Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-02-09
    Location
    .
    Posts
    14

    Default αυξηση μυικης μαζας και χασιμο λιπους

    γεια σας θα ηθελα να ρωτησω κατι. προτα απο ολα ειμαι 16 ,189 υψος και89 κιλα .εχω ξεκινησει προγραμα γυμναστικης για ογκο σε γυμναστηριο αλλα η διατροφη μου ειναι λιγο παραξενη ,μαλλον μοιαζει με διετα ,τρωω 8 γευματα μικρης θερμιδικης αξιας. τρωω συνιθως τοστ μεψωμι ολικης αλεσης οπου βαζω μεσα τονο σε νερο ,γαλοπουλα,κ.α. επειδη ειμαιολη την ημερα στα φροντιστηρια παιρνω2 τοστ ταοποια τα κοβω στα τεσσερα και τα τρωω ανα τρεισ ωρες .ειναι που φοβαμαι μην παρω ξανα τα κιλα που εχασα,ειμουν 104. γινεται ναπαρω μυικο ογκο και ταυτο χρονα να χασω λιπος?ειμαι 17% τωρα και θελω να φτασω 10%. μπορειτε να μου πειτε περιπου τι νακανω? ενα υποτηποδες προγραμα?ευχαριστω!!

  2. #2
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    το θεμα εχει συζητηθει αρκετες φορες στο φορουμ,πιξε μια ματια στα ακολουθα τοπικς,
    http://www.bodybuilders.gr/data/main...?TOPIC_ID=8729
    http://www.bodybuilders.gr/data/main...rms=scitrition

    όμως αυτα τα προγραμματα είναι γι'αυτους που εχουν την ευχερια να τηρουν αυστηρα το αναλογο πλανο διατροφης και προπονησης.Αν είσαι ολη μερα στα φροντιστηρια οπως λες,δεν νομίζω ότι θα τα καταφερεις..εκτος και αν δουλεψει ταπερακι,αλλα και παλι θα ζοριστεις με αν κανεις και πρωινες αεροβιες(που θα βοηθησει και πολυ).

    για το πλανο διατροφης δε νομιζω οτι χρειαζεται να πουμε τιποτα,γιατι εκτος απο το οτι δεν το γραφεις ολοκληρο και αναλυτικα,το φορουμ ειναι γεματο με αρθρα διατροφης και παραδειγματα.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •