Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 17 of 17

Hybrid View

  1. #1
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default Σοφια-Βουλγαρια

    Το συγκεκριμενο τοπικ εχει διαρκεια ζωης κανα 24ωρο ακομα...
    Στο ψητο λοιπον.Αυριο το βραδι αναχωρο για Σοφια για το τριημερο παρεα με αλλους 2 φιλους.Ειναι καθαρο road trip με τρενο και διαμερισμα που νοικιασα μεσω νετ.Δεν πολυ γουσταρω τα ταξιδιωτικα και παντα μου αρεσει να εχει λιγο περιπετεια ο τουρισμος σε μια ξενη χωρα.
    Εχει κανεις επισκεφτει τη Σοφια?Tips???Που να βγαινουμε,που να τρωμε,τι να δουμε κλπ....
    Ευχαριστω συναθλητες...
    Υ.Γ.Με χαλαει που θα χασω εστω και για τρεις μερες γυμναστηριο και διατροφη...Ειμαι κολλημενος?[:-bouncy]
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  2. #2

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    Καλό ταξίδι!
    Να υποθέσω ότι πάτε για "ψώνια"??????[:-shades]

  3. #3
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Ευχαριστω ρε αντρεα...Ο αρχικος σκοπος ειναι τουρισμος.Αμα βρουμε 'ευκαιριες' θα ψωνισουμε....
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-08
    Location
    .
    Posts
    171

    Default

    εχω ακουσει παντως οτι εχει πολυ καλα "μαγαζια" στη βουλγαρια!Ωραιο και περιπετειωδες ακουγεται οπως το λες!!!θυμιζει λιγακι hostel(δεν ξερω αν εχετε δει τις ταινιες?)Καλα να περασετε και να προσεχετε στα ξενα!!!

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-07-07
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    168

    Default

    Koitaxe tora gia magazia den "gnorizo" file...Alla emena oi "prosfores" ekei de mou aresan oute san "eikona". Stin Ellada exoume kalyteres. To megalytero provlima gia mena itan i synennoisi me ntopious! Agglika den... Na elpizeis na milaei kapoios ellinika! Oi isotimia ? - Lv symferei gia "agores". Agores ennoousa! Alla xypnisan ki autoi kai exoun arxisei na tis anevazoun. Kai prosexe tis "maimoudes". Nai autes me ta isagogika enoousa... Se xrono kato apo 3" kanoun coast to coast to leoforeio kai o,ti itan stis tsepes...steal kai turnover!
    Pain is weakness leaving the body!

  6. #6
    Advanced Bodybuilder BALOTSAS's Avatar
    Join Date
    27-04-08
    Location
    Athens,Greece
    Posts
    824

    Default

    βρηκες τον ανθρωπο σου
    εχω παει 2 φορες με κατι σεμιναρια
    καταρχας που θα μεινετε?
    αν μεινετε κεντρο φυσικα θα πας σε ολες τις αξιολογες πλατεις και εκκλησιες
    πας με τα ποδια ολα σχεδον τα αξιοθεατα ειναι κοντα
    απο νυχτερινη ζωη εχει,θα βρεις και ελληνες φοιτητες μπορεις να παρεις ταξι και να του πεις να σε παει στο sarai η στο
    planeta,απο φαγητο σιγουρα θα ψαξεις να βρεις το εστιατοριο HAPPY ετσι λεγεται,δεν σου λεω τιποτα για αυτο το εστιατοριο αν πας θα δεις και θα καταλαβεις γιατι ειναι και ετσι το ονομα του,ειναι πολυ φθηνα τα φαγητα,τσιγαρα και το αλκοολ
    προσοχη μετα τις 12 το βραδυ η σοφια γινεται "σικαγο"θα προσεχετε που πατε και θα ρωτατε τι παιζει
    αν δεις τιποτα πολλα ατομα μαζεμενα 3-4 η ωρα το πρωι απλα θα την κανετε με ελαφρα,
    τωρα απο ψωνια φιλε μου θελει πολυ ψαξιμο και θρασος η το καλυτερο να εχεις πανω δικο σου ατομο.
    αυτα προς το παρων αν θυμηθω και αλλα θα σου πω
    First we take Manhattan then we take Berlin

  7. #7
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    αυτα ειναι..ε ρε χαρα εσεις οι λευτεροι! :) ...δεν χρειαζετε να πηγαινετε στα μαγαζια θα ερχονται αυτα σε εσας..πιστεψε με!εχει και ωραια βοτανα εκει..αν βρεις τιποτα φερε και για εμας!καλα να περασετε!

  8. #8
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες...Σικαγο το βραδι ε???Με φοβησες λιγο και φανατζομαι οι πολεμικες τεχνες δεν κανουν τιποτα μιας και θα κουβαλαν σιδερικα φανταζομαι.Κεντρο θα μεινουμε σε ενα διαμερισμα πανω στη vitosha bulevard αν τα λεω καλα.
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  9. #9
    Advanced Bodybuilder BALOTSAS's Avatar
    Join Date
    27-04-08
    Location
    Athens,Greece
    Posts
    824

    Default

    χαχααχα vitosha ε? την πρωτη φορα μειναμε εκει
    ειναι ωραια πασαρελα ο δρομος αυτος
    οποτε κοντα σε ολα εισαι οκ
    ααα ειδες θυμηθηκα και ενα ελληνικο εστιατοριο λεγεται ετσι "KUMBARE"
    ρωτα και θα σου πουν,και μην ξεχασεις να πας στο HAPPY ετσι
    οπως το ειπες πολυ σιδερικο η σοφια τυφλα να χει η Κρητη
    First we take Manhattan then we take Berlin

  10. #10
    Pumping Iron mlrs's Avatar
    Join Date
    24-01-08
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    284

    Default

    Καλό ταξίδι kusta80! Δεν έχω πάει(θα γίνει κι αυτό κάποτε) αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα για φαγητό στο HAPPY:D που ανέφερε ο BALOTSAS. Είναι αλυσίδα νομίζω με 3-4 μαγαζιά. Όσο για νυχτερινή ζωή παίζει αρκετό oriental σε πολλά μαγαζιά αλλά δεν ξέρω ονόματα. Προσοχή στα ρέστα και στους τσαντάκιδες-πορτοφολάδες. Όταν γυρίσεις με το καλό γράψε ένα καλό αναλυτικό review και για μας. Καλά να περάσεις!
    Never back down!

  11. #11
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Ευχαριστω πολυ παιδια.Θα κανω ενα καλο review,don't worry!Πολυ happy ακουω και με βαλατε σε περιεργια...
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  12. #12
    Advanced Bodybuilder BALOTSAS's Avatar
    Join Date
    27-04-08
    Location
    Athens,Greece
    Posts
    824

    Default

    εεεεε θα το πω ρε φιλε δεν κρατιεμαι
    απο την στιγμη που θα μπεις σε αυτο το μαγαζι θα γελας μεχρι να φυγεις
    ο λογος?
    πολυ απλα θα σε υποδεχτει και θα σε καλωσορισει ενα πανυψηλο μοντελο μες το χαμογελο και μετα θα σου ερχονται για
    παραγγελια κατι 20χρονα μοντελακια με φουστιτσες τιγκα στο στρινγκ και στα μπουτακια ολες
    συν οτι θα φας του σκασμου με 10-12 ευρω το ατομο αλλα του σκασμου φαι
    εεεε το ειπα
    First we take Manhattan then we take Berlin

  13. #13
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Οφειλω ενα review για την εμπειρια μου στη Σοφια.
    -Πρωτα απαραδεκτος ο ΟΣΕ που για ενα ταξιδι 6-7 ωρων δεν εχει κυλικειο μεσα στο τρενο και λυσαξα τοσες ωρες χωρις νερο.Ημαρτον!!!
    -Εγκληματικοτητα ,μιας και αναφερθηκε,να πω οτι δεν φοβηθηκα ουτε στιγμη στη Σοφια.Πιο πολυ φοβαμαι Σαλονικα στις 3 το πρωι οταν βλεπω 5-6 Ρωσσοποντιους μαζεμενους σε ενα στενο.Το μονο που μου εκανε εντυπωση και νομιζω οτι δεν απεχουμε πολυ και μεις ειναι οτι σε καθε μαγαζι σε ρωτανε στην εισοδο αν εχεις οπλο και σου κανουν ελεγχο.
    -Εχω την εντυπωση οτι οι Ελληνες εφτιαξαν σε μεγαλο βαθμο τη Σοφια.Πολλα μαγαζια ελληνικα και πολλα δανειζονται Ελληνικα λογοτυπα για τις εταιριες τους...
    -Τα τραμ τους ακουγονται σαν να περνανε τανκς οταν εισαι ξαπλωμενος και χαλαρωνεις ασε που μοιαζουν και σαν τανκς...
    -Πολυ φτηνα φαγητα,ποτα και αρκετες υπηρεσιες τους.
    -Μην εμπιστευεστε κανεναν οταν μπαινει χρημα στη μεση.Παντα να ρωτατε ποσο κοστιζει αυτο,εκεινο κλπ.Αλλα γραφουν και αλλα ζητανε και αντε να βρεις ακρη.
    -Οι Βουλγαρες ειναι οι περισσοτερες ωραιες με λεπτα και ψηλα σωματα.Δεν θα ελεγα τα ιδια και για τους ανδρες που θυμιζουν ελλαδα του '60.
    -Το happy βρηκε τον καλυτερο πελατη του στο προσωπο μου.Φαι καθε μερα του σκασμου με 7-10 ευρω το ατομο και δωρο τα ηδονικα βλεμματα των κοριτσιων του...
    -Πολυ μεγαλους δρομους οπως θα επρεπε να ειναι καθε πολη.
    -Πολυ πολυ φτωχια.Ειδα γιαγια να εχει μια προπολεμικη ζυγαρια που αμφιβαλλω αν λειτουργει να ζηταει λεφτα προκειμενου να ζυγιστεις....
    -Το Big apple ειναι το πιο γαματο μαγαζι που πηγα τα τελευταια 2-3 χρονια.Ζωντανη μουσικη που επαιζε ροκ και ποπ τραγουδια απο το 60 και μετα με 2 νεους (αντρας και γυναικα) με γαματες φωνες και αψογη αγγλικη προφορα που ανεβαζαν τρελα το κεφι.Εκει εγινα ενα με τους Βουλγαρους.Εισοδος 5 ευρω και ποτο μεσα αλλα 3 ευρω.
    -Το νερο τους ειναι βασικο με πεχα 9,1 που του δινει μια περιεργη στυφη γευση και δυσκολα συνηθιζεται...
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  14. #14
    Advanced Bodybuilder BALOTSAS's Avatar
    Join Date
    27-04-08
    Location
    Athens,Greece
    Posts
    824

    Default

    Αυτα ειναι
    σε γενικες γραμμες περασες καλα δηλαδη?

















    ψωνια καναμε?
    First we take Manhattan then we take Berlin

  15. #15
    Pumping Iron mlrs's Avatar
    Join Date
    24-01-08
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    284

    Default

    Δέν πρέπει να πέρασες και άσχημα απ' ότι λές. Από συννενόηση τί λέει; Καταλαβαίνουν κανα αγγλικό; Ευχαριστημένος με το διαμέρισμα; Αν το προτείνεις βάλε και τα στοιχεία του να το έχουμε στα υπόψιν.
    Never back down!

  16. #16
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Παιδες περασα καλα αλλα οπως παντα τωρα που εμαθα τα βασικα την επομενη φορα θα περασω καλυτερα.Αγγλικα ετσι και ετσι.Οι νεοι ξερουν αλλα οι ταριφες δεν χαμπαριαζουν και πολλα.
    Οσον αφορα το διαμερισμα σας προτεινω να τα προτιμησετε εναντι των ξενοδοχειων.Εχετε την ανεση σας και νιωθετε εστω και για λιγες μερες σαν το σπιτι σας.Τα βρισκεται απο δω μεσα www.sofiaapartments.com και το βασικο ειναι οτι δεν χρειαζεται πιστωτικη για να τα κλεισεις οπως τα ξενοδοχεια.Με βολεψε εμενα που δεν εχω πιστωτικη.Απλα τους πληρωνεις αμα τη εμφανιση μια ασφαλεια 100 ευρω που την παιρνεις πισω πριν φυγεις.











    Ψωνια καναμε.
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  17. #17

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    Οι υποσημειώσεις μου αρέσουν [:-bouncy]:D:D


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •