Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Pumping Iron
    Join Date
    14-05-07
    Location
    Volos, Greece.
    Posts
    268

    Default Τραυματισμος

    Πριν 8 χρονια ειχα σπασει το αριστερο μου ποδι, τοτε ομως δν ασχολουμουν καθολου με τα βαρη, συστηματικη γυμναστικη ξεκινισα πριν δυο χρονια κανοντας βαρη κ αεροβια αναλογα την εποχη, τοτε ειχα μια μικρη ενοχληση μετα απο καθε προπονηση ποδιων, ξεχασα να αναφερω το ραγισμα ηταν ακριβως πανω απο τον αστραγαλο, αλλα αφου μετα απο μια δυο μερες το πολυ ημουν παλι οκ δεν εδωσα ιδιαιτερη σημασια, να σημειωσω επισης οτι τοτε ειχα χτυπησει λιγο κ στο γονατο χωρις ομως να εχω παθει κατι σημαντικο.
    Πλεον ασχολουμε με το Kick boxing κανω 3 προπονησεις τι βδομαδα και ο πονος ειναι μονιμος στον αστραγαλο κ καποιες φορες και στο γονατο...
    Αγορασα μια επιστραγαλιδα αλλα απο οτι καταλαβα το μονο που κανει ειναι να μειωνει την ενοχληση την ωρα της προπονησης, μετα το σκηνικο ειναι το ιδιο...
    Ξερω οτι ειναι περισσοτερο ιατρικο το θεμα και πρεπει ειτε να με δει καποιος αρμοδιος γιατρος αλλα κατι μου λεει οτι θα μου πει να σταματησω το Kick boxing και δεν θελω σε καμια περιπτωση [:-cry]
    Θυμαμαι τοτε που ειχα το ποδι σε γυψο ο γιατρος μου ειχε πει ειναι πολυ πιθανο να εμφανιζετε που και που μια μικρη ενοχληση.
    Εχει κανεις καποια παρομοια εμπειρια μπορει να μου δοσει καποια συμβουλη μηπως κ αποφυγω το γιατρο[:-bouncy]

  2. #2
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    20-05-05
    Location
    Athens, Ripping..., Greece.
    Posts
    1,841

    Default

    Ειδικά σε μέρες με αυξημένη υγρασία θα έχεις ενοχλήσεις. Εδώ εγώ, που έχω πάθει θλάση σε προσαγωγό και κοιλιακούς, όταν αλλάζει ο καιρός νιώθω ενοχλήσεις.

    Καλού κακού δεν πας και σε κανέναν ειδικό;

  3. #3
    Pumping Iron
    Join Date
    15-04-08
    Location
    Ioannina, Greece.
    Posts
    326

    Default

    Ο ειδικός είναι η καλύτερη λύση, στο κάτω κάτω δεν θέλεις να συνεχίσεις κάτι που σε βλάπτει. Αν και δεν πιστεύω ότι θα σου πει να σταματήσεις την άσκηση, ίσως σου δώσει λύση που θα σε βοηθήσει να τη συνεχίσεις χωρίς πόνους.
    "Become the change you want to see." - Mahatma Gandhi

  4. #4
    Pumping Iron
    Join Date
    14-05-07
    Location
    Volos, Greece.
    Posts
    268

    Default

    ευχαριστω παιδια, μαλλον θα ξεκουρασω το ποδι μ λιγες μερες κ θα παω σε ειδικο.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •