Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 35 of 35
  1. #31
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    20-03-05
    Location
    Aigaleo, Greece.
    Posts
    111

    Default

    Πιστεύω οτι δεν έχεις χωρίσει
    Σωστα τς μυηκες ομάδες δλδ εγω στη θέση σ θα έκανα:1μερα στήθος-δικεφαλα 2μερα
    Ωμους -ποδια 3μερα ξεκούραση 4μερα πλάτη-τρικεφαλα 5μερα ποδια-τρεξιμο 6και7μερα κεξουραση

  2. #32
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-09-07
    Location
    .
    Posts
    194

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by somas



    Πιστεύω οτι δεν έχεις χωρίσει
    Σωστα τς μυηκες ομάδες δλδ εγω στη θέση σ θα έκανα:1μερα στήθος-δικεφαλα 2μερα
    Ωμους -ποδια 3μερα ξεκούραση 4μερα πλάτη-τρικεφαλα 5μερα ποδια-τρεξιμο 6και7μερα κεξουραση
    </blockquote id=quote>

    γνωμη μου το σπιλτ που εγραψες στο φιλο μας ειναι κακο καταρχην γιατι 2 φορες την εβδομαδα ποδια?


    γιατι μετα απο στηθος να κανει ομους ηδη ειναι κουρασμενοι οι ωμοι απο το στηθος καθως οι ομοι οταν κανεις στηθος κατα ενα βαθμο συμμετεχουν οποτε αφου κανεις στηθος και κουραζεις ομους που θελουν ξεκουραση εσυ την επομενη μερα τους αποτελειωνεις με να τους γυμνασεις παλι

    γιατι ομους με ποδια?

    παντως καλο θα ειναι πριν προτεινουμε κατι να εχουμε και τη σχετικη γνωση και οχι να γραφουμε ενα σπλιτ και οτι κατσει[:-thumbd]

    φιλε μου επειδη το προγραμμα οπως το εχεις χωρισει ειναι παρα πολλα τα πραγματα που κανεις σε μια μερα θα σου προτεινα να χωρισει τις μερες σου ως εξης

    1 μερα στηθος-δικεφαλα
    2 μερα ποδια
    3 μερα κενο
    4 μερα ομους-τρικεφαλα
    5 μερα πλατη
    σαββατο-κυριακη ξεκουραση

  3. #33
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-09-07
    Location
    .
    Posts
    194

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by somas



    Πιστεύω οτι δεν έχεις χωρίσει
    Σωστα τς μυηκες ομάδες δλδ εγω στη θέση σ θα έκανα:1μερα στήθος-δικεφαλα 2μερα
    Ωμους -ποδια 3μερα ξεκούραση 4μερα πλάτη-τρικεφαλα 5μερα ποδια-τρεξιμο 6και7μερα κεξουραση
    </blockquote id=quote>

    γνωμη μου το σπιλτ που εγραψες στο φιλο μας ειναι κακο καταρχην γιατι 2 φορες την εβδομαδα ποδια?


    γιατι μετα απο στηθος να κανει ομους ηδη ειναι κουρασμενοι οι ωμοι απο το στηθος καθως οι ομοι οταν κανεις στηθος κατα ενα βαθμο συμμετεχουν οποτε αφου κανεις στηθος και κουραζεις ομους που θελουν ξεκουραση εσυ την επομενη μερα τους αποτελειωνεις με να τους γυμνασεις παλι

    γιατι ομους με ποδια?

    παντως καλο θα ειναι πριν προτεινουμε κατι να εχουμε και τη σχετικη γνωση και οχι να γραφουμε ενα σπλιτ και οτι κατσει[:-thumbd]

    φιλε μου επειδη το προγραμμα οπως το εχεις χωρισει ειναι παρα πολλα τα πραγματα που κανεις σε μια μερα θα σου προτεινα να χωρισει τις μερες σου ως εξης

    1 μερα στηθος-δικεφαλα
    2 μερα ποδια
    3 μερα κενο
    4 μερα ομους-τρικεφαλα
    5 μερα πλατη
    σαββατο-κυριακη ξεκουραση

  4. #34
    Banned New Bodybuilder
    Join Date
    17-06-10
    Posts
    1

    Default

    Geia se olous.Re mages exw ena problima eimai 15.5 kai eimai mono 55 kila den exw asxolithei pote me tin gymnastikh mono mpala epeza re paidia mporeite na me voithisete thelw na au3isw ton ogko mou mes to kalokairi ti prepei na kanw.???Exw dunamh gia thn hliakia mou kai polu neuro apla thelw na kanw maza plzz re mages pite kamia symvoulh...

  5. #35
    New Bodybuilder
    Join Date
    19-04-13
    Posts
    1

    Default

    Quote Originally Posted by metal View Post
    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by soundstorm

    Το πρωι ενα καφε.Κατα τις εντεκα ενα κουλουρι μεγαλο.
    στις μια ενα τοστακι.Στις τεσσερις φαι,μια κανονικη μεριδα με οτι καλο εχει η μαμα!στις εξι κανενα συκο,μηλο,πορτοκαλι και λιγους ξηρους καρπους η μια φετα ψωμι με μελι και βουτυρο.και το βραδυ στις 9 οτι εχει παλι η μαμα αλλα οχι πολυ ποσοτητα.
    3 μηνες κανω αυτο το προγραμμα για να παρω ογκο.
    </blockquote id=quote>

    ε πως να παρεις ογκο μετα φιλε μου με αυτη τη διατροφη ειναι επιεικως αθλια

    αρχισε να κανεις 6-7 γευματα τη μερα καθε 2,5-3 ωρες να αρχισει να παιρνει μπρος ο μεταβολισμος σου

    γενικα το πρωι προτημισε βρωμη με μελι και πρωτεινη αν δεν εχεις βαλε ασπραδια ισως και κανενα κροκο η πιο ευκολη επιλογη ειναι το νωστο βρωμη με whey στο μπλεντερ αλεσμενα και αναλογα με τις αναγκες σου μπορει να μπει μελι η και καποιο φρουτο πχ μπανανα αυτα για το πρωτο γευμα

    μετα 2 γευμα μπορεις να φας τονο με ρυζι και σαλατα με ελειολαδο η λινελαιο αν εισαι σπιτι αν εισαι στο δρομο μπορεις να εχεις ετοιμο μαζι σου καποιο σαντουιτς με μαυρο ψωμι και γαλοπουλα(κατα προτιμηση φιλετο και οχι αλλαντικο) και μπορεις να βαλεις και καρυδια

    3 γευμα επιλεγεις απο αυτα κοτοπουλο,ψαρι,μπριζολα μοσχαρισια,ασπραδια με υδατανθρακα απο ρυζι η πατατα και μια σαλατα με ελειολαδο

    4 γευμα επιλεγεις απο αυτα καοτοπουλο ψαρι,μπριζολα,τονο,σολωμο,ασπραδια με υδατανθρακα απο πατατα η ρυζι η πιο σπανια ψωμι με σαλατα και ελαιολαδο

    5 γευμα μετα τη προπονηση whey με 50% μαλτοδεξτρινη+ 50% δεξτροζη η ασπραδια με πατατα η ρυζι

    6 γευμα που θα ειναι 1 με 1,30 ωρα μετα το 5 επιλεγεις απο αυτα ψαρι,κοτοπουλο,τονο,μπριζολα με υδατανθρακα απο ρυζι η πατατα

    7 γευμα πριν τον υπνο whey και γιαουρτι η αν δεν εχεις whey ασπραδια καλο θα ειναι εδω να ειναι 50% απο αργης αποροφησης και 50% απο γρηγορης αφομοιωσης πχ whey η ασπραδια με γιαουρτι και καλα λιπαρα καρυδια η αμυγδαλα η λινελαιο για να καθυστερησουν την αφομοιωση

    αυτα αν προπονεισαι απογευμα προς βραδυ αν προπονεισαι πρωι αλλαζουν λιγο τα γευματα

    ελπιζω να σε βοηθησα υπολογισε ποσες θερμιδες θες για συντηρηση και προσθεσε σε αυτες +250 για αρχη και μετα αν δεις οτι δε βαζεις βαρος ξαναπροσθετεις και παει λεγοντας

    γνωμη μου ειναι να βαλεις 3*το βαρος σου σε πρωτεινη 1 με 1,2 σε λιπος και το υπολοιπο υδατανθρακας

    καλη συνεχεια απο μενα[:-thumbu]
    ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΕ ΑΦΤΗΝ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΘΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ 30$ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ..ΔΝΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΟΥΝ ΠΟΛΟΙ ΣΕ ΑΥΤΟ...Η ΓΝΩΜ ΜΟΥ!


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •