Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 46 of 46
  1. #31
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by nikos_kavala

    oyps! καταλαθος! παντως εχω αρκετα βαρια ποδια και ισως αυτο πρεπει να βελτιωσω! αλλα στο θεμα μας τωρα.. Nitro-tech τελος επιτελους εφυγε το κουτι αυτο... δεν εχω πρωτεϊνη τωρα μονο τα αμινοξεα μου! Ομως η διαιτολογος μου μου ειπε οτι ανα 3μηνο πρεπει να κανω μια παυση για κανα 2-3 εβδομαδες απο τα συμπληρ. για να μην "ερεθιστει" το συκωτι μου, και να το ξεκουρασω λιγο.. εγω ομως δεν επαιρνα-παιρνω με ενα συγκεκριμενο προγραμμα, μονο μετα απο προπονηση και οχι παντα.. Για αυτο, να κανω καποια παυση ή να συνυχισω κανονικα με αυτην την πρωτεϊνη;
    </blockquote id=quote>


    ΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Δηλαδή όλο το φόρουμ πρέπει να είχε κατεστραμμένα συκώτια με λίγα λόγια:D

    Πρωτεΐνη πες της παίρνεις, όχι oxybolone!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  2. #32
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by nikos_kavala

    oyps! καταλαθος! παντως εχω αρκετα βαρια ποδια και ισως αυτο πρεπει να βελτιωσω! αλλα στο θεμα μας τωρα.. Nitro-tech τελος επιτελους εφυγε το κουτι αυτο... δεν εχω πρωτεϊνη τωρα μονο τα αμινοξεα μου! Ομως η διαιτολογος μου μου ειπε οτι ανα 3μηνο πρεπει να κανω μια παυση για κανα 2-3 εβδομαδες απο τα συμπληρ. για να μην "ερεθιστει" το συκωτι μου, και να το ξεκουρασω λιγο.. εγω ομως δεν επαιρνα-παιρνω με ενα συγκεκριμενο προγραμμα, μονο μετα απο προπονηση και οχι παντα.. Για αυτο, να κανω καποια παυση ή να συνυχισω κανονικα με αυτην την πρωτεϊνη;
    </blockquote id=quote>


    ΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Δηλαδή όλο το φόρουμ πρέπει να είχε κατεστραμμένα συκώτια με λίγα λόγια:D

    Πρωτεΐνη πες της παίρνεις, όχι oxybolone!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  3. #33
    Pumping Iron nikos_kavala's Avatar
    Join Date
    07-04-09
    Location
    Καβάλα
    Posts
    644

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Mazda 6

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Δηλαδή όλο το φόρουμ πρέπει να είχε κατεστραμμένα συκώτια με λίγα λόγια:D

    Πρωτεΐνη πες της παίρνεις, όχι oxybolone!!!
    </blockquote id=quote>


    χαχα! εε τι να σου πω ρε Σταυρο εμενα ετσι μου ειπε(ισως επειδη της ειπα για την Nitro-tech[2gr κρεατινη]), δεν ξερω τι να πω:D:D

  4. #34
    Pumping Iron nikos_kavala's Avatar
    Join Date
    07-04-09
    Location
    Καβάλα
    Posts
    644

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Mazda 6

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Δηλαδή όλο το φόρουμ πρέπει να είχε κατεστραμμένα συκώτια με λίγα λόγια:D

    Πρωτεΐνη πες της παίρνεις, όχι oxybolone!!!
    </blockquote id=quote>


    χαχα! εε τι να σου πω ρε Σταυρο εμενα ετσι μου ειπε(ισως επειδη της ειπα για την Nitro-tech[2gr κρεατινη]), δεν ξερω τι να πω:D:D

  5. #35

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    Θα την ρωτήσεις να μάθουμε κι εμείς? [:-magnify]

  6. #36
    Pumping Iron nikos_kavala's Avatar
    Join Date
    07-04-09
    Location
    Καβάλα
    Posts
    644

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    Θα την ρωτήσεις να μάθουμε κι εμείς? [:-magnify]
    </blockquote id=quote>



    χαχα! ενταξει ανδρεα την αλλη εβδομαδα εχω ραντεβου αν το θυμηθω θα το ρωτησω:D:D:D:D

  7. #37
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-09-08
    Location
    .
    Posts
    25

    Default

    Το οτι σου ειπε η διατροφολογος σου για το συκωτι,εχει μια βαση.Καντε εξετασεις μετα απο εξι μηνες συνεχης πρωτεινης και θα δειτε οτι οι τρανσαμινασες εχουνε ανεβει.Οτι κουραζεται το συκωτι λιγο,ναι.
    Οτι εθιζεται ομως οχι.Αλλο το αλκοολ που το εθιζει και αλλο η πρωτεινη.Το συκωτι επανερχεται πολυ γρηγορα στην αρχικη του λειτουργια.1-2 εβδομαδες χωρις πρωτεινη και ξεκουραστηκε πληρως

  8. #38
    Pumping Iron nikos_kavala's Avatar
    Join Date
    07-04-09
    Location
    Καβάλα
    Posts
    644

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vernon

    Το οτι σου ειπε η διατροφολογος σου για το συκωτι,εχει μια βαση.Καντε εξετασεις μετα απο εξι μηνες συνεχης πρωτεινης και θα δειτε οτι οι τρανσαμινασες εχουνε ανεβει.Οτι κουραζεται το συκωτι λιγο,ναι.
    Οτι εθιζεται ομως οχι.Αλλο το αλκοολ που το εθιζει και αλλο η πρωτεινη.Το συκωτι επανερχεται πολυ γρηγορα στην αρχικη του λειτουργια.1-2 εβδομαδες χωρις πρωτεινη και ξεκουραστηκε πληρως
    </blockquote id=quote>

    ευχαριστω vernon! αν και τωρα τελευταια εχω κατι ενοχλησουλες -μπορει και ασχετα με συκωτι-, και πρεπει να κανω εξεταση... αληθεια λιγο offtopic...αν παω στο νοσοκομειο πως μπορω να το ζητησω;[:-drunk][:-drunk][:-drunk]

  9. #39
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    και εμας οι διαιτολογοι π μας κανουν μαθημα αυτα μας λενε,κ οταν πιανουμε συζητηση περι συμπληρωματων..μαθαινουν στα αμοιρα παιδακια να λενε κατευθειαν μακρια απο αυτα 666 καταντια ακομη κ στην εκπαιδευση,και οταν τους την λες..το μονο που απαντανε ειναι δεν ξερεις τι εχει μεσα ..α ρε καταντια,στην αρχη γελας..μετα ομως εκνευριζεσαι..μια καμερα και youtube θελουν..

  10. #40

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vernon

    Το οτι σου ειπε η διατροφολογος σου για το συκωτι,εχει μια βαση.Καντε εξετασεις μετα απο εξι μηνες συνεχης πρωτεινης και θα δειτε οτι οι τρανσαμινασες εχουνε ανεβει.

    </blockquote id=quote>

    H σύμπτωση αυτή δεν δίνει απαραίτητα σχέση αιτίας και αποτελέσματος.

    Η γυμναστική είναι η αιτία που ανεβαίνουν κάποια ενζυμα που είναι στο συκώτι αλλά οι γιατροί ξεχνούν ότι είναι και στους μυς.

    Δες εδω μετά από ασκηση πως ανεβαίνει η συκέντρωση του ενζύμου

    http://www3.interscience.wiley.com/c.../119402898/tf1


    Το συκώτι ΔΕΝ κουράζεται από την πρωτείνη.FACT

  11. #41
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-09-08
    Location
    .
    Posts
    25

    Default

    Κανε προπονηση 6 μηνες χωρις πρωτεινη και μετρα τις τρανσαμινασες και κανε προπονηση 6 μηνες με πρωτεινη και ξαναμετρησου.Θα δεις οτι ειναι ανεβασμενες.Και με τον ενα και με τον αλλο τροπο οπως λες τα ενζυμα θα ανεβουνε.Στο δευτερο ομως πειραμα θα ανεβουνε πολυ περισσοτερο.Οι φυσιολογικες τιμες για τρανσαμινασες ειναι 5-40,πως λοιπον ενας τυπος ο οποιος επαιρνε 2 χρονια αδιαλειπτα πρωτεινη ειχε 380 και του λεει ο γιατρος το συκωτι σου ειναι υπο καταρρευση?Με καλη διατροφη και χωρις φαρμακα μιλαμε παντα.Μονο 15 μερες διακοπης και μετα παλι εξετασεις και η τιμη ητανε 80.
    Αν διαβασεις λιγο σε αμερικανικα forum θα τα βρεις αυτα γραμμενα.Σε οποιο γυμναστηριο και να γραφτεις στην Αμερικη σε ρωτανε αν θες να σε παρακολουθει γιατρος.Γιατρος οχι διατροφολογος.Αυτος ο γιατρος σου κανει εξετασεις αιματος ανα τρεις εβδομαδες.Αυτα που παρατηρει ειναι κυριως το συκωτι και τα επιπεδα τεστοστερονης ειτε παιρνεις ειτε δεν παιρνεις εξωγενη τεστοστερονη.Αν δει οτι ειναι κουραμενο το συκωτι ,σου αφαιρει καποιες ημερησιες δοσεις.Ολα αυτα στο Αμερικα,εδω θα πρεπει να τρεξουμε μονοι μας να κοιταχτουμε.

  12. #42
    Advanced Bodybuilder HEAVY DUTY's Avatar
    Join Date
    12-10-07
    Location
    .
    Posts
    940

    Default

    Bulk Whey 2270gr (MDY).......την πηρα σημερα για να δοκιμασω την γευση της.........ετσι για αλλαγη...........

  13. #43
    Pumping Iron nikos_kavala's Avatar
    Join Date
    07-04-09
    Location
    Καβάλα
    Posts
    644

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vernon

    Κανε προπονηση 6 μηνες χωρις πρωτεινη και μετρα τις τρανσαμινασες και κανε προπονηση 6 μηνες με πρωτεινη και ξαναμετρησου.Θα δεις οτι ειναι ανεβασμενες.Και με τον ενα και με τον αλλο τροπο οπως λες τα ενζυμα θα ανεβουνε.Στο δευτερο ομως πειραμα θα ανεβουνε πολυ περισσοτερο.Οι φυσιολογικες τιμες για τρανσαμινασες ειναι 5-40,πως λοιπον ενας τυπος ο οποιος επαιρνε 2 χρονια αδιαλειπτα πρωτεινη ειχε 380 και του λεει ο γιατρος το συκωτι σου ειναι υπο καταρρευση?Με καλη διατροφη και χωρις φαρμακα μιλαμε παντα.Μονο 15 μερες διακοπης και μετα παλι εξετασεις και η τιμη ητανε 80 </blockquote id=quote>

    ναι το ξερω αυτο μου το ειπε και γιατρος! ωραιο αυτο που ειπες για την Αμερικη..Μακαρι να γινοταν αυτο ΚΑΙ στην Ελλαδα αλλα που...


    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by HEAVY DUTY

    Bulk Whey 2270gr (MDY).......την πηρα σημερα για να δοκιμασω την γευση της.........ετσι για αλλαγη...........
    </blockquote id=quote>


    μετα απο καποιο καιρο χρησης μπορεις να μου πεις: 1ον) γευση, 2ον) διαλυτοτητα και 3ον) αποτελεσμα;

    ευχαριστω..

  14. #44
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-06-08
    Location
    kavala, Greece.
    Posts
    3

    Default

    1ον)Γευση τελεια!
    2ον)Απιστευτα ευκολη διαλητοτητα!
    3ον)Καλα αποτελεσματα!
    Με λιγα λογια πολυ καλη επιλογη ιδικα για τα λευτα της αξιζει!

  15. #45
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by lykos1


    3ον)Καλα αποτελεσματα!

    </blockquote id=quote>
    δηλαδή?


    υ.γ καλως ήρθες στο φορουμ

  16. #46
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-06-08
    Location
    kavala, Greece.
    Posts
    3

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:
    δηλαδή?


    υ.γ καλως ήρθες στο φορουμ
    </blockquote id=quote>
    Καλος σας βρηκα!Πριν απο αυτην την πρωτεινη επαιρνα για 4 μηνες την γνωστη on optimum.Τωρα 1 μηνα περιπου που περνω αυτην ανεβηκαν κατα λιγο τα κιλα μου στην προπονηση και βγαινουν λιγο ποιο ευκολα οι επεναληψεις σαν να εδωσε λιγο δυναμη κατα καποιο τροπο!Ισως να ειναι και ψυχολογικο αν και δεν το νομιζω γιατι ειναι πολυς ο καιρος!Πιστευω δεν ειναι τυχαιο!Οποιος αλλος φιλος εχει γνωμη ας μας πει!


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •