Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 13 of 17 FirstFirst ... 391011121314151617 LastLast
Results 361 to 390 of 503

Thread: Didi's Log

  1. #361
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Τώρα παίρνω κουράγιο να ξεκινήσω πόδια. Για κάποιο λόγο το upper το ευχαριστιέμαι περισσότερο.
    Και εγω πριν παω για ποδια Ντιντι φοβαμαι δεν εισαι η μονη :P

  2. #362
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Και εγω πριν παω για ποδια Ντιντι φοβαμαι δεν εισαι η μονη :P


    Σημερινό πρόγραμμα:

    29-12-2020


    • 2x15-1x15 Dumbbell Sumo squat
    • ???? dl ???? σταμάτησα να μετράω σετ



    • 3x15 banded Lying leg curls



    • 3x15 standing hip abductors with band
    • 3x15 standing adductors with band
    • 3χ15 standing glute kickbacks with band



    • 3χ20 Glute banded bridge




    • Κοιλιακοί ? ραχιαίοι


    Πέρα από τη χαρά που πήρα για το home record στο db sumo squat τα **))*^^@$$ στο sumo dl. Σίγουρα η στραβόμπαρα δε βοηθάει για τα σούμο αλλά το γυρνάω συνέχεια σε Romanian και δεν ξέρω το γιατί! Στο τέλος μπέρδεψα και τον βοηθό! Κι εσείς το παθαίνατε ή μόνο εγώ είμαι ανεπίδεκτη μαθήσεως;;
    Όποιος γυμναστής πέσει πάνω μου όταν με το καλό ανοίξουν τα γυμναστήρια θα δεινοπαθήσει!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  3. #363
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post

    Πέρα από τη χαρά που πήρα για το home record στο db sumo squat τα **))*^^@$$ στο sumo dl. Σίγουρα η στραβόμπαρα δε βοηθάει για τα σούμο αλλά το γυρνάω συνέχεια σε Romanian και δεν ξέρω το γιατί! Στο τέλος μπέρδεψα και τον βοηθό! Κι εσείς το παθαίνατε ή μόνο εγώ είμαι ανεπίδεκτη μαθήσεως;;
    Όποιος γυμναστής πέσει πάνω μου όταν με το καλό ανοίξουν τα γυμναστήρια θα δεινοπαθήσει!

    Εγώ απλά θυμαμαι ότι πρωτη φορα που πήγα να κανω σκουατ με το βαρος του σωματος μου, ετρεμαν τα ξυλοποδαράκια μου από αδυναμία και επεφτα.

    Κρατήσου, ακολουθεί σεντόνι

    Ο λόγος που σου βγαινει σαν RDL ειναι γιατί είτε στην αρχή ( set up) ή κατά τη διάρκεια της εκτέλεσης σου φευγει ο γλουτός πολύ πάνω και πίσω.

    Αυτό συμβαινει ειτε γιατί δεν έχεις χωνέψει την ασκηση ακομη, είτε γιατί εχεις περιορισμένη ευκινησία στη σταση αυτή, ειτε γιατί η πλάτη σου + μηριαιοι + κωλος ειναι πιο δυνατά από τον τετρακέφαλο αρα ενστικτωδώς σου βγαινει να χρησιμοποιήσεις αυτα.

    Η στραβόμπαρα επίσης δεν βοηθάει καθολου, έχει κάποιο ύψος από το πάτωμα με τους δισκους? Σου φτάνει πάνω από τους αστραγάλους ή ειναι ενα με το εδαφος ?

    Λοιπον. Ξεκινάς με τα ποδαράκια τοποθετημενα έτσι:
    The-Sumo-Deadlift-You’re-Doing-it-Wrong-4-800x600 (1).jpg


    μύτες κοιτάνε έξω, η μπάρα ακουμπάει στο καλάμι, γόνατα να κοιτανε εξω και στην ιδια κατεύθυνση ακριβως με τις μυτες των ποδιων.

    Απλωνεις τα χερια και πιάνεις τη μπάρα:

    20-11-06-The-Sumo-Deadlift-You’re-Doing-it-Wrong-10 (1).jpg

    Βλέπεις ότι οι ώμοι του ειναι ακριβώς πανω από τη μπάρα
    η πλάτη ειναι ίσια
    το στήθος κοιτάει ψηλά-μπροστά
    τα γόνατα λυγιζουν τόσο ώστε τα καλάμια να ειναι κάθετα στο πάτωμα
    Τα γόνατα κοιτάζουν προς τα έξω

    Ο κώλος είναι τόσο κάτω όσο πρέπει. Δεν ειναι σκουατ το deadlift για να πάει πιο κάτω. Εχει χαμηλώσει τοσο όσο να φτάνει με τα χερια τη μπάρα, όχι παρακάτω.




    Δες και ενα λαθος τωρα:

    20-10-53-The-Sumo-Deadlift-You’re-Doing-it-Wrong-9 (1).jpg Εδώ το λαθος ειναι οτι οι ωμοι βγαινουν πιο μπροστα από τη μπάρα, το στήθος κοιτάει το πατωμα, τα πατούσια δεν κοιτάνε αρκετά εξω, τα γόνατα κοιτανε μπροστά και ως επακόλουθο ο κώλος ειναι ψηλά. { αν ο τυπάκος εδω, παει να σηκωθει τωρα θα παρει το βαρος σε κωλο-πλατη και θα μοιαζει με ρδλ}



    Αφού σε βάλεις στη σωστή θέση, προσπαθεις να τη κρατησεις στη διαρκεια της ασκησης. Αργή εκτέλεση βοηθάει...

    πηγη: https://www.elitefts.com/education/t...the-wrong-way/

    Ελπίζω να μην σε μπερδεψα παραπάνω... :)

  4. #364
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Ο τυπάκος είμαι εγώ ξεκάθαρα!

    Όταν πάω να το ξεκινήσω από τη σωστή θέση μου βγαίνει κάτι που μοιάζει με squat (εκεί μπέρδεψα εντελώς τον βοηθό). Η στραβόμπαρα δε βοηθάει καθόλου! Την ακουμπάω σε κάτι τουβλάκια για να έχει ύψος και να μη βάζω καθόλου βάρος μέχρι να βρω σίγουρα την κίνηση.

    Δε με μπέρδεψες καθόλου, αντίθετα εντόπισα τα λάθη μου. Δε θα το βάλω κάτω , θα το παλέψω!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  5. #365
    Advanced Bodybuilder astrosunnefo's Avatar
    Join Date
    25-08-19
    Posts
    950

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post

    [...]
    Πέρα από τη χαρά που πήρα για το home record στο db sumo squat τα **))*^^@$$ στο sumo dl. Σίγουρα η στραβόμπαρα δε βοηθάει για τα σούμο αλλά το γυρνάω συνέχεια σε Romanian και δεν ξέρω το γιατί! Στο τέλος μπέρδεψα και τον βοηθό! Κι εσείς το παθαίνατε ή μόνο εγώ είμαι ανεπίδεκτη μαθήσεως;;
    Όποιος γυμναστής πέσει πάνω μου όταν με το καλό ανοίξουν τα γυμναστήρια θα δεινοπαθήσει!
    Κάνε του έναν λογαριασμό στο φόρουμ και η κόουτς θα σ' τον κάνει φωστήρα.

    Respect για την ανάλυση, Κωνσταντίνα.

    ---

    DiDi, κι εγώ με βαριά καρδιά ξεκινάω την lower προπόνησή μου. Ευτυχώς, ξεπερνάω το ψυχολογικό τραλαλά με το πρώτο σετ.

  6. #366
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by astrosunnefo View Post
    Κάνε του έναν λογαριασμό στο φόρουμ και η κόουτς θα σ' τον κάνει φωστήρα.
    Α πα πα ! Και να με παρακολουθεί τι γράφω;; Πάντως χρυσό τον έχω κάνει μπας κ κάνει κανένα κλικ μέσα του κι αρχίσει κι αυτός να ασχολείται αλλά τίποτα! Το μόνο που κατάφερα είναι να τρώει βρώμη με whey για πρωινό . Δεν έχω παράπονο όμως, είδε υπομονετικά όοοολα τα βιντεάκια ξανά κ ξανά και με παρακολουθούσε προσεχτικά στην εκτέλεση!

    Η κόουτς πάντως το έχει! Ψυχολογία + παιδαγωγική!

    Η χθεσινή προπόνηση ήταν σούπερ! Έκανα home record στο bent over row και μου αρέσει πολύ που ξυπνάει και η πλάτη μου! Σε όλες τις ασκήσεις τα κατάφερα με παραπάνω κιλά- πιο σκληρά λάστιχα και σήμερα πλατούλα και χεράκι (φτου φτου) δεν πονάνε!


    31-12-2020


    • 3x12 EZ bar curl
    • 2x12- 2x10 Dumbbell alternate hammer curl



    • 1x12-1x12-2x15 EZ bar reverse grip bent over row
    • 3x15 Cable seated row (με λάστιχο)
    • 4x15 Close grip front lat pulldown (με λάστιχο)


    Κοιλιακοί κ ραχιαίοι
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  7. #367
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Μπήκα να ανεβάσω το μεσημεριανό φαγάκι, ψαρονέφρι με πατάτα βραστή και λίγο ελαιόλαδο (εκτός του σοκολατένιου Άγιου Βασίλη που τσακίσαμε μετά)

    και να ευχηθώ η νέα χρονιά να φέρει στον καθένα και στην καθεμιά μας ό,τι επιθυμεί, να μας οπλίσει με κουράγιο (γιατί θα το χρειαστούμε) και να μας κάνει καλύτερους ανθρώπους!
    Attached Images Attached Images
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  8. #368
    Advanced Bodybuilder astrosunnefo's Avatar
    Join Date
    25-08-19
    Posts
    950

    Default

    Καλή χρονιά με υγεία, DiDi. Την καλύτερη ευχή την άφησες για το τέλος: εάν δεν κρατήσουμε και το ανθρώπινό μας, πάει, χαθήκαμε.

    -----

    Όσο για τον χάσμπαντ, που αρνείται πεισματικά, μπορεί το τυράκι για εκείνον να 'ναι μέσα από σένα, στη συνέχεια.
    Ποτέ μη λες ποτέ. :)

  9. #369
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by astrosunnefo View Post
    Καλή χρονιά με υγεία, DiDi. Την καλύτερη ευχή την άφησες για το τέλος: εάν δεν κρατήσουμε και το ανθρώπινό μας, πάει, χαθήκαμε.

    -----

    Όσο για τον χάσμπαντ, που αρνείται πεισματικά, μπορεί το τυράκι για εκείνον να 'ναι μέσα από σένα, στη συνέχεια.
    Ποτέ μη λες ποτέ. :)
    Έγραψα κι έσβησα 10 φορές αυτό που ήθελα να αναλύσω. Τελικά το έσβησα οριστικά γιατί θεώρησα πως ήταν πολύ απαισιόδοξο για την καινούρια χρονιά...

    Όσο για τον χάζμπαντ, αν και λέει ότι θαυμάζει την προσπάθειά μου, νιώθω ότι όσο δυναμώνω εγώ τόσο μειώνονται οι πιθανότητες να ασχοληθεί αυτός...



    Ενιγουει που λένε και στο χωριό μου , οι δύο τελευταίες προπονήσεις πήγαν εξαιρετικά (στήθος -τρικέφαλος-ώμοι) και χλιαρά (πόδια).

    Εκεί που νόμιζα πως το είχα βρει, έπεσαν 2 τηλέφωνα που με εξόργισαν και έχασα εντελώς την αυτοσυγκέντρωσή μου. Το μυαλό μου ήταν αλλού και οι ασκήσεις γινόταν διεκπεραιωτικά, κάτι που με εξόργισε ακόμα παραπάνω!

    Τώρα θα σηκωθώ να ετοιμαστώ για πλάτη και δεν ξέρω πού να στήσω τον εξοπλισμό. Το παιδικό δωμάτιο-αυτοσχέδιο γραφείο μου-γυμναστήριο έχει μετατραπεί σε πεδίο μάχης ιπποτών playmobil Το θετικό είναι ότι θα έχω την ησυχία μου!

    Ανεβάζω και μια εξυπνάδα που έκανα, με την ευχή αυτά να είναι τα μόνα βάρη που θα έχουμε να σηκώσουμε μέσα στο 2021! Γενικά εννοώ , όχι μόνο 2μισάρια !!!
    Attached Images Attached Images
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  10. #370
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Χρόνια πολλά DiDi , καθε φορά μου φτιάχνεις τη διαθεση με αυτές τις περιγραφες με τα playmobil

    Κατι μου λεει ότι για να εξοργιστεις θα χρειαστεί να ξεπερασει ΠΟΛΥτα όρια σου ο άλλος πραγματικά βγαζεις πάντα ηρεμία και καλή διαθεση στα γραπτα σου.

  11. #371
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Χαχαχαχα τέλεια η φώτο DiDi!

    Ώρες ώρες μπορούν τα νεύρα να γίνουν καλό μπουστ για την προπόνηση πάντως
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  12. #372
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post

    Κατι μου λεει ότι για να εξοργιστεις θα χρειαστεί να ξεπερασει ΠΟΛΥτα όρια σου ο άλλος πραγματικά βγαζεις πάντα ηρεμία και καλή διαθεση στα γραπτα σου.

    Κι αυτό φαίνεται;;; Τελικά είμαι ανοιχτό βιβλίο...

    Quote Originally Posted by FoteiniK View Post
    Ώρες ώρες μπορούν τα νεύρα να γίνουν καλό μπουστ για την προπόνηση πάντως
    Συμφωνώ κι επαυξάνω! Όταν όμως με νευριάζουν πριν ξεκινήσω. Αυτή τη φορά τα τηλέφωνα έπεσαν το ένα μετά το άλλο μόλις είχα καταφέρει να κάνω το σωστό sumo dl .


    Σημερινό πρόγραμμα:

    3-01-2021


    • 3x12 EZ bar curl
    • 2x12- 2x12 Dumbbell alternate hammer curl



    • 1x12-3x12 EZ bar reverse grip bent over row
    • 4x15 Cable seated row (με λάστιχο)
    • 4x15 Close grip front lat pulldown (με λάστιχο)


    Κοιλιακοί κ ραχιαίοι

    Φλερτάρω έντονα με την ιδέα να πάρω μια κανονική μπάρα (-χρήμα-αποθήκευση-απουσία ορθοστατών) ή απλά να πάρω άλλες 2 πεντάκιλες πλάκες. Η πλάτη μου αντέχει για παραπάνω κ είναι κρίμα να παιδεύομαι με το βάζω-βγάζω πόσα μικρούλια στη στραβόμπαρα.
    Last edited by DiDi; 03-01-21 at 21:42.
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  13. #373
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Καλησπέρα κι από εμένα, περάσαμε μια τρομάρα με την υγεία του παππού αυτές τις μέρες και δεν έγραψα καθόλου. Ευτυχώς όλα καλά!

    Οι προπονήσεις μου έγιναν κανονικά, χωρίς μεγάλες αλλαγές, βήματα έγραψα πολλά με τα τρεξίματα και η διατροφή όπως πρέπει. Ακόμα προσπαθώ να συνηθίσω το 35-35-30 και προβληματίζομαι αν θα το κρατήσω. Μάλλον θα του δώσω και την επόμενη βδομάδα και θα δω. Πάντως ούτε η ζυγαριά μου τα λέει καλά αυτή τη βδομάδα, ούτε ο καθρέφτης αλλά μάλλον η κρασοκατάνυξη των ημερών μεταξύ Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς δρα πάνω μου με χρονοκαθυστέρηση

    Από Δευτέρα αλλάζει και το πρόγραμμά μας και θα δούμε πώς θα πάει. Γενικά οι αλλαγές μου έρχονται δύσκολες από χαρακτήρα , είναι και η κατάσταση περίεργη...
    Ενιγουέι,ελπίζω να είστε όλοι και όλες καλά και να ευχαριστηθήκατε αυτές τις μέρες!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  14. #374
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Αγαπητό μου ημερολόγιο,
    χθες αν εξαιρέσουμε το καθάρισμα του σπιτιού, τεμπέλιασα... 2200 βήματα ενώ είμαι κάθε φορά στο 10χίλιαρο... κοιμήθηκα πολύ, έφαγα πολύ και σήμερα το πρωί έκανα μια από τις ωραιότερες προπονήσεις των τελευταίων ημερών. Είχα πολύ καλό συντονισμό κινήσεων και το ευχαριστήθηκα πολύ!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  15. #375
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Αγαπητό μου ημερολόγιο,
    χθες αν εξαιρέσουμε το καθάρισμα του σπιτιού, τεμπέλιασα... 2200 βήματα ενώ είμαι κάθε φορά στο 10χίλιαρο... κοιμήθηκα πολύ, έφαγα πολύ και σήμερα το πρωί έκανα μια από τις ωραιότερες προπονήσεις των τελευταίων ημερών. Είχα πολύ καλό συντονισμό κινήσεων και το ευχαριστήθηκα πολύ!
    Ηθικό δίδαγμα. Υπάρχουν μερικές φορές που το σώμα χρειάζεται ξεκούραση και τροφή για να μαζέψει δυνάμεις και να αποδίδει καλύτερα. αρκεί να μπορείς να το ελέγξεις και να μη σε παίρνει από κάτω και κάτσε σας πούμε πέντε μέρες στο κρεβάτι τρώγοντας και χωρίς να κάνεις τίποτα. ( Μήπως έγω δηλαδή) χιχι

  16. #376
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by TzinaJoe View Post
    Ηθικό δίδαγμα. Υπάρχουν μερικές φορές που το σώμα χρειάζεται ξεκούραση και τροφή για να μαζέψει δυνάμεις και να αποδίδει καλύτερα. αρκεί να μπορείς να το ελέγξεις και να μη σε παίρνει από κάτω και κάτσε σας πούμε πέντε μέρες στο κρεβάτι τρώγοντας και χωρίς να κάνεις τίποτα. ( Μήπως έγω δηλαδή) χιχι
    Τι τίποτα;; Εσύ έχεις ανέβει 10 φορές τον Όλυμπο και πίσω!
    Η ψυχολογία μου επηρεάζει πολύ το θέμα της διατροφής (Τι βαθύ συμπέρασμα έβγαλα πάλι τρομάρα μου! ) Το Σάββατο ήταν λες κι έβγαλα όοολο το άγχος των τελευταίων ημερών καιιι "πουφ" ηρέμησα!

    Εντάξει όχι και όλο, γιατί είμαι με 4 ώρες μη συνεχόμενου ύπνου από χθες. Σήμερα πήγα δουλειά, σούπερ, φαρμακείο, πήρα παιδί από το σχολείο και μόλις ήρθα σπίτι έκανα καφέ, προ-προπονητικό και έκανα πόδια! Δε συνιστώ τον παραπάνω συνδυασμό γιατί λίγο ακόμα και θα περπατούσα ανάποδα στο ταβάνι . Έφαγα ελαφριά γιατί έχω συνέχεια με παιδο-ενδοκρινολόγο. Κι αφού είπα όλα τα άσχετα να πω και τη μεγάλη ικανοποίηση της ημέρας:

    Κατάφερα να κάνω σωστό DL !! Sumo δεν το πολυέλεγες με τη στραβόμπαρα, αλλά όσο γινόταν!!
    Χθες το βράδυ , την ώρα του βρυκολακιάσματος άναψε μια λάμπα πάνω από το κεφάλι μου και κατάλαβα τι έκανα λάθος!!
    Κόουτς ακούς;;;
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  17. #377
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Ακούω ακούω και ειμαι περήφανη για κάθε προοδο που αναφερεις, μεγάλη και μικρή.

    Δυστυχως το '21 μου ήρθε με περισσοτερα σκ@τα απο το '20 και τρεχω με θεματα υγειας και εξετασεις, γι αυτό ξαναχάθηκα απο το φορουμ. Μπαινω και σας διαβαζω ομως να ξερεις

  18. #378
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Ακούω ακούω και ειμαι περήφανη για κάθε προοδο που αναφερεις, μεγάλη και μικρή.

    Δυστυχως το '21 μου ήρθε με περισσοτερα σκ@τα απο το '20 και τρεχω με θεματα υγειας και εξετασεις, γι αυτό ξαναχάθηκα απο το φορουμ. Μπαινω και σας διαβαζω ομως να ξερεις
    Ελπίζω να μην είναι κάτι πολύ ανησυχητικό και να το ξεπεράσεις πολύ σύντομα! Και εγώ έσπασα ένα δάχτυλο από το πόδι μου σήμερα οπότε συμπάσχω. Μην μασάς!

  19. #379
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Δυστυχως το '21 μου ήρθε με περισσοτερα σκ@τα απο το '20 και τρεχω με θεματα υγειας και εξετασεις, γι αυτό ξαναχάθηκα απο το φορουμ. Μπαινω και σας διαβαζω ομως να ξερεις
    Quote Originally Posted by TzinaJoe View Post
    Ελπίζω να μην είναι κάτι πολύ ανησυχητικό και να το ξεπεράσεις πολύ σύντομα! Και εγώ έσπασα ένα δάχτυλο από το πόδι μου σήμερα οπότε συμπάσχω. Μην μασάς!
    Περαστικά βρε κορίτσια! Μακάρι να αναρρώσετε σύντομα <3
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  20. #380
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Ακούω ακούω και ειμαι περήφανη για κάθε προοδο που αναφερεις, μεγάλη και μικρή.

    Δυστυχως το '21 μου ήρθε με περισσοτερα σκ@τα απο το '20 και τρεχω με θεματα υγειας και εξετασεις, γι αυτό ξαναχάθηκα απο το φορουμ. Μπαινω και σας διαβαζω ομως να ξερεις
    Quote Originally Posted by TzinaJoe View Post
    Ελπίζω να μην είναι κάτι πολύ ανησυχητικό και να το ξεπεράσεις πολύ σύντομα! Και εγώ έσπασα ένα δάχτυλο από το πόδι μου σήμερα οπότε συμπάσχω. Μην μασάς!
    Περαστικά κορίτσια! Όλα καλά να πάνε και γρήγορη ανάρρωση! Σαν να μην μας τα λέει καλά το 21...

    Τζίνα θυμάμαι από γνωστό ότι δεν μπορείς να βάλεις γύψο σε δάχτυλο ποδιού και απλά περιμένεις να γίνει καλά. Ελπίζω να μην πονάς...

    Καλά αποτελέσματα κόουτς... Στέλνω θετική ενέργεια!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  21. #381
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Περαστικά κορίτσια! Όλα καλά να πάνε και γρήγορη ανάρρωση! Σαν να μην μας τα λέει καλά το 21...

    Τζίνα θυμάμαι από γνωστό ότι δεν μπορείς να βάλεις γύψο σε δάχτυλο ποδιού και απλά περιμένεις να γίνει καλά. Ελπίζω να μην πονάς...
    Ναι ναι έτσι ειναι. Ευχαριστώ πολύ! Καλή δύναμη στις προπονήσεις σου και καλή πρόοδο!

  22. #382
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Καλησπέρα! Χαζεύω στο φόρουμ κ προσπαθώ να βρω το κουράγιο για να κάνω στήθος- τρικέφαλους. Ξέχασα να ετοιμάσω τα μπιφτέκι με τον κιμά που πήρα χθες και κατέληξα να τρώω τόνο με σαλάτα. Δε με λες και γεμάτη με ενέργεια

    Πασχίζω λίγο να τα προλάβω όλα και σκέφτομαι να σπάσω τις προπονήσεις σε ακόμα πιο μικρά κομμάτια, μήπως και μου βγει καλύτερα. Π.χ τους ώμους να τους κάνω ξεχωριστά.

    Ελπίζω ότι από βδομάδα θα έχω βρει τον ρυθμό μου.
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  23. #383
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Χώρισα τελικά τους ώμους κι ελπίζω να μην κόβω το κουνούπι . Όποια πρόταση έχετε, δεκτή!

    Ωμοι 15-01-2021

    4χ15 band pull-aparts
    4χ15 εμπρόσθιες άρσεις για ώμους με αλτήρες
    4χ15 πλευρικές εκτάσεις ώμων με αλτήρες
    4χ15 πλευρικές οπίσθιες εκτάσεις ώμων με αλτήρες
    4χ15 πιέσεις με αλτήρες από όρθια θέση

    Όπως θα καταλάβατε από τον αριθμό των επαναλήψεων χρησιμοποίησα πολύ μικρό βάρος.

    Η αίσθηση που μου έμεινε στο τέλος ήταν πολύ καλή και νομίζω ότι θα τους αφήσω χώρια. Το μόνο που με προβληματίζει είναι αν πρέπει να τους κάνω την επόμενη από το στήθος για να μην έχω θέμα με το χέρι.

    Η διαφορά μεταξύ καλού κ κακού χεριού δυστυχώς είναι εμφανής, ακόμα και την ώρα που κάνω π.χ τις πλευρικές εκτάσεις. (το επιβεβαίωσε κι ο βοηθός, δεν έχω παράκρουση δυστυχώς...) και δε μιλάω μόνο για τη δύναμη, μιλάω για την εμφάνιση...

    Υ.Γ άσχετο : τι υπέροχη μέρα που είναι η Παρασκευή
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  24. #384
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Καλησπέρα!

    Έχω καιρό να γράψω στο log , ας πω τα νέα μου συμπυκνωμένα.

    Από διατροφή γύρισα σε Π150- Υ175- Λ50 , έχω βρει τον ρυθμό μου και δεν πεινάω (δαγκώνω τη γλώσσα μου εδώ )

    Στις προπονήσεις τελικά δε χώρισα τους ώμους ,απλά κάνω λιγότερα σετ και τις 2 φορές που κάνω χέρια.

    Γενικά δεν έχω τρελή βελτίωση γιατί γυρνάω αρκετά κουρασμένη, αλλά είμαι επίμονη και υπομονετική σαν το γαϊδουράκι.


    Στα γενικά : Κορίτσια μου έχετε λείψει! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να συνεχίζετε δυναμικά τις προσπάθειές σας!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  25. #385
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    You got this DiDi!!

    Κι εσυ μας έλλειψες!
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  26. #386
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Καλησπέρα! Το μενού σήμερα είχε πόδια

    28-01-2020

    Ξεκίνησα με monster walks και πλάγια monster walks (δε θυμάμαι πώς τα λένε) μέχρι να μην μπορώ να σύρω τα πόδια μου


    • 4χ10 Dumbbell Sumo squat
    • 4χ10 ήμι ? sumo dl



    • 3x15 front leg extension with band


    • 3x15 standing hip abductors with band
    • 3x15 standing adductors with band
    • 3χ15 standing glute kickbacks with band



    • 3χ20 Glute banded bridge


    Το θετικό με την προπόνηση στο σπίτι είναι ότι μπορείς να μουγκρίζεις όσο θες και να τη γλυτώσεις με ένα απλό δούλεμα

    Μόλις έφαγα το μεσημεριανό μου με τη χάρη ενός ανακόντα και απολαμβάνω το καφεδάκι μου σε ποτήρι (αντί για το άχαρο θερμός που σέρνω κάθε πρωί) νιώθοντας την ικανοποίηση να απλώνεται σε κάθε κύτταρο του σώματός μου!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  27. #387
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by FoteiniK View Post
    You got this DiDi!!

    Κι εσυ μας έλλειψες!
    Φωτεινή <3 <3 ευτυχώς προλάβαινα και διάβαζα το log σου. Μου φέρνει μια αισιοδοξία και ηρεμία να σε βλέπω να συνεχίζεις!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  28. #388
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Φωτεινή <3 <3 ευτυχώς προλάβαινα και διάβαζα το log σου. Μου φέρνει μια αισιοδοξία και ηρεμία να σε βλέπω να συνεχίζεις!
    Με σκλαβώνεις όταν μου λες τέτοια!
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  29. #389
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    29-01-2021


    • 4x12 EZ bar curl
    • 4χ12 Dumbbell alternate hammer curl



    • 1x12-3χ12EZ bar reverse grip bent over row
    • 4x15 Cable seated row (με λάστιχο)
    • 4x15 Close grip front lat pulldown (με λάστιχο)



    • 3χ12 Dumbbell lateral raises
    • 3x12 Dumbbell standing press
    • 3x12 bent over dumbbell fly


    Παρασκευή !!!!!! Γούχου!!! Και μια φωτό του 2ου γεύματος (το μαύρο είναι βαλσάμικο)
    Attached Images Attached Images
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  30. #390
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Καλησπέρα και καλό μήνα!

    Σάββατο: Ξεκούραση με 13.500 βήματα

    Κυριακή: Στήθος- τρικέφαλοι. Στις πιέσεις στηθους κλασικά τα καταφέρνω όλο και καλύτερα. Στους τρικέφαλους επειδή δεν μπορώ να ανεβάσω κιλά , δοκίμασα να ανεβάσω τα σετ. Το βράδυ ένιωθα πολύ ωραία τους τρικέφαλους και σήμερα δεν πονάω οπότε είμαστε οκ.

    Δευτέρα: Πόδια. Καταλήγω ότι στα πόδια πηγαίνει όσο το πάω εγώ. Αν δε ζοριστώ αρκετά, δουλειά δε γίνεται κ έχω το κακό συνήθειο να γυρνάω σε safe point. Σήμερα με μαστίγωσα κ νιώθω εξαιρετικά!

    Η άσχετη ιστορία της ημέρας: Πάω το Σάββατο στον κρεοπώλη μου, παίρνω όλα τα άπαχα κρέατα της βδομάδας και τι μου βάζει στη σακούλα για μεζέ;;
    Λουκάνικο τζουμαγιάς! Άσε με να αγιάσω άνθρωπέ μου, αφού ξέρεις κάθε φορά τι αγοράζω!! Το έχω μέσα στο ψυγείο αλλά έχω δείξει χαρακτήρα
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein


 
Page 13 of 17 FirstFirst ... 391011121314151617 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •