Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 30 of 66

Hybrid View

  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-10-08
    Location
    athens
    Posts
    26

    Default Γεια κι απο μενα ! (επιτελους..)

    Καλημερα σε ολα τα μελη του φορουμ, ομολογω πως δεν γραφω συχνα, αλλα διαβαζω πολλα απ'οσα γραφετε, ειναι πολυτιμες συμβουλες για μια αρχαρια σαν εμενα... [:-boggled]
    Ειπα και εγω να βαλω καποιες φωτο μου, να μου πειτε τη γνωμη σας, ως ειδικοι. Να σας πω οι κανω kick-boxing 3 χρονια, διαδρομο και βαρη, και πως δεν παιρνω κανενα συμπληρωμα. Στοχος μου η γραμμωση, δηλαδη να φυγει οσο το δυνατον περισοτερο λιπος απο πανω μου ωστε να φανουν οι μυς.
    Ο,τι συμβουλες θελετε να μου δωσετε, καλοδεχουμενες θα'ναι[:-bouncy]
    Ε, και λιγη επιεικια στις φωτο ε? δεν ειμαι και καμια επαγγελμτιας, οπως οι περισσοτεροι εδω μεσα ! [:-smirk]
    Και παλι μπραβο για το Φορουμ ειναι Γ...το!

    Download Attachment:
    vanyb.jpg
    68.29KB

    Download Attachment:
    vanyb2.jpg
    76.96KB

    Download Attachment:
    CIMG40613.jpg
    76.27KB

    Download Attachment:
    CIMG4069.jpg
    78.07KB

    Download Attachment:
    CIMG4053.jpg
    99.44KBο!
    ~ Mens sana in corpore sano ~

  2. #2

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    Πόλυ ωραίο άνω σώμα! Φαίνεται ότι έχεις ρίξει αρκετό ιδρώτα στο γυμναστήριο! [:-thumbu][:-thumbu]
    Αν θες βάλε και φώτο πόδια!

    PS:Πρέπει να κάνεις πολλές ώρες γιόγκα και φουσκωτές μπάλες:D:D

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-10-08
    Location
    athens
    Posts
    26

    Default

    ουυυ[:-bouncy] εγω και οι μπαλες?? ναιι οι καλυτεροι φιλοι ειμαστε? (αα μπαΡες νομιζα οτι εννουσες..):D και με το γιογκα? εε θυμησε μου, τι ειναι αυτο??

    θα παρω και απο ποδια μολις γραμμωσουν λιγο... χιχι
    Σ'ευχαριστω για το reply[:-angel]
    ~ Mens sana in corpore sano ~

  4. #4
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Πολυ ωραίο άνω σώμα όπως λέει κι ο Πέτρος.

    Με μια απλή δίαιτα και αερόβια θα έχεις σύντομα αυτό που θες! Καλή επιτυχία!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  5. #5

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vany

    ουυυ[:-bouncy] εγω και οι μπαλες?? ναιι οι καλυτεροι φιλοι ειμαστε? (αα μπαΡες νομιζα οτι εννουσες..):D και με το γιογκα? εε θυμησε μου, τι ειναι αυτο??</blockquote id=quote>

    Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, αναφερόμουν στο πρόσφατο αυτό topic, αφού τα δικέφαλα σου φέρνουν λίγο στα δικά της [:-bouncy]

  6. #6
    Pumping Iron malmsteen's Avatar
    Join Date
    20-01-08
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    387

    Default

    ωραία δικέφαλα!
    yngwie or the highway
    http://www.youtube.com/watch?v=xfVlWNNumkc

  7. #7
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-10-08
    Location
    athens
    Posts
    26

    Default

    ναι εχεις δικιο με αεροβια κατι γινεται, 30 λεπτα τρεξιμο κανω 4-5 φορες την εβδομαδα στο διαδρομο σε ταχυτητα 9χλμ/ωρα με ανηφορα 1.5. αλλα δεν θελω να χασω μυς αυτο ειναι ολο. μηπως παιρνοντας λιγη 100% αγνη whey protein? ...[:-bigmouth]αλλα δεν θελω συμπληρωματα ρεπαιδια...αρα μαλλον θα συνεχισω τα ασπραδια, τις μπριζολες... [:-goldfish]

    ευχαριστω για τα καλα σας λογια, και ikamak τιμη μου να με συγκρινεις με αυτη τη γυναικα!!
    ~ Mens sana in corpore sano ~

  8. #8
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Έτσι όπως είανι το σώμα σου, μια πρωτεΐνη (για την αρχή της δίαιτας), αμινοξέα και ένα απλό λιποτροπικο σου φτάνουν μια χαρά. Και εαν κάνεις σωστή αερόβια δε θα χάσεις τόσους μυς!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  9. #9
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Εγω παλι πιστευω οτι δεν χρειαζεσαι κανενα λιποτροπικο.Εισαι σε πολυ χαμηλο ποσοστο λιπους και μονο με τη διατροφη σου.Η πρωτεινη θα σε θολωνε.Μην ξεκινας.Αν βλεπαμε και τα ποδια ,λογω κικ μποξ κια μονο πιστευω ειναι τελεια!!Μια χαρα τα πας...Ποσο αλλο λιπος να χασεις???Δυσκολο ερασιτεχνης γυναικα να φτασει αυτο το επιπεδο.
    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  10. #10
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-10-08
    Location
    athens
    Posts
    26

    Default

    kusta80 σ'ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια,
    ναι η αληθεια ειναι οτι το κικμποξ πραγματικα με βοηθησε στο να "λιωσω" , αλλα απο μικρη αν και πολυ πιο χοντρη ειχα τουλαχιστον ομοιομορφο σωματοτυπο..θα ποσταρω μια φωτο του πριν (2002-3)..αν και θα τρομαξετε λιγο..χαχα[:-angel]


    Download Attachment:
    1.jpg
    63.24KB

    Download Attachment:
    2.jpg
    63.07KB
    Στα ποδια και στα..οπισθια ομως, αν και γυμνασμενα θελουν απωλεια λιπους..ξερεις ειναι το κλασσικο γυναικειο προβλημα ρε συ..[:-crazy]αλλα υποσχομαι να ποσταρω φωτο συντομα (σημερα το βραδυ μετα την προπονηση ισως)...
    και ναι δεν θελω συμπληρωματα, αλλα αν το λιποτροπικο μπορουσε να βοηθησει στα συγκεκριμενα σημεια? γιατι οχι...[:-dopey]
    ~ Mens sana in corpore sano ~

  11. #11
    Advanced Bodybuilder BALOTSAS's Avatar
    Join Date
    27-04-08
    Location
    Athens,Greece
    Posts
    824

    Default

    εμενα αποψη μου ειναι να μεινεις εκει που εισαι
    ηδη βρισκεσαι σε πολυ καλα επιπεδα,απο εκει και υστερα δικαιωμα σου να στεγνωσεις τελειως ΑΛΛΑ
    θα ειναι αντιαισθητικο ως προς την θηλυκοτητα σου,ηδη μη σου πω εισαι στα ορια
    First we take Manhattan then we take Berlin

  12. #12
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,863

    Default

    Μπράβο ρε vany, πολύ καλή δουλειά![:-thumbu]Ωραία δικέφαλα[:-thumbu]
    Θα συμφωνήσω με τον συντοπίτη balotsa, είσαι σε πολύ καλό επίπεδο. Εκτός αν θες και εχεις στόχο να δεις το σώμα σου σε χαμηλότερα επίπεδα λίπους (με ορισμένες συνέπειες για μας τις γυναίκες).
    Όσο για την αερόβια, με την κατάλληλη διατροφή και κατάλληλο timing θα χάσεις ελάχιστη μυική μάζα.
    Καλή συνέχεια και καλή δύναμη!

  13. #13
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Απιστευτη διαφορα [:-thumbu][:-thumbu]
    αν συμπληρωνεις την πρωτεινη απο το φαγητο τοτε δεν χρειαζεται να παρεις σκονη αν ομως δεν συμπληρωνεις τοτε πρεπει να παρεις γιατι αλλιως θα χασεις μυικη μαζα συγχαρητηρια και απο μενα καλη συνεχεια!!

  14. #14

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Μην το χαλασεις το σωμα σου... εισαι οριακα μυωδης για να θεωρεισαι ακομα θηλυκη με τα κοινα standard (και οχι αυτα των bodybuilder-αδων). Για μενα εχεις κορμαρα, εχεις ριξει πολυ δουλεια και φαινεται και θελω να δω αυτο το σωμα μαυρισμενο αν γινεται LOL :)

  15. #15
    Pumping Iron malmsteen's Avatar
    Join Date
    20-01-08
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    387

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by megageo

    Μην το χαλασεις το σωμα σου... εισαι οριακα μυωδης για να θεωρεισαι ακομα θηλυκη με τα κοινα standard (και οχι αυτα των bodybuilder-αδων). Για μενα εχεις κορμαρα, εχεις ριξει πολυ δουλεια και φαινεται και θελω να δω αυτο το σωμα μαυρισμενο αν γινεται LOL :)
    </blockquote id=quote>
    λίγο υπερβολικό αυτό που λες. γυμνασμένη είναι απλώς. δεν έχει φύγει η θηλυκότητα της. +1 για το μαυρισμένο. χαχαχα:D
    yngwie or the highway
    http://www.youtube.com/watch?v=xfVlWNNumkc

  16. #16
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    25-03-08
    Location
    .
    Posts
    46

    Default

    vany εισαι κορμαρα και μου αρεσουν πολυ και τα μαλλια σου

  17. #17
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    παρα πολυ καλο γυναικειο σωμα vany,μπραβο.....και δικεφαλα εχεις και χαμηλο ποσοστο λιπους στην κοιλια απ'οτι φαινεται....
    γνωμη μου να μην παρεις λιποδιαλυτικα και τα τοιαυτα,δε χρειαζεται να πας τοσο χαμηλα στο ποσοστο οσο νομιζεις....με μια πρωτεινουλα(οπως προτεινε ο Γιαννης) και λιγο αεροβιο θα γινεις σουπερ......

    Υ.Γ. α,και περιμενουμε εννοειται νεα ποσταρισματα οταν θα εχεις καθαρισει τελειως και μαυρισει.....:))....σιγουρα θα ειναι απολαυση...
    ()

  18. #18
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-08
    Location
    .
    Posts
    171

    Default

    κορυφη εισαι χιλια μπραβο!!!μην μαινεις στο τριπ των συμπληρωματων!!!!

  19. #19

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by samios

    κορυφη εισαι χιλια μπραβο!!!μην μαινεις στο τριπ των συμπληρωματων!!!!

    </blockquote id=quote>

    :D:D

    666!Μακρια!:D δεν μπορω να καταλαβω τι κακο εχουν τα συμπληρωματα[:-idea]

    Σε λιγο θα ακουσουμε 'μη μπεις στο trip της γυμναστικης'[:-hypnotized]

    vany respect πολυ ωραιο σωμα και θυληκο !Εισαι πολυ καλη![:-thumbu]

    αν θες βαλε και ποδια

  20. #20
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-10-08
    Location
    athens
    Posts
    26

    Default

    οχι δεν θα μπω στο τρυπακι να παιρνω 1000 χαπακια την ημερα, [:-timebm]δεν το μπορω, και δεν το θελω(θα νιωθω σαν αρρωστη, φοβαμαι μην παθω εξαρτηση απ αυτα ψυχολογικη περισσοτερο απο σωματικη ομως).

    ...[:-king]σεβομαι την αποψη οσων το κανουν, μπραβο τους, αυτο ομως εξαρταται απο το τι επιθυμει ο καθενας μας για το σωμα του. Αλλα προσωπικα δεν μου αρεσει... προτιμω να κανω ο,τι μπορω πρωτα με διατροφη και γυμναστικη, και αν δεν ειχα δει αποτελεσματα τοσα χρονια, ισως να παιρνα κατι (πχ λιποτροπικο η προτεινη), αλλα οχι 10 διαφορετικα χαπια (που λεει ο λογος).[:-magnify]

    kardoula να σε ρωτησω, θεωροντας οτι οι μυες ειναι το καλυτερο λιποτροπικο, δηλαδη αμα γυμνασω γλουτους μοιρους με βαρη, και διαδρομο, επικεντρωθω δηλαδη σ'αυτο το σημειο οπου θελω να χασω το λιπος (γιατι μυς εχω καλους εκει)που ειναι απο πανω, θα το πετυχω με περισσοτερα squats, βαρη κλπ?[:-bouncy]

    Το απογευμα μολις γυρισω απο τη δουλεια θα βαλω πιο προσφατη φωτο αλλα ως τοτε ανεβαζω 2 που ειναι απο το καλοκαιρι φετος.[:-love]

    Σας ευχαριστω πολυ και παλι, κανετε θαυμασια δουλεια σ'αυτο το φορουμ! τι συμβουλες γυμναστων ν'ακουσει κανεις..ΕΔΩ ειναι εγκυκλοπαιδεια ολοκληρη ! [:-graduate]



    Download Attachment:
    1.jpg
    76.15KB

    Download Attachment:
    2.jpg
    64.77KB
    ~ Mens sana in corpore sano ~

  21. #21
    Pumping Iron Panos-5's Avatar
    Join Date
    22-01-09
    Location
    Athens
    Posts
    523

    Default

    Μπράβο, πολύ καλή δουλειά έχεις κάνει με το σώμα σου Vany! [:-thumbu]
    Φάνηκε έντονη η διαφορά οταν είδα τις φωτό σου από το 2002!

  22. #22
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-08
    Location
    .
    Posts
    171

    Default

    Οταν λεω στο τριπ των συμπληρωματων δεν εννοω ολα τα συμπληρωματα!!!και εγω παιρνω πρωτεινη κρεατινη αμινοξεα και καποιες φορες λιποτροπικα!αλλα η κοιλιτσα της vany ειναι φετες,γιατι να παρει λιποτροπικα?για να γινει σαν σουβλι?ειναι μια χαρα και μυωδης!μην τα ισοπεδονουμε ολα,δεν ειναι ολοι αεπαγγελματιες αθλητες του bodybuilding!εκτος αν θελει να γινει τοτε μπορει να χρησιμοποιησει οτι χρειαζεται για να τη βοηθησει!Μου φαινεται αντρικο εχεις μπερδευτει λιγακι και νομιζεις οτι ολοι εδω θελουν να γινουν jay cuttler kai monica brant!Υπαρχουν και παιδια τα οποια απλα θελουν να εχουν ενα πολυ καλο σωμα...

  23. #23
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    Εύγε κοπελιά για τον κόπο σου!
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  24. #24
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-10-08
    Location
    athens
    Posts
    26

    Default

    samios εχεις δικιο γι'αυτο και εγραψα οτι εξαρταται απο το ΤΙ θελει ο καθενας για το σωμα του. απο κει και περα καθε αποψη σεβαστη.

    χεχε η κοιλια μπορει ναναι φετες αλλα ο ..ποπος δεν ειναι..ΚΡΕΜΕΤΑΙ και μου εχει σπασει τα νευρα γιατι παρ'ολο που εχει σφιξει αρκετα, δεν φευγει το ριμ.. το λιπος απο πανω![:-boggled]...μπουυχουχουχ γι αυτο ανεφερα πως λιποτροπικο, αν και εφοσον βοηθησει στο συγκεκριμενο σημειο, καλοδεχουμενο!

    :D
    ~ Mens sana in corpore sano ~

  25. #25
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,863

    Default

    Vany,όπως και συ θα ξέρεις τοπικό αδυνάτισμα δεν υπάρχει. Δηλαδή δεν γυμνάζουμε πχ μόνο ποπό για να φύγει το λίπος από εκεί.
    Αυτό που θα κανα εγώ στη θέση σου(κατά την ταπεινή μου άποψη πάντα) είναι να συνεχίσω τις προπονήσεις με βάρη εστιάζοντας στα σημεία που θελω να βελτιώσω περισσότερο(στην προκειμένη περίπτωση στους γλουτούς, οπότε επένδυσε σε σκουώτ, άρσεις θανάτου) + αερόβια και βέβαια υπομονή γιατί το άτιμο το λίπος είναι πολύ πεισματάρικο:D
    Και πάλι συγχαρητήρια για τη δουλειά που έχεις κάνει[:-thumbu]

  26. #26
    Pumping Iron iskraone's Avatar
    Join Date
    09-02-08
    Location
    gold's gym
    Posts
    484

    Default

    Μπράβο κοπελιά!έχεις ρίξει πολλή και καλή δουλειά!
    καλή συνέχεια[:-bouncy]
    (A) // fight till death - fight back // (E)

  27. #27

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Μία μόνο λέξη: ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΗ!![:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]

    Εντυπωσιακό κορμί, μυϊκό παντού και σε πολύ καλό επίπεδο γράμμωσης. Μου αρέσει που μας ζητάς να είμαστε και επιεικείς σε αυτά που θα πούμε(!!!)

    Η αλλαγή από παλιά είναι πολύ εντυπωσιακή, και συγχαρητήρια για την πολλή δουλειά που έχεις ρίξει![:-thumbu] Εγώ βρίσκω το σώμα σου μια χαρά θηλυκό, και ο λόγος είναι ότι ναι μεν έχεις τη γράμμωση αλλά δεν είσαι "στέκα" (όπως συχνά συμβαίνει), πράγμα το οποίο θα συνεισέφερε σε κάποιο βαθμό στο να μιλήσει κανείς για θυληκότητα. Και αυτό διότι έχεις μυϊκή μάζα που σου δίνει ωραία σχήματα (και οκ σίγουρα κάθε άνθρωπος έχει και τα γούστα του και τα δικά του μέτρα και σταθμά όσον αφορά την αισθητική).

    Αλλά για να φτάσουμε στο να "διαφωνούν" ορισμένοι για το αν το σώμα σου πλησίασε στα όρια της θυληκότητας ή όχι, πάει να πει ότι έχεις κάνει πολλη δουλειά στο gym!:D[:-thumbu]

    Έχω μερικές ερωτήσεις για να καταλάβω ορισμένα πράγματα:

    α) Τι ύψος και βάρος έχεις στις νέες φώτος και τι βάρος στις παλιές;

    β) Στις παλιές φώτος είχες κάποιο αθλητικό background/γυμναζόσουν; Διότι το σώμα σου είχε και τότε (όπως είπες) καλή μυϊκή κατανομή (και ποσότητα θα έλεγα εγώ), είναι αποτέλεσμα από κάτι που έκανες παλαιότερα ή απλά έχεις καλά γονίδια εκ γενετής;

    Οι φώτος σου δείχνουν πιστεύω πόσο σημαντική είναι η αερόβια άσκηση (ειδικά στις γυναίκες) στο να ρίξουν χαμηλά το ποσοστό λίπους τους. Φαντάζομαι ότι η αερόβια + το kick boxing = τρελές αερόβιες καύσεις, και εξ ου τέτοιο αποτέλεσμα. Τα συγχαρητήρια μου και πάλι.[:-thumbu] Σου έχει περάσει ποτέ από το μυαλό να δοκίμαζες να κατέβεις σε αγώνες fitness ή figure κάποια στιγμή;

  28. #28
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-08
    Location
    .
    Posts
    171

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GRF

    Μία μόνο λέξη: ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΗ!![:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]

    Εντυπωσιακό κορμί, μυϊκό παντού και σε πολύ καλό επίπεδο γράμμωσης. Μου αρέσει που μας ζητάς να είμαστε και επιεικείς σε αυτά που θα πούμε(!!!)

    Η αλλαγή από παλιά είναι πολύ εντυπωσιακή, και συγχαρητήρια για την πολλή δουλειά που έχεις ρίξει![:-thumbu] Εγώ βρίσκω το σώμα σου μια χαρά θηλυκό, και ο λόγος είναι ότι ναι μεν έχεις τη γράμμωση αλλά δεν είσαι "στέκα" (όπως συχνά συμβαίνει), πράγμα το οποίο θα συνεισέφερε σε κάποιο βαθμό στο να μιλήσει κανείς για θυληκότητα. Και αυτό διότι έχεις μυϊκή μάζα που σου δίνει ωραία σχήματα (και οκ σίγουρα κάθε άνθρωπος έχει και τα γούστα του και τα δικά του μέτρα και σταθμά όσον αφορά την αισθητική).

    Αλλά για να φτάσουμε στο να "διαφωνούν" ορισμένοι για το αν το σώμα σου πλησίασε στα όρια της θυληκότητας ή όχι, πάει να πει ότι έχεις κάνει πολλη δουλειά στο gym!:D[:-thumbu]

    Έχω μερικές ερωτήσεις για να καταλάβω ορισμένα πράγματα:

    α) Τι ύψος και βάρος έχεις στις νέες φώτος και τι βάρος στις παλιές;

    β) Στις παλιές φώτος είχες κάποιο αθλητικό background/γυμναζόσουν; Διότι το σώμα σου είχε και τότε (όπως είπες) καλή μυϊκή κατανομή (και ποσότητα θα έλεγα εγώ), είναι αποτέλεσμα από κάτι που έκανες παλαιότερα ή απλά έχεις καλά γονίδια εκ γενετής;

    Οι φώτος σου δείχνουν πιστεύω πόσο σημαντική είναι η αερόβια άσκηση (ειδικά στις γυναίκες) στο να ρίξουν χαμηλά το ποσοστό λίπους τους. Φαντάζομαι ότι η αερόβια + το kick boxing = τρελές αερόβιες καύσεις, και εξ ου τέτοιο αποτέλεσμα. Τα συγχαρητήρια μου και πάλι.[:-thumbu] Σου έχει περάσει ποτέ από το μυαλό να δοκίμαζες να κατέβεις σε αγώνες fitness ή figure κάποια στιγμή;
    </blockquote id=quote>




    [:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]

  29. #29
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-10-08
    Location
    athens
    Posts
    26

    Default

    ευχαριστω ολους για τα καλα σας σχολια,
    [:-love] ειναι ψυχολογικα τονοτικο να σε επιβραβευουν ανθρωποι επαγγελματιες σαν εσας (παντως πιο επαγγελματιες απο μενα σιγουρα, διοτι εγω δεν παιρνω συμπληρωματα, ουτε συγκεκριμενο προγραμμα διατροφης τηρω πολυ αυστηρο, τρωω δηλ απ'ολα περιοριζοντας την ποσοτητα , αποφευγοντας τα γλυκα και τα τηγανητα κυριως. αλλα τρωω κι απ'αυτα μια φορα στο τοσο, ε γιατι κακα τα ψεματα ειναι και το ατιμο το φαγητο μια απολαυση στη ζωη ,χιχι)

    kardoula ευχαριστω για τις συμβουλες θα τις τηρησω, και..ο θεος βοηθος που λενε...[:-idea]

    GRF μπορω να πω οτι κοκκινησα λιγο οταν διαβασα ολα αυτα τα κολακευτικα σχολια, με τιμουν πολυ! Λοιπον για να απαντησω στις ερωτησεις που μου εθεσες.
    Τωρα ειμαι 1.70 και ζυγιζω 61kg, τοτε ζυγιζα 73kg και ημουν 1.68 (μαλλον)
    Τοτε εκανα 2 φορες την εβδομαδα εν οργανη, αλλα τιποτα το σπουδαιο (απο ευληγησια χαααλι μαυρο ! Την βαση και την κατανομη (λιπους θα ελεγα εγω )πρεπει να την ειχα στα γονιδια, και απο μικρη μαρεσε να κινουμαι (ποδηλατο, rollerblade, ποδοσφαιρο(ναι ναι))Δυστυχως με ΠΑΡΑ-ταιζανε καλα ομως οι δικοι μου, και ετρωγα αρκετα, εχω αδυναμια στο καλο φαγητο[:-love]..

    Θα μου αρεσε να ασχοληθω με το fitness i figure (ε ποια η διαφορα?[:-dopey])η κατι πιο επαγγελματικο μονο αν ειχα το κουραγιο, αλλα δεν το εχω ακομα..ισως επειδη δεν εχω και υποστηρηξη (καμια φιλη η φιλο που να ασχολειται κι εκεινη/ος με το σωμα του (χωρις ναναι ψωνιο γιατι τετοιους ξερω απειρους[:-sleep])). Προς το παρον χαλαρα, στοχος να χασω λιπος, να στεγνωσω στους γλουτους[:-tong2]...
    Φιλια σε ολους! Και παλι thanks για την συμπαρασταση[:-angel]
    ~ Mens sana in corpore sano ~

  30. #30

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Vany, η πλειοψηφία εδώ μέσα δεν είμαστε επαγγελματίες, είναι απλά το hobby μας ή απλά το πάθος μας αν θες, και ανταλάσσουμε και μοιραζόμαστε εμπειρίες, γνώσεις (και φιλοφρονήσεις συχνά[:-shades]), με σκοπό όλοι να γίνουμε καλύτεροι, και εξωτερικά, αλλά και μέσα στο κεφάλι μας.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vany
    Θα μου αρεσε να ασχοληθω με το fitness i figure (ε ποια η διαφορα?[:-dopey])
    </blockquote id=quote>

    Η διαφορά είναι ότι στο ένα (fitness) πρέπει να ξέρεις να κάνεις ...κολοτούμπες και ακροβατικά[:-shades], ενώ στο άλλο (figure) να κάνεις καλά quarter turns (δηλαδή να στέκεσαι και να ποζάρεις[:-shades]) - για το δεύτερο απαιτείται και περισσότερη μυϊκή μάζα εν γένει.

    Πάντως έχεις όλα τα προσόντα για να το έκανες. Αλλά σίγουρα, το δύσκολο σε αυτές τις περιπτώσεις είναι το κίνητρο, η ψυχολογική υποστήριξη από κάποιον/κάποιους, και το αν το (όποιο) αποτέλεσμα στην πορεία αυτή είναι αρκετό στο μυαλό μας για να δικαιολογήσει τον κόπο.

    Από μένα καλή συνέχεια, και μη το σταματήσεις. Και επίσης κάτι που ξέχασα να πω, και θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες: και γ@μώ τα δικέφαλα...![:-clover]


 
Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •