Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    27-04-09
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    3

    Default Επιλογή ελλειπτικού μηχανήματος

    Γεια χαρα παιδια,αν και εκανα μια αναζητηση με την λεξη ελλειπτικα και δεν βρηκα καποιο αποτελεσμα σχετικα....θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις σχετικα.....λοιπον ενδιαφερομαι να ξεκινησω λιγο γυμναστικη αγοραζοντας ενα τετοιου ειδους μηχανημα αλλα επειδη τα παραγματα εχουν εξελιχθει ιδιαιτερα εντυπωσιακα θα ελεγα γι αυτο θα ηθελα την γνωμη σας σχετικα,αξιζει τον κοπο?ποια πραγματα πρεπει να προσεξω για την χρηση του και κατα την αγορα του,(γνωριζω καποια για την αγορα αλλα δεν θα ελεγα οτι ειναι ικανοποιητικα μιας και στην αγορα υπαρχουν παααρα πολλα οποτε και εχω μπερδευτει λιγο)η χρηση θα γινεται και απο το ετερον ημισυ οποτε θα ηθελα κατι με αξιοπιστια και κυριως να κανει ευχαριστη δουλεια,δεν ξερω ποιες η ποια θεωρειτε στον χωρο η καλυτερη μαρκα, εταιρια να πω, με σχεση τιμης αλλα και αποδοσης κυριως, αλλα αν θα μπορουσατε να με κατατοπισετε καπως.......ευχαριστω εκ των προτερων.

  2. #2
    New Bodybuilder
    Join Date
    25-04-09
    Location
    .
    Posts
    3

    Default

    Αν ενδιαφέρεσαι για ελλειπτικό πουλάω το δικό μου λόγω μετακόμισης.

    Το μοντέλο του είναι KETTLER VERSO 300, σε άριστη κατάσταση, σχεδόν αχρησιμοποίητο!
    Η KETTLER όποιον κι αν ρωτήσεις είναι πάρα πολύ αξιόπιστη εταιρεία κι όταν το αγόρασα είχα ψάξει πάρα πολύ για να πάρω το καλύτερο. Το σημερινό-αμέσως επόμενο- μοντέλο(VERSO 307) κοστίζει γύρω στα 550 ευρώ αν ψάξεις, ενώ αυτό που πουλάω εγώ το δίνω 300 ευρώ και τα χαρακτηριστικά τους είναι σχεδόν ίδια.
    Αν θες ψάξε το και πες μου αν ενδιαφέρεσαι!

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    25-04-09
    Location
    .
    Posts
    3

    Default

    Αν ενδιαφέρεσαι για ελλειπτικό πουλάω το δικό μου λόγω μετακόμισης.

    Το μοντέλο του είναι KETTLER VERSO 300, σε άριστη κατάσταση, σχεδόν αχρησιμοποίητο!
    Η KETTLER όποιον κι αν ρωτήσεις είναι πάρα πολύ αξιόπιστη εταιρεία κι όταν το αγόρασα είχα ψάξει πάρα πολύ για να πάρω το καλύτερο. Το σημερινό-αμέσως επόμενο- μοντέλο(VERSO 307) κοστίζει γύρω στα 550 ευρώ αν ψάξεις, ενώ αυτό που πουλάω εγώ το δίνω 300 ευρώ και τα χαρακτηριστικά τους είναι σχεδόν ίδια.
    Αν θες ψάξε το και πες μου αν ενδιαφέρεσαι!

  4. #4
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    Κι εγώ Kettler έχω πάρει για το σπίτι αλλά το 107. Έχει 11 κιλά δίσκο που σημαίνει ότι δεν θα το βαρεθείς εύκολα.
    Παρά η χρήση που έχω κάνει κι εγώ αλλά κι η γυναίκα μου, είναι αξιόπιστο χωρίς προβλήματα. Επίσης η εγγύηση του είναι σωστή και καλύπτει κάθε είδους βλάβη.
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  5. #5
    New Bodybuilder
    Join Date
    27-04-09
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    3

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sifis

    Κι εγώ Kettler έχω πάρει για το σπίτι αλλά το 107. Έχει 11 κιλά δίσκο που σημαίνει ότι δεν θα το βαρεθείς εύκολα.
    Παρά η χρήση που έχω κάνει κι εγώ αλλά κι η γυναίκα μου, είναι αξιόπιστο χωρίς προβλήματα. Επίσης η εγγύηση του είναι σωστή και καλύπτει κάθε είδους βλάβη.
    </blockquote id=quote>Ευχαριστω για το ενδιαφερον παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω πρωτα απ ολα αν η επιλογη ενος ελλειπτικου ειναι καλυτερη απο ενα ποδηλατο.....μου εχουν πει οτι δεν υπαρχει συγκριση......ειναι οντως ετσι?εγω που το δοκιμασα αλλα οχι για πολυ ωρα με εντυπωσιασε μπορω να πω αλλα εχω και καποιους ενδοιασμους μην στο τελος καταληξει κρεμαστρα.....[:-bouncy]οχι για εμενα σιγουρα αλλα για την συζυγο,απο την δικη μου ομως μικρη εμπειρια μια και τα ποδηλατα ειναι ποιο παλια στην αγορα πιστευω πως οχι,αλλα θα ηθελα την γνωμη σας,πιστευω οτι το ποδηλατο ειναι ποιο βαρετο,το θεμα ειναι οντως οτι το ελλειπτικο κανει δουλεια?στις διαφορες αναζητησεις που εχω κανει σχετικα λενε οτι οντως κανει αλλα εσεις που το εχετε δουλεψει τι εχετε να πειτε?εντυπωσεις,γνωμες,κλπ......ολα ευπροσδεκτα.Ευχαριστω εκ των προτερων Δημητρης.

  6. #6
    New Bodybuilder
    Join Date
    25-04-09
    Location
    .
    Posts
    3

    Default

    καμία σχέση το ποδήλατο με το ελλειπτικό!
    το ελλειπτικό γυμνάζει μεγαλύτερο μέρος του σώματος καθώς γυμνάζεις και τα χέρια επιπλέον!
    Προσωπική γνώμη είναι να πάρεις ότι σου ταιριάζει ως είδος γυμναστικής για να μην καταλήξει το όργανο κρεμάστρα!Αν δηλ. σου αρέσει το είδος γυμναστικής του ελλειπτικού και δε το βαριέσαι ή δε σε κουράζει ώστε να το βαρεθείς μετά τότε καλύτερα να προτιμήσεις ελλειπτικό. Αν είσαι όμως λίγο τεμπελάκος-όπως εγώ-καλύτερα να πάρεις ποδήλατο ή διάδρομο και πήγαινε...λάου λάου :))))

  7. #7
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    Αδελφέ αν η γυναίκα σου το βαρεθεί, όπως καταλαβαίνεις, δεν είμαι σε θέση να σου απαντήσω.
    Από προσωπική εμπειρία, η γυναίκα μου που δεν ήταν της γυμναστικής, όταν άρχισε να βλέπει αποτελέσματα έφτασε να κάνει 30 λεπτά με το που ξύπναγε (βέβαια παρακολουθούσε τηλεόραση).
    Εμένα τα γόνατα δεν με ενόχλησαν, αν και ταλαιπωρούμαι κατά καιρούς λόγω ποδοσφαίρου.
    Και τέλος το σημαντικότερο στο ελλειπτικό είναι δύσκολο να "λουφάρεις" σε αντίθεση με το ποδήλατο.
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  8. #8
    New Bodybuilder
    Join Date
    25-04-09
    Location
    .
    Posts
    3

    Default

    Αυτό οφείλω να το ομολογήσω επείδη το έψαξα κι εγώ πάρα πολύ πριν το αγοράσω το ελλειπτικό ότι δεν επιβαρύνει καθόλου τα γόνατα! Εγώ έχω μικρό πρόβλημα με τα γόνατα μου αλλά η κίνηση του ελλειπτικού δεν τα καταπονεί και είχα ρωτήσει γυμναστή και ιατρό!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •