Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 21 of 21
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    14-04-09
    Location
    Greece.
    Posts
    2

    Default Θέλω να πάρω κιλά!

    Γεια σας μαγκες.Με λενε Πετρο ειμαι 15 χρονων 1.80 υψος και 70 κιλα σωματικο βαρος και δεν παχαινω με τιποτα(μαλλον λογω καλου μεταβολισμου). Μπορειτε να μου προτεινετε καποια διατροφη η οτιδηποτε αλλο που μπορεω να κανω για παραειμαι λεπτος και θελω να βαλω καμια 8αρια κιλα

  2. #2
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Petros_XD

    Γεια σας μαγκες.Με λενε Πετρο ειμαι 15 χρονων 1.80 υψος και 70 κιλα σωματικο βαρος και δεν παχαινω με τιποτα(μαλλον λογω καλου μεταβολισμου). Μπορειτε να μου προτεινετε καποια διατροφη η οτιδηποτε αλλο που μπορεω να κανω για παραειμαι λεπτος και θελω να βαλω καμια 8αρια κιλα
    </blockquote id=quote>
    φίλε μου δεν παχαινεις γιατι δεν τρως αρκετά, δεν έχεις όρεξη, δεν έχεις το φαγητό στο sto dna σου.
    φάε περισσότερο,φαε λιπαρα που δίνουν πολλές θερμίδες και γλυκά που τρόγονται ευκολα και είμαι σίγουρος ότι πολύ σύντομα θα έχεις κοιλιά ψωμάκια κλπ.



    Αμαν πια αυτή η ιστορία με τους μεταβολισμούς, κάποιος είπε ότι η πιτσα(παραδειγμα) παχαίνει και όσοι τρώνε πίτσα συστηματικα και δεν παχυναν νομίζουν ότι έχουν γρήγορο μεταβολισμό. Ε άμα φας μισή πίτσα αλλα η ημερίσια διατροφή σου δε βγαζει καλα καλα 2000 θερμίδες πως να παχύνεις?? Αυτοί που όντως έχουν γρήγορους μεταβολισμού είναι ελαχιστότατοι.

    Edit : ελπίζω να καταλαβες ότι δε θες να παχυνεις αλλα να κανεις bodybuilding

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλωσόρισες Πέτρο!
    Δε μας λες, γυμνάζεσαι καθόλου; Τι τρως πάνω κάτω;
    Για να βάλεις βάρος (και δεν εννοώ αποκλειστικά λίπος αλλά και μυική μάζα), πρέπει να καταναλώνεις περισσότερες θερμίδες από αυτές που χρειάζεσαι για συντήρηση επιλέγοντας τροφές πλούσιες σε πρωτείνες, υδατάνθρακες και καλά λιπαρά.
    Διάβασε το φόρουμ, θα βρεις πολύ υλικό.

  4. #4
    Advanced Bodybuilder BALOTSAS's Avatar
    Join Date
    27-04-08
    Location
    Athens,Greece
    Posts
    824

    Default

    καλως ηρθες στο φορουμ
    First we take Manhattan then we take Berlin

  5. #5
    Advanced Bodybuilder W3rtY's Avatar
    Join Date
    15-07-06
    Location
    Chalkis, Evoia, Greece.
    Posts
    909

    Default

    Καλώς ήρθες στο φόρουμ Πέτρο !!!
    ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΔΙΑΤΑΖΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΕΚΤΕΛΕΙ !!!
    Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ !!!
    “When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace.” (Jimi Hendrix)
    “It is better to have a lion at the head of an army of sheep, than a sheep at the head of an army of lions” (Daniel Defoe)

  6. #6
    Unworthy
    Join Date
    04-02-08
    Location
    Patra, Greece.
    Posts
    458

    Default

    Καλώς ήρθες!

  7. #7
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Καλως ηρθες

  8. #8
    Pumping Iron BISTOUR's Avatar
    Join Date
    24-05-08
    Location
    KASTORIA, Greece.
    Posts
    376

    Default

    Καλως ηρθες Πετρο

  9. #9
    Pumping Iron BISTOUR's Avatar
    Join Date
    24-05-08
    Location
    KASTORIA, Greece.
    Posts
    376

    Default

    Καλως ηρθες Πετρο

  10. #10
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-05-09
    Location
    Greece.
    Posts
    51

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by giannis_m

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Petros_XD

    Γεια σας μαγκες.Με λενε Πετρο ειμαι 15 χρονων 1.80 υψος και 70 κιλα σωματικο βαρος και δεν παχαινω με τιποτα(μαλλον λογω καλου μεταβολισμου). Μπορειτε να μου προτεινετε καποια διατροφη η οτιδηποτε αλλο που μπορεω να κανω για παραειμαι λεπτος και θελω να βαλω καμια 8αρια κιλα
    </blockquote id=quote>
    φίλε μου δεν παχαινεις γιατι δεν τρως αρκετά, δεν έχεις όρεξη, δεν έχεις το φαγητό στο sto dna σου.
    φάε περισσότερο,φαε λιπαρα που δίνουν πολλές θερμίδες και γλυκά που τρόγονται ευκολα και είμαι σίγουρος ότι πολύ σύντομα θα έχεις κοιλιά ψωμάκια κλπ.



    Αμαν πια αυτή η ιστορία με τους μεταβολισμούς, κάποιος είπε ότι η πιτσα(παραδειγμα) παχαίνει και όσοι τρώνε πίτσα συστηματικα και δεν παχυναν νομίζουν ότι έχουν γρήγορο μεταβολισμό. Ε άμα φας μισή πίτσα αλλα η ημερίσια διατροφή σου δε βγαζει καλα καλα 2000 θερμίδες πως να παχύνεις?? Αυτοί που όντως έχουν γρήγορους μεταβολισμού είναι ελαχιστότατοι.

    Edit : ελπίζω να καταλαβες ότι δε θες να παχυνεις αλλα να κανεις bodybuilding

    </blockquote id=quote>
    [:-thumbu] ! Καλωσήρθες στο forum!

  11. #11
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-05-09
    Location
    Greece.
    Posts
    51

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by giannis_m

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Petros_XD

    Γεια σας μαγκες.Με λενε Πετρο ειμαι 15 χρονων 1.80 υψος και 70 κιλα σωματικο βαρος και δεν παχαινω με τιποτα(μαλλον λογω καλου μεταβολισμου). Μπορειτε να μου προτεινετε καποια διατροφη η οτιδηποτε αλλο που μπορεω να κανω για παραειμαι λεπτος και θελω να βαλω καμια 8αρια κιλα
    </blockquote id=quote>
    φίλε μου δεν παχαινεις γιατι δεν τρως αρκετά, δεν έχεις όρεξη, δεν έχεις το φαγητό στο sto dna σου.
    φάε περισσότερο,φαε λιπαρα που δίνουν πολλές θερμίδες και γλυκά που τρόγονται ευκολα και είμαι σίγουρος ότι πολύ σύντομα θα έχεις κοιλιά ψωμάκια κλπ.



    Αμαν πια αυτή η ιστορία με τους μεταβολισμούς, κάποιος είπε ότι η πιτσα(παραδειγμα) παχαίνει και όσοι τρώνε πίτσα συστηματικα και δεν παχυναν νομίζουν ότι έχουν γρήγορο μεταβολισμό. Ε άμα φας μισή πίτσα αλλα η ημερίσια διατροφή σου δε βγαζει καλα καλα 2000 θερμίδες πως να παχύνεις?? Αυτοί που όντως έχουν γρήγορους μεταβολισμού είναι ελαχιστότατοι.

    Edit : ελπίζω να καταλαβες ότι δε θες να παχυνεις αλλα να κανεις bodybuilding

    </blockquote id=quote>
    [:-thumbu] ! Καλωσήρθες στο forum!

  12. #12
    New Bodybuilder
    Join Date
    25-11-11
    Posts
    3

    Default βοήθεια!!!!!!!!!!!!

    Γεια σε όλους!ειμαι 15 χρονων υψος 1.80 και ειμαι 56 κιλα.Μαλων φτεει ο σωματοτυπος της μανας μου π δεν μπορω να παρω κιλα.πλζζζζ βοηθεια παιδες δεν ξερω τη να κανω... ειμαι πολυ αδυνατος δεν θελω να παρω σκονες....πρωτεϊνες κτλπ......τι μπορω να φάω..Ασχολούμε με το καράτε και κάνω και λιγο γυμναστικη, καμια διατροφη ομως προσπαθισα να τροω σουφλακια σε πιτα συχνα αλλα τιποτα.....οπου και να παω στο διαδυκτιο δεν βρησκω τιποτα για την περιπτωση μου...ολοι 8ελουν να κανουν διαιτα ....βοήθεια!!!!!!

  13. #13
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    καλώς ήρθες Πέτρο...Otos κάνε topic στην αντίστοιχη ενότητα και πες μας μερικά πράματα για σένα εκεί!!

  14. #14
    Senior Bodybuilder shadowmaker's Avatar
    Join Date
    12-05-11
    Posts
    2,825

    Default

    Εγώ πιστεύω ότι για την ηλικία σου και για το ύψος σου, τα κιλά σου είναι καλά. Μην αγχώνεσαι...

    Mike: It is almost literally impossible for most people to work too "hard" -- but it is easily possible for anybody to work too "much."

    Yoda: Try not. Do... or do not. There is no try.

    Shadow: Frequency, volume, intensity... choose two.

  15. #15
    New Bodybuilder
    Join Date
    25-11-11
    Posts
    3

    Post

    11111111
    Last edited by Otos; 26-11-11 at 12:48.

  16. #16
    New Bodybuilder
    Join Date
    25-11-11
    Posts
    3

    Default

    Quote Originally Posted by Raf View Post
    καλώς ήρθες Πέτρο...Otos κάνε topic στην αντίστοιχη ενότητα και πες μας μερικά πράματα για σένα εκεί!!

    Τη πληροφοριες φιλε?Σας ειπα ειμαι 15 χρονων υψος 1.80 και ειμαι 56 κιλα.Τροω για πρωινο ενα ενα ποτιρι γαλα και ενα saduits ζαμπον κασερι το μεσημερι ενα πιατο φαει μετα ενα ποτιρι γαλα προσ το απογευμα 3 φορεσ την εβδομαδα φαω τπτ τπτ απο τον φουρνο (κρουασαν) στης 8 παο προπονιση 3 φορες την εβδομαδα και το σαββατο και κυριακη κανω 1 ωρα γυμναστικη με δικο μου πολιοργανο χωρις προγραμα αφτα.*καποιεσ φορεσ μοπορει να παραλιψω καπιο γευμα*και κατι αλο το βραδι καμια ομελετα και ισως 2 φορεσ την εββδοματα προχιρα(οπως γυρο)*εχω κιλιακουσ οι μης μου ειναι καλοι αλλα αμα τα κανησ σμικρινση ολα αυτα τι να λεει ειμαι ετσι γιατι παο 9 χρονια καρατε ολοι μ λενε να φαο αλλα κανεισ συμβουλεσ δεν μπορουν να καταλαβουν....Sadow maker αλλοι στην ηλικια μου ειναι 75 κιλα και...και θελουν να παρουν κιαλα εγω τι να πω π δεν που δεν μπορω να παρω ουτε 2 και ειμαι και αδυνατος!!!!
    Last edited by Otos; 26-11-11 at 12:53.

  17. #17
    New Bodybuilder
    Join Date
    06-12-11
    Posts
    1

    Default

    φαγητο....!

  18. #18
    Junior Bodybuilder nikos nikos's Avatar
    Join Date
    26-07-11
    Posts
    159

    Default

    Ειχα και εγω το ίδιο θεμα παλαιοτερα, μονο μου το γρηγορο μεταβολισμο που το ελεγαν οι αλλοι και οχι εγω, ετσι αποφασισα να παρω ποιοτικα μυικα κιλα και να σταματήσει το αστειο,έτσι ειναι το σωμα σου,δέξου το.Η λυση μου?φαγητο και γυμναστήριο.

    Οχι τζανκ φοοντ,οχι πιτες,οχι τυροπυτες κτλ,4 μηνες με ενα κυκλο απο πραγματικα γευματα (ουτε καν ιδεα για συμπληρωματα) μακαρονια με κιμα,οσπρια,κοτοπουλο βραστό,τονους,ρυζι,σογια,αυγά,μπριζόλα απ'εξω καθε τρείς μέρες,το αγαπημενο μου ,πρωί-βράδυ γάλα με κορφλάιξ και με απλά λόγια μια υπερθερμιδική διαίτα χαμηλή σε λιπαρά υψηλή σε πρωτεϊνες.Και όλα αυτα τακτικά και με μέτρο.

    Αυτο που κατάφερα ειναι να πέρνω μισο κιλό τη βδομάδα,σε 4 μήνες πήρα 10 κιλα περίπου,όχι όλα σε μυς η αλήθεια είναι και απο τότε το σώμα μου έχει μείνει σταθερό.

    Υπομονη και σταθερη προσπαθεία χρειάζετε,καλη επιτυχία!!!

  19. #19
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Μπορεις να αντικαταστησεις το κουταλι σου με φτυαρι και το πηρουνι σου με τσουγκρανα και να δεις για ποτε βαζεις κιλά χαχα! Φαε παιδι μου σαν αρκούδα καθε 3 ωρες να παίρνεις θερμίδες και μη στερηθεις τίποτα απο τη διατροφη σου για την ηλικια σου. Δε λεω να τρως μονίμως βλακειες απ εξω αλλα να τρως οτιδηποτε υπαρχει στο σπιτι ανα 3 ωριτσες περιπου ωστε να παιρνεις θερμιδες. Μη βγαλεις τιποτα οπως τυρι φετα κλπ που λενε οτι ειναι πολυ λιπαρό για παραδειγμα και πολλα αλλα. Φαε απ όλα, ολα σου χρειάζονται. Αθλείσου ομως, κανε και τα βαρη σου και θα δεις αλλαγή. Απλα προσπαθησε να κανεις μια διατροφη πλούσια για να παιρνεις θερμιδες. Μαζευε κι ας ειν' και ρωγες που λενε και στο χωριο μου. Ο nikos nikos σου εδωσε ενα παραδειγμα καλό.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  20. #20
    Pumping Iron dorogoi's Avatar
    Join Date
    12-05-09
    Location
    Larisa, Greece.
    Posts
    414

    Default

    Expired . 06-05-09 01:10 :P κάνε ένα καινούριο γιατί μπερδεύει
    Last edited by dorogoi; 06-12-11 at 13:09.
    Itan treis kai meinan eksi

  21. #21
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    23-11-11
    Location
    greece
    Posts
    15

    Default

    Καλη αρχη


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •