Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 46
  1. #1
    Pumping Iron nikos_kavala's Avatar
    Join Date
    07-04-09
    Location
    Καβάλα
    Posts
    644

    Default Bulk Whey 2270gr (MDY)

    μπορειτε να μου πειτε την γνωμη σας για αυτην την πρωτεϊνη...; παιρνω την Nitro-tech αλλα λω να την σταματησω γιατι εχει μεσα κρεατινη και δεν θελω να μου κραταει νερα, και απο οσα εχω ακουσει κατα καιρους λεω να την σταματισω! αυτη ειναι η πρωτεινη που μου προτειναν απο το μαγαζι που πηγα για να δω για καμια αλλη! εμενα μου αρεσε (δεν την δοκιμασα) απο τα στατιστικα που εχει! τα στατιστικα της ειναι http://www.x-tremestores.gr/216/esho...6&category=562

  2. #2
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-02-09
    Location
    .
    Posts
    16

    Default

    πολυ καλη πρωτεινη φιλε μου αλλα υπαρχουν και αλλες οπως ON 100%WHEY εγω αυτην θα σου προτεινα.οσο για νιτροτεκ αν κανεις ενα ψαξιμο στο φορουμ θα κτλβεις...:D

  3. #3
    Pumping Iron nikos_kavala's Avatar
    Join Date
    07-04-09
    Location
    Καβάλα
    Posts
    644

    Default

    ναι την ξερω αυτη επαιρνα τον χειμωνα! ομως απο οσο ξερω εχει 24γρ πρωτεϊνη! ργω θελω να παρω ογκο περισσοτερο! εκτος και αν βγαινει σε "πιο ισχυρες" δοσεις...

  4. #4
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by nikos_kavala

    ναι την ξερω αυτη επαιρνα τον χειμωνα! ομως απο οσο ξερω εχει 24γρ πρωτεϊνη! ργω θελω να παρω ογκο περισσοτερο! εκτος και αν βγαινει σε "πιο ισχυρες" δοσεις...
    </blockquote id=quote>
    η μιαμιση δώση έχει 36 και οι δύο 48...απλα

  5. #5
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    Ο όγκος δεν εξαρτάται από την ποσότητα πρωτείνης που έχει ανα scoup μια whey...[:-boggled]

  6. #6
    Pumping Iron nikos_kavala's Avatar
    Join Date
    07-04-09
    Location
    Καβάλα
    Posts
    644

    Default

    εχεις δικιο σοκ τωρα που το ξανασκευτικα με το ποστ του γιαννη συνηδητοποιισα οτι ειπα Μ@Λ@ΚΙΑ

  7. #7
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    Πάλι δεν κατάλαβες... Και 2 scoup να πάρεις δηλαδή 48γρ πρωτείνη δεν σημαίνει ότι θα πάρεις όγκο... Αυτό εξαρτάται από τη διατροφή σου, τις θερμίδες που τρως και αυτές που καις... Και αν είναι κάτι σε μια πρωτείνη το οποίο την κάνει να χαρακτηριστεί "όγκου", αυτό είναι οι υδατάνθρακες και όχι η πρωτείνη...

  8. #8
    Pumping Iron nikos_kavala's Avatar
    Join Date
    07-04-09
    Location
    Καβάλα
    Posts
    644

    Default

    ναι το γνωριζω αυτο φιλε μου, απλως ειπα οτι εκανα λαθος επειδη ειπα οτι εχει μονο 24γρ!(και δεν την θεωρησα αρκετα ισχυρη). καταλαβα τι εννοεις απλως διορθωνω το παραπανω ποστ μου![:-boggled]

  9. #9
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-09-08
    Location
    .
    Posts
    25

    Default

    για την περιπτωση σου μαλλον θα σου προτεινα serious mass της on http://www.x-tremestores.gr/216/esho...3&category=563
    1250 θερμιδες ανα δοση.
    εισαι σκασμενος μετα απο καθε δοση αλλα ειναι καλη σε αυτο που προσφερει.μην ξεχνας οτι θα βαλεις και λιπος αν παρεις αυτον τον δρομο

  10. #10
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-09-08
    Location
    .
    Posts
    25

    Default

    για την περιπτωση σου μαλλον θα σου προτεινα serious mass της on http://www.x-tremestores.gr/216/esho...3&category=563
    1250 θερμιδες ανα δοση.
    εισαι σκασμενος μετα απο καθε δοση αλλα ειναι καλη σε αυτο που προσφερει.μην ξεχνας οτι θα βαλεις και λιπος αν παρεις αυτον τον δρομο

  11. #11
    Pumping Iron nikos_kavala's Avatar
    Join Date
    07-04-09
    Location
    Καβάλα
    Posts
    644

    Default

    χμμ ειναι too much για εμενα! για να χασω την μια δοση πρεπει να ειμαι 2μιση ωρες στο διαδρομο την μερα! θα προτιμουσα κατι σε λιγοτερες θερμιδες καθως ειμαι σε φαση γραμμωση ακομα εν οψει το καλοκαιρι...[:-golf]

  12. #12
    Pumping Iron nikos_kavala's Avatar
    Join Date
    07-04-09
    Location
    Καβάλα
    Posts
    644

    Default

    χμμ ειναι too much για εμενα! για να χασω την μια δοση πρεπει να ειμαι 2μιση ωρες στο διαδρομο την μερα! θα προτιμουσα κατι σε λιγοτερες θερμιδες καθως ειμαι σε φαση γραμμωση ακομα εν οψει το καλοκαιρι...[:-golf]

  13. #13
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-09-07
    Location
    .
    Posts
    194

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by nikos_kavala

    χμμ ειναι too much για εμενα! για να χασω την μια δοση πρεπει να ειμαι 2μιση ωρες στο διαδρομο την μερα! θα προτιμουσα κατι σε λιγοτερες θερμιδες καθως ειμαι σε φαση γραμμωση ακομα εν οψει το καλοκαιρι...[:-golf]
    </blockquote id=quote>

    μαλλον εχεις παρεξηγησει τις εννοιες φιλε μου γραμμωση κανουμε οταν εχουμε ηδη αποκτησει μυικο ιστο σε ικανοποιητικο βαθμο και παμε να γραμμωσουμε τους μυς που φτιαξαμε εγω βλεπω στο αβαταρ σου οτι εισαι πολυ αδυνατος τι θα γραμμωσεις θα σε παιρνει ο αερας σα το ψαλτη θα γινεις κοιτα να βαλεις κανα κιλο πανω σου και ασε τις γραμμωσεις για αργοτερα

    πραγματικα μου κανει μεγαλη εντυπωση δηλαδη[:-bigeyes][:-bigeyes2][:-boggled]

  14. #14
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-09-07
    Location
    .
    Posts
    194

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by nikos_kavala

    χμμ ειναι too much για εμενα! για να χασω την μια δοση πρεπει να ειμαι 2μιση ωρες στο διαδρομο την μερα! θα προτιμουσα κατι σε λιγοτερες θερμιδες καθως ειμαι σε φαση γραμμωση ακομα εν οψει το καλοκαιρι...[:-golf]
    </blockquote id=quote>

    μαλλον εχεις παρεξηγησει τις εννοιες φιλε μου γραμμωση κανουμε οταν εχουμε ηδη αποκτησει μυικο ιστο σε ικανοποιητικο βαθμο και παμε να γραμμωσουμε τους μυς που φτιαξαμε εγω βλεπω στο αβαταρ σου οτι εισαι πολυ αδυνατος τι θα γραμμωσεις θα σε παιρνει ο αερας σα το ψαλτη θα γινεις κοιτα να βαλεις κανα κιλο πανω σου και ασε τις γραμμωσεις για αργοτερα

    πραγματικα μου κανει μεγαλη εντυπωση δηλαδη[:-bigeyes][:-bigeyes2][:-boggled]

  15. #15
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-09-08
    Location
    .
    Posts
    25

    Default

    Εχει ενα δικιο ο metal.γραφεις πιο πανω οτι θες να παρεις ογκο περισσοτερο και πιο κατω οτι εισαι σε φαση γραμμωσης.Τι απ ολα ισχυει?Για να χασεις μια δοση πρεπει εισαι στον διαδρομο 2,5 ωρες?τι να χασεις?
    Φιλε μου ,αν θες ογκο,ξεκινα να τρως παραπανω θερμιδες απ οσες καις και συζηταμε μετα για συμπληρωματα.Το θεμα ογκος ειναι πολυ ανυφορικος δρομος.

  16. #16
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-09-08
    Location
    .
    Posts
    25

    Default

    Εχει ενα δικιο ο metal.γραφεις πιο πανω οτι θες να παρεις ογκο περισσοτερο και πιο κατω οτι εισαι σε φαση γραμμωσης.Τι απ ολα ισχυει?Για να χασεις μια δοση πρεπει εισαι στον διαδρομο 2,5 ωρες?τι να χασεις?
    Φιλε μου ,αν θες ογκο,ξεκινα να τρως παραπανω θερμιδες απ οσες καις και συζηταμε μετα για συμπληρωματα.Το θεμα ογκος ειναι πολυ ανυφορικος δρομος.

  17. #17
    Pumping Iron nikos_kavala's Avatar
    Join Date
    07-04-09
    Location
    Καβάλα
    Posts
    644

    Default

    εχεις δικιο vernon αλλα βλεποντας τις μερες να περνουν και τον καιρο να ζεσταινει συνηδιτοποιισα οτι πρεπει να αφησω στην ακρη το θεμα του ογκου αρχισω να γραμμωνω περισσοτερο..

    @metal ευχαριστω που με βλεπεις αδυνατο αν και εμενα μου κανει μεγαλη εντυπωση καθως το σωματικο λιπος μου ειναι 19,8%. Κανω αγωνα δρομου για να το ριξω κατω απο 15!

  18. #18
    Pumping Iron nikos_kavala's Avatar
    Join Date
    07-04-09
    Location
    Καβάλα
    Posts
    644

    Default

    εχεις δικιο vernon αλλα βλεποντας τις μερες να περνουν και τον καιρο να ζεσταινει συνηδιτοποιισα οτι πρεπει να αφησω στην ακρη το θεμα του ογκου αρχισω να γραμμωνω περισσοτερο..

    @metal ευχαριστω που με βλεπεις αδυνατο αν και εμενα μου κανει μεγαλη εντυπωση καθως το σωματικο λιπος μου ειναι 19,8%. Κανω αγωνα δρομου για να το ριξω κατω απο 15!

  19. #19
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    Δεν είσαι στο 19,8 με τίποτα...

  20. #20
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    Δεν είσαι στο 19,8 με τίποτα...

  21. #21
    Pumping Iron nikos_kavala's Avatar
    Join Date
    07-04-09
    Location
    Καβάλα
    Posts
    644

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sok

    Δεν είσαι στο 19,8 με τίποτα...
    </blockquote id=quote>


    ισως δεν μου φαινεται επειδη κανω γυμναστικη αλλα τοσο ειναι μετρημενο απο διαιτολογο... και εγω ψιλοεπαθα μολις το ακουσα...[:-bigmouth][:-bigmouth]

  22. #22
    Pumping Iron nikos_kavala's Avatar
    Join Date
    07-04-09
    Location
    Καβάλα
    Posts
    644

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sok

    Δεν είσαι στο 19,8 με τίποτα...
    </blockquote id=quote>


    ισως δεν μου φαινεται επειδη κανω γυμναστικη αλλα τοσο ειναι μετρημενο απο διαιτολογο... και εγω ψιλοεπαθα μολις το ακουσα...[:-bigmouth][:-bigmouth]

  23. #23
    Pumping Iron nikos_kavala's Avatar
    Join Date
    07-04-09
    Location
    Καβάλα
    Posts
    644

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sok

    Δεν είσαι στο 19,8 με τίποτα...
    </blockquote id=quote>


    τοσο ειμαι! μπορει να μην μου φαινεται επειδη γυμναζομαι αλλα ειναι μετρημενο απο διαιτολογο... και εγω ψιλοεπαθα μολις το ακουσα!

  24. #24
    Pumping Iron nikos_kavala's Avatar
    Join Date
    07-04-09
    Location
    Καβάλα
    Posts
    644

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sok

    Δεν είσαι στο 19,8 με τίποτα...
    </blockquote id=quote>


    τοσο ειμαι! μπορει να μην μου φαινεται επειδη γυμναζομαι αλλα ειναι μετρημενο απο διαιτολογο... και εγω ψιλοεπαθα μολις το ακουσα!

  25. #25
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    Και τρίτη φορά να το γράψεις πάλι δεν με πείθεις...:D:D:D

  26. #26
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    Και τρίτη φορά να το γράψεις πάλι δεν με πείθεις...:D:D:D

  27. #27
    Pumping Iron nikos_kavala's Avatar
    Join Date
    07-04-09
    Location
    Καβάλα
    Posts
    644

    Default

    oyps! καταλαθος! παντως εχω αρκετα βαρια ποδια και ισως αυτο πρεπει να βελτιωσω! αλλα στο θεμα μας τωρα.. Nitro-tech τελος επιτελους εφυγε το κουτι αυτο... δεν εχω πρωτεϊνη τωρα μονο τα αμινοξεα μου! Ομως η διαιτολογος μου μου ειπε οτι ανα 3μηνο πρεπει να κανω μια παυση για κανα 2-3 εβδομαδες απο τα συμπληρ. για να μην "ερεθιστει" το συκωτι μου, και να το ξεκουρασω λιγο.. εγω ομως δεν επαιρνα-παιρνω με ενα συγκεκριμενο προγραμμα, μονο μετα απο προπονηση και οχι παντα.. Για αυτο, να κανω καποια παυση ή να συνυχισω κανονικα με αυτην την πρωτεϊνη;

  28. #28
    Pumping Iron nikos_kavala's Avatar
    Join Date
    07-04-09
    Location
    Καβάλα
    Posts
    644

    Default

    oyps! καταλαθος! παντως εχω αρκετα βαρια ποδια και ισως αυτο πρεπει να βελτιωσω! αλλα στο θεμα μας τωρα.. Nitro-tech τελος επιτελους εφυγε το κουτι αυτο... δεν εχω πρωτεϊνη τωρα μονο τα αμινοξεα μου! Ομως η διαιτολογος μου μου ειπε οτι ανα 3μηνο πρεπει να κανω μια παυση για κανα 2-3 εβδομαδες απο τα συμπληρ. για να μην "ερεθιστει" το συκωτι μου, και να το ξεκουρασω λιγο.. εγω ομως δεν επαιρνα-παιρνω με ενα συγκεκριμενο προγραμμα, μονο μετα απο προπονηση και οχι παντα.. Για αυτο, να κανω καποια παυση ή να συνυχισω κανονικα με αυτην την πρωτεϊνη;

  29. #29

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by nikos_kavala

    Ομως η διαιτολογος μου μου ειπε οτι ανα 3μηνο πρεπει να κανω μια παυση για κανα 2-3 εβδομαδες απο τα συμπληρ. για να μην "ερεθιστει" το συκωτι μου, και να το ξεκουρασω λιγο..
    </blockquote id=quote>

    μπορείς να την ρωτήσεις εκ μέρους μου που στηρίζει αυτό με τον ερεθισμό του συκωτιού?Αν γίνεται με παραπομπή σε βιβλίο.Γιατί και εγώ διατροφολόγος σπουδάζω , και διατροφολόγοι μου κάνουν μάθημα και δεν έχουν ίδιες απόψεις.

    Είμαι περίεργος τι θα σου απαντήσει

  30. #30

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by nikos_kavala

    Ομως η διαιτολογος μου μου ειπε οτι ανα 3μηνο πρεπει να κανω μια παυση για κανα 2-3 εβδομαδες απο τα συμπληρ. για να μην "ερεθιστει" το συκωτι μου, και να το ξεκουρασω λιγο..
    </blockquote id=quote>

    μπορείς να την ρωτήσεις εκ μέρους μου που στηρίζει αυτό με τον ερεθισμό του συκωτιού?Αν γίνεται με παραπομπή σε βιβλίο.Γιατί και εγώ διατροφολόγος σπουδάζω , και διατροφολόγοι μου κάνουν μάθημα και δεν έχουν ίδιες απόψεις.

    Είμαι περίεργος τι θα σου απαντήσει


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •