Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    03-05-09
    Location
    thessalonikh, Greece.
    Posts
    11

    Default σπασιμο μυτης παραμορφωση

    παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν το σπασιμο της μυτης ειναι κατι που συμβαινει συχνα σε μια πολεμικη τεχνη κυριως στο μυαι ται..δεν με νοιαζει να σπασω οτιδηποτε αλλα οχι την μυτη γτ δεν θελω να υποστει παραμορφωση

  2. #2
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    28-08-08
    Location
    athens, grecce, Greece.
    Posts
    64

    Default

    καταρχην καλως ηρθες και καλο διαβασμα, εχεις ανοιξει 3 topik με παρεμφερη ερωτηματα, μαζεψε ολες σου τις ερωτησεις και βαλτες σε ενα,
    Λογικο ειναι κανονατας ενα αθλημα που εχει επαφη σωμα με σωμα να υπαρχουν και χτυπηματα, ποσο μαλλων οταν προκειτε για παλη ,ακομα και στην μυτη ,

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    03-05-09
    Location
    thessalonikh, Greece.
    Posts
    11

    Default

    εγω δεν ρωτησα αν σπασει ή οχι εγω ρωτησα αν θα παραμορφωθει παρα πολυ και ποσο ασχημη θα φαινετε?

  4. #4
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Κοιτα... Εγω εχω σπασει τη μυτη μου λογω πολεμικων τεχνων, αλλα ευτυχως δεν εχει παραμορφωθει. Αν δε σου το πω δε θα το παρατηρησεις. Απλα εχει μια ανεπαισθητη κληση δεξια. Τωρα, ειναι καποιοι που χρειαστηκε να βγαλουν το κοκκαλο με εγχειρηση, οποτε ειναι μια,καπως, πλακουτσωτη μυτη "πυγμαχου". Αλλα μη θεωρεις οτι ειναι δεδομενο οτι θα σπασεις τη μυτη σου. Ενταξει,συμβαινει, αλλα δεν ειναι και de facto.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    03-05-09
    Location
    thessalonikh, Greece.
    Posts
    11

    Default

    ευχαριστω φιλε για την πληροφορια σου

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    22-04-09
    Location
    .
    Posts
    87

    Default

    κοιτα σε φιλους που εχω δει σε συστηματα που εχουν επαφη, μονο ενας ειχε παθει ζημια στην μυτη, του ειχε στραβωσει σε καποιο βαθμο που το παρατηρουσες, και ήταν απο γροθια και εκανε box.
    KATW TA IDIOTIKA PANEPISTHMIA KAI TA KWLOKOLEGIA!

    ME $$$ DEN PREPEI NA PAIRNEIS PTYXIA!

  7. #7
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    μυτη τυπου "πυγχμαχου";) 90% απ το μποξ θα ναι με τις σπασμενες μυτες!
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  8. #8
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    έκανα πυγμαχία,kick box για αρκετό καιρό κ ευτυχώς δεν έσπασα την μύτη.Υπάρχει μεγάλη περίπτωση να συμβεί αφού τα κτυπήματα στο πρόσωπο είναι αρκετά.Μην σε φοβήσουν με βλακείες του τύπου ο προπονητής θα στην σπάσει αναγκαστικά κ άλλα τέτοια.
    Απ'ότι ξέρω τώρα πια κα να σπάσει ο γιατρός την βάζει στην θέση της πανεύκολα και δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •