Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8

Thread: bodies...

  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    12-05-07
    Location
    .
    Posts
    151

    Default bodies...

    Η περίφημη διεθνούς φήμης έκθεση με τίτλο "BODIES... Η Έκθεση" έρχεται στην Ελλάδα από 7 Φεβρουαρίου έως αρχές Μαΐου.
    Τα εκθέματα της έκθεσης είναι αληθινά ανθρώπινα σώματα που παρουσιάζονται στην ολότητα τους ή ανά μέρη, τα οποία έχουν διεξοδικά διαχωριστεί και διατηρηθεί μέσω μιας πρωτοποριακής διαδικασίας. Με αυτό τον τρόπο, δίνεται για πρώτη φορά η δυνατότητα στους επισκέπτες να παρατηρήσουν την πολυπλοκότητα των οργάνων και των συστημάτων του ανθρώπινου σώματος, όπως ποτέ μέχρι σήμερα.
    http://www.bodiesinathens.gr/gr/


    πιστευω οτι εχει μεγαλο ενδιαφερον η εκθεση αυτη,ποσο μαλλον για εμας...εχω σκοπο να παω,οταν ξεμπερδεψω με εξεταστικες.αν εχει παει κανεις ας πει εντυπωσεις

  2. #2

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    Φυσικά και θα πάμε , έυχομαι να μπορούμε να τραβήξουμε φωτογραφίες .
    Θα είναι μιά εκπληκτική εμπειρία πολλών θεμάτων και ειδικά μερικών που μάς απασχολούν σάν άθλημα

  3. #3

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    16 Ευρώ η είσοδος.

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    12-05-07
    Location
    .
    Posts
    151

    Default

    14 φοιτητικο [:-party][:-party]

  5. #5
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    [:-thumbu] παρα πολυ ενδιαφερον!!! θα παμε....(αν μας δωσουν την αδεια:D)....
    ()

  6. #6
    Pumping Iron elefterios's Avatar
    Join Date
    01-03-08
    Location
    athens.
    Posts
    462

    Default

    η εκθεση εχει πραγματικα ενδειαφερον
    περυσι τον Ιουλιο ηταν στη Νεα Υορκη με 8$ εισοδο αλλα και περισσοτερα εκθεματα
    στην Ελλαδα ειναι λιγο μικροτερη αλλα και παλι το ενδειαφερον που παρουσιαζει ειναι υψηλο
    στα εγκαινια βρισκοταν και ο δημιουργος της εκθεσης ο οποιος κυριολεκτικα κλεβει τις εντυπωσεις με το εκκεντρικο του υφος αλλα και την αναλυση που δινει για τα σωματα που εκθετει

    εκεινο παντως που μου εμεινε και στις 2 εκθεσεις που πηγα , ειναι το χρωμα των πνευμονων στο σωμα ενος καπνιστη!σοκαριστικο...
    o tempora o mores!

  7. #7
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-03-08
    Location
    Κουκάκι - Λάρισα, Greece.
    Posts
    182

    Default

    Εγώ λέω να κανονίσουμε να πάμε ομάδα ολόκληρη (15 άτομα και άνω) για να μας έρθει και πιο φτηνά...(12 ευρώ το άτομο)...:D:D
    Περίοδος εξερεύνησης του σώματος μου...

  8. #8
    Pumping Iron
    Join Date
    28-02-08
    Location
    Greece.
    Posts
    441

    Default

    Έχω κάποιες ενστάσεις για το σκοπό της έκθεσης και για τον τρόπο που μας την πλασάρουν. Ίσως να πήγαινα να τη δω. Αλλά όχι για "να μάθω"... απλά για να δω, να ικανοποιήσω την περιέργειά μου. Μου φένεται κοροϊδία το "να μάθω" από δωρητές στην "επιστήμη" που τελικά έγιναν εκθέματα σε μια σύγχρονη έκδοση εκείνων των πλανόδιων θιάσων των αρχών του περασμένου αιώνα με έναν εξίσου εκκεντρικό "ιδιοκτήτη"...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •