Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 35
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-03-09
    Location
    mytilini, Greece.
    Posts
    62

    Default Πρόγραμμα Για Αύξηση Όγκου

    Μετα απο ενα χρονο που εκανα γραμμωση,ειπα και εγω να παρω λιγο ογκο.
    Μου ειπαν λοιπον να συνεχισω το προγραμμα της γραμωσης με τη διαφορα οτι τη μια εβδομαδα θα κανω 12αρες επαναληψεις και την αλλη 6αρες.
    Μετα απο 3 μηνες που το κανω αυτο ειδα διαφορα στη δυναμη μου,αλλα σωματικα τιποτα.Ναι μεν μετα απο καθε προπονηση αισθανομαι τους μυες πρισμενους(οπου πριν δεν το ενιωθα τοσο εντονα) αλλα απο εκει και περα τιποτα.Το προγραμμα που κανω ειναι το εξης:
    1 ημερα στηθος-πλατη.
    2 δικεφαλα τρικεφαλα ομους
    3 ποδια πηχεις.
    Εκτος γυμναστηριου παω κανα τρεξιμο και κανα μπασκετακι.
    Κανω κατι λαθος?Χρειαζετε περισσοτερος χρονος για να δω αποτελεσμα?
    Αυτα.
    brothers everywhere raise your hands into the air

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Από διατροφή τι κάνεις; Εκεί είναι το θέμα..

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-03-09
    Location
    mytilini, Greece.
    Posts
    62

    Default

    Γλυκα,αλκοολ,σουβλακια και τετοιου ειδους φαγητα δεν τρωω.Κανω 3-4 μικρα γευματα,αλλα ακριβως τη διατροφη τυπου:μια βραστη πατατα και 150 γρ κοτοπουλο,δεν μπορω να την κανω.
    Την εκανα περιπου για ενα μηνα αλλα ψομολυσαξα:D
    brothers everywhere raise your hands into the air

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    06-09-08
    Location
    piraious, Greece.
    Posts
    214

    Default

    Οντως ειναι πολυ δυσκολο φιλε αλλα οι θυσιες που λενε αυτο ακριβως ειναι.Και επειτα ειναι και θεμα συνηθειας..

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-09-07
    Location
    .
    Posts
    194

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by soundstorm

    Γλυκα,αλκοολ,σουβλακια και τετοιου ειδους φαγητα δεν τρωω.Κανω 3-4 μικρα γευματα,αλλα ακριβως τη διατροφη τυπου:μια βραστη πατατα και 150 γρ κοτοπουλο,δεν μπορω να την κανω.
    Την εκανα περιπου για ενα μηνα αλλα ψομολυσαξα:D

    </blockquote id=quote>

    για μενα φιλε μου τρως πολυ λιγο κανε 6-7 γευματα τη μερα πλουσια σε πρωτεινη υδατανθρακα και λιπος

    και τι εννοω βαλε 3*το βαρος σου σε πρωτεινη 1 με 1,2 το βαρος σου σε λιπος και το υπολοιπο υδατανθρακας αλλα αν δε μπορεις να τα κανεις αυτα οπως ειπες μη περιμενεις μαζα αυτο ειναι το μονο σιγουρο

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-03-09
    Location
    mytilini, Greece.
    Posts
    62

    Default

    Δηλαδη πρεπει να τρωω παλι λιγο οπως οταν ξεκινησα τη γραμωση?Την ιδια διατροφη?
    brothers everywhere raise your hands into the air

  7. #7
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-09-07
    Location
    .
    Posts
    194

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by soundstorm

    Δηλαδη πρεπει να τρωω παλι λιγο οπως οταν ξεκινησα τη γραμωση?Την ιδια διατροφη?
    </blockquote id=quote>

    οχι ρε φιλε το αντιθετο για να αποκτησεις μαζα πρεπει να κανεις υπερθερμιδικη διατροφη δηλαδη περισσοτερες θερμιδες απο αυτες που χρειαζεται για να συντηρηθεις

    αλλα ποιοτικο φαγητο και που και που καμια σαβουρα για να μη πιασει πατο ο μεταβολισμος

  8. #8
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-03-09
    Location
    mytilini, Greece.
    Posts
    62

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by metal



    </blockquote id=quote>

    για μενα φιλε μου τρως πολυ λιγο κανε 6-7 γευματα τη μερα πλουσια σε πρωτεινη υδατανθρακα και λιπος

    και τι εννοω βαλε 3*το βαρος σου σε πρωτεινη 1 με 1,2 το βαρος σου σε λιπος και το υπολοιπο υδατανθρακας αλλα αν δε μπορεις να τα κανεις αυτα οπως ειπες μη περιμενεις μαζα αυτο ειναι το μονο σιγουρο
    [/quote]
    Καλο ειναι δηλαδη να τρωω παραπανω?
    Μεχρι τωρα ειχα ψοφησει στη διαιτα.
    brothers everywhere raise your hands into the air

  9. #9
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-09-07
    Location
    .
    Posts
    194

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by soundstorm

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by metal



    </blockquote id=quote>

    για μενα φιλε μου τρως πολυ λιγο κανε 6-7 γευματα τη μερα πλουσια σε πρωτεινη υδατανθρακα και λιπος

    και τι εννοω βαλε 3*το βαρος σου σε πρωτεινη 1 με 1,2 το βαρος σου σε λιπος και το υπολοιπο υδατανθρακας αλλα αν δε μπορεις να τα κανεις αυτα οπως ειπες μη περιμενεις μαζα αυτο ειναι το μονο σιγουρο
    </blockquote id=quote>
    Καλο ειναι δηλαδη να τρωω παραπανω?
    Μεχρι τωρα ειχα ψοφησει στη διαιτα.

    [/quote]

    καταρχην τη στοχο εχεις να βαλεις μαζα τοτε πρεπει να τρως παραπανω αν στοχο εχεις γραμμωση αλλαζουν τα πραγματα με μπερδεψες ετσιοπως γραφεις πες λιγο τι στοχο εχεις

  10. #10
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-03-09
    Location
    mytilini, Greece.
    Posts
    62

    Default

    Γραμωση εκανα εδω και ενα χρονο.Εφτασα σε πολυ καλο σημειο αλλα δεν ειχα ογκο.Τωρα κανω μια εβδομαδα 6αρες επαναληψεις ωστε να πριζονται οι μυες,ογκο δηλαδη και μια εβδομαδα γραμωση για να μην θαμπωσω.
    Αλλα αν και βλεπω οτι αυξανετε η δυναμη μου,ογκο δεν παιρνω.
    brothers everywhere raise your hands into the air

  11. #11
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-09-07
    Location
    .
    Posts
    194

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by soundstorm

    Γραμωση εκανα εδω και ενα χρονο.Εφτασα σε πολυ καλο σημειο αλλα δεν ειχα ογκο.Τωρα κανω μια εβδομαδα 6αρες επαναληψεις ωστε να πριζονται οι μυες,ογκο δηλαδη και μια εβδομαδα γραμωση για να μην θαμπωσω.
    Αλλα αν και βλεπω οτι αυξανετε η δυναμη μου,ογκο δεν παιρνω.
    </blockquote id=quote>

    ποσο καιρο κανεις ογκο?

  12. #12
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-09-07
    Location
    .
    Posts
    194

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by metal

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by soundstorm

    Γραμωση εκανα εδω και ενα χρονο.Εφτασα σε πολυ καλο σημειο αλλα δεν ειχα ογκο.Τωρα κανω μια εβδομαδα 6αρες επαναληψεις ωστε να πριζονται οι μυες,ογκο δηλαδη και μια εβδομαδα γραμωση για να μην θαμπωσω.
    Αλλα αν και βλεπω οτι αυξανετε η δυναμη μου,ογκο δεν παιρνω.
    </blockquote id=quote>

    αν δεν κανεις τη διατροφη που πρεπει δε θα παρεις ογκο οχι οπως θε επρεπε δηαλαδη να εχεις τα βελτιστα αποτελεσματα αν θες γραψε αναλυτικα τι τρως απο το πρωι που ξυπνας μεχρι το βραδυ που κοιμασε για να σε βοηθησουμε[:-thumbu]
    </blockquote id=quote>

  13. #13
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-03-09
    Location
    mytilini, Greece.
    Posts
    62

    Default

    Το πρωι ενα καφε.Κατα τις εντεκα ενα κουλουρι μεγαλο.
    στις μια ενα τοστακι.Στις τεσσερις φαι,μια κανονικη μεριδα με οτι καλο εχει η μαμα!στις εξι κανενα συκο,μηλο,πορτοκαλι και λιγους ξηρους καρπους η μια φετα ψωμι με μελι και βουτυρο.και το βραδυ στις 9 οτι εχει παλι η μαμα αλλα οχι πολυ ποσοτητα.
    3 μηνες κανω αυτο το προγραμμα για να παρω ογκο.
    brothers everywhere raise your hands into the air

  14. #14
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    10-05-07
    Location
    chania, Kriti, Greece.
    Posts
    51

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by soundstorm

    Το πρωι ενα καφε.Κατα τις εντεκα ενα κουλουρι μεγαλο.
    στις μια ενα τοστακι.Στις τεσσερις φαι,μια κανονικη μεριδα με οτι καλο εχει η μαμα!στις εξι κανενα συκο,μηλο,πορτοκαλι και λιγους ξηρους καρπους η μια φετα ψωμι με μελι και βουτυρο.και το βραδυ στις 9 οτι εχει παλι η μαμα αλλα οχι πολυ ποσοτητα.
    3 μηνες κανω αυτο το προγραμμα για να παρω ογκο.
    </blockquote id=quote>

    Φιλε μου αν περιμενεις με αυτην την διατροφη να κανεις ογκο,τοτε λαθος στα ειπανε.Διαβασε τα τοπικ περι διατροφης που υπαρχουν στο φορουμ και θα καταλαβεις καποια πραγματα.Εδω αυτη η διατροφη δεν εχει τα βασικα.Ενας καφες,ενα κουλουρι,συκα κτλ, δεν μπορουν να ειναι ολοκληρα γευματα......
    Και τελος,ασε τις επαναληψεις στο γυμναστηριο.Ιδιο αποτελεσμα θα εχεις με 6 και με 12...Την αλλαγη την κανεις για να ''σοκαρεις'' το σωμα σου...Με την διατροφη καθοριζεις τον στοχο σου ειτε ειναι ογκος ειτε γραμμωση.
    Φιλικα παντα...Ξεκινα το διαβασμα![:-angel]
    nothing is stronger than the mind...

  15. #15
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-09-07
    Location
    .
    Posts
    194

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by soundstorm

    Το πρωι ενα καφε.Κατα τις εντεκα ενα κουλουρι μεγαλο.
    στις μια ενα τοστακι.Στις τεσσερις φαι,μια κανονικη μεριδα με οτι καλο εχει η μαμα!στις εξι κανενα συκο,μηλο,πορτοκαλι και λιγους ξηρους καρπους η μια φετα ψωμι με μελι και βουτυρο.και το βραδυ στις 9 οτι εχει παλι η μαμα αλλα οχι πολυ ποσοτητα.
    3 μηνες κανω αυτο το προγραμμα για να παρω ογκο.
    </blockquote id=quote>

    ε πως να παρεις ογκο μετα φιλε μου με αυτη τη διατροφη ειναι επιεικως αθλια

    αρχισε να κανεις 6-7 γευματα τη μερα καθε 2,5-3 ωρες να αρχισει να παιρνει μπρος ο μεταβολισμος σου

    γενικα το πρωι προτημισε βρωμη με μελι και πρωτεινη αν δεν εχεις βαλε ασπραδια ισως και κανενα κροκο η πιο ευκολη επιλογη ειναι το νωστο βρωμη με whey στο μπλεντερ αλεσμενα και αναλογα με τις αναγκες σου μπορει να μπει μελι η και καποιο φρουτο πχ μπανανα αυτα για το πρωτο γευμα

    μετα 2 γευμα μπορεις να φας τονο με ρυζι και σαλατα με ελειολαδο η λινελαιο αν εισαι σπιτι αν εισαι στο δρομο μπορεις να εχεις ετοιμο μαζι σου καποιο σαντουιτς με μαυρο ψωμι και γαλοπουλα(κατα προτιμηση φιλετο και οχι αλλαντικο) και μπορεις να βαλεις και καρυδια

    3 γευμα επιλεγεις απο αυτα κοτοπουλο,ψαρι,μπριζολα μοσχαρισια,ασπραδια με υδατανθρακα απο ρυζι η πατατα και μια σαλατα με ελειολαδο

    4 γευμα επιλεγεις απο αυτα καοτοπουλο ψαρι,μπριζολα,τονο,σολωμο,ασπραδια με υδατανθρακα απο πατατα η ρυζι η πιο σπανια ψωμι με σαλατα και ελαιολαδο

    5 γευμα μετα τη προπονηση whey με 50% μαλτοδεξτρινη+ 50% δεξτροζη η ασπραδια με πατατα η ρυζι

    6 γευμα που θα ειναι 1 με 1,30 ωρα μετα το 5 επιλεγεις απο αυτα ψαρι,κοτοπουλο,τονο,μπριζολα με υδατανθρακα απο ρυζι η πατατα

    7 γευμα πριν τον υπνο whey και γιαουρτι η αν δεν εχεις whey ασπραδια καλο θα ειναι εδω να ειναι 50% απο αργης αποροφησης και 50% απο γρηγορης αφομοιωσης πχ whey η ασπραδια με γιαουρτι και καλα λιπαρα καρυδια η αμυγδαλα η λινελαιο για να καθυστερησουν την αφομοιωση

    αυτα αν προπονεισαι απογευμα προς βραδυ αν προπονεισαι πρωι αλλαζουν λιγο τα γευματα

    ελπιζω να σε βοηθησα υπολογισε ποσες θερμιδες θες για συντηρηση και προσθεσε σε αυτες +250 για αρχη και μετα αν δεις οτι δε βαζεις βαρος ξαναπροσθετεις και παει λεγοντας

    γνωμη μου ειναι να βαλεις 3*το βαρος σου σε πρωτεινη 1 με 1,2 σε λιπος και το υπολοιπο υδατανθρακας

    καλη συνεχεια απο μενα[:-thumbu]

  16. #16
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    Φίλε μου έτσι δεν θα βάλεις κιλά... Άσε που δεν κάνει ούτε για γράμμωση... Σίγουρα αδυνάτησες αλλά πόσοι μύες έμειναν επάνω σου; Επίσης άσε αυτό για τις επαναλήψεις μια εβδομάδα όγκο και μία γράμμωση, δεν γίνεται αυτό. Τον μεγαλύτερο ρόλο τον παίζει η διατροφή.
    Διάβασε κάποια sticky περί διατροφής και θα καταλάβεις τι εννοώ.
    Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία στους στόχους σου.
    Φιλικά πάντα :D

  17. #17
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-03-09
    Location
    mytilini, Greece.
    Posts
    62

    Default

    Σας ευχαριστω για τον κοπο και την υπομονη σας.
    Απο την διατροφη που θα επρεπε να κανω με αυτο που κανω δεν εχει καμια σχεση.Εκτυπωσα αυτα που βρηκα στη σελιδα και βλεπουμε.
    Ευχαριστω και παλι!
    brothers everywhere raise your hands into the air

  18. #18
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    πόση αυξηση δύναμης είχες?

  19. #19
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-03-09
    Location
    mytilini, Greece.
    Posts
    62

    Default

    Στηθος εκανα μεχρι 50-60 κιλα. τωρα κανω 60-80.
    κωπηλατικη (ειτε ανοιχτη ειτε κλειστη λαβη)βαζω 4-5 πλακες παραπανω.Απο εκει που εκανα 12 επαναληψεις με 18 πλακες τωρα εχω 24 και βγαζω παλι 12 επαναληψεις.
    ωμους εχω δει μεγαλη διαφορα.Εμπροσθιες εκτασεις εκανα με 8 κιλα και τωρα κανω 16.Ποδια δεν εχω δει τιποτα ιδιαιτερο αλλα δεν καθομαι ολη μερα οποτε...
    Πλατη επισης δεν ειδα μεγαλη διαφορα.θα ανεβασω μια φωτο οταν μπορεσω.
    brothers everywhere raise your hands into the air

  20. #20
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-03-09
    Location
    mytilini, Greece.
    Posts
    62

    Default

    Στηθος εκανα μεχρι 50-60 κιλα. τωρα κανω 60-80.
    κωπηλατικη (ειτε ανοιχτη ειτε κλειστη λαβη)βαζω 4-5 πλακες παραπανω.Απο εκει που εκανα 12 επαναληψεις με 18 πλακες τωρα εχω 24 και βγαζω παλι 12 επαναληψεις.
    ωμους εχω δει μεγαλη διαφορα.Εμπροσθιες εκτασεις εκανα με 8 κιλα και τωρα κανω 16.Ποδια δεν εχω δει τιποτα ιδιαιτερο αλλα δεν καθομαι ολη μερα οποτε...
    Πλατη επισης δεν ειδα μεγαλη διαφορα.θα ανεβασω μια φωτο οταν μπορεσω.
    brothers everywhere raise your hands into the air

  21. #21
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    το ότι δεν είδες διαφορά στον όγκο εφόσον αυξησες αρκετα τα κιλα που σηκωνες, τουλαχιστον 20 π.χ στις βασικες ασκησεις,οφειλεται στο ότι το προγραμμα που έκανες δεν ήταν καλο για υπερτροφία αλλα για δύναμη(τουλάχιτον για σενα)

  22. #22
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    το ότι δεν είδες διαφορά στον όγκο εφόσον αυξησες αρκετα τα κιλα που σηκωνες, τουλαχιστον 20 π.χ στις βασικες ασκησεις,οφειλεται στο ότι το προγραμμα που έκανες δεν ήταν καλο για υπερτροφία αλλα για δύναμη(τουλάχιτον για σενα)

  23. #23
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-03-09
    Location
    mytilini, Greece.
    Posts
    62

    Default

    Θα πω στον ιδιοκτητη του γυμναστηριου να μου βγαλει και ενα καινουργιο προγραμμα μηπως βοηθησει.Διατροφη,κουτσα στραβα εχω αρχισει και κανω καλυτερη.
    brothers everywhere raise your hands into the air

  24. #24
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-03-09
    Location
    mytilini, Greece.
    Posts
    62

    Default

    Θα πω στον ιδιοκτητη του γυμναστηριου να μου βγαλει και ενα καινουργιο προγραμμα μηπως βοηθησει.Διατροφη,κουτσα στραβα εχω αρχισει και κανω καλυτερη.
    brothers everywhere raise your hands into the air

  25. #25
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-09-07
    Location
    .
    Posts
    194

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by giannis_m

    το ότι δεν είδες διαφορά στον όγκο εφόσον αυξησες αρκετα τα κιλα που σηκωνες, τουλαχιστον 20 π.χ στις βασικες ασκησεις,οφειλεται στο ότι το προγραμμα που έκανες δεν ήταν καλο για υπερτροφία αλλα για δύναμη(τουλάχιτον για σενα)
    </blockquote id=quote>

    δε συμφωνω αφου ο ανθρωπος διατροφη εκανε χαλια πως να βαλει ογκο και που ανεβηκαν τα κιλα δε σημαινει οτι το προγραμαμα που εκανε ηταν για δυναμη πως το λες αυτο?

    φιλε soundstorm αν θες γραψε το προγραμμα που κανεις για να σου πουμε μια γνωμη

  26. #26
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-09-07
    Location
    .
    Posts
    194

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by giannis_m

    το ότι δεν είδες διαφορά στον όγκο εφόσον αυξησες αρκετα τα κιλα που σηκωνες, τουλαχιστον 20 π.χ στις βασικες ασκησεις,οφειλεται στο ότι το προγραμμα που έκανες δεν ήταν καλο για υπερτροφία αλλα για δύναμη(τουλάχιτον για σενα)
    </blockquote id=quote>

    δε συμφωνω αφου ο ανθρωπος διατροφη εκανε χαλια πως να βαλει ογκο και που ανεβηκαν τα κιλα δε σημαινει οτι το προγραμαμα που εκανε ηταν για δυναμη πως το λες αυτο?

    φιλε soundstorm αν θες γραψε το προγραμμα που κανεις για να σου πουμε μια γνωμη

  27. #27
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    άν έκανε 60 κιλά πάγκο και πήγε στα 80 (δηλ +35%) τότε η διαφορά θα έπρεπε να φενεται πιστευω αν το προγραμμα του ήταν καταληλο για υπερτροφια,η διατροφή δεν τον εμποδισε να αυξησει τη δυναμή του,γιατί να τον εμποδίσει να αυξήσει και τους μύες του..νομίζω ότι άν θα αναπτυχθει μυικό ή νευριο σύστημα πιο πολύ,είναι θέμα προπόνησης.Δηλαδή γαι να αυξήσεις τη μάζα σου χρειάζεσαι ποιοτική διατροφή ενώ για δύναμη μπορείς να κάνεις αι χάλια διατροφή?.Άν προσεξεις στα σημεια που είχε μεγάλη αυξηση δύναμης ,πλάτη και ώμους(π.χ προτασεις αυξηση 100%)είδε αισθητή διαφορά,έχω παρατηρήσει όμως ότι με το κατάλληλο πρόγραμμα υπερτροφίας και με αυξηση λιγότερων κιλών σε δύναμη η διαφορά μπορεί να είναι αρκετα εμφανής.

  28. #28
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    άν έκανε 60 κιλά πάγκο και πήγε στα 80 (δηλ +35%) τότε η διαφορά θα έπρεπε να φενεται πιστευω αν το προγραμμα του ήταν καταληλο για υπερτροφια,η διατροφή δεν τον εμποδισε να αυξησει τη δυναμή του,γιατί να τον εμποδίσει να αυξήσει και τους μύες του..νομίζω ότι άν θα αναπτυχθει μυικό ή νευριο σύστημα πιο πολύ,είναι θέμα προπόνησης.Δηλαδή γαι να αυξήσεις τη μάζα σου χρειάζεσαι ποιοτική διατροφή ενώ για δύναμη μπορείς να κάνεις αι χάλια διατροφή?.Άν προσεξεις στα σημεια που είχε μεγάλη αυξηση δύναμης ,πλάτη και ώμους(π.χ προτασεις αυξηση 100%)είδε αισθητή διαφορά,έχω παρατηρήσει όμως ότι με το κατάλληλο πρόγραμμα υπερτροφίας και με αυξηση λιγότερων κιλών σε δύναμη η διαφορά μπορεί να είναι αρκετα εμφανής.

  29. #29
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-03-09
    Location
    mytilini, Greece.
    Posts
    62

    Default

    Να με συγχωρειτε που αργω να απαντησω αλλα εμεινα απο υπολογιστη!
    Το προγραμμα μου ειναι το εξης:
    1 μερα στηθος πλατη
    πιεσεις παγκου
    κωπηλατικη με ανοιχτη λαβη
    επικληνης πιεσεις
    κωπηλατικη με κλειστη λαβη
    πουλοβερ
    ελξεις τροχαλιας μπροστα
    πεκ ντεκ
    ελξεις τροχαλιας πισω

    2 μερα δικεφαλα τρικεφαλα ωμοι
    πλαγιες εκτασεις
    εμπροσθιες εκτασεις
    υψηλη κωπηλατικη
    καμψεις δικεφαλων με μπαρα
    πιεσεις τρικεφαλων (στην τροχαλια με μπαρα)
    καμψεις δικεφαλων με αλτηρες
    πιεσεις τρικεφαλων στην τροχαλια με αναποδη λαβη(ενα ενα χερι)
    καμψεις αυτοσυγκεντρωσης(συγκεντροτικες)
    πιεσεις τρικεφαλων με σχοινακι

    3 μερα ποδια πηχεις
    εκτασεις τετρακεφαλων
    σκουοτ
    πιεσεις στην πρεσσα
    καμψεις ...(δεν το θυμαμαι αυτο πως ακριβως λεγετε)
    γαμπες
    μπαρα με αναποδη λαβη(καψιμο)
    καψιμο πηχεων με μπαρα η αλτηρα(εγω κανα με μπαρα)
    και καψιμο με σχοινακι

    και εκτος γυμναστηριου παω τρεξιμο 3 φορες τη βδομαδα περιπου 7 χιλιομετρα με σταθερο αργο ρυθμο(1 ωρα κανω περιπου τη φορα)
    brothers everywhere raise your hands into the air

  30. #30
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    20-03-05
    Location
    Aigaleo, Greece.
    Posts
    111

    Default

    Πιστεύω οτι δεν έχεις χωρίσει
    Σωστα τς μυηκες ομάδες δλδ εγω στη θέση σ θα έκανα:1μερα στήθος-δικεφαλα 2μερα
    Ωμους -ποδια 3μερα ξεκούραση 4μερα πλάτη-τρικεφαλα 5μερα ποδια-τρεξιμο 6και7μερα κεξουραση


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •