Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 31 to 60 of 74
  1. #31
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-12-08
    Location
    .
    Posts
    35

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by soz

    Απο εχθές στο γυμναστήριο δεν υπάρχει πλέον RACK.

    Όταν ρώτησα τον τύπο στη γραμματεία για το τι συμβαίνει,έλαβα την εξής φυσιολογική απάντηση : "Μα καλά τι το θες αυτό,να ακουμπάς την πετσέτα σου?"
    Πριν συνέλθω απο το πρώτο χτύπημα,ήρθε κ το δεύτερο : "Τέρμα πια αυτά,μόνο σύγχρονα πράγματα εδω μέσα"!!!

    Αναμένεται στο επόμενο διάστημα να κλείσει και η αναχρονιστική αίθουσα με τα βάρη και να μείνει μόνο η πισίνα , το κομμωτήριο , η σάουνα με το χαμάμ και η αίθουσα γιόγκα,για "σύγχρονα πράγματα"...
    </blockquote id=quote>

    Ρε φίλε sorry που ρωτάω αλλά τι είναι το Rack;
    Δεν μπορώ να το φέρω στο μυαλό μου.
    Επίσης είδα ότι πήγαν τα μηχανήματα που ήταν απέναντι από την είσοδο πάνω στο ¨σκαλί¨ (μπροστά στα παράθυρα) τέρμα αριστερά και έπιασαν το χώρο που είχαν κάποιες μπάρες με έτοιμα κιλά.
    Κι εγώ τους είπα ότι αυτό είναι λάθος γιατί όσοι έκαναν εκεί βάρη τώρα θα κατεβαίνουν κάτω στο χώρο με τα ελέυθερα βάρη που δεν έχει καθόλου χώρο (τα απογεύματα δεν πέφτει καρφίτσα).Η απάντηση-κάτσε καλά μην πέσεις-αν μαζεύει το γυμναστήριο πολύ κόσμο και δεν μπορεί να κάνει άνετα γυμναστική θα το κλείσουμε!!! (το γυμναστήριο όχι μόνο το χώρο με τα ελέυθερα βάρη)
    Αυτό κι αν είναι σύγχρονα πράγματα!

  2. #32
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-01-06
    Location
    Athens, Victoria City, Greece.
    Posts
    1,472

    Default

    Attached Image:

    "It ain't about how hard you hit.
    It's about how hard you can get hit"

  3. #33
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-01-06
    Location
    Athens, Victoria City, Greece.
    Posts
    1,472

    Default

    Attached Image:

    "It ain't about how hard you hit.
    It's about how hard you can get hit"

  4. #34
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-08
    Location
    .
    Posts
    171

    Default

    παράνοια!!!!μόνο αυτό 'εχω να πω......αλλ'α δυστηχως δεν έχεις άλλη επιλογή, αφού τα συνοικιακά γυμναστήρια κλείνουν το ένα μετά το άλλο!!!που να την παλέψουν οι ανθρωποι όταν οι μεγάλοι βγάζουν συνδρομές με 120euro τον χρόνο.....Ο κόσμος δεν μπορεί να καταλάβει οτι δεν προσφέρουν υπηρεσίες αλλα εκμετάλευση.

  5. #35
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-08
    Location
    .
    Posts
    171

    Default

    παράνοια!!!!μόνο αυτό 'εχω να πω......αλλ'α δυστηχως δεν έχεις άλλη επιλογή, αφού τα συνοικιακά γυμναστήρια κλείνουν το ένα μετά το άλλο!!!που να την παλέψουν οι ανθρωποι όταν οι μεγάλοι βγάζουν συνδρομές με 120euro τον χρόνο.....Ο κόσμος δεν μπορεί να καταλάβει οτι δεν προσφέρουν υπηρεσίες αλλα εκμετάλευση.

  6. #36
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    Αλλάζει εντελώς φιλοσοφία κ προσπαθεί να αναγκάσει τους "φουσκωτούς" να αλλάξουν χώρο.Ο τύπος που είναι πλέον υπεύθυνος έχει αρκετά χρόνια προϋπηρεσίας σε γυμναστήρια κ επιδιώκει να επιφέρει ριζικές αλλαγές.Πέρα από αυτά που προαναφέρθηκαν,άλλαξαν αισθητικά κ κυρίως ποσοτικά τα ελεύθερα βάρη.Από 1200 κιλά έμειναν μόνο 600.Το ίδιο κ οι αλτήρες:ο μεγαλύτερος ήταν 52 κιλά κ τώρα μόνο 40..."Απαγορεύεται" πλέον να κάνεις ασκήσεις τύπου "σταυρός",υποτίθεται για να μην τραυματιστείς αλλά κ να παρατάς τους αλτήρες κ τα βάρη όπου να'ναι.Το τελευταίο δεν είναι κακό αλλά υπάρχει διάθεση να στέλνονται σπίτι τους (αφού τους επιστραφεί η συνδρομή) όσοι το κάνουν επανειλημμένα.
    Γενικότερα,νέα ήθη,καμερούλα ψαρωτική που σε φωτογραφίζει στην είσοδο όταν κάνεις εγγραφή,η μουσική κ σιγά σιγά τα φώτα να πέφτουν από τις 22.45 ενώ το γυμναστήριο κλείνει στις 23.00 κ.ά.
    Ήδη γι'αυτούς τους λόγους έχουν φύγει αρκετοί σκληροπυρηνικοί κ όχι μόνο,αλλά έχει έρθει κ νέο αίμα!
    Κάτι άκουσα κ για το χώρο που είναι δίπλα(πρώην cafe)ότι θα αξιοποιηθεί ως αίθουσα/ες για personal training ή κάτι τέτοιο...
    , ' ...

  7. #37
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    Αλλάζει εντελώς φιλοσοφία κ προσπαθεί να αναγκάσει τους "φουσκωτούς" να αλλάξουν χώρο.Ο τύπος που είναι πλέον υπεύθυνος έχει αρκετά χρόνια προϋπηρεσίας σε γυμναστήρια κ επιδιώκει να επιφέρει ριζικές αλλαγές.Πέρα από αυτά που προαναφέρθηκαν,άλλαξαν αισθητικά κ κυρίως ποσοτικά τα ελεύθερα βάρη.Από 1200 κιλά έμειναν μόνο 600.Το ίδιο κ οι αλτήρες:ο μεγαλύτερος ήταν 52 κιλά κ τώρα μόνο 40..."Απαγορεύεται" πλέον να κάνεις ασκήσεις τύπου "σταυρός",υποτίθεται για να μην τραυματιστείς αλλά κ να παρατάς τους αλτήρες κ τα βάρη όπου να'ναι.Το τελευταίο δεν είναι κακό αλλά υπάρχει διάθεση να στέλνονται σπίτι τους (αφού τους επιστραφεί η συνδρομή) όσοι το κάνουν επανειλημμένα.
    Γενικότερα,νέα ήθη,καμερούλα ψαρωτική που σε φωτογραφίζει στην είσοδο όταν κάνεις εγγραφή,η μουσική κ σιγά σιγά τα φώτα να πέφτουν από τις 22.45 ενώ το γυμναστήριο κλείνει στις 23.00 κ.ά.
    Ήδη γι'αυτούς τους λόγους έχουν φύγει αρκετοί σκληροπυρηνικοί κ όχι μόνο,αλλά έχει έρθει κ νέο αίμα!
    Κάτι άκουσα κ για το χώρο που είναι δίπλα(πρώην cafe)ότι θα αξιοποιηθεί ως αίθουσα/ες για personal training ή κάτι τέτοιο...
    , ' ...

  8. #38
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by samios

    παράνοια!!!!μόνο αυτό 'εχω να πω......αλλ'α δυστηχως δεν έχεις άλλη επιλογή, αφού τα συνοικιακά γυμναστήρια κλείνουν το ένα μετά το άλλο!!!που να την παλέψουν οι ανθρωποι όταν οι μεγάλοι βγάζουν συνδρομές με 120euro τον χρόνο.....Ο κόσμος δεν μπορεί να καταλάβει οτι δεν προσφέρουν υπηρεσίες αλλα εκμετάλευση.
    </blockquote id=quote>

    Προσωπικά έχω συνδρομή στο Fitness και απλά δεν πάω. Προτιμώ να δώσω 300? το χρόνο, τα διπλά δηλαδή και να κάνω βάρη παρά να πηγαίνω και να ξενερώνω. Συνοικιακό και πάλι συνοικιακό!
    I want to train damn it!!!!

  9. #39
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by samios

    παράνοια!!!!μόνο αυτό 'εχω να πω......αλλ'α δυστηχως δεν έχεις άλλη επιλογή, αφού τα συνοικιακά γυμναστήρια κλείνουν το ένα μετά το άλλο!!!που να την παλέψουν οι ανθρωποι όταν οι μεγάλοι βγάζουν συνδρομές με 120euro τον χρόνο.....Ο κόσμος δεν μπορεί να καταλάβει οτι δεν προσφέρουν υπηρεσίες αλλα εκμετάλευση.
    </blockquote id=quote>

    Προσωπικά έχω συνδρομή στο Fitness και απλά δεν πάω. Προτιμώ να δώσω 300? το χρόνο, τα διπλά δηλαδή και να κάνω βάρη παρά να πηγαίνω και να ξενερώνω. Συνοικιακό και πάλι συνοικιακό!
    I want to train damn it!!!!

  10. #40
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Athens, Greece.
    Posts
    26

    Default

    Παιδια η γνώμη μου είναι ότι όλα αυτά τα γυμναστήρια με 150- ευρώ τον χρόνο είναι φουσκες που συνεχεια αλλαζουν ιδιοκτησια, κλεινουν, αλλαζουν ωραρια κτλ κτλ..και τι να τ κανω ρε σεις το 150ευρω αν ειναι να γεμιζει το γυμναστηριο αρκετες ωρες την μερα με ανθρωπους-φαντασματα που δεν τους δειχνει κανεις τιποτα κανουν λαθος τ παντα και πιο πολυ μιλανε(-καθυστερουν τον αλλο) παρα γυμναζονται..το χειροτερο ξενερωμα το φαγα οταν ειχα παει joe weider στην Βουλιαγμενης και με τοσο χαμηλο χρονο που χαν βαλει ειχε και 2 πακιστανους ν κανουν γυμναστικη..
    σε καμια περιπτωση δεν ειμαι ρατσιστης ετσι αλλα ρε παιδια τωρα ελεος, αν ειναι ν δινω 150 και ν πρεπει ν παω 12-2 το βραδυ για ν προπονηθω σωστα ν πανε να γ@μηθουνε..
    Stefa_NOs@

  11. #41
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Athens, Greece.
    Posts
    26

    Default

    Παιδια η γνώμη μου είναι ότι όλα αυτά τα γυμναστήρια με 150- ευρώ τον χρόνο είναι φουσκες που συνεχεια αλλαζουν ιδιοκτησια, κλεινουν, αλλαζουν ωραρια κτλ κτλ..και τι να τ κανω ρε σεις το 150ευρω αν ειναι να γεμιζει το γυμναστηριο αρκετες ωρες την μερα με ανθρωπους-φαντασματα που δεν τους δειχνει κανεις τιποτα κανουν λαθος τ παντα και πιο πολυ μιλανε(-καθυστερουν τον αλλο) παρα γυμναζονται..το χειροτερο ξενερωμα το φαγα οταν ειχα παει joe weider στην Βουλιαγμενης και με τοσο χαμηλο χρονο που χαν βαλει ειχε και 2 πακιστανους ν κανουν γυμναστικη..
    σε καμια περιπτωση δεν ειμαι ρατσιστης ετσι αλλα ρε παιδια τωρα ελεος, αν ειναι ν δινω 150 και ν πρεπει ν παω 12-2 το βραδυ για ν προπονηθω σωστα ν πανε να γ@μηθουνε..
    Stefa_NOs@

  12. #42
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Stefa_NOs

    Παιδια η γνώμη μου είναι ότι όλα αυτά τα γυμναστήρια με 150- ευρώ τον χρόνο είναι φουσκες που συνεχεια αλλαζουν ιδιοκτησια, κλεινουν, αλλαζουν ωραρια κτλ κτλ..και τι να τ κανω ρε σεις το 150ευρω αν ειναι να γεμιζει το γυμναστηριο αρκετες ωρες την μερα με ανθρωπους-φαντασματα που δεν τους δειχνει κανεις τιποτα κανουν λαθος τ παντα και πιο πολυ μιλανε(-καθυστερουν τον αλλο) παρα γυμναζονται..το χειροτερο ξενερωμα το φαγα οταν ειχα παει joe weider στην Βουλιαγμενης και με τοσο χαμηλο χρονο που χαν βαλει ειχε και 2 πακιστανους ν κανουν γυμναστικη..
    σε καμια περιπτωση δεν ειμαι ρατσιστης ετσι αλλα ρε παιδια τωρα ελεος, αν ειναι ν δινω 150 και ν πρεπει ν παω 12-2 το βραδυ για ν προπονηθω σωστα ν πανε να γ@μηθουνε..
    </blockquote id=quote>

    Βασικά ξέρω ένα Πακιστανό που είναι πολύ τούμπανο? anyway, συμφωνώ απολύτως μαζί σου!
    I want to train damn it!!!!

  13. #43
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Stefa_NOs

    Παιδια η γνώμη μου είναι ότι όλα αυτά τα γυμναστήρια με 150- ευρώ τον χρόνο είναι φουσκες που συνεχεια αλλαζουν ιδιοκτησια, κλεινουν, αλλαζουν ωραρια κτλ κτλ..και τι να τ κανω ρε σεις το 150ευρω αν ειναι να γεμιζει το γυμναστηριο αρκετες ωρες την μερα με ανθρωπους-φαντασματα που δεν τους δειχνει κανεις τιποτα κανουν λαθος τ παντα και πιο πολυ μιλανε(-καθυστερουν τον αλλο) παρα γυμναζονται..το χειροτερο ξενερωμα το φαγα οταν ειχα παει joe weider στην Βουλιαγμενης και με τοσο χαμηλο χρονο που χαν βαλει ειχε και 2 πακιστανους ν κανουν γυμναστικη..
    σε καμια περιπτωση δεν ειμαι ρατσιστης ετσι αλλα ρε παιδια τωρα ελεος, αν ειναι ν δινω 150 και ν πρεπει ν παω 12-2 το βραδυ για ν προπονηθω σωστα ν πανε να γ@μηθουνε..
    </blockquote id=quote>

    Βασικά ξέρω ένα Πακιστανό που είναι πολύ τούμπανο? anyway, συμφωνώ απολύτως μαζί σου!
    I want to train damn it!!!!

  14. #44
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-01-06
    Location
    Athens, Victoria City, Greece.
    Posts
    1,472

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by LLEONIDAS

    Αλλάζει εντελώς φιλοσοφία κ προσπαθεί να αναγκάσει τους "φουσκωτούς" να αλλάξουν χώρο
    .
    .
    .
    </blockquote id=quote>

    Δεν είχα σκεφτεί οτι υπάρχει η δυνατότητα να επιστραφεί η συνδρομή.
    Τώρα ξέρω πολύ καλά τι θα κάνω next time (και τελευταία).
    "It ain't about how hard you hit.
    It's about how hard you can get hit"

  15. #45
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-01-06
    Location
    Athens, Victoria City, Greece.
    Posts
    1,472

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by LLEONIDAS

    Αλλάζει εντελώς φιλοσοφία κ προσπαθεί να αναγκάσει τους "φουσκωτούς" να αλλάξουν χώρο
    .
    .
    .
    </blockquote id=quote>

    Δεν είχα σκεφτεί οτι υπάρχει η δυνατότητα να επιστραφεί η συνδρομή.
    Τώρα ξέρω πολύ καλά τι θα κάνω next time (και τελευταία).
    "It ain't about how hard you hit.
    It's about how hard you can get hit"

  16. #46
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-08
    Location
    .
    Posts
    171

    Default

    Όλα καλά αυτά παιδιά αλλά δυστηχώς δεν υπ'αρχουν πλέον συνοικιακά γυμναστήρια.Στο Κερατσίνι που μένω εγώ ας πούμε είναι μόνο το joe weider το οποίο έχει όλα τα παραπάνω κακά της πολυκοσμίας.Αλλά δεν μπορώ να κάνω τίποτα γιατι δεν υπάρχει άλλο.Πάντως αν ξέρει κάποιος κάποιο άλλο ας μου το πει μπας και γλιτώσω από τον καρκίνο!!!!!

  17. #47

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Stefa_NOs

    το χειροτερο ξενερωμα το φαγα οταν ειχα παει joe weider στην Βουλιαγμενης και με τοσο χαμηλο χρονο που χαν βαλει ειχε και 2 πακιστανους ν κανουν γυμναστικη..
    σε καμια περιπτωση δεν ειμαι ρατσιστης ετσι αλλα ρε παιδια τωρα ελεος, αν ειναι ν δινω 150 και ν πρεπει ν παω 12-2 το βραδυ για ν προπονηθω σωστα ν πανε να γ@μηθουνε..
    </blockquote id=quote>

    Σκέψου να ήσουν!:D

  18. #48
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-12-08
    Location
    .
    Posts
    35

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Stefa_NOs

    το χειροτερο ξενερωμα το φαγα οταν ειχα παει joe weider στην Βουλιαγμενης και με τοσο χαμηλο χρονο που χαν βαλει ειχε και 2 πακιστανους ν κανουν γυμναστικη..
    σε καμια περιπτωση δεν ειμαι ρατσιστης ετσι αλλα ρε παιδια τωρα ελεος, αν ειναι ν δινω 150 και ν πρεπει ν παω 12-2 το βραδυ για ν προπονηθω σωστα ν πανε να γ@μηθουνε..
    </blockquote id=quote>

    Σκέψου να ήσουν!:D
    </blockquote id=quote>

    Αν ήταν ρατσιστής θα έλεγε ότι πέθανε από τη μυρωδιά που βγάζουν οι Πακιστανοί όταν ιδρώνουν! (και όχι μόνο).
    Πάντως δεν μου αρέσει κι εμένα που έχω δει Πακιστανούς που λιγουριάζουν κοπέλες που γυμνάζονται ενώ στη χώρα τους τις έχουν σαν κατώτερα όντα.

  19. #49
    Unworthy
    Join Date
    12-04-07
    Location
    αθηνα, Greece.
    Posts
    817

    Default

    εγω δεν μπορω να καταλαβω γιαιτ αν καποιος πει
    ρε σεις δεν μπορω τον ταδε γιατι βρωμαει ή γιατι κοιταει σαν λιγουρης τις κοπελες

    και να πουμε εχεις δικιο ετσι κανει

    αλλα αν πει ρε σεις πως στο διαολο βρωμανε ετσι ή ποσο λιγουρια ειναι με τις γυναικες οι χ αλοδαποι
    που θα το πει αυτο γιατι το εχει διαπιστωσει ο ιδιος τοτε ειναι ρατσιστης

    και στην τελικη αν εχω 10 στα 10 παραδειγματα ατομων που ανοικουν στην ιδια ομαδα και αυτοι εχουν κοινο χαρακτηριστικο τοτε δεν μπορω να καταλαβω γιατι να χαρακτηριστω ρατσιστης αν πω το που τους κατατασω

  20. #50
    Junior Bodybuilder Tritsis's Avatar
    Join Date
    07-02-09
    Location
    .
    Posts
    132

    Default

    εγώ δεν λέω αν κάποιος είναι ή δεν είναι ρατσιστής , γιατί δεν με αφορά (θα μου πεις , αν ήσουν πακιστανός άλλα θα έλεγες,anyway) ,αλλά θέλω να σας ρωτήσω όλους ,είναι λιγότερες οι φορές που έχετε δει Έλληνα να βρωμάει σαν κουνάβι ,να κοιτάει σαν μπαμπουίνος, να φωνάζει σαν κοφός καταμεσής στην αίθουσα και να περπατάει κοιτώντας με βλέμμα ''έχω τα μεγαλύτερα π@πα@ρια του σύμπαντος'' ;
    Και ξαναλέω , δεν αποκαλώ κανένα ρατσιστή απλά και μεις σαν λαός δεν πάμε και πολύ πίσω.

  21. #51
    Unworthy
    Join Date
    12-04-07
    Location
    αθηνα, Greece.
    Posts
    817

    Default

    Tritsis πιστευω οτι απαντω σε αυτο που λες στο προηγουμενο μηνυμα αν ενας ελληνας βρομαει και τον διωξεις κανεις δεν θα σου πει τιποτα αν διωξεις για τον ιδιο λογο αλοδαπο τοτε θα σε πουν ρατσιστη

    η ταμπελα του ρατσιστη του φασιστα του χ μπαινει πολυ ευκολα

  22. #52

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by enduro


    Αν ήταν ρατσιστής θα έλεγε ότι πέθανε από τη μυρωδιά που βγάζουν οι Πακιστανοί όταν ιδρώνουν! (και όχι μόνο).

    </blockquote id=quote>

    Aν δεν ήταν θα γινόταν αυτό imo

  23. #53
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-12-08
    Location
    .
    Posts
    35

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Tritsis

    εγώ δεν λέω αν κάποιος είναι ή δεν είναι ρατσιστής , γιατί δεν με αφορά (θα μου πεις , αν ήσουν πακιστανός άλλα θα έλεγες,anyway) ,αλλά θέλω να σας ρωτήσω όλους ,είναι λιγότερες οι φορές που έχετε δει Έλληνα να βρωμάει σαν κουνάβι ,να κοιτάει σαν μπαμπουίνος, να φωνάζει σαν κοφός καταμεσής στην αίθουσα και να περπατάει κοιτώντας με βλέμμα ''έχω τα μεγαλύτερα π@πα@ρια του σύμπαντος'' ;
    Και ξαναλέω , δεν αποκαλώ κανένα ρατσιστή απλά και μεις σαν λαός δεν πάμε και πολύ πίσω.
    </blockquote id=quote>
    [:-indifferent]Δυστυχώς σωστή παρατήρηση.

  24. #54
    New Bodybuilder
    Join Date
    20-10-09
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    2

    Default

    Ρε παιδιά η βρώμα δεν έχει εθνικότητα ! Όποιος βρωμά...βρωμά, είτε είναι πακιστανός, είτε Έλληνας ! Είναι όμως γεγονός, ότι ορισμένοι αλλοδαποί, δεν έχουν κάνει ακόμα βίωμά τους τη συχνή χρήση του σαπουνιού, πιθανώς και εξαιτίας του γεγονότος ότι στην πατρίδα τους έχουν μεγάλη έλλειψη νερού και δεν το έχουν εντάξει το ντουζ στις άμεσες προτεραιότητές τους ! Πάντως, ανεξάρτητα από το αν αισθάνομαι κάπως παράξενα όταν γυμνάζομαι μαζί με έναν Πακιστανό, από την άλλη, δεν μπορώ παρά να τον παραδεχθώ που αφιερώνει χρόνο για να φτιάξει το σώμα του, όταν την ίδια στιγμή τα δικά μας Ελληνόπουλα γεμίζουν τα fast food έχοντας κάνει από τα 15 τους κοιλιές, ενώ το τσιγάρο πάει σύννεφο !!!

  25. #55
    New Bodybuilder
    Join Date
    20-10-09
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    2

    Default

    Σχετικά με το παλιό Intro Hall και νυν STAR FITNESS,καθώς πηγαίνω από τότε που ήταν UNIVERSAL, πρέπει να ομολογήσω, ότι ο νέος ιδιοκτήτης (που πραγματικά είναι και ιδιοκτήτης ολόκληρου του Εμπορικού Κέντρου), κάνει κάποια βήματα προς τη σωστή κατεύθυνση, όμως κάνει και κάποιες επιλογές που θα τις βρει μπροστά του ! Συγκεκριμένα,ανακαίνισε και καθάρισε το χώρο, επιτέλους τα αποδυτήρια δεν βρωμάνε από τη μούχλα κι εγώ δεν ξέρω από τι άλλο,αντικαταστάθηκαν τα βαράκια και οι γυμναστές είναι σαφώς πιο πρόθυμοι να βοηθήσουν αν τους το ζητήσεις, όμως, από την άλλη μεριά, το νέο ωράριο είναι αποτρεπτικό σε αυτούς που δουλεύουν μέχρι αργά το απόγευμα, αυτό έχει προκαλέσει συνεχείς οχλήσεις προς τον υπεύθυνο του γυμναστηρίου, αλλά ο ίδιος δείχνει προφανή αδυναμία κατανόησης του τι του λες, με αποτέλεσμα πελάτες πολλών ετών να ψάχνουν ήδη για νέο gym να πάνε ! Επίσης το ότι "εξαφανίσθηκαν" ορισμένα μηχανήματα που απευθύνονταν σε πιο γυμνασμένους,ενώ ο χώρος των ελευθέρων βαρών έχει πλεόν σαφώς περιορισθεί με τη νέα διαρρύθμιση που κάναν, ενώ όταν παραπονιέσαι γι'αυτό ο υπεύθυνος ενώ σε κοιτά με τρόπο σαν να σου λέει "χέστηκα"...σου απαντά "ξέρετε το gym έγινε πλέον fitness"...όλα αυτά έχουν δημιουργήσει μία δυσάρεστη γενικά εικόνα που όπως είπα και πριν μπορεί και να μη τους βγει ! Προσωπικά ψάχνω να βρω ένα άλλο gym που να με καλύπτει από άποψη ωραρίου...πιθανώς να κρατήσω τη συνδρομή μου και σ'αυτό (θα εξαρτηθεί κι από την τιμή που θα έχει),αλλά από την άλλη μεριά, είναι αλήθεια, ότι σαν χώρος γυμναστηρίου, είναι μακράν, το καλύτερο στην ευρύτερη περιοχή του Πειραιά ! Μόνο το Caroli στο Καραϊσκάκι θα μπορούσε να το ξεπεράσει αν όμως ήταν μεγαλύτερο...που δυστυχώς δεν είναι ! Ας ελπίσουμε ότι η κατάσταση θα ομαλοποιηθεί και θα πάνε τα πράματα καλύτερα ! Και κα΄τι τελευταίο για να μη το ξεχάσω...ο προηγούμενος ιδιοκτήτης είναι γνωστό λαμόγιο...μην ξεχνάμε ότι το ίδιο που έκανε φέτος το έκανε και πριν κάποια χρόνια όταν είχε τα universal...κι αυτό φαίνεται από το γεγονός ότι ενώ γνώριζαν ότι θα τους πετάξουν έξω λόγω των χρεών που είχαν στα ενοίκια, αυτοί έκαναν εγγραφές μελών μέχρι και την τελευταία μέρα ! Μέσα σ'αυτούς που έπαιρναν τηλέφωνο ήταν και ο Τζάκσον (δυστυχώς) που είναι επί πολλά χρόνια συνεργάτης με το συγκεκριμένο λαμόγιο ! Άρα να μην ανησυχεί ο φίλος μας που αναρωτιόταν αν έχασε τη δουλειά του ο τζάκσον...κάπου εκεί έξω θα βρίσκεται και θα κοροϊδεύει κάποια άλλα υποψήφια θύματα !

  26. #56
    New Bodybuilder
    Join Date
    26-10-09
    Location
    .
    Posts
    3

    Default

    Θα μπορουσε καποιος να επισυναψει το τηλεφωνο αυτου του γυμναστηριου?

  27. #57
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-12-08
    Location
    .
    Posts
    35

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Atropos

    Θα μπορουσε καποιος να επισυναψει το τηλεφωνο αυτου του γυμναστηριου?
    </blockquote id=quote>
    Το τηλ.τους είναι φίλε μου 210 4935017

  28. #58
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    08-09-09
    Location
    Korydallos, Greece.
    Posts
    25

    Default

    μα ειναι δυνατον 11 να κλεινει!!!!ουτε καν 12!χθες πηγα και μεχρι που κλεισανε τα φωτα ενω υπηρχε ακομα κοσμος...ενα ειναι σιγουρο δεν ξαναπαω βραδυ!!!
    ognuno diffende la sua verita

  29. #59
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    ρε παιδια τα παραλετε:D εγω που πηγα πριν απο δυο μερες στο εν λογω γυμναστηριο 1ον μ αρεσε πολυ λογω του οτι ειχε μεγαλη ποικιλια οργανων και ελευθερα βαρη για να κανεις οτι θελεις, 2ον ειχε κοσμο μεσα στο γυμναστηριο αλλα ειναι τοσο μεγαλο που μπορεις να κανεις ανετα , 3ον πολυ καθαρο γενικα το καλυτερο γυμναστηριο που εχω παει και πιστεψτε με εχω παει σε πολλα και εχω κανει ,4ον αποδυτηρια καθαρα επισης ,5ον οργανωμενος χωρος και οι γυμναστες ετοιμοι να βοηθησουν 6ον καλες τιμες 7ον υπαρχουν βαρη και για τουμπανα μην λεμε μλκιες . . . εμενα μ αρεσε παρα πολυ παντως..

  30. #60
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    Τις τελευταίες μέρες είναι αλήθεια ότι έχει μειωθεί ο κόσμος κ μπορούμε να κάνουμε προπόνηση σε καλύτερες συνθήκες.Ακόμα κ τις ώρες αιχμής(π.χ.χθες/Δευτέρα βράδυ ο κόσμος πολύς,αλλά όχι αφόρητος όπως άλλοτε).
    Το ετήσιο νομίζω ότι ανέβηκε στα 240,ποσό που αρκετοί από αυτό το γυμναστήριο δε θα δαπανήσουν για να ανανεώσουν τη συνδρομή τους.
    , ' ...


 
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •