Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    Default Πλάνο Διατροφής-Προπόνησης.. Help!

    [u]Διατροφή</u>

    1ο Γευμα
    -250ml Γάλα
    -1 Scoop Πρωτείνης
    -4 Κουταλιες της σούπας Quaker
    -1 Μπανάνα

    Μετά απο 3 ώρες

    2ο Γεύμα
    -1 Πηγή Υδατανδρακα Αμυλώδη (1 Πατάτα μεσαία ολόκληρη ή 1 Παξιμάδι ολικής μεγάλο ή 1 κούπα 250ml ρύζι)
    -1 Πηγή Υδατάνθρακα Ινώδη (Σαλάτα μαρούλι ή σαλάτα λάχανο ή μπρόκολλο ή κουνουπίδι κτλ)
    -1 Πηγή Πρωτείνη (Φιλέτο γαλοπούλα ή φιλέτο κοτόπουλο ή μοσχαρίσιο φιλέτο ή φιλέτο βακαλάου κτλ *όλα περίπου 200γρ μαγιρεμένα κ ζυγισμενα)
    -1 Κουταλιά της σούπας Ελαιόλαδο

    Μετά απο 3 ώρες

    3ο Γεύμα
    -1 Πηγή Υδατάνθρακα Ινώδη (Σαλάτα μαρούλι ή σαλάτα λάχανο ή μπρόκολλο ή κουνουπίδι κτλ)
    -1 Πηγή Πρωτείνη (Φιλέτο γαλοπούλα ή φιλέτο κοτόπουλο ή μοσχαρίσιο φιλέτο ή φιλέτο βακαλάου κτλ *όλα περίπου 200γρ μαγιρεμένα κ ζυγισμενα)
    -1 Κουταλιά της σούπας Ελαιόλαδο

    Μετά απο 3 ώρες

    4ο Γεύμα
    1 Scoop Πρωτείνης

    Μετά απο μισή ώρα

    -Γυμναστική-

    Αμέσως μετά το Γυμναστήριο

    5ο Γεύμα
    -1 Scoop πρωτείνης
    -25Οml Γάλα
    -2 κουταλιές της σούπας Quaker
    -1 φρούτο (μισή μπανάνα ή 1 πορτοκάλι ή 1 ξυνόμιλο)

    Μετά απο 1 ώρα

    6ο Γεύμα
    -6 ασπράδια αυγού
    -1 Koυταλιά της σούπας ελαιόλαδο

    [u]Προπόνηση</u>

    Έχω ξεκινήσει κάνοντας πιστά το Level 1 απο την "Προπόνηση Βάση Επιπέδων" του Brawny. 6 μήνες αποχής είναι πολύ καιρός και θέλω να δυναμώσω στις βασικές ασκήσεις.

    [u]Γενικά</u>

    Eίμαι ενδόμορφος 104 κιλά και 1,83 τώρα ξεκίνησα πάλι μετά απο 6 μήνες αποχής..
    Ο στόχος μου ως το καλοκαίρι είναι να φτάσω κάπου στα 86-88 "καθαρά" κιλά. Αρχίζοντας θα αυξάνω την αερόβια και τα κιλά που σηκώνω στις βάσικές ασκήσεις σταδιακά παραμένοντας στο ιδιο πρότυπο διατροφής (για περίπου 3-4 μήνες) και όσο καλοκαιριάζει θα αρχίσω να "καθαρίζω" τις τροφές μου και να "ρίχνω" τις θερμίδες.

    Ακούω γνώμες,απόψεις και συμβουλές..

    Ο παραπάνω στόχος είναι εφικτός?

  2. #2
    Junior Bodybuilder rioma123's Avatar
    Join Date
    12-01-09
    Location
    .
    Posts
    233

    Default

    To Το πρόγραμμα σου είναι καλο, και πιστεύω πως ο στόχος σου είναι εφικτός αλλα καλύτερα να μην βιάζεσαι. Έτσι ώστε να μην έχεις κάποιο τραυματισμό η οτιδήποτε άλλο. Σου εύχομαι καλή επιτυχία και βάλε photos όταν δεις διαφορα! Καλή συνεχεια!

  3. #3
    Advanced Bodybuilder A_K_I_S's Avatar
    Join Date
    25-10-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,104

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by niknik

    [u]Διατροφή</u>

    1ο Γευμα
    -250ml Γάλα
    -1 Scoop Πρωτείνης
    -4 Κουταλιες της σούπας Quaker
    -1 Μπανάνα

    Μετά απο 3 ώρες

    2ο Γεύμα
    -1 Πηγή Υδατανδρακα Αμυλώδη (1 Πατάτα μεσαία ολόκληρη ή 1 Παξιμάδι ολικής μεγάλο ή 1 κούπα 250ml ρύζι)
    -1 Πηγή Υδατάνθρακα Ινώδη (Σαλάτα μαρούλι ή σαλάτα λάχανο ή μπρόκολλο ή κουνουπίδι κτλ)
    -1 Πηγή Πρωτείνη (Φιλέτο γαλοπούλα ή φιλέτο κοτόπουλο ή μοσχαρίσιο φιλέτο ή φιλέτο βακαλάου κτλ *όλα περίπου 200γρ μαγιρεμένα κ ζυγισμενα)
    -1 Κουταλιά της σούπας Ελαιόλαδο

    Μετά απο 3 ώρες

    3ο Γεύμα
    -1 Πηγή Υδατάνθρακα Ινώδη (Σαλάτα μαρούλι ή σαλάτα λάχανο ή μπρόκολλο ή κουνουπίδι κτλ)
    -1 Πηγή Πρωτείνη (Φιλέτο γαλοπούλα ή φιλέτο κοτόπουλο ή μοσχαρίσιο φιλέτο ή φιλέτο βακαλάου κτλ *όλα περίπου 200γρ μαγιρεμένα κ ζυγισμενα)
    -1 Κουταλιά της σούπας Ελαιόλαδο

    Μετά απο 3 ώρες

    4ο Γεύμα
    1 Scoop Πρωτείνης

    Μετά απο μισή ώρα

    -Γυμναστική-

    Αμέσως μετά το Γυμναστήριο

    5ο Γεύμα
    -1 Scoop πρωτείνης
    -25Οml Γάλα
    -2 κουταλιές της σούπας Quaker
    -1 φρούτο (μισή μπανάνα ή 1 πορτοκάλι ή 1 ξυνόμιλο)

    Μετά απο 1 ώρα

    6ο Γεύμα
    -6 ασπράδια αυγού
    -1 Koυταλιά της σούπας ελαιόλαδο

    [u]Προπόνηση</u>

    Έχω ξεκινήσει κάνοντας πιστά το Level 1 απο την "Προπόνηση Βάση Επιπέδων" του Brawny. 6 μήνες αποχής είναι πολύ καιρός και θέλω να δυναμώσω στις βασικές ασκήσεις.

    [u]Γενικά</u>

    Eίμαι ενδόμορφος 104 κιλά και 1,83 τώρα ξεκίνησα πάλι μετά απο 6 μήνες αποχής..
    Ο στόχος μου ως το καλοκαίρι είναι να φτάσω κάπου στα 86-88 "καθαρά" κιλά. Αρχίζοντας θα αυξάνω την αερόβια και τα κιλά που σηκώνω στις βάσικές ασκήσεις σταδιακά παραμένοντας στο ιδιο πρότυπο διατροφής (για περίπου 3-4 μήνες) και όσο καλοκαιριάζει θα αρχίσω να "καθαρίζω" τις τροφές μου και να "ρίχνω" τις θερμίδες.

    Ακούω γνώμες,απόψεις και συμβουλές..

    Ο παραπάνω στόχος είναι εφικτός?


    </blockquote id=quote>Απο εσενα εξαρτάται...ολα είναι στο μυαλο..αρκει να το αποφασισεις...
    Hellenic Skydivers


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •