Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 35 of 35
  1. #31
    New Bodybuilder
    Join Date
    26-07-14
    Posts
    1

    Default

    Μάγκες καλησπέρα!Είμαι καινούργιος στο Forum και δέν γνωρίζω αν θα πρέπει να κάνω την ερώτηση μου στο συγκεκριμένο topic.Πάραυτα αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής:


    Είμαι καινούργιος στον χώρο των μαχητικών αθλημάτων και έχω αποφασίσει πώς θέλω να ασχοληθώ είναι το MMA.

    Θα ήθελα εάν κάποιος γνωρίζει κάποια καλή σχολή στα Νότια προάστια(Ηλιούπολη,Άγιο Δημήτριο,Δάφνη,Νέα Σμύρνη,Βύρωνα,Παγκράτι) καθώς απ'ότι έχω παρατηρήσει η πληθώρα των σχολών βρίσκονται σε περιοχές κοντά στο περιστέρι κάτι το οποίο είναι απαγορευτικό λόγω απόστασης
    .
    Τέλος θα ήθελα την συμβουλή σας πάνω στο εάν κάποιος αρχάριος (ένα μήνα kick-boxing) θα μπορούσε να ξεκινήσει κατευθείαν καθώς θεωρώ πως πηγαίνοντας MMA καλύπτει μεγαλύτερη γκάμα τεχνικών και αφού είναι αυτό που προτιμώ δέν χρειάζεται να έχω κάποια προηγούμενη η άλλη εμπειρία με κάποιο μαχητικό άθλημα(αν και σίγουρα είναι κάτι που πιστεύω θα βοηθούσε)ώστε να ξεκινήσω.

    Συγνώμη για το απίστευτα μεγάλο μήνυμα.

  2. #32

    Default

    ΓΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ..ΠΡΩΤΑ ΑΠΟΛΑ..!ΣΤΑ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ ΜΟΝΟ Ο ΓΙΔΑΚΟΣ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ..ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΣΧΟΛΕΣ..ΜΕ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ K1 GYM.ΜΕ ΤΟΝ RODRIGO ΜΕΝΤΕΙΡΟΣ (ΜΠΡΑΣΑ HELLAS)!!ΤΩΡΑ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΟ ΜΑ "ΞΕΧΝΑΤΟ"!!!ΑΠΛΑ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ ΓΕΝΙΚΑ STRIKING-GRAPPLING.ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ..ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΥΓΜΑΧΙΑ-BRAZILIAN ΓΙΟΥ JITSU. ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΣΕ ΕΤΟΙΜΟΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΣΥΝΔΥΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΕΒΕΙΣ ΜΑ.ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ 7.5 ΧΡΟΝΙΑ KICK.ΤΩΡΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΑ ΣΕ ΠΥΓΜΑΧΙΑ-BRAZILIAN.

  3. #33
    Nikolas92
    Guest

    Default

    Παιδιά, για τη σχολή krav maga στον Περισσό, ξέρουμε τίποτα; Γίνεται καλή δουλειά;

  4. #34
    New Bodybuilder
    Join Date
    29-11-14
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    1

    Default

    Καταρχας καλησπερα και απο εμενα.
    Κατα δευτερον, τι του λετε του παιδιου να παει να μαθει? Σε λιγο θα του προτεινει καποιος να παει και στην Okinawa να κανει ninjutsu...
    Αυτοαμυνα θελει το παιδι, ή κραβ μαγκα θα κανεις, η hapkido...Λογο του ογκου σου βεβαια τεινεις προς το κραβ μαγκα, και γω ειμαι 100 κιλα και 1.80 και ειναι ιδανικο...
    Μην νομιζεις βεβαια οτι με το που θα πας θα σε ξεκινησουν στα πολυβολα και στα μαχαιρια, πολυ βασικα πραγματα ειναι το P1...Αν βεβαια πεσεις σε καλο δασκαλο που δεν κανει οτι του λενε οι Ισραηλιτες, θα μαθεις καποια πραγματα παραπανω...Οτι θες σχετικα με υλη και τετοια ρωτα ελευθερα

  5. #35
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-02-18
    Posts
    3

    Default

    ηθελα να ρωτησω αν οντως αξιζει το krav maga σε σχεση με το σκετο γυμναστηριο...δε θα μπορουσα και τα δυο λογο χρονου


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Krav Maga στην Πατρα
    By technics in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 2
    Last Post: 08-10-09, 09:07

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •