Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 121 to 150 of 167
  1. #121

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sounik

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ikamak

    To χέρι σου είναι γύρω στους 37 πόντους; (για να φέρουμε στο μυαλό και τις υπόλοιπες αναλογίες)
    </blockquote id=quote>
    το δεξι ειναι 37,5 και το αριστερο 36.και πιστευω οτι δειχνουν λιγο περιεργα αν τα συγκρινεις με το υπολοιπο σωμα.τουλαχιστον αυτα ακουω απο τους φιλους μ.
    </blockquote id=quote>

    Άρα έπεσα μέσα... Απλά πολλά παιδιά εδώ μέσα είναι "απαίδευτα" στο θέμα των φώτο, βλέπουν κάποιον κατηγορία τσίχλας και τον περνάνε για τούμπανο.!

  2. #122
    Junior Bodybuilder sounik's Avatar
    Join Date
    24-02-09
    Location
    serres, Greece.
    Posts
    104

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by nikos_123

    Βαρη δεν κανεις διατροφη ουτε τις φωτογραφιες εδω για ποιο λογω τις εβαλες να παρεις γνωμη για ποιο πραγμα?πασαρελα ειναι εδω?
    Πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι μπαινεις στον κοπω να βαλεις φωτογραφιες [:-bouncy] μηπως ψαχνεις κατι αλλο?


    Εδιτ: <blockquote id=quote>Quote:πραγματικα μαθαινω πολλα απο εδω μεσα και θα ηθελα την αποψη σας για τυχον μελλοντικη βελτιωση μ.</blockquote id=quote>
    Βελτιωση σε τι? αφου οτι και να σου πουν εδω μεσα δεν θα τα κανεις δεν εισαι του αθληματος δεν ασχολησε καθολου.


    </blockquote id=quote>
    δεν ασχολουμε τωρα.που ξερεις πως θα μ την βιδωσει μετα την εγχειρηση?
    επισης οτι δεν γυμναζομαι και δεν τρεφομαι σωστα δεν σημαινει οτι δεν μ αρεσει η γυμναστικη αφου ξεκινησα απο πολυ μικρος να γυμναζομαι και ειχα καλες προοπτικες συμφωνα με τον προπονητη μ.θες ο τραυματισμος,θες τα μαθηματα,θες η βαρεμαρα και η βλακεια μ με εκαναν να σταματησω.
    σαν τι μπορω να ψαχνω δηλαδη εδω μεσα και μπροστα απο μια οθονη.αυτο πραγματικα θελω να το ακουσω.το οτι καποιοι εδω μεσα σκεφτονται πιο πονηρα απο μενα δεν σημαινει οτι εγω αλλα και αλλοι εχουμε τον ιδιο τροπο σκεψης.

  3. #123
    Junior Bodybuilder sounik's Avatar
    Join Date
    24-02-09
    Location
    serres, Greece.
    Posts
    104

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ikamak

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sounik

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ikamak

    To χέρι σου είναι γύρω στους 37 πόντους; (για να φέρουμε στο μυαλό και τις υπόλοιπες αναλογίες)
    </blockquote id=quote>
    το δεξι ειναι 37,5 και το αριστερο 36.και πιστευω οτι δειχνουν λιγο περιεργα αν τα συγκρινεις με το υπολοιπο σωμα.τουλαχιστον αυτα ακουω απο τους φιλους μ.
    </blockquote id=quote>

    Άρα έπεσα μέσα... Απλά πολλά παιδιά εδώ μέσα είναι "απαίδευτα" στο θέμα των φώτο, βλέπουν κάποιον κατηγορία τσίχλας και τον περνάνε για τούμπανο.!
    </blockquote id=quote>
    πραγματικα ομως ειμαι αυτης της κατηγοριας:D:D:D
    με υψος 1.83 και 73 κιλα μονο ο αερας που δεν με παιρνει.
    ας πουμε διπλα σε σενα(οποιος απο τους δυο και να εισαι στην φωτο) μιλαμε οχι τσιχλα,αλλα το περιτυλιγμα της ειμαι:D:D:D
    ο αριστερος οπως βλεπουμε πρεπει να ειναι και πολυ τουμπανο ομως!

  4. #124
    Advanced Bodybuilder nikos_123's Avatar
    Join Date
    09-09-07
    Location
    .
    Posts
    1,103

    Default

    Δεν απαντησες ακομα τις φωτογραφιες γιατι τις εβαλες εδω μεσα?
    Τι γνωμη να παρεις δηλαδη οτι πρεπει να κανεις διατροφη και βαρη?απο μονος σου δεν τα ξερεις αυτα μαλον?
    Η περιμενεις να ακουσεις μπραβο?επειδη απλος γενηθηκες αδυνατος σαν τον σταθη ψαλτη?(αφου δεν κανεις ουτε διατροφη ουτε προπονηση δεν μπορει να σου πει καποιος κουραστηκες αλλα αξηζε δεν ασχολησε)

  5. #125
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-06-09
    Location
    .
    Posts
    157

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ikamak

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sounik

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ikamak

    To χέρι σου είναι γύρω στους 37 πόντους; (για να φέρουμε στο μυαλό και τις υπόλοιπες αναλογίες)
    </blockquote id=quote>
    το δεξι ειναι 37,5 και το αριστερο 36.και πιστευω οτι δειχνουν λιγο περιεργα αν τα συγκρινεις με το υπολοιπο σωμα.τουλαχιστον αυτα ακουω απο τους φιλους μ.
    </blockquote id=quote>

    Άρα έπεσα μέσα... Απλά πολλά παιδιά εδώ μέσα είναι "απαίδευτα" στο θέμα των φώτο, [u]βλέπουν κάποιον κατηγορία τσίχλας και τον περνάνε για τούμπανο.!</u></blockquote id=quote>

    Δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο ! ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο !

  6. #126
    Pumping Iron extremist's Avatar
    Join Date
    01-08-08
    Location
    ΧΑΝΙΑ, ΚΡΗΤΗ, Greece.
    Posts
    473

    Default

    Συνεχιζω να μην σε πιστευω και ουτε προκειται.Πες οτι θες:D:DEπισης πιστευω οτι δεν εισαι καν τα κιλα που δηλωνεις.
    Αγγλικα ξερεις?Αν ναι,βαλε τις φωτο και αυτα που μας λες σε ενα ξενο φορουμ να κοψεις αντιδρασεις!
    Όλοι ζούνε δίχως τη παραμικρή υποψία , ενώ η αρρώστεια έχει αρχίσει να μας τρώει το πόδι Θα είναι αργά όταν θα ανακαλύψουν τη συνομωσία ,θα είναι αργά ότα θα βρισκόμαστε στο ξόδι!!

  7. #127
    Junior Bodybuilder sounik's Avatar
    Join Date
    24-02-09
    Location
    serres, Greece.
    Posts
    104

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by nikos_123

    Δεν απαντησες ακομα τις φωτογραφιες γιατι τις εβαλες εδω μεσα?
    Τι γνωμη να παρεις δηλαδη οτι πρεπει να κανεις διατροφη και βαρη?απο μονος σου δεν τα ξερεις αυτα μαλον?
    Η περιμενεις να ακουσεις μπραβο?επειδη απλος γενηθηκες αδυνατος σαν τον σταθη ψαλτη?(αφου δεν κανεις ουτε διατροφη ουτε προπονηση δεν μπορει να σου πει καποιος κουραστηκες αλλα αξηζε δεν ασχολησε)
    </blockquote id=quote>
    το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν τις εβαλα για να μαλωνουμε.μπορει οπως λες για να παρω ενα καλο σχολιο αλλα οπως ειπε και ενα παιδι παραπανω αυτα μ τα εχετε πει απο την προηγουμενη φορα.δν ξερω γιατι τις εβαλα.μου ηρθε και λεω θα ανεβασω φωτογραφιες σημερα.στο ξαναειπα δν σκεφτομαστε ολοι το ιδιο.

  8. #128
    Junior Bodybuilder sounik's Avatar
    Join Date
    24-02-09
    Location
    serres, Greece.
    Posts
    104

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by extremist

    Συνεχιζω να μην σε πιστευω και ουτε προκειται.Πες οτι θες:D:DEπισης πιστευω οτι δεν εισαι καν τα κιλα που δηλωνεις.
    Αγγλικα ξερεις?Αν ναι,βαλε τις φωτο και αυτα που μας λες σε ενα ξενο φορουμ να κοψεις αντιδρασεις!
    </blockquote id=quote>
    φιλε μου εσενα σε παω με τα χιλια!δεν ξερω κατι θετικο μ εβγαλες απο το πρωτο σου σχολιο(4 μηνες πριν)!και για να μου κανω και λιγη διαφημηση ξερω καλα αγγλικα εχω και το proficiency(cambridge+michigan):D:D:D
    αν ερθω φετος το καλοκαιρι κρητη που ψηνομαι πολυ ασχημα θα σ ενημερωσω και αν θες ερχεσαι να κανουμε ενα μπανιο για να δεις οτι οσο λεω ειμαι και πολλα αλλα...τοτε θα καταλαβεις την πραγματικοτητα.οι φωτο με δειχνουν λιγο περιεργα:D
    πες καμια σελιδα απο ξενα φορουμ αν θες αλλα οπως καταλαβα και εκει τα ιδια θα μου λενε.τουλαχιστον ας τα ακουω απο ελληνες[:-angel]
    edit:
    μην ξεχνας οτι εμαθα να ποζαρω καλυτερα κιολας...:D:D:D:D:D

  9. #129

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    Πολύ καλοί κοιλιακοί,πολύ καλή φλεβικότητα,από βδομάδα δώσε ρε παιδί μου παράπανω έμφαση στους θωρακικούς σου γιατί έχουν μείνει λίγο πίσω οκ?Κατά τα άλλα πολύ καλός!!![:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]

  10. #130
    Pumping Iron extremist's Avatar
    Join Date
    01-08-08
    Location
    ΧΑΝΙΑ, ΚΡΗΤΗ, Greece.
    Posts
    473

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sounik
    να κανουμε ενα μπανιο για να δεις οτι οσο λεω ειμαι και πολλα αλλα...(??)
    </blockquote id=quote>
    Αλλα?Τι αλλα??[:-ouch]Ανε κατεβεις με γυναικες ενημερωσε με...Αλλιως οϊ[:-smile_green]
    Για φορουμς:http://forums.musculardevelopment.com/
    http://forum.bodybuilding.com/
    Όλοι ζούνε δίχως τη παραμικρή υποψία , ενώ η αρρώστεια έχει αρχίσει να μας τρώει το πόδι Θα είναι αργά όταν θα ανακαλύψουν τη συνομωσία ,θα είναι αργά ότα θα βρισκόμαστε στο ξόδι!!

  11. #131
    Pumping Iron
    Join Date
    23-02-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    388

    Default

    Αν εχεις αυτο το σωμα και λες οτι δεν κανεις καθολου γυμναστικη ουτε διατροφη,τοτε 2 τινα συμβαινουν:
    Ή νομιζεις οτι μας δουλευεις ή είσαι genetic freak.
    Δεν μπορει να συμβαινει κατι αλλο,και αδικα το κουραζουμε.

  12. #132
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    10-10-07
    Location
    .
    Posts
    48

    Default

    don't feed the troll

  13. #133
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-04-09
    Location
    Ioannina, Greece.
    Posts
    73

    Default

    Πωπω πραγματικά με γαλύτερη περίπτωση &lt;&lt;Dont feed the troll&gt;&gt; απο αυτήν δεν έχω ξαναδεί εδωμέσα!!!!

  14. #134
    Junior Bodybuilder sounik's Avatar
    Join Date
    24-02-09
    Location
    serres, Greece.
    Posts
    104

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by _Akaloupotos_

    Πολύ καλοί κοιλιακοί,πολύ καλή φλεβικότητα,από βδομάδα δώσε ρε παιδί μου παράπανω έμφαση στους θωρακικούς σου γιατί έχουν μείνει λίγο πίσω οκ?Κατά τα άλλα πολύ καλός!!![:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]
    </blockquote id=quote>
    οκ παναγιωτη(αν δν κανω λαθος) θα δωσω περισσοτερη εμφαση στους θωρακικους(μυες φανταζομαι) αλλα πρεπει πρωτα καποιος να μου δειξει με ποιες ασκησεις τους γυμναζεις[:-alien]

  15. #135
    Junior Bodybuilder sounik's Avatar
    Join Date
    24-02-09
    Location
    serres, Greece.
    Posts
    104

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by extremist

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sounik
    να κανουμε ενα μπανιο για να δεις οτι οσο λεω ειμαι και πολλα αλλα...(??)&lt;img src="http://www.bodybuilders.gr/data/main/forum/images/speech/icon_speech_wow.gif[/img]&lt;img src="http://www.bodybuilders.gr/data/main/forum/images/speech/icon_speech_yeah.gif[/img]
    </blockquote id=quote>
    Αλλα?Τι αλλα??[:-ouch]Ανε κατεβεις με γυναικες ενημερωσε με...Αλλιως οϊ[:-smile_green]
    Για φορουμς:http://forums.musculardevelopment.com/
    http://forum.bodybuilding.com/
    </blockquote id=quote>
    χαχαχαχα!το ηξερα οτι θα στραβωσεις λιγο με το "πολλα αλλα"
    με γυναικες θα κατεβουμε αλλα θα ειμαι εγω με δυο φιλους μου και τις κοπελες μας.οποτε στην παρεα μας τουλαχιστον θα ειναι ολες πιασμενες:D:D

  16. #136
    Junior Bodybuilder sounik's Avatar
    Join Date
    24-02-09
    Location
    serres, Greece.
    Posts
    104

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by KostasBB

    don't feed the troll
    </blockquote id=quote>
    φιλε αν νομιζεις οτι λεω ψεματα οκ αλλα το σχολιο σου δν νομιζεις οτι ξεφευγει λιγο?

  17. #137

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sounik

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by _Akaloupotos_

    Πολύ καλοί κοιλιακοί,πολύ καλή φλεβικότητα,από βδομάδα δώσε ρε παιδί μου παράπανω έμφαση στους θωρακικούς σου γιατί έχουν μείνει λίγο πίσω οκ?Κατά τα άλλα πολύ καλός!!![:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]
    </blockquote id=quote>
    οκ παναγιωτη(αν δν κανω λαθος) θα δωσω περισσοτερη εμφαση στους θωρακικους(μυες φανταζομαι) αλλα πρεπει πρωτα καποιος να μου δειξει με ποιες ασκησεις τους γυμναζεις[:-alien]
    </blockquote id=quote>

    Παναγιώτης,Νίκο μου σωστά!!!!:D:D

    Δεν έχουμε λόγο να μην σε πιστέψουμε ότι δεν κάνεις διατροφή-προπόνηση ούτως ή άλλως αυτό είναι δικό σου θέμα sounik φίλε μου σωστά??Τώρα ότι είναι περίεργο, ε είναι πώς να το κάνουμε??Απλά προσωπικά δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω και ίσα ίσα να σε χαίρομαι κιόλας που όυτε να πηγαίνεις γυμναστήριο θες ούτε να προσέχεις το φαγητό σου και είσαι για τα δικά σου standards μία χαρά!
    Καλή συνέχεια!!!!

  18. #138
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-09
    Location
    .
    Posts
    107

    Default

    Μιας και είσαι στο χώρο του στίβου,μιας εγώ ήμουν για αρκετά χρόνια (6-7) εγώ τουλάχιστον σε πιστεύω (και δε καταλαβαίνω γιατί κάποιοι εδώ μέσα δε πιστεύουν εφόσον δεν έχουν ασχοληθεί με άθλημα χρόνια)

    Τώρα οι συμβουλές μου... Σαν κολυμβητής σου προτείνω να αρχίσεις...τι άλλο,εκτός από κολύμπι. Μιας και μιλάμε για ρήξη χιαστών θα σε βοηθήσει απίστευτα η άσκηση στο νερό χωρίς να επιβαρύνεις το πόδι σου. Θα δεις φοβερά αποτέλεσματα σε αυτό το θέμα σε 1-2 μήνες (μπορείς να συμβουλευτείς και το γιατρό σου) Με τη σανίδα (εστιάζοντας σε πόδια) κάνοντας 500-700m την ημέρα η ανάκαμψη θα είναι "θεαματική" [:-glasses]
    Τώρα για την παραλία φίλε,δεν υπάρχει καλό και κακό,λες και ποιος τα προσέχει αυτά (βλέπεις κάτι βόδια με κάτι γκομενάρες και εσύ μένεις με τους κοιλιακούς σου...)
    Από εκεί και πέρα αν αρχίσεις κολύμβηση(δοκίμασέ το για 2 μήνες) θα κάνεις κυρίως πρόσθιο(1ΚΜ) και πεταλούδα (1ΚΜ) προσπαθώντας όχι να αυξήσεις μέτρα(ήδη σου είπα να κάνεις αρκετά) αλλά τεχνική,αναπνοή και σιγά σιγά ταχύτητα(στην αρχή όμως πάρα μα πάρα πολύ αργά) Αυτές οι δύο ασκήσεις εστιάζουν στους κοιλιακούς. Για πλάγιους κοιλιακούς ελεύθερο και ύπτιο...
    Αυτά από εμένα!
    Καλή ανάρρωση...

    PS : η γνώμη μου είναι να μην αρχίσεις βάρη(δεν υπάρχει λόγος με το σωματότυπο που έχεις) Η γράμμωση θα έρθει με την ταχύτητα κολύμβησης,εξάλλου το κολύμπι είναι η καλύτερη γυμναστική (αδιαμφισβήτητα) Γνώμη μου είναι ότι αν με ακούσεις θα πρέπει να πάρεις personal trainer για να σου μάθει τεχνική και από εκεί και πέρα μόνος σου δώστου να καλάβει...

    " : , ,
    , ,
    , .
    , , ;
    ."

  19. #139

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by swimmer22

    Μιας και είσαι στο χώρο του στίβου,μιας εγώ ήμουν για αρκετά χρόνια (6-7) εγώ τουλάχιστον σε πιστεύω (και δε καταλαβαίνω γιατί κάποιοι εδώ μέσα δε πιστεύουν εφόσον δεν έχουν ασχοληθεί με άθλημα χρόνια)

    Τώρα οι συμβουλές μου... Σαν κολυμβητής σου προτείνω να αρχίσεις...τι άλλο,εκτός από κολύμπι. Μιας και μιλάμε για ρήξη χιαστών θα σε βοηθήσει απίστευτα η άσκηση στο νερό χωρίς να επιβαρύνεις το πόδι σου. Θα δεις φοβερά αποτέλεσματα σε αυτό το θέμα σε 1-2 μήνες (μπορείς να συμβουλευτείς και το γιατρό σου) Με τη σανίδα (εστιάζοντας σε πόδια) κάνοντας 500-700m την ημέρα η ανάκαμψη θα είναι "θεαματική" [:-glasses]
    Τώρα για την παραλία φίλε,δεν υπάρχει καλό και κακό,λες και ποιος τα προσέχει αυτά (βλέπεις κάτι βόδια με κάτι γκομενάρες και εσύ μένεις με τους κοιλιακούς σου...)
    Από εκεί και πέρα αν αρχίσεις κολύμβηση(δοκίμασέ το για 2 μήνες) θα κάνεις κυρίως πρόσθιο(1ΚΜ) και πεταλούδα (1ΚΜ) προσπαθώντας όχι να αυξήσεις μέτρα(ήδη σου είπα να κάνεις αρκετά) αλλά τεχνική,αναπνοή και σιγά σιγά ταχύτητα(στην αρχή όμως πάρα μα πάρα πολύ αργά) Αυτές οι δύο ασκήσεις εστιάζουν στους κοιλιακούς. Για πλάγιους κοιλιακούς ελεύθερο και ύπτιο...
    Αυτά από εμένα!
    Καλή ανάρρωση...
    </blockquote id=quote>

    Και πού ξέρεις εσύ ρε φίλε,με μόλις ένα ποστ στο ενεργητικό σου και όντας μέλος εδώ και λίγες ώρες,ποιός έχει ασχοληθεί με τί και για πόσα χρόνια????Ευτυχώς που μπαίνουν και οι αθληταράδες να μας "βάζουν" στη θέση μας.[:-censored][:-censored][:-mean][:-skull]

  20. #140
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    απο που ξεφυτρωφσες εσυ? γραφτηκες μολις σημερα για να ποσταρεις, εμεις δεν ειμαστε αθλητες? δηλαδή εμεις αν σταματησουμε το αθλημα δε θα γινουμε λουκουμαδες?

  21. #141
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-09
    Location
    .
    Posts
    107

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by _Akaloupotos_
    Και πού ξέρεις εσύ ρε φίλε,με μόλις ένα ποστ στο ενεργητικό σου και όντας μέλος εδώ και λίγες ώρες,ποιός έχει ασχοληθεί με τί και για πόσα χρόνια????Ευτυχώς που μπαίνουν και οι αθληταράδες να μας "βάζουν" στη θέση μας.[:-censored][:-censored][:-mean][:-skull]
    </blockquote id=quote>

    Καταρχάς έγινα μέλος (πες το...κατά τύχη) ψάχνοντας κάτι συγκεκριμένο και είδα το συγκεκριμένο topic και απάντησα(κυρίως για ρήξη χιαστών,μιας και είναι φοβερό πρόβλημα για έναν αθλητή,αν όχι καταστροφικό...)
    Τώρα αν θα είμαι μελλοντικά ενεργό μέλος δε το γνωρίζω[:-bigeyes]
    Αλλά δε μπορείς να υποβιβάσεις το ποστ μου λέγοντας ότι είμαι εδώ και λίγες ώρες στο forum...
    Δε ξέρω με τι έχει ασχοληθεί ο καθένας εδώ μέσα αλλά σίγουρα το παιδί δε λέει ψέμματα... Αν έχεις καλές βάσεις και 2 χρόνια να κάνεις κανονική ζωή με ελάχιστη αερόβια άσκηση διατηρείσαι άψογα...

    " : , ,
    , ,
    , .
    , , ;
    ."

  22. #142

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by swimmer22

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by _Akaloupotos_
    Και πού ξέρεις εσύ ρε φίλε,με μόλις ένα ποστ στο ενεργητικό σου και όντας μέλος εδώ και λίγες ώρες,ποιός έχει ασχοληθεί με τί και για πόσα χρόνια????Ευτυχώς που μπαίνουν και οι αθληταράδες να μας "βάζουν" στη θέση μας.[:-censored][:-censored][:-mean][:-skull]
    </blockquote id=quote>

    Καταρχάς έγινα μέλος (πες το...κατά τύχη) ψάχνοντας κάτι συγκεκριμένο και είδα το συγκεκριμένο topic και απάντησα(κυρίως για ρήξη χιαστών,μιας και είναι φοβερό πρόβλημα για έναν αθλητή,αν όχι καταστροφικό...)
    Τώρα αν θα είμαι μελλοντικά ενεργό μέλος δε το γνωρίζω[:-bigeyes]
    Αλλά δε μπορείς να υποβιβάσεις το ποστ μου λέγοντας ότι είμαι εδώ και λίγες ώρες στο forum...
    Δε ξέρω με τι έχει ασχοληθεί ο καθένας εδώ μέσα αλλά σίγουρα το παιδί δε λέει ψέμματα... Αν έχεις καλές βάσεις και 2 χρόνια να κάνεις κανονική ζωή με ελάχιστη αερόβια άσκηση διατηρείσαι άψογα...
    </blockquote id=quote>


    Εφόσον δεν ξέρεις τους άλλους μη μιλάς για τους άλλους(εμείς είμαστε οι άλλοι btw:D)περιορίσου να μιλάς για τον εαυτό σου.
    Το κολύμπι είναι η καλύτερη γυμναστική και δεν χρειάζεται τα βάρη ο Νίκος γιατί η γράμμωση υπάρχει ήδη και θα έχει ακόμα περισσότερη με το κολύμπι...????[:-snorkel][:-snorkel][:-snorkel]
    Με ελάχιστη αερόβια διατηρείται κάποιος άψογα ε?Ναι βέβαια και εάν αργήσω φάτε.
    Σταματάω εδώ γιατί θα αρχίσω το άγριο κράξιμο και θα φάω ban και δεν αξίζει[:-smile_green][:-smile_green][:-smile_green

  23. #143
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-09
    Location
    .
    Posts
    107

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by _Akaloupotos_
    Εφόσον δεν ξέρεις τους άλλους μη μιλάς για τους άλλους(εμείς είμαστε οι άλλοι btw:D)περιορίσου να μιλάς για τον εαυτό σου.
    Το κολύμπι είναι η καλύτερη γυμναστική και δεν χρειάζεται τα βάρη ο Νίκος γιατί η γράμμωση υπάρχει ήδη και θα έχει ακόμα περισσότερη με το κολύμπι...????[:-snorkel][:-snorkel][:-snorkel]
    Με ελάχιστη αερόβια διατηρείται κάποιος άψογα ε?Ναι βέβαια και εάν αργήσω φάτε.
    Σταματάω εδώ γιατί θα αρχίσω το άγριο κράξιμο και θα φάω ban και δεν αξίζει[:-smile_green][:-smile_green][:-smile_green

    </blockquote id=quote>
    My friend,από αυτά που λες μόνο βάρη απ'ό,τι φαίνεται έχεις σηκώσει στη ζωή σου... Αυτή είναι η εικόνα που σχηματίζεις(sorry)
    Βάρη με ρήξη χιαστών ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ να κάνει με τίποτα (διάβασα κάτι ανάλογο για αυτό το είπα) Γράμμωση θα κάνει με κατάλληλη άσκηση μέσα στο νερό χωρίς ΚΙΝΔΥΝΟ τραυματισμού. Αυτό εννοούσα (ο νοών νοείτω)
    Αερόβια άσκηση τι εννοείς εσύ; Για να συννενοούμαστε δηλαδή...
    Καλά θα κάνεις να σταματήσεις γιατί εγώ πήγα να δώσω συμβουλή και εσύ έπεσες να με φας...

    " : , ,
    , ,
    , .
    , , ;
    ."

  24. #144
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    swimmer22 επειδή φέτος στην σχολή είχα 2 μαθήματα που μιλούσαν για αποκατάσταση τραυματισμών(φυσικοθεραπεία και αθλητιατρική) και επειδή ένας πολύ κοντινός μου φίλο έχει κάνει 2 εγχειρήσεις στο γόνατο(χιαστό και μηνίσκο) πίστεψε με χρειάζονται τα βάρη πιο πολύ από το κολύμπι.
    Για την ακρίβεια ο γιατρός του είχε πει όταν κολυμπάει να κολυμπάει με βατραχοπέδιλα,να μην κουνάει όσο μπορεί τα πόδια του και αφού περάσει αρκετό καιρό στο leg extension,leg curl δυναμώνοντας τόσο τον τετρακέφαλο όσο και τον μηριαίο τότε να κολυμπήσει άφοβα.Ταυτόχρονα είχε ξεκινήσει το περπάτημα που έγινε χαλαρό τρέξιμο,κλπ κλπ κλπ..
    Από προσωπική εμπειρία με το κολύμπι διαπίστωσα ότι τουλάχιστον ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ δεν κάνει για γράμμωση αφού με τα βάρη κατάφερα να δώσω μεγαλύτερη έμφαση στα σημεία που ήθελα.
    Για να μην βγούμε άλλο off topic,φίλε sounik πάρα πολύ καλός-προσωπικά δεν με ενδιαφέρει είτε κάνεις είτε δεν κάνεις-απλά ως συμβουλή να σου πω ότι είναι κρίμα με τέτοιο καλούπι να μην ασχοληθείς πιο ενεργά με τα βάρη και την σωματική διάπλαση.

  25. #145
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-09
    Location
    .
    Posts
    107

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sergoun

    swimmer22 επειδή φέτος στην σχολή είχα 2 μαθήματα που μιλούσαν για αποκατάσταση τραυματισμών(φυσικοθεραπεία και αθλητιατρική) και επειδή ένας πολύ κοντινός μου φίλο έχει κάνει 2 εγχειρήσεις στο γόνατο(χιαστό και μηνίσκο) πίστεψε με χρειάζονται τα βάρη πιο πολύ από το κολύμπι.
    Για την ακρίβεια ο γιατρός του είχε πει όταν κολυμπάει να κολυμπάει με βατραχοπέδιλα,να μην κουνάει όσο μπορεί τα πόδια του και αφού περάσει αρκετό καιρό στο leg extension,leg curl δυναμώνοντας τόσο τον τετρακέφαλο όσο και τον μηριαίο τότε να κολυμπήσει άφοβα.Ταυτόχρονα είχε ξεκινήσει το περπάτημα που έγινε χαλαρό τρέξιμο,κλπ κλπ κλπ..
    Από προσωπική εμπειρία με το κολύμπι διαπίστωσα ότι τουλάχιστον ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ δεν κάνει για γράμμωση αφού με τα βάρη κατάφερα να δώσω μεγαλύτερη έμφαση στα σημεία που ήθελα.
    Για να μην βγούμε άλλο off topic,φίλε sounik πάρα πολύ καλός-προσωπικά δεν με ενδιαφέρει είτε κάνεις είτε δεν κάνεις-απλά ως συμβουλή να σου πω ότι είναι κρίμα με τέτοιο καλούπι να μην ασχοληθείς πιο ενεργά με τα βάρη και την σωματική διάπλαση.
    </blockquote id=quote>

    Υπάρχουν ασκήσεις και ασκήσεις κάτω από το νερό που μπορούν να τον βοηθήσουνε (πχ μακροβούτι Χ 2 και παραλλαγές του) και πάνω στο νερό(ποδήλατο και σανίδα) Το περπάτημα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ θα τον βοηθήσει όπως και το χαλαρό τρεξιματάκι (σκάλες επίσης) αλλά καλό είναι όλα να περιστέφονται γύρω από κάτι (πχ κίνηση στο νερό) για να αποκτήσει και νόημα η αποκατάσταση!
    Γράμμωση με το κολύμπι κάνεις φοβερή αρκεί να κάνεις ασκήσεις για αυτό το λόγο (δεν έχει νόημα πχ να κολυμπάς συνεχόμενα 3ΚΜ χαλαρά αλλά να κολυμπάς 2ΚΜ με τεχνική και ταχύτητα) Η αλήθεια του θεού,όπως λες,δε μπορείς να εστιάσεις κάπου συγκεκριμένα αλλά αφού γραμμώνεσαι,τι σε νοιάζει;;; Δε τραυματίζεσαι κι όλας...
    Επιπλέον γνώμη μου είναι να μη χρησιμοποιεί βατραχοπέδιλα τουλάχιστον για σανίδα... Στην πεταλούδα οπωσδήποτε θα το χρειαστεί το πέδιλο αλλά από εκεί κει πέρα...?

    " : , ,
    , ,
    , .
    , , ;
    ."

  26. #146

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by swimmer22

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by _Akaloupotos_
    Εφόσον δεν ξέρεις τους άλλους μη μιλάς για τους άλλους(εμείς είμαστε οι άλλοι btw:D)περιορίσου να μιλάς για τον εαυτό σου.
    Το κολύμπι είναι η καλύτερη γυμναστική και δεν χρειάζεται τα βάρη ο Νίκος γιατί η γράμμωση υπάρχει ήδη και θα έχει ακόμα περισσότερη με το κολύμπι...????[:-snorkel][:-snorkel][:-snorkel]
    Με ελάχιστη αερόβια διατηρείται κάποιος άψογα ε?Ναι βέβαια και εάν αργήσω φάτε.
    Σταματάω εδώ γιατί θα αρχίσω το άγριο κράξιμο και θα φάω ban και δεν αξίζει[:-smile_green][:-smile_green][:-smile_green

    </blockquote id=quote>
    My friend,από αυτά που λες μόνο βάρη απ'ό,τι φαίνεται έχεις σηκώσει στη ζωή σου... Αυτή είναι η εικόνα που σχηματίζεις(sorry)
    Βάρη με ρήξη χιαστών ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ να κάνει με τίποτα (διάβασα κάτι ανάλογο για αυτό το είπα) Γράμμωση θα κάνει με κατάλληλη άσκηση μέσα στο νερό χωρίς ΚΙΝΔΥΝΟ τραυματισμού. Αυτό εννοούσα (ο νοών νοείτω)
    Αερόβια άσκηση τι εννοείς εσύ; Για να συννενοούμαστε δηλαδή...
    Καλά θα κάνεις να σταματήσεις γιατί εγώ πήγα να δώσω συμβουλή και εσύ έπεσες να με φας...
    </blockquote id=quote>

    Είσαι τόσο ΑΜΥΑΛΟΣ που συνεχίζεις να μιλάς για εμένα και τη ζωή μου χωρίς να με ξέρεις και έχω αρχίσει να εξοργίζομαι!!!!!!
    Έχεις ξεκινήσει άσχημα "κολυμβητή".Τα "my friend" και τα τοιαύτα όχι σε μένα αλλά στους φίλους σου

    Υ.Γ&gt;ΜΗΝ το συνεχίσεις

  27. #147
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    φίλε μου swimmer δεν διαφωνώ για τα ωφέλη της πισίνας απλά στα έγραψα για να δεις ότι παντού υπάρχουν τουλάχιστον 2 απόψεις.
    Η μία θα δουλεύει καλύτερα σε μένα ή άλλη σε σένα,μία τρίτη σε κάποιον γνωστό μας :)

    Απλά για να πας στην πισίνα πρέπει ήδη να ξέρεις καλό κολύμπι(να κάνεις αξιοπρεπέστατα τα στυλ που σε ενδιαφέρουν) αλλιώς όπως λες και εσύ "Γνώμη μου είναι ότι αν με ακούσεις θα πρέπει να πάρεις personal trainer για να σου μάθει τεχνική και από εκεί και πέρα μόνος σου δώστου να καλάβει" άρα με τον PT ανεβαίνει αυτόματα και το κόστος..Άρα για μένα καλύτερα βάρη(150Ε ο χρόνος)

  28. #148
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-09
    Location
    .
    Posts
    107

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by _Akaloupotos_

    Είσαι τόσο ΑΜΥΑΛΟΣ που συνεχίζεις να μιλάς για εμένα και τη ζωή μου χωρίς να με ξέρεις και έχω αρχίσει να εξοργίζομαι!!!!!!
    Έχεις ξεκινήσει άσχημα "κολυμβητή".Τα "my friend" και τα τοιαύτα όχι σε μένα αλλά στους φίλους σου

    Υ.Γ&gt;ΜΗΝ το συνεχίσεις

    </blockquote id=quote>
    Δε σε χαρακτήρισα,μη με χαρακτηρίζεις. Όπως λες,δε σε ξέρω δε με ξέρεις. Επομένως γιατί εξοργίζεσαι; Δε θα πλακωθούμε στα μπουκέτα κι όλας,μια συζήτηση κάνουμε! Ευέξαπτος είσαι (μάλλον τα συμπληρώματα διατροφής θα φταίνε)
    Πάμε πάλι από την αρχή γιατί δε μου αρέσει να σχηματίζω γνώμη που δεν ισχύει... Δε μπορώ να έχω την άποψή μου επί του θέματος; Δηλαδή ότι κάποιος εδώ μέσα έχει άδικο και κάποιος δίκιο; Forum σημαίνει να σέβεσαι την άποψη του άλλου και να μιλάς πολιτισμένα. Αν διαφωνείς με κάτι που λέω - όπως έκανε παραπάνω ο sergoun - τότε να μου το πεις και να μη το πάρεις προσωπικά. Και αν ασχολήθηκες με ένα άθλημα εδώ και χρόνια προφανώς θα ξέρεις τι σημαίνει "κόπωση" και πρωταθλητισμός και θα το ξεχωρίσεις ΡΗΤΑ από το bodybuilding.
    Ας προτείνεις λοιπόν άσκησεις ώστε ο φίλος που δημιούργησε το topic να πετύχει τον στόχο του χωρίς να τραυματιστεί! Εμένα και αν με πεις άμυαλο,και αν με πεις άθληταρά λίγο θα με πειράξει! το θέμα είναι τι προσφέρεις σε αυτό το topic!

    " : , ,
    , ,
    , .
    , , ;
    ."

  29. #149
    Pumping Iron
    Join Date
    23-02-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    388

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by swimmer22

    Ευέξαπτος είσαι (μάλλον τα συμπληρώματα διατροφής θα φταίνε)
    </blockquote id=quote>

    Ψιτ,"κολυμβητή",δεν πας για κανενα banάκι?

  30. #150
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-09
    Location
    .
    Posts
    107

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by taino

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by swimmer22

    Ευέξαπτος είσαι (μάλλον τα συμπληρώματα διατροφής θα φταίνε)
    </blockquote id=quote>

    Ψιτ,"κολυμβητή",δεν πας για κανενα banάκι?
    </blockquote id=quote>

    Ελπίζω να αντιλαμβάνεσαι το παραπάνω ως humor...και όχι κυριολεκτικά.
    Banaki ας φάω,η δημοκρατία σε αυτή τη χώρα έχει πεθάνει προ πολλού...Νομίζεις ότι κάτι τέτοιο θα με πειράξει ?!?

    " : , ,
    , ,
    , .
    , , ;
    ."


 
Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •