Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-11-07
    Location
    Igoumenitsa, Τhesprotia, Greece.
    Posts
    111

    Default Έχετε σκύλο;

    Εδω μπορει όποιος θέλει να βάλει φωτογραφίες απο τον σκύλο του!

    Ο σκυλάκος μου έκλεισε πριν κάτι μέρες έναν χρόνο ως μέλος της οικογένειας...
    Το όνομα του είναι Elvis και είναι 15 μήνων! Είναι καθαρόαιμο boxer και είναι γεμάτο ενέργεια! Κάνουμε το λίγότερο μια ώρα βόλτα την ημέρα (ετσι είμαι και αναγκασμένος να περπατάω :P )
    Των βάζω να τρέχει στο βουνό και να κολυμπάει στην θάλασσα!
    Των ταϊζω μαζί με τον ξηρά τροφή κοτόπουλο και καμιά φορά και γιαούρτι!
    Είναι 35 κιλά και οι μυς του μεγαλώνουν τέλεια ;)
    Oι φωτογραφίες που έβαλα είναι πριν ενάμιση μήνα και τώρα είναι πιο ανεπτυγμένος (σε αυτη την ηλικία παίρνουν πολύ όγκο)

    Ορίστε λοιπόν:

    Η πρώτη του μέρα στο σπίτι:

    Attached Image:




    Attached Image:



    Attached Image:



    Attached Image:



    Attached Image:


  2. #2

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    xexee ωραιος ωραιος!!Πολυ ωραιος!!!χεχε!Εχει κ ωραιο ονομα!!
    Mητσακο κατσε θα βαλω κ εγω καμια φωτο του δικου μου!

  3. #3

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    xexee ωραιος ωραιος!!Πολυ ωραιος!!!χεχε!Εχει κ ωραιο ονομα!!
    Mητσακο κατσε θα βαλω κ εγω καμια φωτο του δικου μου!

  4. #4
    Advanced Bodybuilder BALOTSAS's Avatar
    Join Date
    27-04-08
    Location
    Athens,Greece
    Posts
    824

    Default

    ωραιος φιλε ο μποξερακος σου
    και καθαροαιμος
    αξιολογος σκυλος και πως να μην ειναι αλλοστε αφου προερχεται απο διασταυρωση του καλυτερου σκυλου ολων των εποχων BULLDOG με διαφορα ειδη TERRIER

    Προέλευση Γερμανία, γύρω στα 1830.
    Aρχικός προορισμός φυλής Eργασία, φύλαξη.
    Xρώμα Yπόξανθο και ραβδωτό. Το υπόξανθο μπορεί να είναι σε διάφορους τόνους, από ανοιχτό κίτρινο μέχρι σκούρο κόκκινο του ελαφιού, όπου προτιμούνται τα μεσαία (κόκκινο-κίτρινα) και μια μαύρη μάσκα. Η ραβδωτή ποικιλία έχει, σε βασικό κίτρινο χρώμα στις προαναφερόμενες διακυμάνσεις σκούρες ή μαύρες ραβδώσεις (γραμμές) σε κατεύθυνση ίσια με τα παΐδια. Το βασικό χρώμα και οι ραβδώσεις πρέπει να ξεχωρίζονται έντονα.
    Mέγεθος Μεσαίο
    Ύψος στα ακρώμια θηλυκό αρσενικό
    53-57 cm 57-63 cm

    Bάρος περίπου 25 kg θηλυκο πάνω από 30 kg αρσενικο
    Kοντό τρίχωμα, μέτρια ανάγκη για περιποίηση.
    Aνάγκη για άσκηση Mεγάλη και συχνή, σκύλος αθλητικός και δραστήριος.
    Xαρακτήρας Tρυφερός, πιστός, αποφασιστικός, σίγουρος για τον εαυτό του.
    Xρειάζεται εκπαίδευση αλλά εκπαιδεύεται γρήγορα και εύκολα και ανταποκρίνεται με κέφι και ευκολία σε μια ευρεία γκάμα από δραστηριότητες, από συντροφιά μέχρι εργασία.
    Eιδικές ικανότητες Θαυμάσιος φύλακας, ιδανικός για οικογένεια με μεγάλα παιδιά.
    Kατάλληλο για Οικογένειες με μεγαλύτερα παιδιά (από εκδήλωση αγάπης, μπορεί να ρίξει ένα μικρό παιδί κάτω αλλά και πάλι δεν πρέπει ΠΟΤΕ να αφήνονται σκύλος, οποιασδήποτε φυλής και παιδιά χωρίς επιτήρηση).
    Άτομα που είναι διατεθειμένα να εντάξουν αυτόν τον τρυφερό και εκδηλωτικό σκύλο στην οικογένειά τους και να τον διατηρούν στο σπίτι τους, μαζί τους. (το Μπόξερ μαραζώνει, όταν πρέπει να ζήσει αποκομμένο από τα οικεία του πρόσωπα)
    Άτομα δραστήρια και αθλητικά, τα οποία συνοδεύει αυτός ο σκύλος σε κάθε τους δραστηριότητα.. .
    Aκατάλληλο για Άτομα που ζητούν έναν σκύλο «εκτελεστή εντολών χωρίς κρίση» και δεν έχουν χρόνο να ασχολούνται μαζί του αρκετές ώρες καθημερινά.
    Άτομα που δεν έχουν την εμπειρία και την σωματική δύναμη να συγκρατήσουν αυτόν τον ιδιαίτερα δυνατό και δραστήριο σκύλο.
    Άτομα που θέλουν να διατηρήσουν τον σκύλο τους εκτός σπιτιού.
    First we take Manhattan then we take Berlin

  5. #5
    Advanced Bodybuilder BALOTSAS's Avatar
    Join Date
    27-04-08
    Location
    Athens,Greece
    Posts
    824

    Default

    ωραιος φιλε ο μποξερακος σου
    και καθαροαιμος
    αξιολογος σκυλος και πως να μην ειναι αλλοστε αφου προερχεται απο διασταυρωση του καλυτερου σκυλου ολων των εποχων BULLDOG με διαφορα ειδη TERRIER

    Προέλευση Γερμανία, γύρω στα 1830.
    Aρχικός προορισμός φυλής Eργασία, φύλαξη.
    Xρώμα Yπόξανθο και ραβδωτό. Το υπόξανθο μπορεί να είναι σε διάφορους τόνους, από ανοιχτό κίτρινο μέχρι σκούρο κόκκινο του ελαφιού, όπου προτιμούνται τα μεσαία (κόκκινο-κίτρινα) και μια μαύρη μάσκα. Η ραβδωτή ποικιλία έχει, σε βασικό κίτρινο χρώμα στις προαναφερόμενες διακυμάνσεις σκούρες ή μαύρες ραβδώσεις (γραμμές) σε κατεύθυνση ίσια με τα παΐδια. Το βασικό χρώμα και οι ραβδώσεις πρέπει να ξεχωρίζονται έντονα.
    Mέγεθος Μεσαίο
    Ύψος στα ακρώμια θηλυκό αρσενικό
    53-57 cm 57-63 cm

    Bάρος περίπου 25 kg θηλυκο πάνω από 30 kg αρσενικο
    Kοντό τρίχωμα, μέτρια ανάγκη για περιποίηση.
    Aνάγκη για άσκηση Mεγάλη και συχνή, σκύλος αθλητικός και δραστήριος.
    Xαρακτήρας Tρυφερός, πιστός, αποφασιστικός, σίγουρος για τον εαυτό του.
    Xρειάζεται εκπαίδευση αλλά εκπαιδεύεται γρήγορα και εύκολα και ανταποκρίνεται με κέφι και ευκολία σε μια ευρεία γκάμα από δραστηριότητες, από συντροφιά μέχρι εργασία.
    Eιδικές ικανότητες Θαυμάσιος φύλακας, ιδανικός για οικογένεια με μεγάλα παιδιά.
    Kατάλληλο για Οικογένειες με μεγαλύτερα παιδιά (από εκδήλωση αγάπης, μπορεί να ρίξει ένα μικρό παιδί κάτω αλλά και πάλι δεν πρέπει ΠΟΤΕ να αφήνονται σκύλος, οποιασδήποτε φυλής και παιδιά χωρίς επιτήρηση).
    Άτομα που είναι διατεθειμένα να εντάξουν αυτόν τον τρυφερό και εκδηλωτικό σκύλο στην οικογένειά τους και να τον διατηρούν στο σπίτι τους, μαζί τους. (το Μπόξερ μαραζώνει, όταν πρέπει να ζήσει αποκομμένο από τα οικεία του πρόσωπα)
    Άτομα δραστήρια και αθλητικά, τα οποία συνοδεύει αυτός ο σκύλος σε κάθε τους δραστηριότητα.. .
    Aκατάλληλο για Άτομα που ζητούν έναν σκύλο «εκτελεστή εντολών χωρίς κρίση» και δεν έχουν χρόνο να ασχολούνται μαζί του αρκετές ώρες καθημερινά.
    Άτομα που δεν έχουν την εμπειρία και την σωματική δύναμη να συγκρατήσουν αυτόν τον ιδιαίτερα δυνατό και δραστήριο σκύλο.
    Άτομα που θέλουν να διατηρήσουν τον σκύλο τους εκτός σπιτιού.
    First we take Manhattan then we take Berlin

  6. #6
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Ωραιο το σκυλακι σου φιλε μου και φενετε ποσο ο αγαπας και το φροντιζεις.Αλλα δε μπορω να φροντιζω και σκυλο!! Εδω εμενα δε προλαβαινω να ταισω!
    Ψαρακια στο τοπικ επιτρεποντε? :D:D
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  7. #7
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Ωραιο το σκυλακι σου φιλε μου και φενετε ποσο ο αγαπας και το φροντιζεις.Αλλα δε μπορω να φροντιζω και σκυλο!! Εδω εμενα δε προλαβαινω να ταισω!
    Ψαρακια στο τοπικ επιτρεποντε? :D:D
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  8. #8
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-11-07
    Location
    Igoumenitsa, Τhesprotia, Greece.
    Posts
    111

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:
    Ψαρακια στο τοπικ επιτρεποντε? :D:D
    </blockquote id=quote>


    :D:D:D

    Είναι αλήθεια δύσκολο να εχεις έναν σκύλο και να τον συντηρείς σωστά.. και ειδικά μέσα στο σπίτι..Εγω τον έχω μόνο μέσα και όταν τρελένεται κάνει sprint από δωμάτιο σε δωματιο :D:D

  9. #9
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-11-07
    Location
    Igoumenitsa, Τhesprotia, Greece.
    Posts
    111

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:
    Ψαρακια στο τοπικ επιτρεποντε? :D:D
    </blockquote id=quote>


    :D:D:D

    Είναι αλήθεια δύσκολο να εχεις έναν σκύλο και να τον συντηρείς σωστά.. και ειδικά μέσα στο σπίτι..Εγω τον έχω μόνο μέσα και όταν τρελένεται κάνει sprint από δωμάτιο σε δωματιο :D:D


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •