καλησπερα στο forum! ειμαι μαθητης τριτης λυκειου και λογω διαβασματος και λογω του οτι δεν γυμναζομουν συχνα φετος, το σωμα μου εχει χαλαρωσει αρκετα κι επισης εχω παρει μερικα κιλα. απο 29 μαιου που τελειωνω τις πανελλαδικες, μεχρι 5-10 ιουλιου που θα φυγω για διακοπες, θελω να συμμαζεψω λιγο το σωμα μου:D

καταρχας θελω να ριξω τα κιλα απο 74 που ειμαι τωρα, στα 68-70 που ειναι το κανονικο μου, και να ριξω την κοιλα που εχει σχηματιστει τους τελευταιους μηνες :/αυτο μου ειπαν πως γινεται μονο με πολυ τρεξιμο για τοσο μικρο χρονικο διαστημα που ζηταω.

απο κει και περα θα κανω οργανα στο γυμναστηριο για να σφιξω, και μια καλη διατροφη για να βοηθησω τον οργανισμο μου στην ολη προσπαθεια.

αυτο που δεν ξερω ειναι αν πρεπει να κανω ταυτοχρονα τρεξιμο και οργανα, ή θα πρεπει πρωτα να ριξω την κοιλια και να φτασω στα κιλα που θελω και υστερα να αρχισω οργανα.

αν θελετε προτεινετε ενα προγραμμα εκγυμνασης. ειμαι διατεθημενος να το ακολουθησω οσο σκληρο και αν ειναι.
ξερω οτι 40 μερες δεν φτανουν για να γινει σωστη δουλεια. ομως δεν ζηταω κατι τρομερο(καλη γραμμωση κλπ κλπ). απλα να σφιξω το σωμα μου θελω και να επανελθω στα επιπεδα που ημουν μεχρι πριν 7-8 μηνες!

συγγνωμη αν σας κουρασα. περιμενω προτασεις και συμβουλες!