Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 19 of 19
  1. #1
    Pumping Iron lazaross's Avatar
    Join Date
    09-02-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    675

    Default Καλο γυμναστηριο στα Ιλισια-Ζωγραφου!!

    Μπορειτε να μου προτεινετε ενα καλο και καθαρο, χωρις πολυ κοσμο γυμνασδτηριο που να βρισκεται ζωγραφου ή στα ιλισια; Πηγαινα στο joe weider στο παγκρατι, αλλα θα το σταματησω, γιατι δε τη παλευω αλλο. Περιμενω μιση ωρα να παω σε μηχανημα ή διαδρομο, ειναι βρωμικο, πολυ κοσμος.. Προτιμω να πληρωσω παραπανω, αλλα να προπονουμαι καλυτερα. Τα ιδια και με το joe weider στο γουδι. Ειδα ενα hyper gum στη παπαγου, αλλα δε ακουσα και για αυτο καλα λογια.

    Εππισης αν γινεται να εχει και κανα δικο του χωρο για παρκινγκ, γιατι για να παρκαρω παγκρατι, μου εβγαινε η πιστη.. Μενω στα Ανω Ιλισια, κοντα ουλωφ παλμε, οποτε αν εχετε στα υπ'οψην σας κατι κοντα εκει, πειτε το.

  2. #2
    Pumping Iron lazaross's Avatar
    Join Date
    09-02-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    675

    Default

    Κανεις δε γυμναζεται σε αυτες τις περιοχες;;

  3. #3
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-08
    Location
    .
    Posts
    171

    Default

    δεν νομιζω να μην γυμναζεται κανεις στις περιοχες που λες απλα το γυμναστηριο που θες μαλλον δεν υπαρχει πουθενα!!!δυστηχως..........

  4. #4
    Pumping Iron lazaross's Avatar
    Join Date
    09-02-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    675

    Default

    Εστω ενα καλο γυμναστηριο που να μην εχει τοσο τρελο κοσμο και να εχει καλο εξοπλισμο. Απο τιμη δε με νοιαζει. Ας ειναι και 500+ ευρω το χρονο.

  5. #5
    Pumping Iron Steroid's Avatar
    Join Date
    28-01-06
    Location
    is not available
    Posts
    660

    Default

    Εγω πηγαινα στο HYPER(Λ.ΠΑΠΑΓΟΥ 30 μεσα στο εμπορικο κεντρο ανοιξη;) για καποια χρονια. Καλο ηταν, τιποτα ιδιαιτερο ομως. Την ανοιξη οταν πιανει ο κοσμος γινεται ενας ψιλοχαμος απο φοιτητριες κυριως.χαλια σου λεω, χαλια.:D αμα πας τις νεκρες ωρες ειναι μια χαρα.Απο τιμη ηταν λιγο τσιμπιμενη (65;70;) αν πετυχεις ετησια ειναι πολυ φθηνα βεβαια. Παρκινγκ ξεχνα το. Βαρη -μηχανηματα κτλπ ειναι οκ.Αμα θες να γυμναστεις γυμναζεσαι .και εδω που τα λεμε αμα θες και στο δημοτικο γυμναστηριο ζωγραφου να πας...γυμναζεσαι.
    YOU can('t)change genes...

  6. #6
    Pumping Iron lazaross's Avatar
    Join Date
    09-02-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    675

    Default

    Για το hyper δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα.. Μα καλα ολοκληρη ζωγραφου δεν εχει κανενα αξιολογο γυμναστηριο; Που γυμναζονται ολοι οσοι μενουν σε αυτες τις περιοχες;

  7. #7
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    λοιπον μολις ειδα το τοπικ σου!

    Δεν ξερω καποιο που να ειναι μεσα στου ζωγραφου αλλα εχω να σου πω οτι εχεις παρα πολυ καλα γυμναστηρια διπλα σου κ αφου πηγαινες μεχρι το παγκρατι θα μπορεις να πας κ εκει...

    Λοιπον αν θελεις σιδεραδικο εχεις το καλυτερο στην Αθηνα το οποιο ειναι 5καθαρο για σιδεραδικο εχουν γυμναστει κ εχουν κανει προετοιμασια εκει οι καλυτεροι αθλητες bbing της Ελλαδος κ μπορεις να κανεις πολυ σοβαρη προπονηση με πολλα κ μεγαλα βαρη σε οργανα τα οποια σε ποιανουν οσο κανενα αλλο....Επισης επειδη ειναι συλογος μπορει κ ανοιγει κ τις κυριακες..Αυτο ειναι το international gym στην οδο βατοπεδιου(ειναι κ επικαιρη...:D)πισω απο την λεωφ. Αλεξανδρας στο υψος των goodys.
    Εκει να κανω κ εγω τωρα προπονηση.


    Αν θες κυριλε με γκομενιτσες,5καθαρο κ με καλα οργανα υπαρχει υπαρχει αλλο ενα στην ιδια περιοχη που ειναι κλασεις καλυτερο απο ολα τα αλλα της κατηγοριας του στην γυρω περιοχη κ λεγεται central gym.
    Ειναι οπως εισαι στην οδο πανορμου,στο υψος που βρισκεται ενα κομμωτηριο dinogino νομιζω,ακριβως απο πισω του.Δεν θυμαμαι ακριβως την οδο αλλα διασταυρωνεται κ με την κηφησιας...

    αυτα απο μενα αργησα αλλα ελπιζω να σε προλαβα...

  8. #8

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Πηγαινα κι εγω 3 χρονια στο weider στο Παγκρατι, βασικα τοτε αλλαζε ονομασιες, Palaistra ειχε γινει και μετα παλι Weider κλπ. Εγω μενω Βυρωνα οποτε δεν με βολευε και τρελα απλα δεν υπηρχε κατι αναλογο. Εδω και 3 χρονια παω σε ενα αλλο στον Βυρωνα ψηλα στο νεκροταφειο κοντα, αν σε βολευει, στειλε μου pm για λεπτομερειες. Ειναι καλο και καθαρo.

    ps: Οταν ημουν 18χρονων και ξεκιναγα πηγαινα σε ενα γυμναστηριο στην αγορα του Βυρωνα. Τοτε ειχε τυχει να δω τον bigsteve σε 2-3 προπονησεις σε περιοδο μαλλον ογκου με μια αλλη κοπελα εντυπωσιακα μυωδη επισης. Περιττο να πω οτι ειχα παθει πλακα και με τους δυο :)

  9. #9
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    Ελα παλικαριιιιιι μου!!!
    ειμαστε πατριωτες;;;; πολυ χαιρομαι γι αυτο!!!!
    με ειχες δει με την βικη Λεστενκο λη με την Κατερινα Μεγαλου.
    Στειλε πμ να πιουμε καφεδακι αν θες ,γιατι απο οτι βλεπω κ απο τα πστς σου εχεις αρκετες γνωσεις
    κ γενικα εχουμε κατι κοινο το σιδερενιο αθλημα!!!

  10. #10

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Σου στελνω pm για να μην χαλαμε το τοπικ του Λαζαρου ;)

  11. #11
    Junior Bodybuilder dankannn's Avatar
    Join Date
    31-03-06
    Location
    ATHENS
    Posts
    146

    Default

    Έχει και στην Εμπεδοκλέους απέναντι από τον ΟΤΕ (ΑΧΙΟΝ)
    Τώρα το καλοκαίρι έχει λίγο κόσμο αλλά τον χειμώνα έχει σταθερούς και λίγους.
    Τώρα για parking σε αυτές τις περιοχές ούτε για συζήτηση.

  12. #12
    Pumping Iron lazaross's Avatar
    Join Date
    09-02-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    675

    Default

    Ξερετε αν υπαρχει καποια ιστοσελιδα για αυτο το central gum, να δω πληροφοριες σχετικα με αυτο; Εψαξα στο google, αλλα δε βρηκα κατι.

  13. #13
    Junior Bodybuilder dankannn's Avatar
    Join Date
    31-03-06
    Location
    ATHENS
    Posts
    146

    Default

    megageo
    Λογικα πας στο pagkratio ????

  14. #14
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-03-06
    Location
    .
    Posts
    200

    Default

    lazare και εγώ Ιλίσσια μένω και θέλω να αρχίσω πάλι και ψάχνομαι....για να δούμε.....

    Bigsteve καλησπέρες


    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bigsteve

    λοιπον μολις ειδα το τοπικ σου!

    Δεν ξερω καποιο που να ειναι μεσα στου ζωγραφου αλλα εχω να σου πω οτι εχεις παρα πολυ καλα γυμναστηρια διπλα σου κ αφου πηγαινες μεχρι το παγκρατι θα μπορεις να πας κ εκει...

    Λοιπον αν θελεις σιδεραδικο εχεις το καλυτερο στην Αθηνα το οποιο ειναι 5καθαρο για σιδεραδικο εχουν γυμναστει κ εχουν κανει προετοιμασια εκει οι καλυτεροι αθλητες bbing της Ελλαδος κ μπορεις να κανεις πολυ σοβαρη προπονηση με πολλα κ μεγαλα βαρη σε οργανα τα οποια σε ποιανουν οσο κανενα αλλο....Επισης επειδη ειναι συλογος μπορει κ ανοιγει κ τις κυριακες..Αυτο ειναι το international gym στην οδο βατοπεδιου(ειναι κ επικαιρη...:D)πισω απο την λεωφ. Αλεξανδρας στο υψος των goodys.
    Εκει να κανω κ εγω τωρα προπονηση.


    Αν θες κυριλε με γκομενιτσες,5καθαρο κ με καλα οργανα υπαρχει υπαρχει αλλο ενα στην ιδια περιοχη που ειναι κλασεις καλυτερο απο ολα τα αλλα της κατηγοριας του στην γυρω περιοχη κ λεγεται central gym.
    Ειναι οπως εισαι στην οδο πανορμου,στο υψος που βρισκεται ενα κομμωτηριο dinogino νομιζω,ακριβως απο πισω του.Δεν θυμαμαι ακριβως την οδο αλλα διασταυρωνεται κ με την κηφησιας...

    αυτα απο μενα αργησα αλλα ελπιζω να σε προλαβα...
    </blockquote id=quote>

    πρέπει να βρώ το πρώτο gym στο οποίο αναφέρεσαι....έχει αρκετό κόσμο?δλδ περιμένεις ώρα για να πας σε άλλο όργανο ή έχει αρκετά...? έχει και ορθοστάτες για μπάρα μεγάλη?(άρσεις θανάτου και βαθεία καθίσματα ελεύθερα)? ευχαριστώωω

  15. #15
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-09-08
    Location
    Athina, Greece.
    Posts
    17

    Default

    Λάζαρε θα σε ψιλοαπογοητεύσω αλλά στη συγκεκριμένη περιοχή δεν παίζει κανένα σπουδαίο γυμναστήριο. Έψαχνα και εγώ εκεί για γυμναστήριο και όλα δουλεύουν με κοπέλες και φοιτητές (είμαστε fitness λένε αυτοί). Μάλιστα μια ιδιοκτήτρια μου είπε: κοίταξε να δεις εμείς δε θέλουμε α και ου και γκάμπα γκούμπα τα βάρη είμαστε fitness γυμναστήριο άμα θέλεις BB πήγαινε αλλού.
    Έτσι κατέληξα σε ένα στην Παπαδιαμαντοπούλου το οποίο δεν είναι τίποτα φοβερό αλλά τα αφεντικά είναι μια χαρά (δεν έχουν γνώσεις αλλά σε αφήνουν στην ησυχία σου και κάνουν και χαβαλέ) και έχει όλα τα βασικά μηχανήματα για να ασκηθείς.
    Τώρα για το πάρκινγκ να μην το λές΄ούτε για αστείο.

  16. #16
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-03-06
    Location
    .
    Posts
    200

    Default

    τελικά lazare τι έκανες? Park...αυτό στην παπαδιαμαντοπούλου ποιο κ που είναι ακριβώς?

  17. #17
    Pumping Iron
    Join Date
    23-02-09
    Location
    .
    Posts
    311

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Park

    Λάζαρε θα σε ψιλοαπογοητεύσω αλλά στη συγκεκριμένη περιοχή δεν παίζει κανένα σπουδαίο γυμναστήριο. Έψαχνα και εγώ εκεί για γυμναστήριο και όλα δουλεύουν με κοπέλες και φοιτητές (είμαστε fitness λένε αυτοί). Μάλιστα μια ιδιοκτήτρια μου είπε: κοίταξε να δεις εμείς δε θέλουμε α και ου και γκάμπα γκούμπα τα βάρη είμαστε fitness γυμναστήριο άμα θέλεις BB πήγαινε αλλού.
    Έτσι κατέληξα σε ένα στην Παπαδιαμαντοπούλου το οποίο δεν είναι τίποτα φοβερό αλλά τα αφεντικά είναι μια χαρά (δεν έχουν γνώσεις αλλά σε αφήνουν στην ησυχία σου και κάνουν και χαβαλέ) και έχει όλα τα βασικά μηχανήματα για να ασκηθείς.
    Τώρα για το πάρκινγκ να μην το λές΄ούτε για αστείο.
    </blockquote id=quote>ωχ ξενερωσα τωρα φιλε...και γω ψαχνω για ζωγραφου και μεχρι τη δευτερα πρεπει να χω βρει...α ρε κομπλεξαρες με το φιτνεςς δεν ξερετε τι χανεται...hardcore bb rulezzz!!

    edit:αν δεν βρω κανα καλο γυμναστηριο σ αυτη τν περιοχη με βλεπω να πηγαινω σ ενα απ τα 2 που προανεφερε ο bigsteve!!

  18. #18
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-03-06
    Location
    .
    Posts
    200

    Default

    Καλησπέρα παίδες....γράφτηκα τελικά την προηγούμενη εβδομάδα μετά από χρόνιας αποχής στο ENTER στην Παπαδιαμαντοπούλου πάνω..... 179 ο ένας χρόνος ...... μία χαρα είναι απο όργανα κτλπ...λίγος κόσμος...άνετα :D :D :D

  19. #19

    Default

    Και εγώ ξέρω ένα πολύ καλό γυμναστήριο στα Ιλίσια δίπλα στο πάρκο των Ιλισίων. Βέβαια από πάρκινγκ δεν βρίσκει κανείς εύκολα. Πηγαίνω εκεί χρόνια. Είναι στη Γαζιας. Λέγεται black and white. Και από τιμές του είναι πολύ καλές.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •