Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Pumping Iron xaris110's Avatar
    Join Date
    23-05-08
    Location
    athens, dafni, Greece.
    Posts
    390

    Default Τελευταία προσπάθεια για δημιουργία προγράμματος

    Λοιπόν παιδά... είναι η τελευταία μου (απέλπιδα) σπροσπάθεια για ένα καλό πρόγραμμα. όπως έχω ξαναπεί, είμαι 1.85 στα 82 κιλά και θέλω να πάρω γύρω στα 4-5 κιλά. Έχουμε και λέμε:

    Δευτέρα: 3 SUPER SET: 20 πούς-απς & 10 έλξεις μονόζυγο
    3 SUPER SET: 10 κωπηλατική & 10 έλξεις τροχαλίας

    Τρίτη: 3 SUPER SET: 20 καθίσματα με μπάρα & 10 καθίσματα με ένα πόδι σε πάγκο
    3 SET: 20 επαναλήψεις 4κέφαλα σε πάγκο

    Πέμπτη: 3 SUPER SET: 10 peck deck & 10 πιέσεις πάγκου με αλτήρες
    3 SUPER SET: 10 στρατιωτικές πιέσεις με μπάρα & 10 πλάγιες εκτάσεις με αλτήρες

    Παρασκευή: 3 SUPER SET: 10 δικέφαλα & 10 τρικέφαλα
    3 SET: 20 καθίσματα με μπάρα

    Σε κάθε μέρα έχω κοιλιακούς και ραχιαίους....
    Παρακαλώ βοηθήστε με και πείτε μου αν είναι οκ.... Ευχαριστώ
    “Start by doing what’s necessary, then what’s possible, and suddenly you are doing the impossible.”

  2. #2
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    νομίζω ότι το πρόγραμμα σου δεν έχει καποια βαση,μείνε στα κλασικά που χρησιμοποιούνται απο τους περισσοτερους(δες stickies και ημερολόγια προπόνησης) ,και όταν έχεις φτασει σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο και δε βιάζεσαι να κάνεις αλλαγές τότε μπορείς να πειραματιστεις με προγράμματα σαν αυτό που έγραψες

  3. #3
    Advanced Bodybuilder A_K_I_S's Avatar
    Join Date
    25-10-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,104

    Default

    Φίλε μου αν θέλεις να πάρεις κιλά καλύτερα να κοιταξεις τη διατροφη σου..[:-chef][:-chef]
    Hellenic Skydivers

  4. #4

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by xaris110

    Λοιπόν παιδά... είναι η τελευταία μου (απέλπιδα) σπροσπάθεια για ένα καλό πρόγραμμα. όπως έχω ξαναπεί, είμαι 1.85 στα 82 κιλά και θέλω να πάρω γύρω στα 4-5 κιλά. Έχουμε και λέμε:


    </blockquote id=quote>

    συγχωρα με ... αλλα πιστευω οτι τα εχεις ηδη παρατησει.Γιατι τελευταια?Γιατι απελπιδα?Αν πας με τετοια ψυχολογια στο γυμναστηριο δεν ξερω αν εχει νοημα να κανεις προπονηση.


    Το προγραμμα σου δεν μ αρεσει , δεν εστιαζει πουθενα , και μου φαινεται βιαστικο , σαν να βαριεσαι να καθεσαι στο γυμναστηριο, σαν αγγαρια .

    Και απο οτι σε ακουω ετσι πιστευω οτι το βλεπεις , διορθωσε με αν θες.

  5. #5
    Pumping Iron xaris110's Avatar
    Join Date
    23-05-08
    Location
    athens, dafni, Greece.
    Posts
    390

    Default

    Κυρίως με ενδιαφέρει να γυμναστώ, χωρίς να με ενδιαφέρει να γίνω ιδιέταιρα γραμμωμένος. Θέλω να πάρω αυτά τα λίγα κιλά (η διατροφή μου είναι εντάξει απο διατροφολόγο). Απλά με ενδιαφέρει να έχω δύναμη και τίποτε παραπάνω...
    Πριν 3 χρόνια ήμουν 135 κιλά. Μετά απο δίαιτα πήγα στα 75 και με γυμναστική και διατροφή έχω φτάσει στα 82. Απλά τους τελευταίους 6-7 μήνες έχω κολλήσει. ΄Δυστυχώς γυμναστήριο δεν έχω την δυνατότητα να πάω. Ότι κάνω γίνεται στο σπίτι με μια στραβόμπαρα, αλ΄τηρες και έναν πάγκο (πολυμηχάνημα).
    Για αυτό θα ήθελα σύμφωνα με αυτά τα όργανα να μου δώσετε αν μπορείτε ένα στοιχειώδες πρόγραμμα.
    Ευχαριστώ και συγγνώμη αν κούρασα
    “Start by doing what’s necessary, then what’s possible, and suddenly you are doing the impossible.”

  6. #6

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    Παρε περισσοτερα κιλα να βαλεις στις ασκησεις που κανεις , κανε μια φορα την εβδομαδα καθε μυικη ομαδα και γυμναζε την με περισσοτερα σετ.Παντως επειδη πια δεν εισαι αρχαριος οι αλλαγες στο σωμα σου απο εδω και περα ειναι αργες και ειναι φυσιολογικο

  7. #7
    Pumping Iron xaris110's Avatar
    Join Date
    23-05-08
    Location
    athens, dafni, Greece.
    Posts
    390

    Default

    Ευχαριστώ πολύ θα βάλω περισσότερα κιλά και θα σταματήσω τα super sets. Μάλλον έχεις δίκιο... Οπότε ανακεφαλεώνουμε:
    1 ομάδα την ημέρα... Άψογα... Ευχαριστώ και πάλι...
    “Start by doing what’s necessary, then what’s possible, and suddenly you are doing the impossible.”


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •