Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 31 to 60 of 71
  1. #31
    Advanced Bodybuilder chris23_32's Avatar
    Join Date
    18-05-11
    Location
    London, UK
    Posts
    846

    Default

    Quote Originally Posted by UltraB View Post
    Οτι νανε εισαι... Αν δεν με πιστευεις ψηλε ελα στο gymnasium odeon πλατεια στο κεντρο Θεσσαλονικη οποια μερα θες 6:30 να δεις... Μην εισαι ειρωνας....
    Ρε φίλε μη τρελένεσαι... δεν είμαι είρωνας...

    Απλά αυτά τα κιλά που λές δεν μου πολυβγάζουν νοήμα.. ειδικά για τα κιλά που είσαι.

    Από κεί και πέρα εσύ ξέρεις τι σηκώνεις... δεν ήρθα εδώ για να σε βγάλω ψεύτη...!!!

  2. #32
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by UltraB View Post
    Τα κιλα δεν ειναι πολλα, οι επαναλιψεις ειναι πολλες... Σιγα και εγω κανω 52 κιλα 10 φορες 3 σετ.... Για δικεφαλα παντα...και ειμαι 19 χρονων 72 κιλα...
    φιλε ενα θα σου πω...το αν σηκωνεις τα κιλα δεν εχω λογο να μην σε πιστεψω και δεν ειναι εξωφρενικος αριθμος.παντως προσεχε οταν φορτωνεις με ασκησεις μπαρας για 2κεφαλα γιατι δεν μπορω να σου περιγραψω το τι τραβαω με τον πονο στα χερια μου...κτυπουν πολυ στο σημειο μεταξυ καρπου και αγκωνα(δεν ξερω πως ονομαζεται) και υπαρχουν μερες που δεν μπορω να ακουμπησω τα χερια μου στο τραπεζι να φαω.
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  3. #33
    Advanced Bodybuilder chris23_32's Avatar
    Join Date
    18-05-11
    Location
    London, UK
    Posts
    846

    Default

    βραχίονα εννοείς...??

    έχει τον ωλένιο και τον βραχιονοκερκιδικό μυ... φαντάζομαι εκεί θα σε χτυπάει...


  4. #34
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    φιλος τελιο το σχεδιαγραμμα.οπως το βλεπω ειναι καπου μεταξυ ωλενιου καμπτηρα και καρπου προς τα εξω ομως.μου κτυπα εκει στο κοκκαλο.δεν ξερω ρε γμτ πως να το εξηγησω.δεν ειναι τενοντιτιδα που νομιζα και μου ειπαν ειναι παλια θλαση.ελπιζω να καταλαβες περιπου οπως σου εξηγω.παντως εχω καταργησεις τις μπαρες μετα απο αυτο και πιανω μονο αλτοιρες
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  5. #35
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Η κούνια-μπέλα στη μπάρα για δικέφαλα είναι παράδοση στα ελληνικά γυμναστήρια, πιο πολλούς μύες χρησιμοποιούν σε αυτή, παρά στο σκουότ, ξεκινάει η κίνηση από τον αστράγαλο, τελειώνει στον σβέρκο.

  6. #36
    Senior Bodybuilder alexgi's Avatar
    Join Date
    02-06-10
    Location
    Πάτρα,Κόρινθος
    Posts
    1,888

    Default

    Γενικα εχω ακουσει οτι με την ισια μπαρα πολλους τους ενοχλει εκεινο περιπο το σημειο κοντα στον καρπο......για αυτο χρησιμοποιουν
    πιο πολυ στραβομπαρα......το χει ακουσει κανεισ???
    Know your limits, never accept them.

  7. #37
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by alexgi View Post
    Γενικα εχω ακουσει οτι με την ισια μπαρα πολλους τους ενοχλει εκεινο περιπο το σημειο κοντα στον καρπο......για αυτο χρησιμοποιουν
    πιο πολυ στραβομπαρα......το χει ακουσει κανεισ???
    ετσι ειναι ακριβως.γιατι μετην ισια μπαρα η κληση του καρπου ειναι πιο αφυσικη.φυσικα αμα την παθεις σε πειραζει και η στραβομπαρα μετα.οποταν γ@ματα.παντως ο παυλιδης εχει δικαιο με το κουνια μπελα...παντως εγω οταν την κανω χρησιμοποιω τον τοιχο πισω μου
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  8. #38
    Senior Bodybuilder alexgi's Avatar
    Join Date
    02-06-10
    Location
    Πάτρα,Κόρινθος
    Posts
    1,888

    Default

    χαχα ετσι ακριβως.....πολυαρθρικη ασκηση.....!!!
    πιστευω οτι ειναι τ καλυτερο αυτο με τον τοιχο.....ελα μ ομως π στο gym π παω δεν χωραω να ακουμπησω στον τοιχο.....βρισκει η μπαρα στα μηχανηματα
    Know your limits, never accept them.

  9. #39
    Advanced Bodybuilder chris23_32's Avatar
    Join Date
    18-05-11
    Location
    London, UK
    Posts
    846

    Default

    Να αλλάξεις γυμναστήριο φίλε... δεν είναι πράγματα αυτά!!!

    Και γώ με στραβόμπαρα πάντως την κάνω την άσκηση... και ας μη σηκώνω 50+ κιλά. Αρκούμε στα 20... καλά είναι για την ηλικία μου!

  10. #40
    Senior Bodybuilder alexgi's Avatar
    Join Date
    02-06-10
    Location
    Πάτρα,Κόρινθος
    Posts
    1,888

    Default

    χαχα
    εε σιγα τα κιλα απο μονα τους δεν λενε κατι...σκοπος ειναι να εκτελειται σωστα....
    μπορει καμια φορα να κλεψεις....αλλα δεν μιλαμε για το πατροπαραδοα το κουνια μπελα που αναφερει ο παυλιδης!
    καποιες φορες βαζω και γω κιλα που δεν τα χω αλλα αρκουμε ν εκτελω μονο τις αρνητικες απελπιστικα αργα....αυτο πραγματικα με εχει βοηθησει πολυ
    και σε θεμα δυναμης και αναπτυξης
    Know your limits, never accept them.

  11. #41
    Junior Bodybuilder gsisr's Avatar
    Join Date
    04-03-11
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    224

    Default


  12. #42
    Bodybuilding Newbie ZEUS1's Avatar
    Join Date
    05-01-12
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    19

    Default

    Και εγώ με στραβόμπαρα σε μαξιλαρι,οπως πιστευω ειναι δυναμη!!!
    "Το μίσος δε νικιέται με μίσος σε καμία περίπτωση. Το μίσος νικιέται με Αγάπη. Αυτός είναι αμετάβλητος νόμος" ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

  13. #43
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by UltraB View Post
    Μην μπερδευεις την δυναμη με το σωμα φιλε... Αν και ναι τα χερια μου ειναι μεγαλα για τα κιλα μου.... Οσο για την ασκηση και στο μαξιλαρη βαζω 48 κιλα που δν γινετε να κλεψεις... Ουτος η αλλος κανω προπονηση με εναν παλιο ελληνα b.b...
    δεν γινετε να κλεψεις? αυτο ποιος στο ειπε? ο bber ο παλιος?..
    btw τα 52 κιλα που λες οτι κανεις για 10 επι 3 σετ δεν ισχυουν, μαλλον στο γυμναστηριο σου στα ταλιρα απ εξω εχουν βαλει 20 για να το παιζετε δυνατοι ή εσυ λες τα δικα σου ή σε λυπαται η μεση σου .. μαλλον τα 2 τελευταια

    τωρα τη αλλο να πω, απο που βγηκατε και τα γραφετε αυτα δεν μπορω να καταλαβω.. τη φταιμε εμεις?...

  14. #44
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Η κούνια-μπέλα στη μπάρα για δικέφαλα είναι παράδοση στα ελληνικά γυμναστήρια, πιο πολλούς μύες χρησιμοποιούν σε αυτή, παρά στο σκουότ, ξεκινάει η κίνηση από τον αστράγαλο, τελειώνει στον σβέρκο.
    Χααχαχαχαχα πωπω δεν κρατηθηκα απο το γελιο, μην τα λες ετσι αυτα.

    Οσο για τα Cheat , τα Σωστα Εκτελεσμενα Cheat ο Arnold στο βιβλιο του τα εχει σαν ασκηση στα δικεφαλα, 'Cheat curls' αλλα επισης γραφει οτι δεν πρεπει να αποτελειτε η προπονηση με πανω απο 25% Cheat curls και βεβαια δεν μιλαμε για κουνια μπελα και οχι απαραιτητα σε 1 σετ 8 επαναληψεων ολεσ οι επαναληψεις κλεψιμο αλλα για παραδειγμα σε 1 σετ 8 επαναληψεων , 4 επαναληψεις με σωστη εκτελεση και αλλες 4 με κλεψιμο και συνηθως εμφαση στην αρνητικη
    Last edited by stathis23; 07-01-12 at 02:45.

  15. #45

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Quote Originally Posted by koufonhsia91 View Post
    γυμναζομαι απο τοτε που γεννηθηκα!!!
    παω gym 3 συναιχόμενα χρόνια!!!
    ειμαι πανω απο 1.93 100 κιλα κ ηλικια 21...
    εχω ακολουθησει αρκετα προγραμματα... πριν λιγους μηνες ημουν σε ογκο... πηρα γυρο στα 10 κιλα απο 92 σε 102... και τωρα ειπα να δοκιμασω αυτο το προγραμματακι ετσι για εμπειρια...
    απο 10 % επεσα σε 8% πολυ ευκολα...
    1) αναζήτηση στις δημοσιεύσεις του μέλους
    2) το παραπάνω post
    3) φωτο προφιλ που και καλά απεικονίζει τον ίδιο
    4) εξωφρενικό "πρόγραμμα"

    Πολύ απλά...TROL-LOL !!! Όλα τα λεφτα το σχόλιο του dee με τις 520 επαναλήψεις και τα 300 κιλά!

  16. #46

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    δεν γινετε να κλεψεις? αυτο ποιος στο ειπε? ο bber ο παλιος?..
    btw τα 52 κιλα που λες οτι κανεις για 10 επι 3 σετ δεν ισχυουν, μαλλον στο γυμναστηριο σου στα ταλιρα απ εξω εχουν βαλει 20 για να το παιζετε δυνατοι ή εσυ λες τα δικα σου ή σε λυπαται η μεση σου .. μαλλον τα 2 τελευταια

    τωρα τη αλλο να πω, απο που βγηκατε και τα γραφετε αυτα δεν μπορω να καταλαβω.. τη φταιμε εμεις?...
    Κιόμως, για τον UltraB δεν ξέρω, ξέρω όμως πως δεν είναι αδύνατον. Στο γυμναστηριο μου (που τα δεκάκιλα είναι δεκάκιλα και τα εικοσάκιλα εικοσάκιλα ;) ) ένας τύπος που είναι το ίδιο ογκώδης με εμένα (είμαι 75 κιλά) αλλά με πιο χαμηλό ποσοστό λίπους, την τελευταία φορά σήκωσε περίπου 50 κιλά (η μπάρα είναι γύρω στα 8) για 6 επαναλήψεις, χωρίς κλέψιμο, απλά με μια ελάχιστη βοήθεια στις δύο τελευταίες. Εφόσον συνεχίσει κανονικά τις προπονήσεις του λογικά θα μπορέσει να αυξήσει τις επαναλήψεις και, γιατί όχι, και το βάρος. Εγώ ο ίδιος κάνω 40 κιλά για 8-10 επαναλήψεις και 45 για 4-5 με σταθερή μέση και αργή αρνητική. Οπότε δεν είναι και τόσο τρελό αυτό που λέει ο UltraB. Αν μπορούσε να ποστάρει και ένα βίντεο θα ήταν πολύ καλό, εμένα προσωπικά θα μου έδινε κίνητρο για μεγαλύτερη προσπάθεια.

  17. #47
    Pumping Iron
    Join Date
    02-01-11
    Posts
    362

    Default

    Quote Originally Posted by koufonhsia91 View Post
    δες στο profil m....εβαλα απο το καλοκαιρι!
    και γω που νομιζα οτι αυτος ειναι ο rob riches...

  18. #48
    Pumping Iron ggeorge's Avatar
    Join Date
    16-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    442

    Default

    o οποιος είναι Ελληνας λέγεται Ριτσίδης και ζεί στα Κουφονησια...
    που το περιεργο;

  19. #49

  20. #50
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Η κούνια-μπέλα στη μπάρα για δικέφαλα είναι παράδοση στα ελληνικά γυμναστήρια, πιο πολλούς μύες χρησιμοποιούν σε αυτή, παρά στο σκουότ, ξεκινάει η κίνηση από τον αστράγαλο, τελειώνει στον σβέρκο.

    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  21. #51
    Pumping Iron cano's Avatar
    Join Date
    30-08-06
    Location
    athens.
    Posts
    538

    Default

    χαχαχα

  22. #52
    Advanced Bodybuilder chris23_32's Avatar
    Join Date
    18-05-11
    Location
    London, UK
    Posts
    846

    Default

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    δεν γινετε να κλεψεις? αυτο ποιος στο ειπε? ο bber ο παλιος?..
    btw τα 52 κιλα που λες οτι κανεις για 10 επι 3 σετ δεν ισχυουν, μαλλον στο γυμναστηριο σου στα ταλιρα απ εξω εχουν βαλει 20 για να το παιζετε δυνατοι ή εσυ λες τα δικα σου ή σε λυπαται η μεση σου .. μαλλον τα 2 τελευταια

    τωρα τη αλλο να πω, απο που βγηκατε και τα γραφετε αυτα δεν μπορω να καταλαβω.. τη φταιμε εμεις?...
    Ρε μπορεί να μπερδεύτικε το παιδί και να είναι 52 λίβρες!!! Μην τον παίρνεις από τα μούτρα... και μην είσαι είρωνας!!!

  23. #53
    Senior Bodybuilder alexgi's Avatar
    Join Date
    02-06-10
    Location
    Πάτρα,Κόρινθος
    Posts
    1,888

    Default

    νταξει το παιδι μπορει να λεει την αληθεια....αλλωστε το θεωρω χαζο να αναφερεις οτι σηκωνεις καμποσα κιλα σε ενα φορουμ μεταξυ αγνωστον....δεν βρσκω καποιο λογο...!!!!!!!!τωρα αν χρησιμοποιει την τεχνικη κουνια μπελα.....μονο κακο στην μεση του θα κανει.....!παντως τα κιλα δεν ειναι και τοσα πολλα.....
    πιστευω οτι μετα απο ενα επιθυμητο χρονο προπονησης μπορεις να τα σηκωσεις
    Know your limits, never accept them.

  24. #54
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by alexgi View Post
    νταξει το παιδι μπορει να λεει την αληθεια....αλλωστε το θεωρω χαζο να αναφερεις οτι σηκωνεις καμποσα κιλα σε ενα φορουμ μεταξυ αγνωστον....δεν βρσκω καποιο λογο...!!!!!!!!τωρα αν χρησιμοποιει την τεχνικη κουνια μπελα.....μονο κακο στην μεση του θα κανει.....!παντως τα κιλα δεν ειναι και τοσα πολλα.....
    πιστευω οτι μετα απο ενα επιθυμητο χρονο προπονησης μπορεις να τα σηκωσεις
    αυτο που πρεπει να πιστεψουμε ειναι οτι για να χτισεις ενα αξιοπρεπες σωμα δεν χρειαζεται να κανεις 170 κιλα παγκο και 200 κιλα σκουωτ, ασχετα αν πολλες φορες δεν αντεχουμε και φορτωνουμε η υπερτροφια επιτυγχανετε και αλλιως, υπαρχει ενας στο γυμναστηριο μου τον οποιο δν μπορω να πιστεψω το ποσο λιγα κιλα βαζει για το σωμα του, πολλοι βαζουν και τα διπλασια απο αυτον αλλα ειναι μισοι στην κυριολεξια ομως, ο κυριος να προσθεσω πως δν ειναι Natural αλλα τεσπα..

  25. #55
    Senior Bodybuilder alexgi's Avatar
    Join Date
    02-06-10
    Location
    Πάτρα,Κόρινθος
    Posts
    1,888

    Default

    σιγουρα τα κιλα απο μονα τους δεν λενε κατι.....πρεπει να λαβουμε υποψην μας και αλλες παραμετρους
    Know your limits, never accept them.

  26. #56

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Και να μην ξεχνάμε επίσης πως ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και ζει διαφορετική ζωή. Πχ εγώ αυτήν την περίοδο είμαι όλη μέρα σπίτι και διαβάζω για την επερχομένη εξεταστική και το μεσημέρι-απόγευμα (16:00-17:00) πηγαίνω στο γυμναστήριο. Δεν χάνω γεύμα, κοιμάμαι αρκετές ώρες το βράδυ (και μάλιστα σωστές ώρες) και έτσι όταν πηγαίνω για προπόνηση έχω φουλ ενέργεια και όρεξη. Δεν είναι δυνατόν να συγκριθώ με κάποιον που πχ δούλευε όλη μέρα και έχασε γεύματα ή αναγκαστικά θυσίασε την ποιότητα ή την ποσότητα του φαγητού.

    Επίσης, αυτό που μετράει ΠΟΛΥ είναι ο στόχος που έχεις. Αν κάποιος έχει πέκα με τα πολλα κιλα ή έχει πεισθεί (καλώς ή κακώς) πως θα αποκτήσει την εμφάνιση που επιθυμεί σηκώνοντας πολλά κιλά, τότε τείνει να τα καταφέρνει, εφόσον αποφεύγει τραυματισμούς. Και γενικά, από τα λίγα που έχω δει μέχρι στιγμής, πιστεύω πως τα πολλά (για τα δεδομένα του καθενός) κιλά, περα από δύναμη χαρίζουν και εμφάνιση ανώτερη από αυτήν της απλής υπερτροφίας. Χαρακτηριστικό παράδειγμα ένας άλλος τύπος στο γυμναστήριο μου ο οποίος είναι γύρω στα 80 κιλά ή και λιγότερο, ύψος 1.75 και σηκώνει 120-130 κιλά στον παγκο για 6 καθαρές επαναλήψεις. Δεν είναι φουσκωτός, είναι "μασιφ", στεγνός και σκληρός.

    Πάντως τα κιλά που αναφέρονται πάνω ΔΕΝ είναι τρελά κιλά. Αποκλείεται να μπέρδεψε λίβρες με κιλά, γιατί τότε θα σήμαινε πως κάνει γύρω στα 23 κιλά.

    UltraB, βάλε video να πάθουν όλοι την πλάκα τους (και εγώ μαζί) !

  27. #57
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Καμία σχέση τα πολλά κιλά στον πάγκο, με τα πολλά κιλά στη μπάρα για δικέφαλα. Η πρώτη είναι πολυαρθρική, μπορείς να σπρώξεις με πάρα πολλούς μύες κάνοντας σωστά την κίνηση, στη δεύτερη το χέρι πρέπει να κινείται σαν μοχλός και να είσαι τελείως σταθερός.

  28. #58

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Δεν ξερω γιατι πολλοι μπερδευετε την δυναμη με το bbing... οποιος νιωθει οτι πρεπει να κανει ρεκορ ας ασχοληθει με powerlifting. Τα πολλα κιλα τα οποια ειναι συνηθως σε βαρος της τεχνικης ειναι μονο και μονο εγωισμος που αν καποιος δεν τον ξεπερασει δεν θα δει ασπρη μερα στο αθλημα και παντα θα εχει τραυματισμους και μικρη προοδο. Βεβαια ολοι την εχουμε περασει αυτη την περιοδο που πρεπει σε καθε σετ να βαζουμε οσα περισσοτερα μπορουμε , να φερνουμε και 1-2 ατομα να μας δινουνε τα κιλα γιατι δεν μπορουμε να τα σηκωσουμε απο το πατωμα, 1 ακομα να καθεται απο πισω για να σπρωχνει, 1 ακομα σε επιφυλακη γιατι ο απο πισω αν κατι παει στραβα δεν φτανει κοκ.

    Προφανως πρεπει να παιζουμε βαρια, αλλα αυτο παρεξηγειται με το να παιζεις κιλα που απλα δεν τα εχεις, δεν τα ελεγχεις δηλαδη. Τα κιλα που βαζει καποιος σε οποιαδηποτε ασκηση, πρεπει σε ολο το ευρος της κινησης να τα ελεγχει και να μπορει θεωρητικα να "παγωσει" την ασκηση. Παραδειγμα, στον παγκο, ποτε δεν βαζω κιλα που δεν μπορω να ελεγξω την αρνητικη, αν τα ξεκολλησω και πεσουν πανω μου οπως πεφτει ενα πιανο απο τον 6ο οροφο τοτε δεν τα εχω! Στην μπαρα για δικεφαλα, αν στο κατεβασμα πεφτει λες και κανει ελευθερη πτωση τοτε δεν τα εχω , αν για να τα ανεβασω πρεπει να κανω γεφυρα με την μεση μου και να εχω και καποιον να τα σπρωχνει παλι δεν τα εχω. Αν στα τρικεφαλα τροχαλια πρεπει να βαλω ολο το βαρος του σωματος μου για να κατεβουν τα κιλα, δεν τα εχω. Αν στις γαλλικες πρεπει να ανοιξω τους αγκωνες μου γιατι αλλιως θα μου πεσουν στο κεφαλι δεν τα εχω. Αν στην αυτοσυγκεντρωση, πρεπει να κανω κουνια με το ενα χερι και να σπρωχνω με το αλλο...δεν τα εχω. Τελοσπαντων να μην κουραζω νομιζω εγινα καταννοητος.

    Προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα να παρω, 8αρια, 6αρια ή ακομα και 4αρια για να κανω ασκησεις. Για παραδειγμα χτες εκανα 4-σετ σε ωμους (4 συνεχομμενες ασκησεις χωρις διαλλειμμα δηλαδη). Πιεσεις-προτασεις-πλαγιες αρσεις-πλαγιες αρσεις με στροφη. Τα κιλα που πηρα ειναι 30 για τις πιεσεις, 14 για τις προτασεις, 8αρια για τις πλαγιες αρσεις και 4αρια για τις πλαγιες αρσεις με στροφη. Οκ ειμαι 100 κιλα και κανω με 4αρια, so what; Απο το να παρω 10αρια και να κανω την ασκηση μπαχαλο προτιμω ετσι. Για καμψεις δικεφαλων με αλτηρα εγω την κανω σαν 3η ασκηση και παιρνω 10αρια. Απλα κανω μια παραλλαγη. Βαζω καποιον πισω απο την πλατη μου να κραταει κολλημενους τους αγκωνες στο σωμα μου. Σαν κλειδωμα δηλαδη των χεριων πανω στο σωμα. Νομιζετε μπορει καποιος να κανει 25 κιλα ετσι γιατι ακουω κατι τρελα νουμερα;

    Τελοσπαντων η δικη μου προταση ειναι να ξεπερασετε αυτο το κολλημα με τα κιλα και να συγκεντρωνεστε πανω στην ασκηση και στην κορυφωση των ασκησεων οι εμπλεκομενοι μυς να ειναι πληρως ενεργοποιημενοι.
    Last edited by megageo; 08-01-12 at 10:54.

  29. #59
    Pumping Iron cano's Avatar
    Join Date
    30-08-06
    Location
    athens.
    Posts
    538

    Default

    ετσι κι αλλιως η υπερτροφια επιτυγχανεται με το μεγιστο των κιλων που μπορουμε να εκτελεσουμε σωστα με 8-10 επαναληψεις.
    η δυναμη δε σημαινει απαραιτητα και μεγαλοι μυες και ακομα περισσοτερο ομορφο σωμα(παραδειγματα αμετρητα απο παουερ λιφτερς και αρσηβαριστες)

  30. #60
    Pumping Iron
    Join Date
    02-01-11
    Posts
    362

    Default

    Less weight means less overload.Αυτο ειναι η αρχη αλλα κατω απο ορισμενες προυποθεσεις,οπως σωστη εκτελεση...


 
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. τα μεγαλυτερα χερια
    By panos24 in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 16
    Last Post: 27-01-08, 09:06
  2. Ογκος! Στα χερια!
    By proti-man in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 01-02-05, 00:25

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •