κ μενα μ ειναι πολθ ελαφρια παντως..αποψεισ...

  21. #21
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by gikamc View Post
    ρε φίλε με κοροιδεύεις τωρα εγω τα φόρεσα σε 43.5 αλλά ήθελα 44.5 ειναι πολυ ελαφρια...ισως και τα πιο ελαφρια που εχω φορέσει...
    ΡΕ φιλε δεν το κανω συχνα να κοροιδευω τους αλλους... Ειπα την αποψη μου οτι για μενα ειναι ΒΑΡΙΑ... Και τελικα το φοραω στη δουλεια...
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  22. #22
    Pumping Iron
    Join Date
    09-12-10
    Posts
    310

    Default

    οκ πριν φοραγες μόνο κάλτσες ? πλάκα κάνω...οκ ρε φίλε μπορεί να έχω λάθος

  23. #23
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by gikamc View Post
    οκ πριν φοραγες μόνο κάλτσες ? πλάκα κάνω...οκ ρε φίλε μπορεί να έχω λάθος
    Tι καλτσες ρε συ, τιποτα.. χαχαχα ..Ισως και εγω, απλα κατι που για μενα θεωρητικα ειναι σε σενα οχι... Απο τι στιγμη που τα εχεις δοκιμασει και δεν ειχες θεμα με το βαρος η την ελαστικοτητα τους μη το σκεφτεσαι και πολυ....
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  24. #24
    Pumping Iron
    Join Date
    09-12-10
    Posts
    310

    Default

    Quote Originally Posted by Antoin View Post
    Tι καλτσες ρε συ, τιποτα.. χαχαχα ..Ισως και εγω, απλα κατι που για μενα θεωρητικα ειναι σε σενα οχι... Απο τι στιγμη που τα εχεις δοκιμασει και δεν ειχες θεμα με το βαρος η την ελαστικοτητα τους μη το σκεφτεσαι και πολυ....
    Μπορεί να ξέρεις καλύτερα απο εμένα και να σ φαίνοναι βαρια ενω εγώ αντιθέτως να έχω συνηθήσει τα βαριά adidas και να μ φαίνονται πούπουλο

  25. #25
    Banned
    Join Date
    19-10-11
    Location
    ΚΑΡΠΑΘΟΣ
    Posts
    8

    Default

    αν δεν εχεις καταληψει ακομα φιλε μου θα σου προτεινα τα αντιντας αντιζερο ειναι απιστευτα ελαφρια και πολυ οικονιμικα γυρω στα 65 ευρω οταν βγηκαν εκαναν περιπου 120 ευρω ειναι πολυ ανετα

  26. #26
    Banned
    Join Date
    19-10-11
    Location
    ΚΑΡΠΑΘΟΣ
    Posts
    8

    Default

    και αυτα που διαλεξες καλα ειναι ακομα θα σου προτεινα τα νικε τα αιρ μαχ 2011 πολυ καλα αλλα οχι τοσο φθηνα εκτος και τα βρεις σε στοκ

  27. #27
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Και γιατί κάνεις δύο απαντήσεις αντί για μια;! Πιστεύω μετά από τόσους μήνες θα έχει πάρει ένα ζευγάρι παππούτσια...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ακόμα και τα παπούτσια
    By jemstone in forum Off Topic
    Replies: 2
    Last Post: 31-03-09, 04:39
  2. Παπούτσια Για Τρέξιμο
    By REA in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 29
    Last Post: 02-09-08, 14:19

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •