Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Bodybuilding Newbie jemstone's Avatar
    Join Date
    30-03-09
    Location
    Athina, Greece.
    Posts
    90

    Default Ακόμα και τα παπούτσια

    Λοιπόν να αναφέρω κάτι και εγώ που πριν το πάθω δεν είχα ιδέα
    Εδώ και 4 μήνες είχα μια μικρή σχετικά ενόχληση το πέλμα του ποδιού από την εσωτερική μεριά ..
    Με το καιρό η μικρή ενόχληση έγινε μεγάλη και αυτό με ανάγκασε να πάω στο ορθοπεδικό και γενικά με τους γιατρούς δεν τα πάω καλά όποτε για να πάω ποναγα πολλή
    Λοιπόν ο γιατρός μου είπε ότι έχω κάκωση αχίλλειου τένοντα και όση ξέρετε αυτό είναι πολύ ζόρικο για τους άλλους θα σας πω
    Ο αχίλλειος είναι ένας από τους πιο δυνατούς τέντωνες του σώματος μα και ο πιο δύσκολος να τραυματιστεί προφανώς σε ρήξη όμως αν συμβεί είναι και ο πιο δύσκολος να θεραπευτή και συνήθως στη ρήξη ένα 20 με 30% επανέρχεται .. δόξα το κύριο δεν έχω ρήξη
    Εκεί που μου έκανε μεγάλη εντύπωση και για αυτό το γράφω είναι ότι το αθλητικό από ότι είπε και ο γιατρός παίζει τεράστιο ρολό στο πόδι για τη στήριξη του και πάει πάντα με το άθλημα στο όποιο κάνετε.. Αν φόραγα κατάλληλα παπούτσια η σαγιονάρες λόγο δουλειάς δεν θα ήταν τόσο προχωρημένο..
    Όποτε αν πάτε να πάρετε αθλητικά παπούτσια προφανώς μαϊμού σκεφτείτε το πόδι σας και φανταστείτε ότι ακόμα και εκεί πρέπει να αγοράζουμε με προσοχή και κάτι που αναλογεί στης δίκες σας ανάγκες..[:-angel]
    [:-angel]
    never say never!!

  2. #2
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    :DΤο καταλαβα οταν τελικα αγορασα γνησια παπουτσια για τρεξιμο που μεχρι πριν το σνομπαρα και το θεωρουσα περιτο... Παπουτσια ολα ειναι ελεγα, μεχρι που ενιωσα τη διαφορα!!
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    κ δεν ειναι μονο τα παπουτσια αλλα κ το που τρεχεις...ασφαλτο,αμμο,δαπεδοεργομετρο,γρασιδι κλπ κλπ κλπ...
    ολα παιζουν ρολο-ολα θελουν το αναλογο παπουτσι(ελειπτικο ή ποδηλατο τα καλυτερα για αεροβικη)


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •