Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 23 of 23
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-01-09
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    43

    Default προγραμμα και ιδεες

    Εδω γραφω το προγραμμα που ακολουθουσα πριν σταματησω
    Θα με βοηθουσε πολυ αν μου λεγατε τη γνωμη σας οπως επισης αν μπορειτε να μου λησετε καπιες απορειες..

    το προγραμμα ειναι το εξεις

    Δευτερα Πλατη

    αρσεις νεκρου σημειου 3 Χ 10 ή 8
    εμπροσθολαιμιες ελξεις μονοζυγο 4 Χ 8
    κοπηλατικη με μπαρα 4 Χ 8
    οπισθολαιμιες ελξεις η στην τροχαλια η στο μονοζυγο(αν αντεχω)4 Χ 8
    πουλ οβερ 3 Χ 8

    πηχεις κοιλιακοι

    Τριτη στηθος

    πιεσεις σε οριζοντιο παγκο 4 Χ 8
    εκτασεις με αλτηρες στον οριζοντιο 4 Χ 8
    πιεσεις σε επικλινη παγκο 4 Χ 8
    εκτασεις με αλτηρες σε επικληνη 4 Χ 8
    βυθησεις στο διζυγο 3 Χ 8

    πηχεις κοιλιακοι

    Τετατη ποδια

    σκουοτ 4 Χ 8
    εκτασεις σε μηχανημα 3 Χ 8
    πρεσα 4 Χ 8
    Γαμπες 5 Χ 15

    Πεμπτη Ωμοι

    πιεσεις στο σαγωνι στο σμιθ 4 Χ 8
    πιεσεις οπισ8ολαιμιες στο σμιθ 4 Χ 8
    πλαγιες εκτασεις ορθιος 4 Χ 8
    μπροστινες εκτασεις ορθιος 3 Χ 10
    εκτασεις σε παγκο 4 Χ 8 (πισω μιρα)

    πηχεις κοιλιακοι

    Παρασκευη Χερια

    τρικεφαλοι
    πιεσεις στον οριζοντιο με κλειστη λαβη 4 Χ 8
    Γαλικες 4 Χ 8
    βυθησεις στο διζυγο 4 Χ 8
    σκηνι με το ενα χερι ορθιος 4 Χ 8

    δικεφαλοι
    ορθιος εναλλαξ 4 Χ 8 ή 10
    σουπερσετ με
    ορ8ιος με ισια μπαρα 4 Χ 8 ή 10

    αυτοσυγκεντρωσης καθιστος 4 Χ 8 ή 6
    σουπερσετ με
    σφυρια 4 Χ 8 ή 10

    πηχεις κοιλιακοι

    σαββατο τρεξιματακι κυριακη το ιδιο

    1 Οι απορειες μου..Μηπως τις αρσεις να τις βαλω στα ποδια?
    ο περιστροφικος της πλατης πως γυμναζεται? δεν γινετε να τον απομονωσω? Λετε να την παλευω αν μετα απο 1 2 μηνες μπω σto GBC του Charles Poliquin για 1 μηνα?

    2 Θα ηθελα προτασεις για λιγο πιο extreme ασκησεις για τρικεφαλα και ωμους (ειδικα για ωμους)

    3 Σχολιαστε ελευθερα..αν 8ελετε..και sorry για το κατεβατο

  2. #2
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    Για πλατη εγω θα σου προτεινα να βγαλεις

    Το πουλοβερ . Οπως και να μειωσεις τα σετ για ασκησεις που πιανουν τα φτερα .
    Στηθος παρα πολλα σετ και πολυ βαρη προγραμμα θα ελεγα .
    Ποδια θα σου προτινα να βαλεις προβολες .
    Επισης η επομενη μετα τα ποδια καλο θα ηταν ξεκουραση .
    Ωμους παρα πολλα σετ και ασκησεις .
    Οπως και χερια παρα πολλα σετ και ασκησεις .

    Αυτη ειναι η δικη μου γνωμη .

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    Για πλατη εγω θα σου προτεινα να βγαλεις

    Το πουλοβερ . Οπως και να μειωσεις τα σετ για ασκησεις που πιανουν τα φτερα .
    Στηθος παρα πολλα σετ και πολυ βαρη προγραμμα θα ελεγα .
    Ποδια θα σου προτινα να βαλεις προβολες .
    Επισης η επομενη μετα τα ποδια καλο θα ηταν ξεκουραση .
    Ωμους παρα πολλα σετ και ασκησεις .
    Οπως και χερια παρα πολλα σετ και ασκησεις .

    Αυτη ειναι η δικη μου γνωμη .

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-09-08
    Location
    .
    Posts
    203

    Default

    Δεν μας γραφεις ομως καποια βασικα πραγματα για σενα,επιπεδο,κιλα τι κιλα σηκωνεις τι στοχο εχεις απλα μας πετας ενα προγραμμα[:-bouncy]
    Το παραπανω προγραμμα ισως αν ελεγες οτι εισαι πολυ προχωρημενος και κανεις χρηση αασ ισως θα ελεγα οτι ειναι καλο,αλλα δεν πιστευω να ισχυουν τα παραπανω.
    Πανω απο 2 μερες στην σειρα ειναι πολυ,οπως επισης θεωρω οτι προτιμας την ποσοτητα αντι της ποιοτητας.

    Γενικα να γινουν διορθωσεις και παρατηρησεις λιγο δυσκολο δυστηχως δεν βρισκετε ο χρονος.Το ματι μου πηρε το αγαπημενο μου ονομα προπονητων charles poliquin,η καλυτερη δουλεια που μπορεις να κανεις αν βεβαια θες και εσυ να διαβασεις μερικα βασικα βιβλια του κυριως το The poliquin Principles.

    Γενικα δεν ειναι να σου πουμε βγαλε αυτο βαλε αυτο κανε τουτο και το αλλο,πρεπει μονος σου να καταλαβεις στην πραξη πως να προπονησε,και το διαβασμα μπορει να βοηθησει σε αυτο...επισης διαβασε το forum γιατι εχουν συζητηθει πολλες φορες το θεμα...

    Γεια σου φιλε και καλη συνεχεια!!!
    Υ.Γ ποιο ειναι το GBC του poliquin???

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-09-08
    Location
    .
    Posts
    203

    Default

    Δεν μας γραφεις ομως καποια βασικα πραγματα για σενα,επιπεδο,κιλα τι κιλα σηκωνεις τι στοχο εχεις απλα μας πετας ενα προγραμμα[:-bouncy]
    Το παραπανω προγραμμα ισως αν ελεγες οτι εισαι πολυ προχωρημενος και κανεις χρηση αασ ισως θα ελεγα οτι ειναι καλο,αλλα δεν πιστευω να ισχυουν τα παραπανω.
    Πανω απο 2 μερες στην σειρα ειναι πολυ,οπως επισης θεωρω οτι προτιμας την ποσοτητα αντι της ποιοτητας.

    Γενικα να γινουν διορθωσεις και παρατηρησεις λιγο δυσκολο δυστηχως δεν βρισκετε ο χρονος.Το ματι μου πηρε το αγαπημενο μου ονομα προπονητων charles poliquin,η καλυτερη δουλεια που μπορεις να κανεις αν βεβαια θες και εσυ να διαβασεις μερικα βασικα βιβλια του κυριως το The poliquin Principles.

    Γενικα δεν ειναι να σου πουμε βγαλε αυτο βαλε αυτο κανε τουτο και το αλλο,πρεπει μονος σου να καταλαβεις στην πραξη πως να προπονησε,και το διαβασμα μπορει να βοηθησει σε αυτο...επισης διαβασε το forum γιατι εχουν συζητηθει πολλες φορες το θεμα...

    Γεια σου φιλε και καλη συνεχεια!!!
    Υ.Γ ποιο ειναι το GBC του poliquin???

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-01-09
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    43

    Default

    Λιπον ειμαι 1.81 90 κιλα λιπος δεν ξερω αλλα δεν ειναι και λιγο..

    αναφερω χαρακτηριστικα οταν σταματησα πριν 2 χρονια παγκο εβγαζα τα 85 κιλα 10 φορες
    μονοζυγο με τα 93 κιλα μου τοτε εβγαζα 3 δεκαρια ανετα
    deadlift 100 κιλα 3 φορες δεν εκανα πολυ καιρο αρσεις παντως οποτε ενδεχετε να μπορουσα και πιο πολα
    80 κιλα 10 φορες κοπιλατικη με μπαρα κλπ...
    Αυτη τη στιγμη ξαναρχιζω μετα απο πολυ καιρο καθισιο πολλα hangover και καπνισμα. οποτε μαλον θα εχω πεσει λιγο αλλα μια 20αρα ελξεις τις κανω ακομα οποτε βλεπω το μονοζυγο μου..

    βαζω μπολικα στο προγραμμα γιατι προσπαθω να μην αφισω παραπονεμενο κανενα σημειο..

    αναφερομαι στη μεθοδο advanced German Body Composition του poliquin

    τα σετ τωρα δεν νομιζω οτι ειναι πολλα..18 την 1η 19 την 2η 16 την 3η 19 την 4η 32 για χερια την 5η..τι να κοψω κατα τη γνωμη σας γτ εγω δεν μπορω να αποφασισω..

    ευχαριστω για το χρονο σας

  7. #7
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-01-09
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    43

    Default

    Λιπον ειμαι 1.81 90 κιλα λιπος δεν ξερω αλλα δεν ειναι και λιγο..

    αναφερω χαρακτηριστικα οταν σταματησα πριν 2 χρονια παγκο εβγαζα τα 85 κιλα 10 φορες
    μονοζυγο με τα 93 κιλα μου τοτε εβγαζα 3 δεκαρια ανετα
    deadlift 100 κιλα 3 φορες δεν εκανα πολυ καιρο αρσεις παντως οποτε ενδεχετε να μπορουσα και πιο πολα
    80 κιλα 10 φορες κοπιλατικη με μπαρα κλπ...
    Αυτη τη στιγμη ξαναρχιζω μετα απο πολυ καιρο καθισιο πολλα hangover και καπνισμα. οποτε μαλον θα εχω πεσει λιγο αλλα μια 20αρα ελξεις τις κανω ακομα οποτε βλεπω το μονοζυγο μου..

    βαζω μπολικα στο προγραμμα γιατι προσπαθω να μην αφισω παραπονεμενο κανενα σημειο..

    αναφερομαι στη μεθοδο advanced German Body Composition του poliquin

    τα σετ τωρα δεν νομιζω οτι ειναι πολλα..18 την 1η 19 την 2η 16 την 3η 19 την 4η 32 για χερια την 5η..τι να κοψω κατα τη γνωμη σας γτ εγω δεν μπορω να αποφασισω..

    ευχαριστω για το χρονο σας

  8. #8
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-01-09
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    43

    Default

    Α συγνωμη..στοχο εχω το 2010 να βρισκωμαι στα 80 85 κιλα εστω με 10% λιπος

  9. #9
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-01-09
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    43

    Default

    Α συγνωμη..στοχο εχω το 2010 να βρισκωμαι στα 80 85 κιλα εστω με 10% λιπος

  10. #10
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Bill89

    Λιπον ειμαι 1.81 90 κιλα λιπος δεν ξερω αλλα δεν ειναι και λιγο..

    αναφερω χαρακτηριστικα οταν σταματησα πριν 2 χρονια παγκο εβγαζα τα 85 κιλα 10 φορες
    μονοζυγο με τα 93 κιλα μου τοτε εβγαζα 3 δεκαρια ανετα
    deadlift 100 κιλα 3 φορες δεν εκανα πολυ καιρο αρσεις παντως οποτε ενδεχετε να μπορουσα και πιο πολα
    80 κιλα 10 φορες κοπιλατικη με μπαρα κλπ...
    Αυτη τη στιγμη ξαναρχιζω μετα απο πολυ καιρο καθισιο πολλα hangover και καπνισμα. οποτε μαλον θα εχω πεσει λιγο αλλα μια 20αρα ελξεις τις κανω ακομα οποτε βλεπω το μονοζυγο μου..

    βαζω μπολικα στο προγραμμα γιατι προσπαθω να μην αφισω παραπονεμενο κανενα σημειο..

    αναφερομαι στη μεθοδο advanced German Body Composition του poliquin

    τα σετ τωρα δεν νομιζω οτι ειναι πολλα..18 την 1η 19 την 2η 16 την 3η 19 την 4η 32 για χερια την 5η..τι να κοψω κατα τη γνωμη σας γτ εγω δεν μπορω να αποφασισω..

    ευχαριστω για το χρονο σας
    </blockquote id=quote>
    Το θεμα φιλε ειναι οχι να μην αφησεις κανενα σημειο παραπονεμενο αλλα το οτι μπορει να υπερπρονηθεις και αυτο συνεπαγει οτι δεν εχεις μυικη αναπτυξη κουραση και θα πεφτεις ψυχολογικα .

  11. #11
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Bill89

    Λιπον ειμαι 1.81 90 κιλα λιπος δεν ξερω αλλα δεν ειναι και λιγο..

    αναφερω χαρακτηριστικα οταν σταματησα πριν 2 χρονια παγκο εβγαζα τα 85 κιλα 10 φορες
    μονοζυγο με τα 93 κιλα μου τοτε εβγαζα 3 δεκαρια ανετα
    deadlift 100 κιλα 3 φορες δεν εκανα πολυ καιρο αρσεις παντως οποτε ενδεχετε να μπορουσα και πιο πολα
    80 κιλα 10 φορες κοπιλατικη με μπαρα κλπ...
    Αυτη τη στιγμη ξαναρχιζω μετα απο πολυ καιρο καθισιο πολλα hangover και καπνισμα. οποτε μαλον θα εχω πεσει λιγο αλλα μια 20αρα ελξεις τις κανω ακομα οποτε βλεπω το μονοζυγο μου..

    βαζω μπολικα στο προγραμμα γιατι προσπαθω να μην αφισω παραπονεμενο κανενα σημειο..

    αναφερομαι στη μεθοδο advanced German Body Composition του poliquin

    τα σετ τωρα δεν νομιζω οτι ειναι πολλα..18 την 1η 19 την 2η 16 την 3η 19 την 4η 32 για χερια την 5η..τι να κοψω κατα τη γνωμη σας γτ εγω δεν μπορω να αποφασισω..

    ευχαριστω για το χρονο σας
    </blockquote id=quote>
    Το θεμα φιλε ειναι οχι να μην αφησεις κανενα σημειο παραπονεμενο αλλα το οτι μπορει να υπερπρονηθεις και αυτο συνεπαγει οτι δεν εχεις μυικη αναπτυξη κουραση και θα πεφτεις ψυχολογικα .

  12. #12
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-01-09
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    43

    Default

    Αρα κοβω σετ δηλ..ευχαριστω για τις απαντησεις

  13. #13
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-09-08
    Location
    .
    Posts
    203

    Default

    Αυτο ειναι παραπληρωφορηση...ποιος ειπε οτι αν υπερπροπονηθεις και μετα κανεις ενα "διαλλυμα" δεν θα αναπτηχθεις?Ρωσοι και γερμανοι προπονητες οπως ο poliquin και ο Pavel tsatsouline την χρησιμοποιουν σαν τεχνικη στους αθλητες τους υπερπροπονοντας τους με πολυ σκληρη προπονηση και μετα τους αφηναν να ξεκουραστουν για ενα διαστυμα και τα αποτελεσματα ειναι θεματικα...δεν το λεω για να το κανουμε και εμεις δεν αξιζει να θετεις το σωμα σου σε τετοιο κυνδυνο η ακομα και να αρρωστησεις για να εχεις αποτελεσμα απλα βαρεθηκα να το ακουω αυτο.Και φυσικα μην το παρεις επιθετικα μονο προς εσενα φιλε wheeler γενικα το λεω...

    Αλλα συμφωνω να μειωσεις λιγο τα set.Η να κανεις κατι με περιοδικοτητα δηλαδη μια βδομαδα να χτυπας δυνατη προπονηση επομενη ελαφρια κτλ αλλα δεν ξερω αν εχεις την εμπειρια να κανεις μονος σου κατι τετοιο φιλε...

    Καλη συνεχεια παντως

  14. #14

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Steve King Style

    Αυτο ειναι παραπληρωφορηση...ποιος ειπε οτι αν υπερπροπονηθεις και μετα κανεις ενα "διαλλυμα" δεν θα αναπτηχθεις?Ρωσοι και γερμανοι προπονητες οπως ο poliquin και ο Pavel tsatsouline την χρησιμοποιουν σαν τεχνικη στους αθλητες τους υπερπροπονοντας τους με πολυ σκληρη προπονηση και μετα τους αφηναν να ξεκουραστουν για ενα διαστυμα και τα αποτελεσματα ειναι θεματικα...δεν το λεω για να το κανουμε και εμεις δεν αξιζει να θετεις το σωμα σου σε τετοιο κυνδυνο η ακομα και να αρρωστησεις για να εχεις αποτελεσμα απλα βαρεθηκα να το ακουω αυτο.Και φυσικα μην το παρεις επιθετικα μονο προς εσενα φιλε wheeler γενικα το λεω...

    Αλλα συμφωνω να μειωσεις λιγο τα set.Η να κανεις κατι με περιοδικοτητα δηλαδη μια βδομαδα να χτυπας δυνατη προπονηση επομενη ελαφρια κτλ αλλα δεν ξερω αν εχεις την εμπειρια να κανεις μονος σου κατι τετοιο φιλε...

    Καλη συνεχεια παντως
    </blockquote id=quote>

    +1[:-thumbu]
    Πολυ σωστος ο φιλος ο Steve king κ αυτο ειναι μια μεγαλη αληθεια!Η υπερπροπονηση δεν ειναι η καταστροφη...ισα ισα γινεται ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο που παρεθεσε κ ο φιλος Steve!Κ παλι πολυ σωστος φιλε!
    Ειχε κανει κ ο ΜΑΤΖ σε καποιο ποστ του μια αναλογη αναφορα αλλα το ειχε αφησει ετσι απλα να πλαναται κ οσοι καταλαβαν...καταλαβαν!

  15. #15
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-01-09
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    43

    Default

    Εγω εχω απλα να πω πως αυτο το προγραμμα το εκανα συνεχομενα επι 6 μηνες με διαλειμα περιπου 1 εβδομαδα στους 4 μηνες και το μονο που παρατηρησα ειναι οτι στο τελος του 4ου μηνα λιγο πριν κανω διαλειμα δηλ ειχα οντως πολυ πεσμενο ηθικο.
    Το θεμα ειναι οτι το αντεξα το προγραμμα και μαλιστα χωρις διατροφη καθως τοτε δεν ακολουθουσα συγκεκριμενο πλανο οποτε απλα σαβουρωνα οτι εβρισκα και μετα γυμναστυριο. αυτη τη στιγμη εχω ετιμασει διατροφη και πιστευω πως ενα 6μηνο θα το βγαλω με μπολικο πεισμα..
    Αν κανω λαθος πιθανοτατα θα ειμαι οπρωτος που θα το μαθω..

    για το προγραμμα του poliquin τι λετε? Αν και για μου λετε οτι το δικο μου δεν θα την παλεψω μαλον του poliquin θα με ριξει σε κομμα..

  16. #16
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-09-08
    Location
    .
    Posts
    203

    Default

    Παντως φιλε 6μηνες το ιδιο προγραμμα κατι δεν μου παει καλα,διοτι ενα προγραμμα μπορει να δουλεψει μεχρι το σωμα να συνηθισει σε αυτο μετα και προοδος δεν υπαρχει συνηθως...γι αυτο κανυομε συχνες αλλαγες στις επαναληψεις,set,το tempo ακομα και τις ασκησεις...να σου δωσω ενα παραδειγμα εγω εμαθα απο το σωμα μου οτι πανω απο μηνα δεν κραταει ενα προγραμμα,συνηθιζει ευκολα οποτε πλεον αλλαζα ανα μηνα προγραμμα ισως οχι ριζικα αλλα εκανα αλλαγες.Σαν παραδειγμα με εφερα για να καταλαβεις τι εννοω...

    Εγω εκει που επειμενω μονο ειναι το split που 5μερες σερι δεν ειναι οτι καλυτερο το καλυτερο ειναι να βαλεις ενα κενο αναμεσα αν μπορεις και τα σετ/ασκησεις ειναι πολλα τελος παντως...καθε ποτε ανεβαζεις τα κιλα σου η τις επαναληψεις???

    Οσο για το προγραμμα του Poliquin,ολα τα προγραμματα αυτου του ανθρωπου ειναι παρα πολυ σκληρα!!!Αποτελεσματικα μεν αλλα σκληρα.Τα χρησιμοποιουν καλυτερα πολυ εμπειροι και οι αθλητες του η χρηστες αας.Δεν πιστευω οτι ειναι για το επιπεδο σου(δεν το λεω κοροιδευτηκα)γενικα...

    Ακαλουποτος [:-thumbu][:-thumbu]
    Υ.Γ η πλατη σου και τα ποδια σου ειναι εξερετικα ειδικα σε σχεση με πριν.Καλη συνεχεια απο μενα

  17. #17
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-01-09
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    43

    Default

    επαναληψεις ανεβαζα η κατεβαζα ποτε ποτε αναλογα με το τι ηθελα να κανω με το σωμα μου..τα κιλα ανεβαιναν συνεχεια..καθε μηνα σε καθε ασκηση εβαζα κατι παραπανω για να δω αν αντεχω και αν μπορουσα να βγαζω ολλα τα σετ τοτε συνεχιζα να ανεβαζω..αλλα στασημοτητα δυστυχως υπηρξε για τους τελευταιους 2 μηνες δεν ανεβασα τιποτα εκτος απο χερια..πιστευω πως σε αυτο επαιξε ρολο η κακη διατροφη μου και η κακη ψυχολογια που ειχα..

    επισης το προγραμμα εχει κενα μεταξυ των ημερων αλλα αυτα δεν ειναι στανταρ αναλογα το φορτο εργασιας μου και την κουραση μου..

    καταλαβα τι εννοεις παντως..σιγουρα θα πειραματιστω λιγο για να δω τι και πως με πιανει..

    παντως αυτο το προγραμμα του Poliquin το εχω αποθημενο και θα το δοκιμασω σιγουρα σε 2 3 μηνες εστω 1 εβδομαδα..για το γαμωτο δηλαδει να δω αν αληθευει εστω και στο ελαχιστο η θεωρια του πισω απο το προγραμμα.

  18. #18
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-09-08
    Location
    .
    Posts
    203

    Default

    Κανεις δεν σε κραταει,δοκιμασε το...αλλα θα δουλεψει/αν δουλεψει μονο αν το χρησιμοποιησεις σωστα.
    Ειναι ενα ανεβασμα επαναληψεων εκτελοντας σαν superset καπως με μονο 10δευτερολεπτα αναμεσα και και γινονται οι ασκησεις στην σειρα με επαναληψεις 6,12,25 (δηλαδη πρωτη ασκηση 6 δευτερη 12 κτλ).
    Και το σημαντικο ειναι το τεμπο!!!Τεμπο των επαναληψεων (1ο νουμερο αρνητικη φαση,2ο νουμερο στατικη φαση,3ο νουμερο θετικη φαση 4ο νουμερο η αρχη-τελος της επαναληψης)
    Των 6 ειναι 40Χ0
    Των 12 ειναι 20Χ0
    Των 25 ειναι 10Χ0

    Και γενικα πιστευω θα το εχεις δει καπου οποτε δεν συνεχιζω περετερο[:-bouncy] Ειναι πολυ ζορικο και ας μην φαινεται!!Ειναι ετσι σχεδιασμενο που αν το κανεις σωστα παραγετε παρα πολυ αυξητηκη ορμονη...πιο πολυ και απο την ενεσιμη που χρησιμοποιουν προ!!!:D

  19. #19
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-01-09
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    43

    Default

    Εχω δει να το εκτελει μπροστα μου πολυ εμπειρος ανθρωπος (πανω απο 10 χρονια στην πλατη του) και μπορω να πω οτι ειναι οντως πολυ ζορικο..Και επειδη ειχα διαβασει ενα αρθρο που συμπεριλαμβανει αυτα που γραφεις μου τραβιξε την περιεργια και απορουσα γιατι δεν το κανει κανενας αν ειναι τοσο καλο..οποτε ειπα να το δοκιμασω σε μενα. Αν και δεν εχω καμια ιδιαιτερη εμπειρια φροντιζω παντα τις ασκησεις να τις εκτελω τελεια και να κραταω μια χ ηψηλη ενταση. πιο πολυ και απο την ενεσιμη που χρησιμοποιουν προ ε? εγω ειχα διαβασει οτι η μεθοδος αυτη εχει πολυ καλα αποτελεσματα στο χασιμο λιπους. Αλλα θα δω απολεια λιπους σε περιοδο ογκου και με διατροφη ογκου? με καροτσακι θα φευγω απο την προπονηση μου φενετε..

  20. #20

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Steve King Style

    Παντως φιλε 6μηνες το ιδιο προγραμμα κατι δεν μου παει καλα,διοτι ενα προγραμμα μπορει να δουλεψει μεχρι το σωμα να συνηθισει σε αυτο μετα και προοδος δεν υπαρχει συνηθως...γι αυτο κανυομε συχνες αλλαγες στις επαναληψεις,set,το tempo ακομα και τις ασκησεις...να σου δωσω ενα παραδειγμα εγω εμαθα απο το σωμα μου οτι πανω απο μηνα δεν κραταει ενα προγραμμα,συνηθιζει ευκολα οποτε πλεον αλλαζα ανα μηνα προγραμμα ισως οχι ριζικα αλλα εκανα αλλαγες.Σαν παραδειγμα με εφερα για να καταλαβεις τι εννοω...

    Εγω εκει που επειμενω μονο ειναι το split που 5μερες σερι δεν ειναι οτι καλυτερο το καλυτερο ειναι να βαλεις ενα κενο αναμεσα αν μπορεις και τα σετ/ασκησεις ειναι πολλα τελος παντως...καθε ποτε ανεβαζεις τα κιλα σου η τις επαναληψεις???

    Οσο για το προγραμμα του Poliquin,ολα τα προγραμματα αυτου του ανθρωπου ειναι παρα πολυ σκληρα!!!Αποτελεσματικα μεν αλλα σκληρα.Τα χρησιμοποιουν καλυτερα πολυ εμπειροι και οι αθλητες του η χρηστες αας.Δεν πιστευω οτι ειναι για το επιπεδο σου(δεν το λεω κοροιδευτηκα)γενικα...

    Ακαλουποτος [:-thumbu][:-thumbu]
    Υ.Γ η πλατη σου και τα ποδια σου ειναι εξερετικα ειδικα σε σχεση με πριν.Καλη συνεχεια απο μενα
    </blockquote id=quote>

    Ευχαριστω πολυ ρε φιλε!!!Ευχαριστω Steve κ ευχομαι κ εγω καλη συνεχεια φιλε μου!

  21. #21

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    Φιλε bill89 συγνωμη εαν εχεις αναφερει καπου αυτο που θα σε ρωτησω κ δεν το εχω προσεξει ως ωρας...αλλα ποσο καιρο γυμναζεσαι με βαρη?

  22. #22
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-01-09
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    43

    Default

    Εχουν περασει 2 χρονια και κατι απο την τελευταια φορα που ασχοληθηκα πριν απο αυτο εκανα γυμναστικη με βαρη απο 1 γυμνασιου που ενδιαφερθηκα για την πυγμαχια και το πανκρατιο.
    Μην φανταστεις τιποτα τρομερο..απο τοτε και επιτα απλα αφιερωνα απο 4 εως 6 μηνες το χρονο στα βαρη αλοτε σοβαρα και αλοτε οχι μεχρι που σταματησα λογω βλακειας μαλον..μετα αρχισα να γυμναζω το συκωτι μου και τα πνευμονια μου με την γνωστη σε ολους μεθοδο προπονησης του ορεστη μακρη

  23. #23
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-10-09
    Location
    Greece.
    Posts
    31

    Default

    Δοκιμασα το Advanced German Body Composition περσυ πριν το καλοκαιρι και μπορω να πω πως ηταν ενα εξαιρετικο προγραμμα. Βεβαιος με αφησε αναπηρο μετα απο 6 βδομαδες. Το προγραμμα αυτο ομως δεν ειχε καμια σχεση με καθημερινη προπονηση χωρις breaks. Ουτε καν μπορω να φανταστω πως θα την εβγαζα χωρις αυτα. Το Lactic Acid Training For Fat Loss - Poliquin ακολουθειτε καπως ετσι.

    The Advanced GBC Program

    You will perform 2 exercises each training session using the following split:

    Day One: Chest and Back
    Day Two: Legs
    Day Three: Off
    Day Four: Shoulders and Arms
    Day Five: Off
    Repeat

    The cycle is meant to be performed 6 times. Doing it longer will result in diminishing returns.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •