Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 61 to 81 of 81
  1. #61
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    ρε Φιλε ασπραδι ειναι, τη διαφορα στη διατροφικη αξια να εχει?.. και δεν κολλας καμια σαΛμονελα γιατι ειναι παστεριωμενο.

    Αυτο το ασπραδι απο το Μακρο του κηφισσου το παιρνω και εγω, συμφαιρει αρκετα και σου λυνει τα χερια

  2. #62

    Default

    οκ φιλε, με καληψες να σε καλα!!

  3. #63
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    07-09-11
    Location
    maroussi-athens
    Posts
    243

    Default

    σκονη αυγου στο μπαχαρ σρτην ευριπιδου

  4. #64

    Default

    Βoutsk & ολους σε ποιες περιοχες εχει καταστηματα bulkpowders ?? γιατι το μακρο κηφισου ειναι αρκετα μακρια για μενα..

  5. #65
    New Bodybuilder
    Join Date
    24-01-13
    Posts
    3

    Default

    Χαιρετω , για οσους βολευει το Μαρουσι , εχει φερει ασπραδια σε συσκευασια το μαναβικο στο σταΘμο του τρενου διπλα στα GOODYS και τα δινει 4 euro. H συσκευασια ειναι του 1 κιλου και γραφει οτι ειναι περιπου 30 ασπραδια.

  6. #66
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Καλως ηρθες στη παρεα μας.
    Σ ευχαριστουμε !!!
    Και χαιρετισματα στα πατρια χωματα
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  7. #67
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    Quote Originally Posted by DOJO COMICS View Post
    Χαιρετω , για οσους βολευει το Μαρουσι , εχει φερει ασπραδια σε συσκευασια το μαναβικο στο σταΘμο του τρενου διπλα στα GOODYS και τα δινει 4 euro. H συσκευασια ειναι του 1 κιλου και γραφει οτι ειναι περιπου 30 ασπραδια.
    Ωραίος φίλε!! Είναι και 5 λεπτά από το σπίτι μου ;)
    Both loser and winner fail..But only the winner comes back..

  8. #68
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-11
    Posts
    2,219

    Default

    Το βρήκα σε μάρκετ - τοπικό, όχι αλυσίδα - της Κομοτηνής, είναι της εταιρίας Αυγοδιατροφική Α.Ε. . Η συσκευασία του 1kg κοστίζει 3,75 ευρώ και αντιστοιχεί σε 31 ασπράδια, οπότε σίγουρα συμφέρει από άποψη τιμής. Είναι μέσα σε πλαστική συσκευασία σαν χοντρό σακουλάκι τροφίμων, με πώμα που ανοιγοκλείνει. Κρατάει 1 μήνα στο ψυγείο. Όσοι μένετε Βόρεια Ελλάδα ίσως το βρείτε σε mini market ή παρόμοια καταστήματα.


  9. #69
    Senior Bodybuilder giannis_84's Avatar
    Join Date
    05-10-09
    Location
    Greek bb Mecca
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by stepan4 View Post
    Το βρήκα σε μάρκετ - τοπικό, όχι αλυσίδα - της Κομοτηνής, είναι της εταιρίας Αυγοδιατροφική Α.Ε. . Η συσκευασία του 1kg κοστίζει 3,75 ευρώ και αντιστοιχεί σε 31 ασπράδια, οπότε σίγουρα συμφέρει από άποψη τιμής. Είναι μέσα σε πλαστική συσκευασία σαν χοντρό σακουλάκι τροφίμων, με πώμα που ανοιγοκλείνει. Κρατάει 1 μήνα στο ψυγείο. Όσοι μένετε Βόρεια Ελλάδα ίσως το βρείτε σε mini market ή παρόμοια καταστήματα.

    Εξαιρετικό! Μακάρι να κυκλοφορήσει και στην υπόλοιπη Ελλάδα..
    "Don't bitch at me when your results aren't there, don't tell me your program sucks... Your program's just fine, YOU suck!"
    Μερα χωρις γυμναστηριο, ποσο χαμενη πηγε..!
    ...Albums are on!

  10. #70
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Εκτος απο οτι τα βρισκεις στο μακρο οσοι ειναι αθηνα η εταιρια αυτη στα στελνει κιωλας με κουριερ

  11. #71
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Τα εχω δει και εγω.Εχει αλλη μια συσκυεασια,την ονομαζει fitness αλλα ειναι ακριβως το ιδιο περιεχομενο απο οτι διαβασα.

  12. #72

    Default

    καλημέρα, λίγο εκτός θέματος, η πρωτεινη των αυγών και των γαλακτοκομικων κατατάσσεται στην κατηγορία ζωικής προέλευσης;

  13. #73

    Default

    Παιδιά μετά το post του Stepan μίλησα με την αυτοδιατροφική και μου έδωσαν τα στοιχεία του συνεργάτη τους στην Αθήνα.


    ΑΦΟΙ ΜΟΣΧΟΝΑ ΟΕ,
    τηλ.επικ.210-9649855(κα Ειρήνη).

    Quote Originally Posted by Νίκος` View Post
    καλημέρα, λίγο εκτός θέματος, η πρωτεινη των αυγών και των γαλακτοκομικων κατατάσσεται στην κατηγορία ζωικής προέλευσης;

    Ναι!
    ΘΑΡΣΕΙΝ ΧΡΗ, ΤΑΧ' ΑΥΡΙΟΝ ΕΣΕΤ' ΑΜΕΙΝΟΝ

  14. #74
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    07-07-14
    Posts
    157

    Default

    Από ότι έχω δει και στα Ιωάννινα έχει κυκλοφορήσει αντίστοιχο προϊών...
    Δεν ξέρω αν κυκλοφορεί ευρέως... μπορείτε όμως να το ψάξετε για αρχή σε super-markets
    Δυστυχώς δε μπορώ να δώσω links ψάξτε στο Google για την εταιρία ovofresco ... έχει site με το ίδιο όνομα :)

  15. #75
    New Bodybuilder
    Join Date
    27-11-15
    Posts
    1

    Default

    υπαρχει φιλε μου μπες στο site της εταιριας ''αυγοδιατροφικη''

  16. #76
    New Member
    Join Date
    28-11-15
    Posts
    12

    Default

    μπορεις να βρεις στν αβ σουπερ μαρκετ

  17. #77
    New Member george_v_physique's Avatar
    Join Date
    25-11-15
    Location
    ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Posts
    16

    Default

    Το ΑΒ Βασιλοπουλος (δεν ξερω αν εχουν σε ολα τα καταστηματα) φερνει ασπραδια συσκευασμενα 500μλ μαρκα Πινδος (οκ λιγο τσιμπημενη η τιμη)
    αλλα σιγουρα οπως ειπε και ο Αλεξανδρος, εχει το MAKRO (πλεον υπο την ιδιοκτησια Σκλαβενιτη οποτε παιζει να τα πανε και απο εκει) ασπραδια αυγου μαρκας Sovimo με το 1 λιτρο να κοστιζει 2,93?
    εγω τα παιρνω ανα εξαδες παντως
    εχει και ολοκληρα αυγα και μονο κροκους

    τωρα οσον αφορα την ποιοτητα,οκ ειναι τεραστια συζητηση, μιας και τα "ελληνικα" κρεατα που πουλανε ειναι υπο αμφισβητηση, καθε τοσο βγαινουν και καταγγελιες για μεγαλες εταιριες που αντι φετες γαλοπουλας περιειχαν και αλογο (κριμα τα αλογακια) και παρα πολλα αλλα που τα μαθαινουμε κατοπιν εορτης..ολα στον βωμο του εξτρα κερδους..

    Οποτε η γνωμη μου.. ??
    αν εχουν τις καταλληλες προδιαγραφες να αναγραφονται,πωλουνται για καιρο και δεν εχετε ακουσει κατι "περιεργο" ..
    τοτε (για την ωρα) χρησιμοποιειστε τα κανοντας πρωτα τον σταυρο σας :P

    γιατι και στην τελικη,οκ, λιγο χημεια παιρνουμε απο το νερο μεχρι για την συντηρηση που εχουν ολα τα προιοντα, χημεια τα συμπληρωματα.. οκ λιγο χημεια παραπανω δεν νομιζω να μας κανει και κατι (χειροτερο)

    πολυ χοντροκομμενα τα γραφω, αλλα στην τελικη, αυτο ειναι το αποτελεσμα για εμενα
    Μην μασας, αν δουλεψεις σκληρα δεν εχεις να φοβασαι τιποτα..

  18. #78
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Εγω παιρνω απο μαγαζι με ψητα κοτοπουλα:Ηπειρωτικα Αυγα λεγεται η επονυμια νομιζω τα κοτοπουλα Πινδος το φερνουν και το βρισκω 1.70 τα 500.Δυστυχως δεν εχω μακρο :/ Αυτο που παρατηρησα ειναι πως δεν εχει η τουλαχιστον δεν αναγραφει στην συσκευασια καθολου νατριο που για ασπραδι με παραξενευει.Αλλα οπως ειπαμε εχει βαλει η χημεια το χερακι της!Παντως αν δεν βρεις σε κανενα απ τα σουπερ μαρκετ που αναφερθηκανε ρωτα και σε μαγαζι με ψητα κοτοπουλα!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  19. #79
    Pumping Iron lamprini's Avatar
    Join Date
    31-05-15
    Posts
    372

    Default

    Παιδια εγω βρισκω και στο my market αλλα και στον μασουτη . Στον Μασουτη εχει και ροφημα ασπραδιων με μπανανα ή φραουλα (αυγοδιατροφικη αν θυμαμαι καλα)!!!

  20. #80
    New Bodybuilder
    Join Date
    23-07-16
    Posts
    1

    Default

    Φίλε μου στη Θεσσαλονικη βρήκα τυχαια ενα μαγαζι που πουλαει ασπραδι αυγου σε μπουκαλι παστεριομενο. Το μαγαζί είναι φαγαδικο κανονικα αλλά πουλαει και ασπραδι αυγου ειναι μεσα σε ενα στενο στο κεντρο νομιζω λεγεται eggland.

  21. #81
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Καλησπέρα βρήκα ασπράδια αυγών στο Lidl σε χάρτινη συσκευασία όπως είναι το γάλα , είπα να πάρω σε κάπια φάση για δοκιμή, μετά σκεύτικα ότι θα παίζει στάνταρ κανένα συντηρητικό οπότε δεν τα πήρα. Τώρα δυστηχός δεν θυμάμαι καλά την συσκευασία 250 ml ή 300 ήταν και ήταν σχετικά οικονομική.
    Εγώ είμαι από τους προνομιούχους το 80% των αυγών τα παίρνω από το χωριό,


 
Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Που υπάρχει καλό γυμναστήριο fitness στην Αθήνα
    By ccorpse in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 12-09-09, 04:54
  2. Που υπάρχει καλό γυμναστήριο fitness στην Αθήνα
    By ccorpse in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 1
    Last Post: 12-09-09, 03:12

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •