Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 31 to 60 of 151
  1. #31
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    30-04-09
    Location
    .
    Posts
    36

    Default

    :D ευχαριστω .

  2. #32
    New Member
    Join Date
    25-06-08
    Location
    thessaloniki, Greece.
    Posts
    46

    Default

    Γεια σας παιδια εδω και 2 βδομαδες περνω το super pump250 ειναι φοβερο συμπληρωμα δεν εχω δοκιμασει βεβαια πολλα για να εχω μια πιο σφαιρικη γνωμη παντως το super pump 250 με βοηθησε να ανεβω περιπου 15-20 κιλα σε ολες τις ασκησεις και ειχα πολυ καλα πριξηματα κατα την διαρκεια της προπονησης...επερνα 1 σκουπ πριν την προπονηση για 2 βδομαδες και τωρα λεω να παρω 2 τι λετε?ειμαι 75 κιλα....

  3. #33
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-12-08
    Location
    .
    Posts
    35

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GaToS

    Γεια σας παιδια εδω και 2 βδομαδες περνω το super pump250 ειναι φοβερο συμπληρωμα δεν εχω δοκιμασει βεβαια πολλα για να εχω μια πιο σφαιρικη γνωμη παντως το super pump 250 με βοηθησε να ανεβω περιπου 15-20 κιλα σε ολες τις ασκησεις και ειχα πολυ καλα πριξηματα κατα την διαρκεια της προπονησης...επερνα 1 σκουπ πριν την προπονηση για 2 βδομαδες και τωρα λεω να παρω 2 τι λετε?ειμαι 75 κιλα....
    </blockquote id=quote>

    [:-bouncy]Κι εγώ φίλε μου είδα μεγάλη διαφορά στην αντοχή και στα κιλά.
    Ακολούθησε τις οδηγίες,λέει από 1 έως 3scoops αν το αντέχεις.
    Εγώ πάντως απ΄ότι ακούω και από άλλους που μετά από καιρό το συνήθισαν
    δεν το παίρνω όταν δεν έχω προπόνηση.

  4. #34
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    10-11-08
    Location
    .
    Posts
    12

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by jim the pap

    Περιπου 40 λεπτα πριν την προπονηση περνω 1 scoop και την μερα που δεν κανω βαρη το περνω αναμεσα σε πρωινο και μεσημεριανο .Ο φιλος απο αμερικα μου ειπε οτι περιπου σε 45 μερες μετα απο συνεχη χρηση μπορω να βαζω 2 scoop.Α και ακομα αν το αντεχει η τσεπη χρηση για 4 μηνεσ συνεχως.Μετα κανεις μια αποχη περιπου ενα μηνα και ξαναπερνεις.Το σημαντικοτερο ειναι να το παιρνεις με αδειο στομαχι.
    </blockquote id=quote>

    οταν λες με αδειο στομαχι.. ποσο περιπου μετα απο ενα γευμα μπορεις να το πιεις?? κανα 2ωρο με 3ωρο?

  5. #35
    Pumping Iron lazaross's Avatar
    Join Date
    09-02-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    675

    Default

    Το πηρα σημερα μαζι με τους lipo6. Θα κανω ενα συνδιασμο να δω τι θα γινει. Παλαιοτερα ειχα δοκιμασει και τα No-Xplode, Nano Vapor και Noz IV, αλλα τα επαιρνα για πλακα και οποτε να'ναι. Αυτη τη φορα ομως θα κανω ενα σωστο κυκλο.


    Θα παιρνω ενα λιποδιαλυτη το πρωι ( μετα απο 10 ημερες 2 το πρωι ) και ενα μιση ωρα πριν το προπονητικο γευμα. Το νιτρικο μια ωρα μετα το γευμα και 40 λεπτα πριν το γυμναστηριο. Αλλα δε ξερω αν κανει να φαω και ενα μικρο γευμα αφοτου παρω το νιτρικο.

  6. #36
    Pumping Iron chand2003's Avatar
    Join Date
    03-05-08
    Location
    Thessaloniki.
    Posts
    262

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by lazaross

    Το πηρα σημερα μαζι με τους lipo6. Θα κανω ενα συνδιασμο να δω τι θα γινει. Παλαιοτερα ειχα δοκιμασει και τα No-Xplode, Nano Vapor και Noz IV, αλλα τα επαιρνα για πλακα και οποτε να'ναι. Αυτη τη φορα ομως θα κανω ενα σωστο κυκλο.


    Θα παιρνω ενα λιποδιαλυτη το πρωι ( μετα απο 10 ημερες 2 το πρωι ) και ενα μιση ωρα πριν το προπονητικο γευμα. Το νιτρικο μια ωρα μετα το γευμα και 40 λεπτα πριν το γυμναστηριο. Αλλα δε ξερω αν κανει να φαω και ενα μικρο γευμα αφοτου παρω το νιτρικο.
    </blockquote id=quote>
    Το νιτρικό με άδειο στομάχι όπως θα το κάνεις είναι καλή ιδέα.Αλλά τι γεύμα θα κάνεις αφότου παρεις το νιτρικό.Έχει ήδη μέσα αμινοξέα και carbs οπότε θα είσαι έτοιμος για δράση...
    Μάκης

  7. #37
    Pumping Iron lazaross's Avatar
    Join Date
    09-02-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    675

    Default

    Σκεφτηκα και το αλλο. Να παιρνω το νιτρικο ειτε με χυμο ( αλλα δε ξερω πως θα ειναι στη γευση ) ή καλυτερα να βαζω 1 κουταλια της σουπας δεξτροζη. Τι λετε;

  8. #38
    Pumping Iron lazaross's Avatar
    Join Date
    09-02-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    675

    Default

    Σκεφτηκα και το αλλο. Να παιρνω το νιτρικο ειτε με χυμο ( αλλα δε ξερω πως θα ειναι στη γευση ) ή καλυτερα να βαζω 1 κουταλια της σουπας δεξτροζη. Τι λετε;

  9. #39
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-04-09
    Location
    Patra, Greece.
    Posts
    64

    Default

    Εμενα το συγκεκριμενο μου ηταν αχρηστο γιατι με εκανε και ενιωθα καουρες χωρις να με αφηνει να προπονηθω και να φτασω στο οριο,βεβαια ενιωθα ενα χτυπημα με αυξημενη διαθεση,το εκοψα ομως μετα απο 2 3 βδομαδες.
    http://img36.imageshack.us/img36/8252/fdhvglketdfhjtydaj.jpg

  10. #40
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-04-09
    Location
    Patra, Greece.
    Posts
    64

    Default

    Εμενα το συγκεκριμενο μου ηταν αχρηστο γιατι με εκανε και ενιωθα καουρες χωρις να με αφηνει να προπονηθω και να φτασω στο οριο,βεβαια ενιωθα ενα χτυπημα με αυξημενη διαθεση,το εκοψα ομως μετα απο 2 3 βδομαδες.
    http://img36.imageshack.us/img36/8252/fdhvglketdfhjtydaj.jpg

  11. #41
    Pumping Iron
    Join Date
    09-09-08
    Location
    .
    Posts
    502

    Default

    σε συνδιασμο με το size on της ιδιας εταιρειας το εχει δοκιμασει κανεις??

  12. #42
    New Member
    Join Date
    26-08-08
    Location
    .
    Posts
    54

    Default

    το ειχα δοκιμασει κ μπορω να πω οτι σαν προιον ειναι πολυ καλο καλα κερδοι σε μυικοτητα καποια νερα αλλα φευγουν μετα.συγκριτικα με το no-xplode bsn μπορω να πω οτι ειναι πιο ελαφρυα φορμουλα δεν την συνηθηζουν οι δεκτες του οργανισμου κ δεν προκαλει πονοκεφαλο απο υπερδοσολογια καφεινης.αλλα ειναι κ superdump αφου καποιοες μερες προκαλει εντονη διαροια!!

  13. #43
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Σημερα το δοκιμασα πρωτη φορα 1 σκουπ και δεν ειχα ουτε ιχνος αυξησης φλεβικοτητας ή δυναμης ή κανενα πρηξιμο.Το μονο που μου εδωσε ηταν οτι μου μειωσε στο 0 την συνολικη κοπωση της προπονησης κι ετσι αντι για να ειμαι πτωμα μετα την προπονηση οπως ειμαι συνηθως,αυτη τη φορα εφυγα χορευοντας.Θα συνεχισω να παιρνω καθε μερα και θα σας κραταω ενημερους για τα αποτελεσματα
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  14. #44
    Pumping Iron
    Join Date
    23-02-09
    Location
    .
    Posts
    311

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Giorgos18

    Σημερα το δοκιμασα πρωτη φορα 1 σκουπ και δεν ειχα ουτε ιχνος αυξησης φλεβικοτητας ή δυναμης ή κανενα πρηξιμο.</blockquote id=quote>ρε φιλε συμπληρωμα ειναι...τι περιμενεις κ εσυ απ την πρωτη μερα??

  15. #45
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    ε διαβαζω απο εδω κι απο εκει να λενε οτι με την πρωτη φορα ειδαν θαυμα Κυριου με αυτο το συμπληρωμα και λεω οτι υπερβαλλει ο κοσμος
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  16. #46
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bboy

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Giorgos18

    Σημερα το δοκιμασα πρωτη φορα 1 σκουπ και δεν ειχα ουτε ιχνος αυξησης φλεβικοτητας ή δυναμης ή κανενα πρηξιμο.</blockquote id=quote>ρε φιλε συμπληρωμα ειναι...τι περιμενεις κ εσυ απ την πρωτη μερα??
    </blockquote id=quote>

    Γιατί είπε κανείς ότι θέλει διάρκεια; Δηλαδή αν πάρεις καφείνη από συμπλήρωμα πρέπει να περάσουν μέρες για να δεις διαφορά;
    Τι σημαίνει "συμπλήρωμα είναι τι περιμένεις"; Βέβαια για να το λες εσύ κάτι παραπάνω θα ξέρεις[:-taped][:-censored]

  17. #47
    Pumping Iron
    Join Date
    23-02-09
    Location
    .
    Posts
    311

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sok

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bboy

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Giorgos18

    Σημερα το δοκιμασα πρωτη φορα 1 σκουπ και δεν ειχα ουτε ιχνος αυξησης φλεβικοτητας ή δυναμης ή κανενα πρηξιμο.</blockquote id=quote>ρε φιλε συμπληρωμα ειναι...τι περιμενεις κ εσυ απ την πρωτη μερα??
    </blockquote id=quote>

    Γιατί είπε κανείς ότι θέλει διάρκεια; Δηλαδή αν πάρεις καφείνη από συμπλήρωμα πρέπει να περάσουν μέρες για να δεις διαφορά;
    Τι σημαίνει "συμπλήρωμα είναι τι περιμένεις"; Βέβαια για να το λες εσύ κάτι παραπάνω θα ξέρεις[:-taped][:-censored]
    </blockquote id=quote>για να δει φλεβικοτητα κ αυξηση σε δυναμη πρεπει να περασουν αρκετες μερες αυτο λεω...κ αν γινει κατι τετοιο θα ειναι αποτελεσμα προπονησης κ διατροφης γι αυτο λεγονται συμπληρωματα ειναι για να συμπληρωνουν τι διατροφη...δεν κανουν θαυματα!! και κατα τι γνωμη μου τετοιου ειδους συμπληρωματα ειναι αχρειαστα!!πρωτεινη αμινοξεα αντε κ κρεατινη 3 κυκλους το χρονο!!

  18. #48

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    Φρόνιμα[:-angel]

  19. #49

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Παιδες απο τετοιου ειδους συμπληρωματα δεν ξερω κι εγω τι περιμενετε ακριβως. Τι σημαινει φλεβικοτητα βασικα; Να εμφανιστουν φλεβες που δεν ειχατε ή να φαινονται πιο εντονα αυτες που ηδη φαινονται ομως; Αν η προσδοκια σας ειναι το πρωτο ξεχαστε το. Η φλεβικοτητα ειναι συνδυασμος genetics και χαμηλου σωματικου λιπους. Με τα νιτρικα μπορει να εχετε μια ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ φλεβικοτητα, σε φλεβες ομως που ειδη υπαρχουν και φαινονται. Τωρα η αυξηση δυναμης που αναφερεται, η μειωση της κουρασης κλπ ειναι περισσοτερο θεμα ψυχολογιας (παιρνω κατι δυνατο και αρα πρεπει να ειμαι καλυτερος). Το κακο με αυτα τα συμπληρωματα κατα την αποψη μου ειναι οτι ο οργανισμος χτιζει μια ανοχη πολυ γρηγορα και συντομα ουτε τα καταλαβαινεις και πρεπει να ανεβαζεις συνεχεια την δοσολογια.

    Δεν μπορω να μην σχολιασω βεβαια κι αυτο που εγραψε το παιδι παραπανω οτι ενω τις αλλες φορες εφευγε πτωμα απο το gym, τωρα φευγει "χορευοντας". Ενταξει αυτο κι αν ειναι θεμα ψυχολογιας.... ομως οποιος μπορει να φευγει ετσι απο το gym μαλλον η προπονηση του δεν ειναι αρκετα δυσκολη. Εδω με ΑΑΣ, pre-workout, intra-workout και post workout συμπληρωματα ολα μαζι και μετα απο 45 λεπτη προπονηση δεν μπορεις ουτε να περπατησεις απο την κουραση. Μην μπερδευετε την διαθεση με την κουραση, η διαθεση προφανως μετα το gym ειναι φοβερη λογω της εκκρισης ενδορφινων.

    Οποιος εχει μεγαλες προσδοκιες απο τετοια συμπληρωματα κανει λαθος για μενα. Να σας πω κατι αλλο καντε μια δοκιμη, 3 ωρες πριν την προπονηση φατε 2 μηλα για να γεμισει το συκωτι τις αποθηκες γλυκογονου και ο επομενος υδατανθρακας να παει στους μυς, εν συνεχεια 2 ωρες πριν την προπονηση 150γρ ρυζι και 25γρ πρωτεινη. Μιση ωρα πριν την προπονηση 1 καφε 2πλο σκετο. Μετα ελατε να μου πειτε ποτε ειχατε καλυτερα πρηξιματα και "φλεβικοτητα" με τους πειραματισμους στην διατροφη ή με το supeduperpump

  20. #50
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    Γιώργο τι κερδίζουμε όταν εκτός από το τους μυς είναι γεμάτο γλυκογόνο ΚΑΙ το συκώτι;

  21. #51

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Κοιτα εδω το θεμα πιο ειναι. Καθε φορα που τρωμε υδατανθρακα, μερος του παει και αποθηκευεται στους μυς καθως και στο συκωτι που εχει αποθηκες γλυκογονου. Υπαρχουν κι αλλου αποθηκες γλυκογονου στο σωμα (εγκεφαλος κλπ) αλλα δεν μας απασχολει. Το σκεπτικο ειναι πιο, με την φρουκτοζη των φρουτων να γεμισεις τις αποθηκες γλυκογονου του ηπατος ωστε ο επομενος υδατανθρακας να χρησιμοποιηθει στους μυς. Για αυτο λεμε οτι πολλα φρουτα γινονται ευκολα λιπος και ο οργανισμος δεν μπορει να μεταβολισει πολυ φρουκτοζη. Αν το συκωτι ειναι γεματο γλυκογονο και εμεις συνεχιζουμε να τρωμε φρουτα τοτε θα εχουμε λιποαποθηκευση. Αυτος επισης ειναι και ο λογος που τα φρουτα δεν ειναι ιδανικα για μεταπροπονητικο γευμα, γιατι κυριως γεμιζουν της αποθηκες του συκωτιου και οχι των μυων οπως εμεις θελουμε εκεινη την ωρα.

  22. #52
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    Ήξερα ότι τα φρούτα γεμίζουν με γλυκογόνο το συκώτι λόγο της φρουκτόζης, αλλά δεν είχα καταλάβει το λόγο που πρέπει να είναι γεμάτο και το συκώτι... Αλλά έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες. Δηλαδή για να καταλάβω, αν το συκώτι είναι άδειο πχ μετά από ύπνο, και φάμε μόνο σύνθετο υδατάνθρακα, πρώτα θα γεμίσει το συκώτι και μετά οι μυς άρα θα πάει "χαμένη" κάποια ποσότητα υδατάνθρακα. Σωστά;

  23. #53

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Κοιτα βασικα θελει λιγο προσοχη να μην υπεραπλουστευσουμε τα πραγματα. Δηλαδη αν φας 100γρ ρυζι και εισαι "αδειος" γενικα δεν μπορω να σου πω οτι τα 20γρ θα πανε στο συκωτι και τα υπολοιπα στους μυς. Απλα σου λεω οτι καθε φορα που τρωμε υδατανθρακα, ο οργανισμος μας φροντιζει να γεμιζει ολες τις αποθηκες που εχουν "χωρο". Αν δεν υπαρχει χωρος και η ενεργεια δεν χρησιμοποιηθει αμεσα τοτε εχουμε λιποαποθηκευση. Τωρα μιας που το εφερε η κουβεντα το θεμα των υδατανθρακων για μενα ειναι αρκετα παρεξηγημενο και ειναι δυσκολο να προκαλεσεις λιποαποθηκευση ετσι ειδικα με γευματα γυρω απο την προπονηση. Πρεπει να κανεις τρελες υπερβολες. Ενας μεσος ανθρωπος μπορει να αποθηκευσει 600-800γρ υδατανθρακα αν θυμαμαι καλα οποτε καταλαβαινεις οτι για καποιον αθλητη με μεγαλη μυικη μαζα με βαρη+αεροβια και οτι αλλη δραστηριοτητα και να ζει με 100γρ υδατανθρακα την μερα ειναι λιγο δυσκολο. Μετα απο καποιο σημειο δυσκολευεσαι ακομα και να σκεφτεις καθως δεν εχει ο εγκεφαλος γλυκογονο να χρησιμοποιησει. Αρα για μενα το προβλημα βρισκεται περισσοτερο στην ποσοτητα της ενεργειας (θερμιδες) παρα στο ειδος της. Οποιοι το παρακανουν με τον υδατανθρακα προφανως το παρακανουν και με τις θερμιδες και για αυτο εχουν τα αποτελεσματα που εχουν. Τωρα βεβαια πραγματι ο υδατανθρακας που δεν θα χρησιμοποιηθει θα γινει ευκολα λιπος. Απλα το να "γραμμωνεις" με χαμηλο υδατανθρακα ειναι πολυ πιο ευκολο λογω της ευκολης μειωσης των θερμιδων, της χαμηλης ινσουλινης κλπ. Προσωπικα εχω δοκιμασει πολλες διαιτες χαμηλων &lt;80γρ υδατανθρακων και δεν θα ξαναγυριζα σε αυτες με τιποτα. Εχω δει οτι μπορεις να χασεις λιπος και με ενα πιο υγιες αριθμο 150-250γρ ειναι μια καλη αρχη. Τωρα για οποιον μειωνει τον υδατανθρακα και δεν αυξανει τα λιπαρα του.... big problem

  24. #54
    Pumping Iron
    Join Date
    09-09-06
    Location
    dubai, United Arab Emirates.
    Posts
    355

    Default

    εγω παντος της καλητερες προπονησεις της κανω οταν πριν την προπωνηση περιπου 2 ,3 ωρες φαω ρυζι με μοσχαρι ολα τα αλλα ειναι για να λεμε οτι κατι πηραμε να μας μπουσταρει

  25. #55
    Pumping Iron Steroid's Avatar
    Join Date
    28-01-06
    Location
    is not available
    Posts
    660

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sok

    πρώτα θα γεμίσει το συκώτι και μετά οι μυς άρα θα πάει "χαμένη" κάποια ποσότητα υδατάνθρακα. Σωστά;
    </blockquote id=quote>
    Φιλε sok ενα ειναι σιγουρο.Τιποτα δεν χανεται στο ανθρωπινο σωμα!Ειτε αποθηκευτει στις αμεσες αποθηκες (ηπαρ,μυς) ειτε στις εμμεσες (λιπος) θα χρησιμοποιηθει αναλογως την περισταση.
    Ριξε και μια ματια παρακατω ισως σου δωσει μια ιδεα για το ποσο εξυπνο ειναι το σωμα μας :
    http://www.bodybuilders.gr/data/main...?TOPIC_ID=7892
    YOU can('t)change genes...

  26. #56

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    Ρε σεις μη παρετε 25000 ,θα βγει το 26000 που θα σε κανει μια φλεβα ορθια , ετοιμοι για αιμοδοσια θα στε

  27. #57
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-03-08
    Location
    Κουκάκι - Λάρισα, Greece.
    Posts
    182

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    Ρε σεις μη παρετε 25000 ,θα βγει το 26000 που θα σε κανει μια φλεβα ορθια , ετοιμοι για αιμοδοσια θα στε
    </blockquote id=quote>

    :D:D:D

    Πραγματικά όποιος περιμένει να δει φλεβικότητα απο τέτοια συμπληρώματα είναι τελείως out of reality!Άλλωστε ΤΙ να την κάνεις την αυξημένη φλεβικότητα;;Να δεις τον εαυτό σου κατα τη διάρκεια της προπόνησης και να γουστάρεις;Το αποτέλεσμα μετράει και σ'αυτή την περίπτωση το μόνο αποτέλεσμα που μπορεί να δει κανείς με τέτοιου είδους συμπληρώματα είναι τσίτωμα και συγκέντρωση πριν την προπόνηση.Εγώ τουλάχιστον αυτό είδα...
    Γι'αυτό που λέει ο Γιώργος οτι αν δε φύγεις κομμάτια απο το gym πάει να πει πως δεν έδωσες το 100% παρατήρησα οτι παίρνοντας αυτό το συμπλήρωμα,όταν έφευγα μερικές φορές μπορεί να ήμουν κομμάτια,αλλά μετά απο κάποιες ώρες ξαναζωντάνευα και είχα ενέργεια!Φυσικά είχαν προηγηθεί μεταπροπονητικά γεύματα με αρκετό υδατάνθρακα,αλλά σε περίοδο που ΔΕΝ το έπαιρνα δεν είχα ΤΟΣΗ ενέργεια μετά απο "κομμάτια" προπόνηση και μεταπροπονητικά...
    Περίοδος εξερεύνησης του σώματος μου...

  28. #58
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    Γιώργο με κάλυψες![:-thumbu] Ευχαριστώ!

    @Steroid ωραίο το άρθρο αλλά επιστημονικού επιπέδου:D Με 2-3 φορές ακόμα θα το κατανοήσω πιστεύω![:-angel]

  29. #59
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    7 του μηνος το πρωτοπηρα και απο τοτε το παιρνω καθε μερα(ενα σκουπ οταν δεν εχω προπονηση και 2 σκουπ πριν τις προπονησεις).Σιγουρα υπαρχει τρομερη διαφορα στην ορεξη για να γυμναστω και στο οτι δεν κουραζομαι με τιποτα.Στα κιλα βεβαια δεν ειδα καμια αξιοσημειωτη διαφορα.Ηθελα να ρωτησω κατι.Λεει οτι εχει κρεατινη μεσα.Αρα το 1.5 κιλο που εβαλα απο τις 7 του μηνα παιζει να ειναι και νερο?
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  30. #60

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Προφανως ειναι νερο, αλλα ειναι νερο που κρατειται ενδομυικα δινοντας στους μυς σου μπαλαρισμα και ογκο απο αποψη εμφανισης και αντοχη απο ουσιαστικη αποψη. Δηλαδη εσυ περιμενες οτι σε 15 μερες θα βαλεις 1 κιλο μυς απο το superpump? Ουτε με ΑΑΣ δεν βαζεις 1 κιλο μυς σε 10 μερες.


 
Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •