Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    New Member zdisi's Avatar
    Join Date
    28-08-11
    Posts
    38

    Default Κρεατίνη και Γαστρεντερίτιδα!!

    Λοιπον καλησπερα παιδια!!!Γενικα εδω κ καιρο κανω κυκλους κρεατινης συνεχως(περιπου 3 εβδομαδες ον 2 οφφ).Απο την τελευταια φορα την ειχα κοψει για 3 εβδομαδες κ τωρα πριν 2 εβδομαδες την αρχισα ξανα!!!Την πρωτη εβδομαδα την πηρα απο δευτερα μεχρι κυριακη κ το βραδυ της κυριακης αρχιζε να με ποναει το στομαχι μου φριχτα,μη εχοντας κοιμηθει το βραδυ και το πρωι της επομενης μερας ειχε υποχωρησει λιγο(την ημερα εκεινη δν την πηρα)αλλα μετα ειχα συμπτωματα πυρετος οχι πολυ υψηλος και ενοχληση στ στομαχι.Τοτε την εκοψα για μια εβδομαδα και παλι την επομενη εβδομαδα π αρχιζα να συνερχομαι την ξαναπαιρνω παλι απο δευτερα και φτανω παλι στην κυριακη με σχεδον την ιδια ωρα να με ποναει το στομαχι μου..Χθες το πρωι π ξυπνησα ειχα μια μικρη ενοχληση και παρολα αυτα δν μπορουσα να φαω κ τπτ αλλα πηγα τζιμ κ την ηπια κιολας τρωγοντας λιγο μεσα στην ημερα... και σημερα παλι το ιδιο πηγα τζιμ κ μολις γυρισα εχω απο τοτε υψηλο πυρετο κ πονο στ κεφαλι...Οι ερωτησεις μου τωρα!!μπορει να ωφειλεται απο την κρεατινη?αν ναι?πως γινεται να με πιανει αυτο το πραμα μετα απο 6 μερες??Και αν οι πιο εμπειροι εχουν συναντησει τπτ τετοιο ξανα??Αν καποιος γνωριζει ας απαντησει(κρεατινη dymatize).Στοιχεια: 1,83 82 κιλα 3,5 χρονια προπονησης 20ετων!!

  2. #2
    New Member zdisi's Avatar
    Join Date
    28-08-11
    Posts
    38

    Default

    Ξεχασα να πω οτι δν εχω κανει φορτωμα ποτε ,5 γρ μετα την προπο σε συνδυασμο με whey κ με πολυ νερο χλιαρο προς ζεστο!

  3. #3
    New Member bill19051990's Avatar
    Join Date
    18-03-13
    Location
    Γερμανία
    Posts
    96

    Default

    Φιλέ η κρεατινη θα σου κατά κρατήσει υγρά στο σωμα.θεωρείτε απο τα πιο "ασφαλή" και "φυσικά" συμπληρώματα...Μήπως ηταν ληγμενη??η εφαγες κάτι χαλασμένο?ειδικα αν πινεις άφθονο νερό δεν νομιζω να έχει σημειωθει "πόνος" απο κρεατινη ποσο μάλλον που ακουλουθεις και τους κύκλους...
    Είσαι οτι τρως και οτι ωρα το τρως!

  4. #4
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    εχεις σκεφτει να ειναι κουραση κ να μην εχει καμια σχεση με την κρεατινη σου?

  5. #5
    New Member zdisi's Avatar
    Join Date
    28-08-11
    Posts
    38

    Default

    Παιδια δν γνωριζω...Η κρεατινη δν ειναι ληγμενη κ οπως ανεφερα πινω πολυ νερο...απλα ρωταω αν μπορει η κρεατινη να δημιουργησει καποιου ειδους γαστρεντεριτιδα..κ αν μπορει πως γινεται να με πιανει μετα απο 6 μερες...

  6. #6
    New Member bill19051990's Avatar
    Join Date
    18-03-13
    Location
    Γερμανία
    Posts
    96

    Default

    Όχι φιλαρακι εγώ το αποκλειω.δεν είμαι χρήστης αλλά ειμαι γνωστής.δεν ξέρω αν υπαρχουν σωματα που δεν την δέχονται..αν και μου φαίνεται εντελώς απίστευτο.... Συνεχιζω να πίστευω οτι η κρεατινη είναι αθώα και δεν ευθύνεται
    Είσαι οτι τρως και οτι ωρα το τρως!

  7. #7
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    καποιες ανωμαλιες στη λειτουργια του εντερου μπορουν να δημιουργηθουν με την κρεατινη. αλλα ειναι για λιγες μερες και περναει.
    βεβαια δε μιλαμε για τιποτα τρομερους πονους κτλ. αν εχεις δυνατα συμπτωματα καλυτερα να το δεις με γιατρο,πιστευω δε θα ειναι η κρεατινη. κυκλοφορυν πολλες ιωσεις αυτη τη περιοδο.
    Get big or die trying!

  8. #8
    New Member zdisi's Avatar
    Join Date
    28-08-11
    Posts
    38

    Default

    Quote Originally Posted by Hanos View Post
    καποιες ανωμαλιες στη λειτουργια του εντερου μπορουν να δημιουργηθουν με την κρεατινη. αλλα ειναι για λιγες μερες και περναει.
    βεβαια δε μιλαμε για τιποτα τρομερους πονους κτλ. αν εχεις δυνατα συμπτωματα καλυτερα να το δεις με γιατρο,πιστευω δε θα ειναι η κρεατινη. κυκλοφορυν πολλες ιωσεις αυτη τη περιοδο.
    Σχετικα μ τν πονο στ στομαχι δν ειχα τπτ ιδαιτερο,υποφερτο μπορω να πω αλλα μ ειχε κοψει την ορεξη..Αυτο π δν καταλαβαινω ειναι οτι συνηθως στο φορτωμα εχεις τετοια προβληματα γιατι βαζεις διπλασια δοση και οτι εμφανιζεται απο τις πρωτες κιολας μερες,εμενα χωρις φορτωμα με 5 γρ μεταπροπο εμφανιστηκε μετα απο 6 μερες..Μπορει ν γινει αυτο??Γτ αν ειναι ετσι σταματω την μονουδρικη και δοκιμαζω μια αλλη μορφη κρεατινης πχ(Kre alka)..

  9. #9
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    καταρχας βαζεις ντε κ καλα την κρεατινη οτι ειναι η αιτια των προβληματων σου,εγω σου λεω οτι φταιει το νερο που πινει θα με πιστεψεις?
    βημα βημα
    1)βημα πρωτο σταματα οτιδηποτε κ αν παιρνεις απο συμπληρωματα να δεις πως θα αντιδραση το στομαχι σου κ το εντερο σου σε μονο φαγητο
    2)αν ακομα εχεις πονους κτλπ πηγαινε σε γιατρο να σε δει κανεις εδω μεσα δεν ειναι γιατρος για να σου πει τι κ πως

    φαινομενα με γαστρεντεριτιδικους πονους η κρεατινη μπορει να προκαλεσει σπανια για κανα 1-2 μερες τπτ αλλο κ αυτο ειναι πολυ σπανιο.
    εγω ειχα γαστρεντεριτιδα δυο εβδομαδες δεν τα εβαψα μαυρα εκανα υπομονη,κανε κ εσυ το ιδιο δεν χανεις κατι

  10. #10
    New Member zdisi's Avatar
    Join Date
    28-08-11
    Posts
    38

    Default

    Quote Originally Posted by Αλεξανδρος Μπ View Post
    καταρχας βαζεις ντε κ καλα την κρεατινη οτι ειναι η αιτια των προβληματων σου,εγω σου λεω οτι φταιει το νερο που πινει θα με πιστεψεις?
    βημα βημα
    1)βημα πρωτο σταματα οτιδηποτε κ αν παιρνεις απο συμπληρωματα να δεις πως θα αντιδραση το στομαχι σου κ το εντερο σου σε μονο φαγητο
    2)αν ακομα εχεις πονους κτλπ πηγαινε σε γιατρο να σε δει κανεις εδω μεσα δεν ειναι γιατρος για να σου πει τι κ πως

    φαινομενα με γαστρεντεριτιδικους πονους η κρεατινη μπορει να προκαλεσει σπανια για κανα 1-2 μερες τπτ αλλο κ αυτο ειναι πολυ σπανιο.
    εγω ειχα γαστρεντεριτιδα δυο εβδομαδες δεν τα εβαψα μαυρα εκανα υπομονη,κανε κ εσυ το ιδιο δεν χανεις κατι
    Φιλε μου μπορει ν εχεις κ δικιο,απλα το αναφερω μηπως το εχει συναντησει κανενας οχι να μου φερει λυση,ουτως η αλλως αυτη τη στιγμη δν ποναω απλα εχω υψηλο πυρετο....Απλα σε διαστημα 2 κυριακων με εχει πιασει το ιδιο πραμα ενω παιρνω κρεατινη κ το ειχα συνδεσει ετσι μηπως κ ειναι αυτο....Εχω σκαλωσει γτ ειναι ιδιαιτερα συμπτωματικο κ σκεφτομαι μπας κ φταιει αυτο...Τσπ σ ευχαριστω για τν χρονο σου!!!

  11. #11
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    Αν εχεις υψηλο πυρετο φιλε παρατα το φορουμ και τραβα σε γιατρο. καποια ιωση θαναι μη σε ανησηχει,απλα πηγαινε σε γιατρο ομως!
    Get big or die trying!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. κρεατινη
    By CENTER in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 06-09-09, 01:39
  2. ΚΡΕΑΤΙΝΗ
    By hellin in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 19
    Last Post: 27-11-07, 10:41
  3. κρεατινη
    By jimmyt in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 02-12-05, 20:18

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •