Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 30 of 81
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-02-09
    Location
    .
    Posts
    14

    Default Συσκευασία Ασπραδιών - Υπάρχει στην αγορά;

    θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις αν υπαρχει ,και που ,ασπραδι αυγων σε οποιαδηποτε μορφη πχ σεμπουκαλι υγρο, γιατι μετο που ειπα στην οικογενειαμου (ειμαι 16 χρονων)οτι θα πεταω κατηε μερα καμια δεκαρια κροκουσ .....ξερετε!! αν παλι δεν υπαρχει πουθενα ασπραδι σε μπουκαλι,μηπωσ ξερετε που θα βρω αυγα σε εξευτελιστικη τιμη??????[:-bouncy][:-bouncy][:-bouncy]

  2. #2
    Advanced Bodybuilder BALOTSAS's Avatar
    Join Date
    27-04-08
    Location
    Athens,Greece
    Posts
    824

    Default

    αυγα σε χαμηλη τιμη δεν θα στο συνιστουσα μπορει να ειναι και κλουβια
    First we take Manhattan then we take Berlin

  3. #3
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    μακαρι να υπηρχε στην ελλαδα μπουκαλι φιλε μου.θα ηταν παρα μα πολυ χρηστικο κ οικονομικο.τα αυγα να τα προσεχεις παντως,ειναι κατι που 'χαλαει' ευκολα!

  4. #4
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    01-03-09
    Location
    Greece.
    Posts
    40

    Default

    και μενα τα ιδια μου λεγαν και ακομα.τωρα ειμαστε στο σταδιο του το παιρνουν αποφαση και εγω 16 ειμαι(17 παρα κατι:P)
    απλα γραφτους.θα συνηθησουν

    εγω τους ειπα οτι αν συνεχισουν να με πριζουν θα αρχισω και τις ενεσεις.αν φοβουνται και λιγο οτι υπαρχει οντως πηθανοτητα να το κανεις θα σταματησουν να σε πριζουν

    ειδαν το 5κιλο την πρωτεινη για αρχη ειδαν και τις βρωμες κλπ ε τι να καναν

    τωρα μου πλενουν και τα σεικερ και κανουν και τα ψωνια.σε λιγο δεν θα χρειαζεται να μαγειρευω καν[:-bouncy]

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-02-09
    Location
    .
    Posts
    14

    Default

    σιγουρα ρε παιδια ?? θα ειναι πολυ πρακτικο. τελοσπαντων αν ξερει καποιοσ ας πει .

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-02-09
    Location
    .
    Posts
    14

    Default

    ναι ρε φιλε μιτσο ,ειναι ομωσ και το οικονομικο!! το πολυ να αρχισω να εκτρεφω κοτεσ χαχαχα!!!

  7. #7
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-02-09
    Location
    .
    Posts
    14

    Default

    κανεισ αλλοσ που να ξερει?

  8. #8
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by orestis93

    ναι ρε φιλε μιτσο ,ειναι ομωσ και το οικονομικο!! το πολυ να αρχισω να εκτρεφω κοτεσ χαχαχα!!!
    </blockquote id=quote>

    Αν τις αρμέγεις κιόλας στέλνε και σε μας γάλα [:-bouncy][:-bouncy]
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  9. #9
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-02-09
    Location
    .
    Posts
    14

    Default

    ρωτησα τον πατερα μου και μου ειπε οτι υπαρχει καποιο ειδοσ ασπραδι σε σκονι,το χρησιμοποιουν για γλυκα,ξερει κανεισ τιποτα για αυτο???

  10. #10
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-10-08
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    122

    Default

    Παιδιά ένας συγγενής μου είχε πάει εξωτερικό και στα super market είχε ασπράδι αυγού σε σκόνη. Στην Ελλάδα δεν ξέρω αν υπάρχει. Όπου έχω ρωτήσει δεν έχουν. Πάντως θα διευκόλυνε πολύ να βρίσκαμε κάτι τέτοιο.

  11. #11
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-02-09
    Location
    .
    Posts
    14

    Default

    αβ βασιλοπουλοσ εχεισ δει???

  12. #12
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    20-05-05
    Location
    Athens, Ripping..., Greece.
    Posts
    1,841

    Default

    Στην Ισπανία τα Mercadona (Super Markets) πουλάνε μπουκαλάκια με 9 παστεριωμένα ασπράδια στην τιμή των 1.2 ευρώ!!! Τα ρίχνεις κατευθείαν στο αντικολλητικό και έχεις μια ομελέτα με 9 ασπράδια, ή το πίνεις έτσι όπως είναι (άγευστο)...

  13. #13
    Pumping Iron mlrs's Avatar
    Join Date
    24-01-08
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    284

    Default

    Κι όμως μάγκες. Εύρηκα! [:-bouncy] http://www.trofotechniki.gr/products....php?cat_id=88
    Αμφιβάλω όμως για την γεύση. Όποιος ξέρει ή είναι πρόθυμος να δοκιμάσει να μας πεί κι εμάς.
    Never back down!

  14. #14
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    μπραβο για την αναζητηση.ειδα πως ειναι θεσσαλονικια η επειχηρηση..σκεφτομαι να κανω κανενα τηλεφωνο!

  15. #15
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Nowitzki

    μπραβο για την αναζητηση.ειδα πως ειναι θεσσαλονικια η επειχηρηση..σκεφτομαι να κανω κανενα τηλεφωνο!
    </blockquote id=quote>
    Επιτελους να ενας εθελοντης!!:D:D
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  16. #16
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-02-09
    Location
    .
    Posts
    14

    Default

    φιλε mlrs πωσ το βρεικεσ? ψαχνω καιρο, μπραβω παντωσ ,μηπωσ ξερεισ και σε τι μαγαζια πολουνται??? υπαρχουν στην αθηνα??

  17. #17
    Pumping Iron mlrs's Avatar
    Join Date
    24-01-08
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    284

    Default

    Φίλε orestis93 εγώ απλά στο google το βρήκα. Έχει και στην Αθήνα παράρτημα η εταιρία. Τσέκαρε το site τους.
    Never back down!

  18. #18
    Bodybuilding Newbie gregekaragiannis's Avatar
    Join Date
    17-07-08
    Location
    athens, paiania, Greece.
    Posts
    47

    Default

    γεια σας παιδια, οντωσ τοασπραδι σε σκονη υπαρχει κ χρησιμοποιειται στην ζαχαροπλαστικη(αλπουμινη),πωλειται στην αθηνα στο καταστημα μπαχαρικων ΜΠΑΧΑΡ,Κ ειναιστην ευριπιδου κ αθηνας.απο γευση δεν το συζητω αισχος αλλα σε μπλεντερ με βρωμη κ κανα φρουτο πινεται καλυτερα.τελος να σας αναφερω οτι υπαρχει η εταιρια ΚΡΟΚΟΣ που προμηθευει ασπραδια 3 ημερων περιπου σε μαγαζια εστιασης, κ ζαχαροπλαστεια.

  19. #19
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    την αλβουμινη δεν την πινει ουτε ο πιο Hardcore bodybuilder..πρωτον αφριζει ολοκληρη,και δευτερον ειναι σαν να τρως στοκο.

  20. #20
    New Bodybuilder
    Join Date
    15-03-09
    Location
    .
    Posts
    2

    Default

    Εντάξει ρε παίδες ωραία αυτά για τη σκόνη ... αλλά πιστεύετε ότι θα έχει την ίδια διατροφική αξία με τα Original αυγά ?

  21. #21
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Εγώ πάντως ρε παιδιά και σε μπουκάλι να έβγαιναν πάλι τα αυγά θα προτιμούσα.. Καταλαβαίνω πως είναι ευκολία αλλά από την άλλη δεν παύει να έχει υποστεί κάποια επεξεργασία..
    Δυστυχώς πρέπει να το πάρουμε απόφαση πως δεν είμαστε Αμερική (εκτός αν κανουμε μια επιχείρηση δική μας με ασπράδια σε μπουκάλι[:-bouncy])

  22. #22
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-02-09
    Location
    .
    Posts
    14

    Default

    γεια σε ολουσ και χρονια πολλα πηγαινοντασ κωνσταντινουπολη κοντα στην θεσσαλονικη ειδα ενα φορτηγακι που ελεγε αυγοδιατροφικη ,μπαινω στο σαιτ και βλεπω οτι εχει παστεριομενο ασπραδι σε μπουκαλι και πιστοποιημενο!!!!!το μονο προβλημα ειναι οτι δεν ξερω που ταπουλανε τουσ ρωτησα αλλα απαντηση δεν πηρα..οποιοσ βρει τιποτα να μασ ειδοποιησει..

  23. #23
    Pumping Iron
    Join Date
    23-02-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    388

    Default

    Παιδια η διατροφικη αξια της σκονης και του μπουκαλιου δεν ειναι ιδια με το κανονικο ασπραδι.Δε λεω και εγω βασανιζομαι να βραζω ενα σωρο αυγα αλλα καποια πραγματα ετσι ειναι..Αμα ηταν ετσι να ψαχναμε και για στηθος σε σκονη,ρυζι σε σκονη κλπ..

  24. #24
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    ποια η διαφορά στη διατροφική αξία?

  25. #25
    Pumping Iron
    Join Date
    30-04-06
    Location
    .
    Posts
    513

    Default

    Καμμία διαφορά,ούτως η άλλως για πρωτείνη το τρώμε το ασπράδι,απλά η ζήτηση είναι εξαιρετικά χαμηλή για ενα τέτοιου είδους προιόν για να μπεις στην διαδικασία να το παράγεις(δυστυχώς),αν υπήρχε θα έπαιρνα 100% μιλάμε για μεγάλη ταλαιπωρία τα αυγά....πάντως θα το ψάξω το θέμα θα ρωτήσω και στη σχολή μπάς και έχουν ακούσει τίποτα....

  26. #26

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Όταν βρέθηκα στο εξωτερικό για κάποιο διάστημα είχα βρει τέτοια προϊόντα (liquid egg whites), στην αρχή καταχάρηκα, αλλά με τους ρυθμούς που καταναλώνουμε τα ασπράδια, δεν συμφέρει από πλευράς κόστους. Ήταν αρκετά πιο ακριβό από σκέτα αυγά (για ίδια ποσότητα μιλάω πάντα).

  27. #27
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    16-04-09
    Location
    .
    Posts
    11

    Default

    πανε σε και ρωτα σε κοτοπουλαδικο.και σε περιπτωση που δεν εχει μηπως μπορει να φερει κατοπιν παραγκελιας.ψαξε και θα βρεις

  28. #28
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    16-04-09
    Location
    .
    Posts
    11

    Default

    πανε σε και ρωτα σε κοτοπουλαδικο.και σε περιπτωση που δεν εχει μηπως μπορει να φερει κατοπιν παραγκελιας.ψαξε και θα βρεις

  29. #29
    IFBB Pro Kefalianos's Avatar
    Join Date
    22-02-09
    Location
    kos, Greece.
    Posts
    731

    Default

    πηρα μια φορα απο το "χρυσο αυγο" ετοιμα ασπραδια, σε πλαστικη τσαντα, για τον Μιχαλη, με το ζορι πηγαν κατω,και δεν κραταει πολυ καιρο. Νομιζω 4 ημερες, και εισαι σιγουρη το τι αλλο πετανε μεσα?FRESH IS BEST λενε.Εχω κοτες,τους κροκους τους τα μαγηρευω και τα τρωνε,σε προετοιμασια τρωει 30 αυγα την ημερα!
    "Healthy2Day.gr" Alekou Siatravani

    David's Gym - David Balasas

  30. #30
    IFBB Pro Kefalianos's Avatar
    Join Date
    22-02-09
    Location
    kos, Greece.
    Posts
    731

    Default

    πηρα μια φορα απο το "χρυσο αυγο" ετοιμα ασπραδια, σε πλαστικη τσαντα, για τον Μιχαλη, με το ζορι πηγαν κατω,και δεν κραταει πολυ καιρο. Νομιζω 4 ημερες, και εισαι σιγουρη το τι αλλο πετανε μεσα?FRESH IS BEST λενε.Εχω κοτες,τους κροκους τους τα μαγηρευω και τα τρωνε,σε προετοιμασια τρωει 30 αυγα την ημερα!
    "Healthy2Day.gr" Alekou Siatravani

    David's Gym - David Balasas


 
Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Που υπάρχει καλό γυμναστήριο fitness στην Αθήνα
    By ccorpse in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 12-09-09, 04:54
  2. Που υπάρχει καλό γυμναστήριο fitness στην Αθήνα
    By ccorpse in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 1
    Last Post: 12-09-09, 03:12

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •