Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    15-03-09
    Location
    .
    Posts
    4

    Default Ερωτηση για κοιλιακους

    Καταρχας καλως σας βρηκα..
    Εχω διαβασει πολλα topics στο forum σας αλλα δεν βρηκα καποια συγκεκριμενη απαντηση σε αυτο που εχω σαν βασικη απορια.

    Και αρχιζω λοιπον:P

    Εγω εχω ενα θεμα με τους κοιλιακους.. Δηλαδη εχω αρκετο λιπος σε αυτην την περιοχη(Γιατι να το κρυψωμεν αλλωστε:P) και δεν κρυβω οτι οχι μονο θα ηθελα να το χασω αλλα να "χτισω" και μυες..

    Η ευλογη απορια ολων σας ειναι "τι μας πριζει τοση ωρα αυτος":P

    Ε λοιπον η ερωτησις:
    Τι προγραμμα θα πρεπει να ακολουθησω ωστε να εχω το αποτελεσμα που θελω?
    Δηλαδη να ριχτω κατευθειαν σε οργανα γυμνασης κοιλιακων και θα χαθει και λιπος και θα χτιστουν μυες "αυτοματα"? (δηλαδη σε κανα χρονο και βαλε για να μην παρεξηγηθω)
    ή
    χρειαζεται πρωτα μεσω διατροφης να χασω λιπος και μετα να κανω καποια οργανα ας πουμε κλπ..

    Σημαντικη σημιωση:
    Παιζω 6-7 χρονια Μπασκετ, απο την Δευτερα Δημοτικου, πραγμα που σημαινει πως εχω καποιο ογκο πιστευω και δεν ειμαι και καμια μπαλα λιπους, και εχω και καποια δυναμη επισης(αλλα το εχω παρατησει λογω πολλων υποχρεωσεων εδω και κανα χρονο).
    Αλλα σε γυμναστηριο δεν εχω ξαναπαει και ειμαι εντελως αρχαριος σε "body building" και τετοιου ειδους πραγματα και επιθυμω να κανω καποιου ειδους αρχη.

    Ευχαριστω που διαβασατε αυτο το κειμενο(ναι, εισαι μαλλον πολυ υπομενετικος ανθρωπος για να το καταφερεις αυτο) και χαιρετισματα απο Θεσσαλονικη.

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    12-05-08
    Location
    .
    Posts
    544

    Default

    σιγά ρε asteri δεν έγραψες και κανένα κατεβατό :D
    αν έκανα σωστούς υπολογισμούς πρέπει να είσαι γύρο στα 14-15 σωστά?
    Το σημαντικό για να φαίνονται οι κοιλιακοί είναι να έχει χαμηλό ποσοστό λίπους στο σώμα σου. Ξαναπιάσε το μπασκετάκι αλλιώς άρχισε διάδρομο και πρόσεχε λίγο την διατροφή σου. Όχι υπερβολές γιατί είσαι και μικρός. Αν θες και προλαβαίνεις μπορείς να κάνεις και βάρη.

  3. #3
    Pumping Iron
    Join Date
    12-05-08
    Location
    .
    Posts
    544

    Default

    σιγά ρε asteri δεν έγραψες και κανένα κατεβατό :D
    αν έκανα σωστούς υπολογισμούς πρέπει να είσαι γύρο στα 14-15 σωστά?
    Το σημαντικό για να φαίνονται οι κοιλιακοί είναι να έχει χαμηλό ποσοστό λίπους στο σώμα σου. Ξαναπιάσε το μπασκετάκι αλλιώς άρχισε διάδρομο και πρόσεχε λίγο την διατροφή σου. Όχι υπερβολές γιατί είσαι και μικρός. Αν θες και προλαβαίνεις μπορείς να κάνεις και βάρη.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •