Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 30 of 151
  1. #1
    New Member
    Join Date
    07-11-08
    Location
    chania, CRETE, Greece.
    Posts
    13

    Default Superpump 250 Της Gaspari Nutrition

    Gaspari Nutrition - Superpump 250

    Πριν λιγες μερες πηρα ενα δωρακι απο φιλο αμερικανο 2 κουτια super pump 250 και εχω παθει την πλακα μου.Ενταση ενεργεια δυναμη.Μπορω να κανω ασταματητα προπονηση,ανεβηκα σε κιλα σε ολες της ασκησεις,εχω ενταση στην αεροβικη.Τι αλλο να ζητησει καποιος,και μιλατε με ατομο που εχει δοκιμασειnano vapor,bsn no xplode,san v12 turbo.Δεν υπαρχει συγκριση.Αν το δοκιμασετε προτιμηστε blue rasberry ice ,ειναι η καλυτερη γευση.

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    17-08-08
    Location
    .
    Posts
    392

    Default

    Συμφωνώ από λίγο που δοκίμασα k εγώ πολύ καλο pre workout. Esi stis meres proponisis jim pernis 1 scoop i 1misi k to xrisimopiis kathe mera? Συμφωνώ από λίγο που δοκίμασα k εγώ πολύ καλο pre workout. Εσύ στις μέρες προπόνησης jim παίρνεις 1 scoop η 1μιση k το χρησιμοποιείς κάθε μέρα?

  3. #3
    New Member
    Join Date
    07-11-08
    Location
    chania, CRETE, Greece.
    Posts
    13

    Default

    Περιπου 40 λεπτα πριν την προπονηση περνω 1 scoop και την μερα που δεν κανω βαρη το περνω αναμεσα σε πρωινο και μεσημεριανο .Ο φιλος απο αμερικα μου ειπε οτι περιπου σε 45 μερες μετα απο συνεχη χρηση μπορω να βαζω 2 scoop.Α και ακομα αν το αντεχει η τσεπη χρηση για 4 μηνεσ συνεχως.Μετα κανεις μια αποχη περιπου ενα μηνα και ξαναπερνεις.Το σημαντικοτερο ειναι να το παιρνεις με αδειο στομαχι.

  4. #4
    Junior Bodybuilder antrakos's Avatar
    Join Date
    10-01-09
    Location
    Greece.
    Posts
    173

    Default

    Παιδιά καλησπέρα,εγω παίρνω 3 scoop κανα 30λεπτο προ προπόνησης και όντως σε ανεβάζει πολύ.Βέβαια υπάρχει περίπτωση στο 6ωρο να νίωσεις λίγο κρασαρισμένος τις πρώτες φορές.Τις ημέρες που δεν κάνω προπόνηση παίρνω 1 scoop.Προσωπικά απο 1/1 που το παίρνω έχω κόψει τον καφέ σε 1 κούπα ημερησίως.

  5. #5

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ρε γμτ οπως και με ολα τα συμπληρωματα αποκτας ανοχη και σε αυτο. Πλεον δεν με πιανει ουτε αυτο εκτος αν παρω 2πλασια δοση απο την προτινομενη. Το ιδιο εχω παθει και με τα διεγερτικα κλπ. Αυτον τον καιρο δοκιμαζω το animal pump που ειχα ακουσει καλα λογια και δεν καταλαβαινω τιποτα. Τωρα εχω αρχισει και παιρνω ειτε 2 φακελακια animal pump ειτε παιρνω ενα animal και βαζω και 50mg eph in the mix ή κατι αναλογο :(

  6. #6
    Pumping Iron
    Join Date
    17-08-08
    Location
    .
    Posts
    392

    Default

    E ρε παιδιά έλεος... Φιλε "αντρακο" πολλά είναι τα scoop που παίρνεις(βεβαια δη ξέρω k τα κιλά σου k το επίπεδο σου αλλα...).. Αν δη το κανεις cycling k χρησιμοποιείς συνεχεια διεγερτικά λογικό είναι κάποια στιγμή ο οργανισμός σου η αρχίσει η αποκτά ανοχή σ αυτά... Δη λέω να χρησιμοποιήσουμε να μας βοηθήσουν στην προπόνηση μας αλλα όχι k να μας γίνει συνήθεια..,

  7. #7
    Junior Bodybuilder antrakos's Avatar
    Join Date
    10-01-09
    Location
    Greece.
    Posts
    173

    Default

    Φίλε megageo απλά ακολουθώ τις οδηγίες του σκευάσματος.

  8. #8

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ναι εσυ καλα κανεις, απλα λεω οτι τελικα το cycling ειναι πολυ σημαντικο. Βεβαια ακομα και cycling να κανεις, μαλλον οι receptors γινονται saturate απο την χρονια χρηση και μετα δεν το σωνεις αν δεν παρεις μεγαλυτερη δοση

  9. #9

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by megageo

    μαλλον οι receptors γινονται saturate απο την χρονια χρηση και μετα δεν το σωνεις αν δεν παρεις μεγαλυτερη δοση
    </blockquote id=quote>

    και μετά; :D

  10. #10

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    Attached Image:


  11. #11
    New Member Chris.Balboa's Avatar
    Join Date
    30-01-09
    Location
    Olympia, Greece
    Posts
    94

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by jim the pap

    Πριν λιγες μερες πηρα ενα δωρακι απο φιλο αμερικανο 2 κουτια super pump 250 και εχω παθει την πλακα μου.Ενταση ενεργεια δυναμη.Μπορω να κανω ασταματητα προπονηση,ανεβηκα σε κιλα σε ολες της ασκησεις,εχω ενταση στην αεροβικη.Τι αλλο να ζητησει καποιος,και μιλατε με ατομο που εχει δοκιμασειnano vapor,bsn no xplode,san v12 turbo.Δεν υπαρχει συγκριση.Αν το δοκιμασετε προτιμηστε blue rasberry ice ,ειναι η καλυτερη γευση.
    </blockquote id=quote>

    +1 πολύ καλο pre-workout συμπλήρωμα

  12. #12
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ikamak

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by megageo

    μαλλον οι receptors γινονται saturate απο την χρονια χρηση και μετα δεν το σωνεις αν δεν παρεις μεγαλυτερη δοση
    </blockquote id=quote>

    και μετά; :D

    </blockquote id=quote>

    Pwnd :D:D:D
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  13. #13
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-03-08
    Location
    Κουκάκι - Λάρισα, Greece.
    Posts
    182

    Default

    Επαναφέρω το topic για το εν λόγω συμπλήρωμα για να ρωτήσω τα εξής απο όσους το έχουν χρησιμοποιήσει:
    1ον)Κάνει κατακράτηση υγρών;Ρωτάω επειδή περιέχει μέσα μονουδρική κρεατίνη
    2ον)Κάπου μέσα στο φόρουμ είχα διαβάσει οτι καλό είναι να το παίρνεις με άδειο στομάχι.Επειδή όμως πριν την προπόνηση πίνω μια πρωτείνη κ τρώω κ λίγο υδατάνθρακα,πότε είναι η ιδανικότερη στιγμή να το παίρνω;
    3ον)Το ξεκίνησα σήμερα με 1 scoop(όπως προτείνη η συσκευασία αν το παίρνεις πρώτη φορά) μαζί με το pre-workout που κάνω κάθε φορά(αυτό που ανέφερα παραπάνω) και προς το τέλος της προπόνησης είχα πονοκέφαλο σα να είχα πυρετό.Μόλις τελείωσα γύρισα σπίτι κ έβαλα θερμόμετρο,αλλά είχα 36(τίποτα δηλαδή)...
    Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο γιατί συνέβη κάτι τέτοιο κ αν είναι λογικό;
    4ον)Κάποιος είχε πει πως όταν το χρησιμοποιούσε είχε κόψει την καφείνη;Το ίδιο το super pump έχει όμως μέσα καφείνη.Πειράζει αν μισή ή 1 ώρα πριν το πάρω καταναλώσω extra καφείνη;
    5ον)Είναι απαραίτητο να το καταναλώνω κ τις μέρες που δεν έχω προπόνηση(έτσι προτίνει η συσκευασία);Ρωτάω γιατί θεωρείται pre-workout
    Αυτά...[:-glasses]
    Περίοδος εξερεύνησης του σώματος μου...

  14. #14
    Junior Bodybuilder antrakos's Avatar
    Join Date
    10-01-09
    Location
    Greece.
    Posts
    173

    Default

    Κάνει μια πολύ ελάχιστη κατακράτηση.Για πότε να το παίρνεις ακολουθείς τις οδηγίες του σκευάσματος (τίς βρίσκεις και στο site της gaspari).
    Για τον πονοκέφαλο μπορεί να είναι και τυχαίο,εμένα τις πρώτες φορές που το έπαιρνα γύρω στο εξάωρο με επιανε κάτι σαν κρασάρισμα (ψιλά πράγματα),μετα όλα οκ.Μην ξεχνάς οτι είναι διεγερτικό.Πρέπει να συνηθίσει το σώμα σου.
    Την καφείνη την είχα κόψει γιατί για όσο καιρό το έπαιρνα δεν ένιωθα την αναγκη για καφέ,ούτε καν το πρωί.
    Το αν θα το παίρνεις κάθε μέρα εξαρτάται απο εσένα.Το σκέυασμα αναφέρει 1 scoop non training days και 3 scoop at training days.
    Ελπιζω να σε βοήθησα.

  15. #15
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    με βαση τα οσα παρατηρησα απο τη χρηση του σου λεω οτι :
    1) ναι κανει κατακρατηση υγρων
    2) δεν το ετρωγα ποτε με αδειο στομαχι γιατι μου προκαλουσε καουρες η γευση του,οποτε προτιμουσα να το παρω 40 λεπτα νωριτερα απ'οταν επρεπε ωστε να βαλω κατι στο στομα μου πρωτα
    4) το λενε επειδη ειναι διεγερτικο και το superpump και η καφεινη και ισως να σου δημιουργησει προβληματα υπνου
    5) το επαιρνα και τις μερες μη προπονησης αλλα με ελαττωμενη δοση κατα 30-40%
    ()

  16. #16
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-10-06
    Location
    .
    Posts
    44

    Default

    δεν ξερω βρε παιδια ακουω απο πολους τα καλητερα εμενα παλε οχι το τπτ ιδιετερο οπος και το plasmajet(το αλο κουτι που εχω θα δοκιμασω να το παρω πρωι και βραδυ)

  17. #17
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-03-08
    Location
    Κουκάκι - Λάρισα, Greece.
    Posts
    182

    Default

    Χρήσιμες οι συμβουλές σας!Μιας και στόχος μου τώρα είναι να χάσω κιλά και να γραμμώσω σιγά σιγά(έχω χάσει ήδη 5,αλλά αργά αργά)λέτε να το βγάλω;Η αλήθεια είναι οτι νιώθω πεσμένος και στην προπόνηση κ έχω παρατηρήσει μια πτώση στα κιλά που παίζω,γι`αυτό σκέφτηκα να το χρησιμοποιήσω,αλλά ανυσηχώ για την κατακράτηση,διότι είναι κάτι που δε θέλω αυτή την περίοδο....
    Περίοδος εξερεύνησης του σώματος μου...

  18. #18
    New Member
    Join Date
    26-08-08
    Location
    .
    Posts
    54

    Default

    παρα παρα πολυ καλο κ καινουργια φορμουλα λιγοτερο μαγνησιο!!κ καποια αλλα συστατικα!!

  19. #19
    Junior Bodybuilder songoku's Avatar
    Join Date
    13-04-09
    Location
    Αthens
    Posts
    158

    Default

    και εγω το εχω στα χερια μ και 8α τ χρησιμοποιησω σημερα αλλα απο ενα δειγμα που μ ηρ8ε με αυτα ηταν το VASOCHARGE της SCIVATION και πραγματικα ηταν αλλο πραγμα τελειως διαφορετικο απο no-xplode και πολυ φοβαμαι και απο το superpump 8α δειξει ομως. . .

  20. #20
    Junior Bodybuilder songoku's Avatar
    Join Date
    13-04-09
    Location
    Αthens
    Posts
    158

    Default

    και εγω το εχω στα χερια μ και 8α τ χρησιμοποιησω σημερα αλλα απο ενα δειγμα που μ ηρ8ε με αυτα ηταν το VASOCHARGE της SCIVATION και πραγματικα ηταν αλλο πραγμα τελειως διαφορετικο απο no-xplode και πολυ φοβαμαι και απο το superpump 8α δειξει ομως. . .

  21. #21
    Junior Bodybuilder songoku's Avatar
    Join Date
    13-04-09
    Location
    Αthens
    Posts
    158

    Default

    φιλε jim the pap sorry κιολας αλλα με ενα σκουπ τις πρωτες 40 μερες δν πας που8ενα. . .μεχρι τις 2-3 μερες 1 σκουπ μετα 2ή3 αναλογα τα κιλλα. .

  22. #22
    Pumping Iron dorogoi's Avatar
    Join Date
    12-05-09
    Location
    Larisa, Greece.
    Posts
    414

    Default

    ΣΑΡΑ ΚΑΚΙΑ! Καινουρια εταιρια ειναι η gaspari ε να βγαλει το ονομα θελει . Τα μισα προιοντα θα αποσυρθουν γιατι θα εχουν παρανομες ουσιες αλλα μεχρι τοτε θα τα εχει καταφερει.. :D
    Itan treis kai meinan eksi

  23. #23
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-03-08
    Location
    Κουκάκι - Λάρισα, Greece.
    Posts
    182

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:ΣΑΡΑ ΚΑΚΙΑ! Καινουρια εταιρια ειναι η gaspari ε να βγαλει το ονομα θελει . Τα μισα προιοντα θα αποσυρθουν γιατι θα εχουν παρανομες ουσιες αλλα μεχρι τοτε θα τα εχει καταφερει..</blockquote id=quote>
    Αυτό πού ακριβώς το στηρίζεις;(το οτι τα μισά έχουν παράνομες ουσίες..)
    Περίοδος εξερεύνησης του σώματος μου...

  24. #24
    New Member Chris.Balboa's Avatar
    Join Date
    30-01-09
    Location
    Olympia, Greece
    Posts
    94

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by brouzos

    δεν ξερω βρε παιδια ακουω απο πολους τα καλητερα εμενα παλε οχι το τπτ ιδιετερο οπος και το plasmajet(το αλο κουτι που εχω θα δοκιμασω να το παρω πρωι και βραδυ)
    </blockquote id=quote>

    Ρε παιδιά, έχω μια απορία και δεν θέλω να ανοίξω καινούριο τοπικ. Το PlasmaJet της Gaspari, το έχει δοκιμάσει κανένας? Ακούω συνέχεια ότι είναι πάρα πολύ καλό σε σχέση με άλλα συμπληρώματα ΝΟ.

  25. #25
    Pumping Iron dorogoi's Avatar
    Join Date
    12-05-09
    Location
    Larisa, Greece.
    Posts
    414

    Default

    θα το δεις εν καιρο chris. :)
    Itan treis kai meinan eksi

  26. #26
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    03-07-09
    Location
    .
    Posts
    13

    Default

    Το εν λόγω συμπλήρωμα (super pumb 250) έχει κάποια παρενέργεια; Πέρα από κάποια κατακράτηση υγρών δηλαδή, για παράδειγμα ταχυπαλμίες, κομάρες; Ευχαριστώ.

  27. #27
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    Δες πίσω από τ κουτί.Συνήθως γράφει για παρενέργειες κ τέτοια.

  28. #28
    New Member
    Join Date
    25-06-08
    Location
    thessaloniki, Greece.
    Posts
    46

    Default

    παιδια να σας ρωτησω το super pump μπορω να το συνδιασω με μια μονουδρικη κρεατινη??δηλαδη πριν την προπονηση super pump και μετα την x-celarator(της optimum ειναι)απο οκτοβρη σκεφτομαι να τα παρω ετσι θελω να ανεβασω δυναμη και να παρω καποια κιλα ποια ειναι η γνωμη σας??εχετε να μου προτηνετε κατι?

  29. #29
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    30-04-09
    Location
    .
    Posts
    36

    Default

    Mια ερωτηση επειδη το παραγγειλα απο το εξωτερικο αλλα τα 800γρ κ μου ηρθε κανονικα με την ζελατινα γυρω γυρω απο το στομιο πριν το ανοιξεις,το θεμα ειναι οταν εβγαλα τη ζελατινα κ υστερα το στομιο ,ειχε μολις βγαλεις το στομιο εχει κατι σαν μεμβρανη μονο που δεν ηταν κολλημενη γυρω γυρω απλα βγηκε μαζι με το στομιο περιπου ,με το που βλεπω(πηρα γευση πορτοκαλι) μεσα βλεπω οτι η σκονη ηταν απο τη μεση κ κατω,τοσο ειναι τα 800gr ? Εχει παρει κανεις το συγκεκριμενο κουτι με τα 800γρ ? Η εγινε καμια βουτα μεσα κ αν εγινμε πως εγινε εφοσον ηταν με ζελατινα γυρω απο το στομιο ? Οκ μπορω να το βαλω σε ζυγαρια αλλα δεν εχω σπιτι κ βαριεμαι να ψαχνω ,αν ξερει καποιος ας μου πει,ευχαριστω .

  30. #30
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    22-08-09
    Location
    thessaloniki, Greece.
    Posts
    5

    Default

    Μην ανυσηχεις φιλε..κ γω το πηρα απο εξωτερικο κ το χρησιμοποιω κ ειναι ακριβως οπως το περιεγραψες.εκεινη η μεμβρανη που εχει πιθανον ξεκολισε.τα 800γρ δν ειναι ολο το κουτι φτανει καπου πανω απο τν μεση.καλοφαγοτο!!


 
Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •