Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-12-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    79

    Default Νιτρικό οξύ

    Γεια χαρά σε όλους
    Σκέφτομαι να αγοράσω μαζί με μια πρωτείνη whey ένα σκεύασμα νιτρικού οξέως για πρίν τη προπόνηση, το οποίο απ'οτι ξέρω βοηθά στην ενέργεια
    αλλά και στην αύξηση του μυικού ιστού.Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι υπάρχει η άποψη ότι πρωτείνη+ νιτρικό οξύ= νιτροζαμίνες οι οποίες είναι αρκετά καρκινογόνες ουσίες.Θα ήθελα μια γνώμη για το νιτρικό,αν όντος είναι επικίνδυνο και γενικά αν είναι κάτι που όντος βοηθάει στην μυική ανάπτυξη,η η χρήση της whey αρκεί.

    Ευχαριστώ

  2. #2
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    Κανενα συμπληρωμα δεν ειναι επικυνδινο οταν περνετε σε λογικες δοσεις και η υγεια σου ειναι μια χαρα . Η υπερδοσολογια βλαπτει (η αν το συμπληρωμα πρεπει να το περνεις με κυκλους και εσυ το περνεις συνεχεια) . Τωρα η γνωμη μου οτι το νιτρικο δεν αξιζει τα λεφτα του . Φτιαξε μια καλη διατροφη και εκει θα δεις τα πραγματικα αποτελεσματα .

  3. #3
    Pumping Iron
    Join Date
    07-01-06
    Location
    .
    Posts
    419

    Default

    φίλε αν πάρεις νιτρικό οξύ στάνταρ θα έχεις πρόβλημα - παίζει να γεμίσεις εγκαύματα για αρχή :P. Μάλλον νιτρικό οξείδιο εννοείς. Και όχι, δεν νομίζω ότι χρειάζεται

  4. #4
    Pumping Iron iskraone's Avatar
    Join Date
    09-02-08
    Location
    gold's gym
    Posts
    484

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by jaymz

    φίλε αν πάρεις νιτρικό οξύ στάνταρ θα έχεις πρόβλημα - παίζει να γεμίσεις εγκαύματα για αρχή :P. Μάλλον νιτρικό οξείδιο εννοείς. Και όχι, δεν νομίζω ότι χρειάζεται
    </blockquote id=quote>

    +1:D
    (A) // fight till death - fight back // (E)

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-12-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    79

    Default

    ...ναι μάλλον έχεις δίκιο!
    Τελικά μάλλον το νιτρικό είναι πεταμένα λεφτά απ'ότι βλέπω.Είμαι σε πολύ καλή φάση,και απο θέμα μυικού ιστού αλλά και γράμμωσης.Απλά νομίζω ότι πρέπει να "μεγαλώσω" μυικά και άλλο γι'αυτό έλεγα μήπως το νιτρικό μαζί με την whey βοηθούσε.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •