Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default Πολλη αεροβια για γραμμωση χωρις να χασω μυς?

    Διαβασα το BFFM του tom venuto και συμφωνα με αυτα που διαβασα λεω αρχες μαρτιου να ξεκινησω γραμμωση.Αλλα δεν εχω ξανακανει γραμμωση κι ετσι εχω καποιες αποριες αν και ηδη διαβασα αρκετα αρθρα και περιοδικα.Ειμαι 85 κιλα με 15% ποσοστο λιπους.Θελω μεχρι 1 ιουνιου να εχουν αρχισει να φαινονται οι κοιλιακοι.Ξερω τι διατροφη χρειαζεται να κανω και θα κανω 6 φορες την εβδομαδα απο 45 λεπτα jogging στο διαδρομο καθε πρωι με το που ξυπναω νηστικος.Οτι θα χασω καποιους μυς το ξερω.Εγω θα παιρνω βεβαια μεγαλη ποσοτητα πρωτεινης 2γρ/κιλο αλλα δεν ξερω τι να κανω με την προπονηση για ογκο.Να συνεχισω λιγες επαναληψεις με πολλα κιλα για ογκο ετσι ωστε οσο ογκο παω να χασω απο το διαδρομο να εξισοροπειται απο τα βαρη?Αυτη τη στιγμη κανω πυραμιδα και ανεβαζω συνεχως κιλα.Να συνεχισω ετσι ή χρειαζομαι αλλου ειδους προπονηση?
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  2. #2
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    καλη δυναμη για το προγραμμα.
    το ιδιο κανω κ εγω αρκετο καιρο.40 λεπτα τρεξιμο κ το απογευμα βαρη.καποια πρηξιματα τα χανεις-ΟΧΙ φλεβικοτητα-ισως χρειαστεις κ αμινοξεα.απο κει κ περα προσεξε η διατροφη σου να μην ειναι τελειως υποθερμιδικη γιατι υπαρχει περιπτωση να τα φτυστεις.απο προγραμμα προπονησης τοσο καιρο εκανα 2 μυικες ομαδες/μερα,με μαξιμουν ασκησεις 7 κ σετ περιπου με 20.απο εβδομαδα ξεκιναει μια απο τις προτασεις του Brawnny-προγραμμα 4 ημερων αλλα τα λειτουργικα σετ των ασκησεων να διαδεχονται το ενα το αλλοhttp://www.bodybuilders.gr/data/main/forum/topic.asp?TOPIC_ID=691(Μιά πρόταση πάνω στην σειρά των ασκήσεων)

  3. #3
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Giorgos18

    Εγω θα παιρνω βεβαια μεγαλη ποσοτητα πρωτεινης 2γρ/κιλο αλλα δεν ξερω τι να κανω με την προπονηση για ογκο.
    </blockquote id=quote>

    κατα την άποψή μου άν τρώς τόση πρωτείνη σε περίοδο γράμμωσης την πάτησες,αυτή η ποσότητα είναι καλή για όγκο,όσο λιγότερες όμως είναι οι θερμίδες τόσο περισσοτερη πρέπει να είναι η πρωτείνη προκειμένου να διατηρηθεί θετικό ισοζύγιο αζώτου.Θα πρότεινα 3 γρ\κιλό βάρους.

  4. #4
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Αν κανω προπονηση για δυναμη ενω προσπαθω να χασω λιπος με πολλη αεροβια θα χασω περισσοτερη η λιγοτερη μυικη μαζα απ'οτι αν εκανα κανονικα προπονηση για ογκο?
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  5. #5
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Αν κανω προπονηση για δυναμη ενω προσπαθω να χασω λιπος με πολλη αεροβια θα χασω περισσοτερη η λιγοτερη μυικη μαζα απ'οτι αν εκανα κανονικα προπονηση για ογκο?
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  6. #6
    fanis72's Avatar
    Join Date
    13-11-08
    Location
    ΚΙΑΤΟ, Greece.
    Posts
    509

    Default

    κάνε την διατροφή σου αφού την γνωρίζεις κ την αεροβική σου όπως έγραψες κ να είσαι σίγουρος ότι οι κοιλιακοί θα βγούν,όσο για την προπόνηση όταν είσαι σε δίαιτα με χαμηλούς υδατανθρακες
    και να θες βαριές προπονήσεις δεν θα σου βγαίνουν κ δεν σου χρειάζονται κιόλας,αποψή μου αν θες να κρατησεις μυικό ιστό μην τρεχεις στον διάδρομο,περπάτα σε γρήγορο ρυθμό,20' είναι υπέρ αρκετά,καλή συνέχεια

  7. #7
    fanis72's Avatar
    Join Date
    13-11-08
    Location
    ΚΙΑΤΟ, Greece.
    Posts
    509

    Default

    κάνε την διατροφή σου αφού την γνωρίζεις κ την αεροβική σου όπως έγραψες κ να είσαι σίγουρος ότι οι κοιλιακοί θα βγούν,όσο για την προπόνηση όταν είσαι σε δίαιτα με χαμηλούς υδατανθρακες
    και να θες βαριές προπονήσεις δεν θα σου βγαίνουν κ δεν σου χρειάζονται κιόλας,αποψή μου αν θες να κρατησεις μυικό ιστό μην τρεχεις στον διάδρομο,περπάτα σε γρήγορο ρυθμό,20' είναι υπέρ αρκετά,καλή συνέχεια


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •