Κ εγω εχω προσεξει κ απο προσωπικη μου εμπειρια οτι οι γιατροι ειναι κατα τον συμπληρωματων.
Παλαιοτερα οταν ακομα πηγαινα δημοτικο,ειχα σοβαροτατο προβλημα με ολες μου τις τιμες,ειχα ελειψη μαγνησιου,σιδηρου,η πρωτεινη μου ηταν πολυ χαλι κ γενικα κ αλλα πολλα και μου ελεγε να τρωω απλα πολυ κρεας κ οταν η μητερα μου του ειπε να παρω καμια πρωτεινη κατι τετοιο,θυμωσε ο κυριος!Κ λεει πως αυτα το μονο που κανουν ειναι να βλαπτουν τον οργανισμο και να δημιουργουν προβλημα στο συκωτι.
Μετα πηγαμε σε αλλον γιατρο και μου ειπε πως σε περιπτωσεις που υπαρχει μεγαλη αναγκη δεν μπορεις να αφησεις τον οργανισμο ετσι κ πρεπει να του δωσεις.Μου εδωσε σιδηρο,πρωτεινη και μαγνησιο και μου ειπε πως ειδικα για τους αθλητες,απο ενα σημειο κ μετα τα συμπληρωματα ειναι απαραιτητα γιατι αλλιως θα καταρρευσουν και οτι αν κανεις σωστη χρηση δεν σου δημιουργουνε κανενα προβλημα.
Απλα πιστευω οτι οι περισσοτεροι γιατροι γενικοτερα εχουν παροπιδες,ακουνε συμπληρωματα και νομιζουν οτι παιρνεις αναβολικα ή οτι θα παρεις,ακριβως αυτο που ειπε κ ο ΤsT!