Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default Θυμάστε τα κιλά σας;

    Κάπου είχα διαβάσει μέσα στο φόρουμ για ένα παιδί που έκανε «σκονάκι» τα κιλά που έπαιζε στις ασκήσεις. Το ακολούθησα και εγώ για τον απλούστατο λόγο ότι από την περασμένη εβδομάδα σε κάποιες ασκήσεις δεν θυμόμουν με πόσα κιλά είχα μπει. Με βοηθά πολύ αυτό γιατί εκτός του ότι δεν ξεκινάω «ψάχνοντας» το 100% μπορώ να δώ και την πρόοδο που κάνω. Το κάνει κανείς άλλος αυτό;
    I want to train damn it!!!!

  2. #2
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    το καλύτερο κάνεις,το έκανα κι εγώ παλιά ,τώρα έχω συνιθίσει να θυμάμαι
    τα κιλά στις περισσότερες ασκήσεις ,και απλά έχω στο μυαλό μου να θυμάμαι άμα πιάσω σε κάποια άσκηση το ζητούμενο αριθμό επαναλήψεων την επόμενη να βάλω παραπάνω κιλά

  3. #3
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Εγώ δε το κάνω. Γνωρίζω όμως άτομο το οποίο όταν κάνει το τελευταίο του σετ σε άρσεις θανάτου, σκουώτ και πι΄σεις πάγκου κάνει μια κλήση στο κινητό του τον αριθμό με τα κιλά που σήκωσε και το πόσες επαναλήψεις. π.χ. 130 κιλά για 6 επαναλήψεις; Θα πάρει το 1306.

    Έτσι αποθηκεύει τον αριθμό, ώστε την επόμενη φορά ή να βάλει κάτι παραπάνω, ή να κάνει μια ακόμη επαναλήψη.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  4. #4
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Mazda 6

    Εγώ δε το κάνω. Γνωρίζω όμως άτομο το οποίο όταν κάνει το τελευταίο του σετ σε άρσεις θανάτου, σκουώτ και πι΄σεις πάγκου κάνει μια κλήση στο κινητό του τον αριθμό με τα κιλά που σήκωσε και το πόσες επαναλήψεις. π.χ. 130 κιλά για 6 επαναλήψεις; Θα πάρει το 1306.

    Έτσι αποθηκεύει τον αριθμό, ώστε την επόμενη φορά ή να βάλει κάτι παραπάνω, ή να κάνει μια ακόμη επαναλήψη.
    </blockquote id=quote>
    Μαλλον αυτο το ατομο δεν πολυ χρησιμοποιει το κινητο του.....Δεν μενει αριθμος πανω απο μια μερα στο κινητο μου.Γινονται τοσες διαφορετικες κλησεις μονο και μονο λογω δουλειας....
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  5. #5
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Mazda 6

    Εγώ δε το κάνω. Γνωρίζω όμως άτομο το οποίο όταν κάνει το τελευταίο του σετ σε άρσεις θανάτου, σκουώτ και πι΄σεις πάγκου κάνει μια κλήση στο κινητό του τον αριθμό με τα κιλά που σήκωσε και το πόσες επαναλήψεις. π.χ. 130 κιλά για 6 επαναλήψεις; Θα πάρει το 1306.

    Έτσι αποθηκεύει τον αριθμό, ώστε την επόμενη φορά ή να βάλει κάτι παραπάνω, ή να κάνει μια ακόμη επαναλήψη.
    </blockquote id=quote>

    Χαχαχα Πολύ μπροστά σαν ιδέα...

    Το όλο θέμα τελειώνει με ένα μικρό μπλοκάκι τσέπης
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  6. #6
    Pumping Iron extremist's Avatar
    Join Date
    31-07-08
    Location
    ΧΑΝΙΑ, ΚΡΗΤΗ, Greece.
    Posts
    473

    Default

    Εγω παντα το κανω,μπορω να βλεπω τι προοδο εχω κανει ετσι.
    Όλοι ζούνε δίχως τη παραμικρή υποψία , ενώ η αρρώστεια έχει αρχίσει να μας τρώει το πόδι Θα είναι αργά όταν θα ανακαλύψουν τη συνομωσία ,θα είναι αργά ότα θα βρισκόμαστε στο ξόδι!!

  7. #7
    New Member
    Join Date
    13-09-08
    Location
    .
    Posts
    64

    Default

    Και εγώ το κάνω πάντα και με έχει βοηθήσει να οργανώνομαι καλύτερα, να θέτω τους στόχους μου κ.λπ. Άλλωστε είμαι απο τους ανθρώπους που πιστεύουν ότι τα πάντα θέλουν χαρτί και μολύβι.
    ,

  8. #8
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    06-09-08
    Location
    piraious, Greece.
    Posts
    214

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by minorguitarist

    Και εγώ το κάνω πάντα και με έχει βοηθήσει να οργανώνομαι καλύτερα, να θέτω τους στόχους μου κ.λπ. Άλλωστε είμαι απο τους ανθρώπους που πιστεύουν ότι τα πάντα θέλουν χαρτί και μολύβι.
    </blockquote id=quote>

    +1000[:-thumbu]

    Και εγω ετσι ακριβως ειμαι!!

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Κι εγώ κρατάω πρακτικά προπονήσεων/διατροφής.
    Έχω ένα τετραδιάκι και μετά τα περνάω στον υπολογιστή:D
    Έτσι μπορώ να συγκρίνω την πρόοδό μου και να κάνω αλλαγές αν δω ότι έχω κολλήσει κλπ

  10. #10
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    ειναι πραγματι πολυ χρησιμο να κρατας σημειωσεις για να δεις κατα ποσο "ανεβηκες" και μεσα σε τι χρονικο διαστημα....το εκανα καποτε....τωρα χρησιμοποιω την καλη μου μνημη και θυμαμαι ποσα ειχα κανει και με ποσες επαναληψεις,γιατι με κουραζει να καθομαι μεσα στο γυμναστηριο,και ενω βρισκομαι σε αυτην την ηρεμια και την αυτοσυγκεντρωση,και να γραφω σημειωσεις....μου χαλαει την ολη ηδονη απο τα βαρη.......
    ()

  11. #11
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    06-09-08
    Location
    piraious, Greece.
    Posts
    214

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by spenzasx

    ειναι πραγματι πολυ χρησιμο να κρατας σημειωσεις για να δεις κατα ποσο "ανεβηκες" και μεσα σε τι χρονικο διαστημα....το εκανα καποτε....τωρα χρησιμοποιω την καλη μου μνημη και θυμαμαι ποσα ειχα κανει και με ποσες επαναληψεις,γιατι με κουραζει να καθομαι μεσα στο γυμναστηριο,και ενω βρισκομαι σε αυτην την ηρεμια και την αυτοσυγκεντρωση,και να γραφω σημειωσεις....μου χαλαει την ολη ηδονη απο τα βαρη.......
    </blockquote id=quote>

    Εχεις δικιο σα αυτο που λες.Δεν ειναι και οτι καλυτερο μεσα στο γυμναστηριο να καθεσαι και να σημειωνεις τι επαιξες..Σε αποσιντονιζει..Εγω τα θυμαμαι για κανα μισαωρο απο την στιγμη που θα τελειωσω και μετα τα γραφω στο ημερολογιο στο σπιτι μου..Απο την στιγμη που θα τα γραψω τα ξεχναω κ ολας!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •