Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-10-07
    Location
    thess, thess, Greece.
    Posts
    109

    Default κολλησα.....

    καλησπέρα παίδες ετά απο καιρό που έχω να γράψω λόγς υποχρεώσεων αποφάσισα να ζητήσω την πολύτιμη βοήθειαα σας ....μετα απο μια περίοδο όγκου ποθ βγήκα και ενω δν πήρα κάτι το ίδιαιτερο αν κ όλα ήταν ρολοι (αλλα αι τα γενετικα δν μας λενε και παρα πολλα..)έχει 2,5 μήνες και έχω κολλήσει δν πέρνω τπτ επάνω δν χάνω τπτ ...τι να κάνω...να αλλάξω διατροφη να κανω καινουριους συνδυασμους συμπληρωματων ειμαι και 89 κιλα και δν παιζω κάτςω απο 100ρες...
    spoilt

  2. #2
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    οταν λες οτι βγηκες απο περιοδο ογκου δηλαδη τι ειδους διατροφη και γυμναστικη εκανες,τι συμπληρωματα πηρες; δωσε μας καμια πληροφορια για το τι εκανες να δουμε μηπως και σου ξεφυγε καμια μικρη λεπτομερεια.....
    ()

  3. #3
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-10-07
    Location
    thess, thess, Greece.
    Posts
    109

    Default

    το προγραμμα μου ήταν κλασσικο με κάποιες παρεμβάσεις δλδ κανα super set και έτσι ...η διατροφη μου ήταν 120 γραμμαρια κατοσταρα πρωτείνη την ημέρα και κρέατινη υπερπλήρωση 7 μέρες και μέτα μια μερα 5γρ και την αλλη 7,5γρ...απο διατροφη το πρωι δν τρώω κατα τις 10 εάνα σαντουιτσ με γαλοπουλα ...μεσημεριανα κοτοπουλα ,ψαρια,μοσχαρι,τονο, με σαλατα σηνυθως ένα μπωλ και μια φέτα ψωμι ...πριν την προπονηση 5 αμυγδαλα μια κουταλια μέλι...μετα πρωτεινη και μια ωρα μετα ρυζι και τόνο...δν πιστευω το οτι έχω κάνει καλη μελέτη έπανω στον εαυτό μ ...αλλα.. ηταν απο της φορές που δν πήρα τπτ απο όλη αυτη την δαδικασια ...
    spoilt

  4. #4
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by spoilt

    το προγραμμα μου ήταν κλασσικο με κάποιες παρεμβάσεις δλδ κανα super set και έτσι ...η διατροφη μου ήταν 120 γραμμαρια κατοσταρα πρωτείνη την ημέρα και κρέατινη υπερπλήρωση 7 μέρες και μέτα μια μερα 5γρ και την αλλη 7,5γρ...απο διατροφη το πρωι δν τρώω κατα τις 10 εάνα σαντουιτσ με γαλοπουλα ...μεσημεριανα κοτοπουλα ,ψαρια,μοσχαρι,τονο, με σαλατα σηνυθως ένα μπωλ και μια φέτα ψωμι ...πριν την προπονηση 5 αμυγδαλα μια κουταλια μέλι...μετα πρωτεινη και μια ωρα μετα ρυζι και τόνο...δν πιστευω το οτι έχω κάνει καλη μελέτη έπανω στον εαυτό μ ...αλλα.. ηταν απο της φορές που δν πήρα τπτ απο όλη αυτη την δαδικασια ...


    </blockquote id=quote>

    πρωτα απ'ολα 120 γραμμαρια πρωτεινη μονο και μονο απο την whey ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ!!!δηλαδη παιρνεις καπου 4-5 scoop τη μερα....εδω στη γραμμωση και δεν ξεπερναμε τα 3-4 scoop και εσυ παιρνεις τοσο ηδη! μην νομιζεις οτι επειδη παιρνεις πολυ πρωτεινη αυτοματα θα βαλεις και κιλα,δε σημαινει τιποτα,σωστη διατροφη χρειαζεται...
    για ποιο λογο επαιρνες τη μια μερα 5 και την αλλη 7,5 γραμμαρια και οχι καθε μερα την ιδια ποσοτητα;
    καλα θες να βαλεις ογκο και με το καλημερα παραλειπεις γευμα;! σκεψου οτι ο οργανισμος σου ειναι νηστικος απο το προηγουμενο βραδυ,και εσυ ξανατρως στις 10,αρα 12 ωρες νηστικος!
    στο μεσημεριανο σου βλεπω πρωτεινη αλλα οχι υδατανθρακα,που ειναι το ρυζι ή ο πουρες;πως θα βαλεις κιλα με τετοια διατροφη διαιτας;επιπλεον το ψωμι δε σου χρειαζεται,μονο λιπακι μπορει να σου προσθεσει,τιποτα παραπανω....
    τα γευματα σου ειναι ανυπαρκτα τοσο πριν οσο και μετα την προπονηση(αν και αποτελουν τα πιο σημαντικα γευματα της μερας)
    πως να παρεις κιλα με τη διατροφη που εκανες.....λοιπον φιλε,κανε ενα search και θα βρεις απαντησεις σε ολα,ειναι απαντημενα χιλιαδες φορες....καλη αναγνωση......
    αν εχεις αποριες μας ξαναλες....
    ()

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-10-07
    Location
    thess, thess, Greece.
    Posts
    109

    Default

    σε ευχαριστω φίλε για τον κόπο του μην ...εχεις καποια δίκια αλλα καμία φορά ο τροπος ζωης και όταν δν έχεις χρόνο να πας του@λετ@ πρεπει να βρίσκεις κάποιες παρεμφερείς λύσεις ...
    spoilt


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •