Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 37
  1. #1
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default Σπιτικό γυμναστήριο

    Xαιρετώ προς όλες τις κατευθύνσεις..
    Θα μπω κατευθείαν στο ζουμί (αυτή τη στιγμή βαριέμαι τους μεγάλους προλόγους.. έχω και το φαί στη φωτιά..:D)
    Το γυμναστήριο που πάω άλλαξε αφεντικά.. Επιτέλους έγινε ανθρώπινο, δεν μυρίζει ιδρωτίλα, έβαλαν επιτέλους καθρέφτη στα αποδυτήρια, περισσότερα όργανα, μοκέτα, αποσμητικό χώρου, κουτί πρώτων βοηθειών, πάντα βρίσκεται γυμναστής (έστω και του κώλου- με τα συγχωρήσεως..) και γενικά "βλέπεται".
    Το κακό είναι ότι τώρα ο χώρος έχει μικρύνει ακόμα πιο πολύ που για να κάνεις μια άσκηση πρέπει να βγεις στο πεζοδρόμιο (δεν εννοώ να κάνουμε πιάτσα..).
    Εγώ είχα συνδρομή ετήσια από τους άλλους ιδιοκτήτες μέχρι τον Φεβρουάριο. Ρώτησα αν μπορώ να συνεχίσω κανονικά τη συνδρομή μου (αν τους βάσταγε ας μου έλεγαν όχι..).
    Επίσης ρώτησα αν έχουν ετήσιες συνδρομές και ο μπούλης στο γραφείο (ο γυμναστής του κώλου που λέγαμε..) μου πε όχι και πως η μινιαία συνδρομή ειναι 40 ευρώ..
    Δυστυχώς τα οικονομικά μας δεν μας επιτρέπουν να διαθέτω 40 ευρώ το μήνα.
    Οπότε μπαίνω στη σκέψη να πάρω μερικά πραματάκια να κάνω ένα μικρό γυμναστήριο σπίτι (έχω άνετο χώρο).
    Δεν θα τα πάρω όλα μαζί, σιγά σιγά θα το εξοπλίσω.
    Για αρχή θα πάρω διάδρομο μαγνητικό (80 ευρώ στον Μαρινόπουλο το βρήκα, το δοκίμασα, μια χαρά ειναι..).
    Έχω βαράκια σκρατς που βάζουν στα πόδια, βάρη δεν έχω (σιγά σιγά κι αυτά). Αργότερα ίσως πάρω και ένα πολυμηχάνημα (όχι πολυμίξερ).
    Αυτό που θέλω από σας είναι να προτείνεται τιμές που χετε ακούσει ή ακόμα που έχετε αγοράσει.
    Και γενικώς ποιά είναι τα βασικά που πρέπει να έχω.
    Μη μου πείτε smith και τέτοια θα σας πάρει και θα σας σηκώσει.. Το ταμείο είναι μείον είπαμε..:D

  2. #2
    New Bodybuilder
    Join Date
    04-08-07
    Location
    .
    Posts
    2

    Default

    Συμφωνώ και γω με τα παιδια που υποστηριζουν οτι το power rack πρεπει να ειναι το βασικο οργανο για home gym. Attached Image:


    Μπορεις να κανεις squat και παγκο μεσα σ'αυτο μονος σου και με ασφαλεια καθως επισης και μονοζυγο η βυθισεις. Ειναι λιγο ακριβο αλλα αξιζει πιστευω τα λεφτα του. Μηπως ομως ξερει κανεις απο που μπορω να αγορασω, απο Ελλαδα βρηκα μονο τα HAMMER STRENGTH ξερει κανεις κανενα αλλο?

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    04-08-07
    Location
    .
    Posts
    2

    Default

    Συμφωνώ και γω με τα παιδια που υποστηριζουν οτι το power rack πρεπει να ειναι το βασικο οργανο για home gym. Attached Image:


    Μπορεις να κανεις squat και παγκο μεσα σ'αυτο μονος σου και με ασφαλεια καθως επισης και μονοζυγο η βυθισεις. Ειναι λιγο ακριβο αλλα αξιζει πιστευω τα λεφτα του. Μηπως ομως ξερει κανεις απο που μπορω να αγορασω, απο Ελλαδα βρηκα μονο τα HAMMER STRENGTH ξερει κανεις κανενα αλλο?

  4. #4
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    20-05-05
    Location
    Athens, Ripping..., Greece.
    Posts
    1,841

    Default

    Evenos πού τα βρήκες τα Hammer Strength και σε τι τιμές; Θενξ!

  5. #5
    New Bodybuilder
    Join Date
    04-08-07
    Location
    .
    Posts
    2

    Default

    http://us.commercial.lifefitness.com/content.cfm/hammerstrength
    Αυτο ειναι το site της hammer strength μεσα ειναι και η διεθυνση της ελληνικης αντιπροσωπειας στο Χαιδαρι
    Greece
    Super Sport S.A.
    390 Athinon Av. Dafni
    12462 Chaidari
    Athens

    Tel: +30 210 5812400
    Fax: +30 210 5812402
    Email: supsport@hol.gr
    www.super-sport.gr
    Δεν ενδιαφερθηκα να ρωτησω για τιμη γιατι τελικα θα το φτιαξω σε ενα σιδηρουργο με 260euro

  6. #6
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    Ανέβασε κι εσύ καμιά φωτό όταν ετοιμαστεί το εργαλείο.
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  7. #7
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    13-02-06
    Location
    .
    Posts
    890

    Default

    Φιλε εβενος αμα θες στο φτιαχνω πιο φτηνα.Κομπλε με τροχαλιες κ κωπηλατικες :D:D:D:D:D

  8. #8
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    Ναι αλήθεια λέει.
    Έχει την τεχνογνωσία
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  9. #9
    Pumping Iron
    Join Date
    18-08-07
    Location
    athens, xalandri, Greece.
    Posts
    314

    Default

    Καρδουλα αν ξερεις απο γυμναστικη με ενα λαστιχο [αντιστασης]πολυ οικονομικο κ το βαρος του σωματος σου μπορεις να
    γυμναστης αρκετα καλα.Πρεπει να αυτοσχεδιαζεις κ να απομονωνεις τους μυς σου.Επεισης θεωρω οτι ο διαδρομος ειναι
    καλυτερος απ το ποδηλατο.Το γρηγορο περπατημα ειναι οτι καλυτερο γιατι δεν επιβαρυνεις τα γονατα σου κ με σταθερο
    ρυθμο[εντονο]καις περισσοτερο λιπος.
    toula nomikou

  10. #10
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-08-07
    Location
    Nicosia, Cyprus.
    Posts
    132

    Default

    Ρε παιδιά κατάλαβα πως έκανα μεγάλη μ@λ@κί@ που αγόρασα αυτό το πολυόργανο και μάλιστα 510 ευρώ(μην ξεχάμε πως είμαι από τη Κύπρο 300 λίρες)[:-irked]
    Attached Image:


  11. #11
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    μαλλον ναι..αλλα μην απογοητευσε..θεληση να υπαρχει!

  12. #12
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-08-07
    Location
    Nicosia, Cyprus.
    Posts
    132

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Nowitzki

    μαλλον ναι..αλλα μην απογοητευσε..θεληση να υπαρχει!
    </blockquote id=quote>
    Θέληση πολλή φίλε αλλά όταν βλέπω τι μπορούσα να πάρω με τα χρήματα που έδωσα.......ΜΠΑΜ--dead!![:-indifferent], όμως keep walking

  13. #13
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-08-07
    Location
    Nicosia, Cyprus.
    Posts
    132

    Default

    Να σας πω, η 1 λίπρα πόσα κιλά είναι?? Διότι είναι λίπρες που έχει το πολυόργανό μου!!

  14. #14
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    16-04-05
    Location
    .
    Posts
    3,509

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by pelloKypreos

    Ρε παιδιά κατάλαβα πως έκανα μεγάλη μ@λ@κί@ που αγόρασα αυτό το πολυόργανο και μάλιστα 510 ευρώ(μην ξεχάμε πως είμαι από τη Κύπρο 300 λίρες)[:-irked]
    Attached Image:


    </blockquote id=quote>

    Το έχω δοκιμάσει αυτό το μηχάνημα! Δεν είναι για 'μας. Αν δεν κάνω λάθος οι πλάκες είναι μέχρι 50kg και αισθάνεσαι λες και σηκώνεις αφρό πολυουρεθάνης! Αν μπορείς να το σκοτώσεις πουθενά, κάντο!

  15. #15
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-08-07
    Location
    Nicosia, Cyprus.
    Posts
    132

    Default

    Κάποιο θα βρω να το πουλήσω......χμμμμ

  16. #16
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    Μην κάνεις βιαστικές κινήσεις εκτός κι αν σου περισσεύουν τα γκαφρά
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  17. #17
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    18-02-07
    Location
    Mytilene (currently Athens), Greece.
    Posts
    1,077

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by pelloKypreos

    Να σας πω, η 1 λίπρα πόσα κιλά είναι?? Διότι είναι λίπρες που έχει το πολυόργανό μου!!
    </blockquote id=quote>

    Αν εννοείς λίβρες (lbs) τότε 1 λίβρα = 0,45 kg
    Train hard = Feel good
    ----------------------------------------
    Sign up for the Best Online Manager game:
    www.trophymanager.com/index.phpref=254028

  18. #18
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-08-07
    Location
    Nicosia, Cyprus.
    Posts
    132

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by petrosximerakis13

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by pelloKypreos

    Να σας πω, η 1 λίπρα πόσα κιλά είναι?? Διότι είναι λίπρες που έχει το πολυόργανό μου!!
    </blockquote id=quote>

    Αν εννοείς λίβρες (lbs) τότε 1 λίβρα = 0,45 kg
    </blockquote id=quote>
    ok dude thnx!:D

  19. #19
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-12-07
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    43

    Default

    Θεωρώ πως το μόνο που χρειάζεσαι για να γυμνάζεσαι καλά στο σπίτι είναι μία ίσια μπάρα, δύο αλτήρες, ένα μονόζυγο,πάγκο, πολλούς δίσκους βάρη και διάθεση και όρεξη για δουλειά!
    , .

  20. #20
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-12-07
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    43

    Default

    Λόγω του ότι είμαι φοιτητής και τα λεφτά ίσα ίσα που τα βγάζω πέρα,
    ανά εξάμηνο φορτώνων δίσκους.
    Αγοράζω πχ ένα δίσκο δέκα κιλά περίπου 18 ευρώ...οπότε δύο στα 36 ευρώ.
    Πιστεύω πως με 50 ευρώ και λιγότερα μπορείς να διαθέσεις τα χρήματα να πάρεις δύο αλτήρες με μερικά κιλά ώστε να γυμνάζεσαι καλά&σωστά χωρίς κινδύνους τραυματισμών...

    Διάδρομοι και λοιπά μιας και ζεις στην επαρχία δε θεωρώ πως είναι απαραίτητα. Ο φυσικός δρόμος με τις λακούβες, τις λάσπες και το κρύο βοηθάνε να δένουν και οι σύνδεσμοι στα πόδια αλλά και να σκληραγωγείσαι.

    Βέβαια υπάρχουν και αρκετοί τρόποι να φτιάξεις δικά σου βαράκια...:D

    Μία καλή πρώτη ύλη στην ύπαιθρο είναι οι πέτρες. Φυσικά μπορείς να μαζεύεις πλαστικά μπουκαλάκια, πρόσεξε μόνο να είναι ομοιόμορφα, να τα γεμίσεις άμμο,χώμα ή νερό και βάλτα σε καμιά σακούλα και ξεκίνα να σηκώνεις...Μετά μπορείς να φτιάξεις τις σακούλες να έχουν ομοιόμορφα βάρος και να τις περάσεις σε τιποτα σκουπόξυλα ισοκατανεμημένα αλλά πρόσεχε μη σου έρθει καμία τσάντα κατακούτελα...οπότε αν μπορείς καλύτερα βρες κανά κούτσουρο ή καμιά κοτρώνα για τις βαριές ασκήσεις:σκουώτ, άρσεις θανάτου και στρατιωτικές κλπ...
    , .

  21. #21
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Πολυδάμας


    Διάδρομοι και λοιπά μιας και ζεις στην επαρχία δε θεωρώ πως είναι απαραίτητα. Ο φυσικός δρόμος με τις λακούβες, τις λάσπες και το κρύο βοηθάνε να δένουν και οι σύνδεσμοι στα πόδια αλλά και να σκληραγωγείσαι.
    </blockquote id=quote>

    Φίλε μου, με συγχωρείς, αλλά διαφωνώ κάθετα! [:-cowboy]

    Δεν υπάρχει μεγαλύτερη καταπόνηση για συνδέσμους και αρθρώσεις από το συστηματικό τρέξιμο σε ανώμαλο (ειδικά!) δρόμο! Με τους διαδρόμους, πάλι υπάρχει καταπόνηση, η οποία όμως σε καμία περίπτωση δεν φτάνει τον ανώμαλο δρόμο.

    Το πιο "ήπιο" τρέξιμο που μπορείς να κάνεις είναι σε χόρτο (εξαιτίας της ικανότητάς του ν' απορροφάει τους κραδασμούς), ενώ το ιδανικό είναι το ταρτάν, που καταπονεί ελάχιστα τους συνδέσμους και προσφέρει καλύτερη κινητική και ορθοσωμική στάση σε σπριντ & τρέξιμο. [:-graduate]

  22. #22
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-12-07
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    43

    Default

    Δίκιο έχεις Crimson...:D
    αλλά είναι δύσκολο να πάω σε τερέν ή να αγοράσω διάδρομο.
    Οπότε αεροβικά: πυγμαχία και τζόκιν πού και πού σε κανά βουνό...Απλά θεωρούσα πως με έχει βοηθησει στο να πατάω πιο γερά&σταθερά όπως έχω διαπιστώσει στα πατήματα στην πυγμαχία.Λες να το σταματήσω εντελώς;
    , .

  23. #23
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Πολυδάμας

    Δίκιο έχεις Crimson...:D
    αλλά είναι δύσκολο να πάω σε τερέν ή να αγοράσω διάδρομο.
    Οπότε αεροβικά: πυγμαχία και τζόκιν πού και πού σε κανά βουνό...Απλά θεωρούσα πως με έχει βοηθησει στο να πατάω πιο γερά&σταθερά όπως έχω διαπιστώσει στα πατήματα στην πυγμαχία.Λες να το σταματήσω εντελώς;
    </blockquote id=quote>

    Στο μέρος που μένεις, δεν έχει κάποιο γήπεδο ποδοσφαίρου? Συνήθως έχουν χορτάρι, αλλά ακόμα και άσφαλτο να έχουν (εφόσον δεν έχει λακούβες) είναι προτιμότερο από τον ανώμαλο δρόμο.

    Βέβαια, είπες κάτι άλλο τώρα και με μπέρδεψες (αλλάζω λίγο τα τονισμένα):
    <blockquote id=quote>Quote:Οπότε αεροβικά: πυγμαχία και τζόκιν πού και πού σε κανά βουνό...</blockquote id=quote>

    Εάν κάνεις jogging -α) δεν είναι καλή αερόβια για bbing σκοπούς, παραμένουν πολύ χαμηλά οι παλμοί και χρειάζεσαι πολλαπλάσιο χρόνο για να πετύχεις τα αποτελέσματα του κανονικού τρεξίματος -β)τα γόνατά σου δεν καταπονούνται στον ίδιο βαθμό με το κανονικό τρέξιμο (οι κραδασμοί που δέχονται τα γόνατα είναι περίπου 40% λιγότεροι -αν θυμάμαι καλά τα ποσοστά).

    Τέλος, αν θες να δυναμώσεις περισσότερο τους συνδέσμους και τους τένοντές σου σε γόνατα και αστραγάλους, δοκίμασε το δίσκο ισορροπίας. Είναι ένας ξύλινος ή πλαστικός δίσκος που η άνω επιφάνειά του είναι επίπεδη ενώ η κάτω είναι ημισφαιρική.





    Η ημισφαιρική πλευρά ακουμπάει στο πάτωμα και στην επίπεδη πατάς με το πόδι σου. Σκοπός σου είναι να ισορροπήσεις και να κάνεις διάφορες κινήσεις που μεταβάλλουν την ισορροπία σου για να ξανα-ισορροπήσεις. Ο δίσκος είναι κατά τη γνώμη μου πολύ καλή μέθοδος, αν και δεν την έχω δοκιμάσει προσωπικά.

    Υπάρχει όμως μέλος του φόρουμ που δουλεύει με το δίσκο ισορροπίας σαν αποκατάσταση (Kambia ακούς?:D) και μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο εφόσον ενδιαφέρεσαι![:-cowboy]

  24. #24
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    19-10-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    238

    Default

    Με φωναξε κανεις ???:D
    Πραγματι ο δισκος ισορροπιας ειναι ενας πολυ καλος τροπος για τις αρθρωσεις τους γονατος και του αστραγαλου να αναπτύξουν την ιδιοδεκτικότητα τους, κυριως μετα απο τραυματισμους, αλλα και για να δυναμωσουν.
    « , , , .
    , , .
    , , .
    ».

  25. #25
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Πολυδάμας


    Θεωρώ πως το μόνο που χρειάζεσαι για να γυμνάζεσαι καλά στο σπίτι είναι μία ίσια μπάρα, δύο αλτήρες, ένα μονόζυγο,πάγκο, πολλούς δίσκους βάρη και διάθεση και όρεξη για δουλειά!</blockquote id=quote>

    Kαι οι ορθοστάτες είναι απαραίτητοι για τα καθίσματα (squat).
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  26. #26
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Πολυδάμας


    Βέβαια υπάρχουν και αρκετοί τρόποι να φτιάξεις δικά σου βαράκια...:D

    Μία καλή πρώτη ύλη στην ύπαιθρο είναι οι πέτρες. Φυσικά μπορείς να μαζεύεις πλαστικά μπουκαλάκια, πρόσεξε μόνο να είναι ομοιόμορφα, να τα γεμίσεις άμμο,χώμα ή νερό και βάλτα σε καμιά σακούλα και ξεκίνα να σηκώνεις...Μετά μπορείς να φτιάξεις τις σακούλες να έχουν ομοιόμορφα βάρος και να τις περάσεις σε τιποτα σκουπόξυλα ισοκατανεμημένα αλλά πρόσεχε μη σου έρθει καμία τσάντα κατακούτελα...οπότε αν μπορείς καλύτερα βρες κανά κούτσουρο ή καμιά κοτρώνα για τις βαριές ασκήσεις:σκουώτ, άρσεις θανάτου και στρατιωτικές κλπ...</blockquote id=quote>

    Ωραία περιγραφή αλλά όχι και τόσο πρακτική.
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  27. #27
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-12-06
    Location
    .
    Posts
    62

    Default

    Kαι η πυγμαχια που εγραψες δεν ειναι αεροβικη.Ολα γινονται σε αναεροβιο κατωφλι και μερικοι προπονητες εχουν γραψει οτι ειναι πραγματικα βλακεια να πηγαινεις να τρεχεις 10χλμ την ημερα και οτι το conditioning πρεπει να γινεται σε αναεροβιο κατωφλι.Βεβαια εχω διαβασει πολλα αρθρα και αποτελεσματα ερευνων που λενε οτι πρεπει να εχεις μια πολυ καλη βαση σε αεροβιο κατωφλι πρωτου χτισεις το αναεροβιο...

  28. #28
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-12-07
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    43

    Default

    @γκάντι
    Σευχαριστώ για την πληροφορία. Οι μεγαλύτεροι και παλαιότεροι στην πυγμαχία μου λέγανε πως ήταν αεροβικός τρόπος άσκησης και γι αυτό...

    @Σίφη,
    Είσαι πολύ τυχερός που ζεις στην πανέμορφη και περήφανη Κρήτη!:D
    Βασικά, αυτό με τους κορμούς και με τις πέτρες το είχα δοκιμάσει όταν ήμουν στο χωριό μου ένα καλοκαίρι. Δεν υπήρχε καταστήμα που να μπορούσα να προμηθευτώ εξοπλισμό σε ακτίνα αρκετών χιλιομέτρων και έτσι φόρτωσα μία τσάντα με πέτρες για να κάνω ασκήσεις σε δικέφαλα, τρικέφαλα και ώμους. Και βρήκα και ένα κούτσουρο που προοριζόταν να μπει στο τζάκι το χειμώνα που ήταν βαρύ αλλά και μπορούσες να το κρατάς και έκανα γυμναστικούλα. Δεν ήταν και ότι το καλύτερο αλλά ήταν καλή φάση.

    @Crimson,
    Σευχαριστώ πολύ για τις πράγματι χρήσιμες συμβουλές σου γύρω από το τρέξιμο!:D
    Στην περιοχή που μένω υπάρχει ένα γήπεδο στίβο, στο οποίο εκεί πήγαινα για τζόκιν. Πλέον θα πηγαίνω για τρέξιμο...:DΜε το πού και πού εννοούσα πως κάνω τζόκιν και πού και πού πηγαίνω για τζόκιν σε ανώμαλο δρόμο στα βουνά...η τρέλα πάει στα βουνά ένα πράγμα...
    Ούτε που είχα ξανακούσει για το δίσκο ισορροπίας...
    Σευχαριστώ και πάλι!
    , .

  29. #29
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-12-06
    Location
    .
    Posts
    62

    Default

    @γκάντι
    Σευχαριστώ για την πληροφορία. Οι μεγαλύτεροι και παλαιότεροι στην πυγμαχία μου λέγανε πως ήταν αεροβικός τρόπος άσκησης και γι αυτό...



    No way my friend...Κατι δεν θα θυμασαι καλα.Ολες οι κινησεις που γινονται στη πυγμαχια ειναι εκρηκτικες και δεν προλαβαινει ναμπει σε λειτουργια ο αεροβιος μεταβολισμος για παραγωγη ATP.Σε μια προπονηση πυγμαχιας το μονο που ειναι αεροβιο ειναι το warm up και το cool down στο σχοινακι...

  30. #30
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-12-07
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    43

    Default

    Γκάντι, συμφωνώ μαζί σου.
    Το ψαξα χθες κιόλας που μου το πες και βρίσκω πως έχεις απόλυτο δίκιο.
    έτσι μου είχαν πει όμως. Προφανώς, θα έκαναν κι εκείνα τα παιδιά λάθος. Λάθη είμαστε, ανθρώπους κάνουμε...
    , .


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •