Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 15 1234511 ... LastLast
Results 1 to 30 of 437
  1. #1
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default Αγορές Μέσω Διαδικτύου

    Μια που όλοι χρησιμοποιούμε λίγο ή πολύ το internet,σκέφτηκα να ξεκινήσω αυτό το topic για να ανταλλάσσουμε απόψεις σχετικά με internet stores σε ότι έχει να κάνει με αξιοπιστία,τιμές,ποικιλία κ.ο.κ.Αυτό δηλαδή που γίνεται στην ενότητα των συμπληρωμάτων,μόνο που εδώ θα μιλάμε για όλα τα υπόλοιπα!
    Τελευταία,όλο κ περισσότεροι ενδιαφέρονται για τέτοιου είδους αγορές,τουλάχιστον στις δικές μου παρέες,βλέποντας κυρίως τη διαφορά στην τιμή.Προσωπικά,θα με ενδιέφερε να ακούσω προτάσεις για stores με ρούχα,παπούτσια,αθλητικά είδη,γυαλιά ηλίου κ αρώματα!Μερικά δοκιμασμένα είναι τα kitbag.com,strawberrynet.com, κ wiggle.co.uk.Το τελευταίο απευθύνεται κυρίως σε ποδηλάτες,αλλά έχει κ παπούτσια σε καλές τιμές που τα στέλνει χωρίς μεταφορικά κ συμφέρει.
    Εννοείται ότι είναι καλοδεχούμενες όλες οι ενδιαφέρουσες προτάσεις!
    , ' ...

  2. #2

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    - Από αρώματα έχω πάρει από eBay κάνα δυο φορές από ανεξάρτητους sellers και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Έχω αγοράσει και από το strawberry.net μια φορά, και εκεί κανένα θέμα, όλα οκ.

    - Από βιβλία: συνήθως από amazon.com, αλλά πρώτα κάνω ένα check στο www.addall.com διότι έχει ένα δυνατό bookstore comparison engine και ελέγχω εκεί τις τιμές σε διάφορα βιβλιοπωλεία. Μια φορά που πήρα ένα αγγλικό βιβλίο (νόμιζα ότι ήταν αμερικάνικο), μου έβγαλε αγγλικό βιβλιοπωλείο με 30% πιο χαμηλή τιμή από το amazon.

    - Αεροπορικά εισητήρια: Για πτήσεις εντός Ελλάδας και Ευρώπης, τα ελληνικά site δίνουν σχετικά καλές τιμές: www.airtickets.gr, www.pamediakopes.gr, www.cicada.gr, συνήθως οι διαφορές μεταξύ τους είναι μικρές. Τώρα για Αμερική, και γενικά για ταξίδια εξωτερικό: www.kayak.com από τα καλύτερα sites με price comparisons και online booking για εισητήρια, ξενοδοχείο και αυτοκίνητο, επίσης www.farecompare.com είναι παρόμοιο. Αυτά βγάζουν και Ελλάδα, και κάποιες φορές, ειδικά αν το δολλάριο είναι πολύ χαμηλά σε αξία, μπορεί να βρει κανείς κάτι που συμφέρει.

    - Για αποστολή λουλουδιών (το έχω κάνει κάποιες φορές από εξωτερικό :D), χρησιμοποίησα το site της interflora (www.interflora.gr) και δεν είχα κανένα πρόβλημα, επαγγελματικότατο.

    Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα το γράψω. Ωραίο τόπικ Leo [:-thumbu]

  3. #3
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    Κάπως έτσι σκεφτόμουν το πρώτο post που θα απαντούσε!Τhanx,John!
    Αποστολή λουλουδιών ε;;Είναι πολύ τυχερό το κορίτσι!Οι κύριοι Ανδρέας κ Γιάννης τώρα καταλαβαίνουν γιατί μπήκε τότε η απουσία [:-bouncy]
    , ' ...

  4. #4
    Advanced Bodybuilder damian's Avatar
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    1,177

    Default

    eastbay.com [:-thumbu][:-thumbu]

  5. #5
    Pumping Iron mlrs's Avatar
    Join Date
    24-01-08
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    284

    Default

    Όσοι ενδιαφέρονται για designer ρούχα ή παπούτσια καλό είναι και το ιταλικό www.yoox.com. Αξιόπιστο και αρκετά πιο φτηνό από τα δικά μας "καλά" μαγαζιά.
    Κατά καιρούς βάζει και free standard delivery οπότε γλυτώνεις και τα 8 ευρώ μεταφορικά.

    Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει παραγγείλει κανείς από το deep blue π.χ.http://www.deepbluesupplements.com/ ή http://www.deepbluefightwear.com/ ή κάποιο από τα άλλα της ίδιας εταιρίας.
    Never back down!

  6. #6
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    τα τελευταία 2 χρόνια σχεδόν όλες τις αγορές(ρούχα,αρώματα,συμπληρώματα) τις κάνω από ebay(καμία σχέση οι τιμές)
    απλώς βρίσκω το ρούχο που μου αρέσει πάω σε ένα μαγαζι στην Ελλάδα να το δοκιμάσω κ έπειτα το παραγγέλνω
    (ρούχα από Ελλάδα μόνο στις εκπτώσεις κ αν)

  7. #7
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    To ebay έχει κ πολλές απομιμήσεις,δυστυχώς.Κατά τα άλλα είναι όντως μια τεράστια πηγή,οποιουδήποτε τύπου αγορά κ αν θέλει κάποιος να κάνει.
    Δείτε κ τα http://www.dress-for-less.com/tmpl/de/home.tmpl , http://www.british-shopping.com/(χρήσιμος οδηγός για βρετανικά internet stores).
    , ' ...

  8. #8
    Pumping Iron
    Join Date
    28-02-08
    Location
    Greece.
    Posts
    441

    Default

    Λεωνίδα, το ebay έχει ΚΥΡΙΩΣ απομιμήσεις (για ρούχα , παπούτσια και όχι μόνο).

    Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με κάθε είδους απομίμηση ΑΛΛΑ να δηλώνεται σαφώς πως πρόκειται για "replica" κτλ και όχι ως "genuine" και με διάφορα λογοπαίγνια και γνωστά κόλπα (και καλά περσινό μοντέλο, και καλά "sample", και καλά "with defect") να αποφεύγεται η πληροφόρηση. Αυτό που δυστυχώς συμβαίνει είναι να μη γνωρίζει ο υποψήφιος αγοραστής αν πλήρωσε γνήσιο ή απομίμηση και καλά αν το πλήρωσε πχ 30 euro οκ (είναι μια λογική τιμή για απομίμηση nike sneakers πχ) αλλά να πληρώνεις την απομίμηση 100+ euro και να σου το δηλώνουν και για γνήσιο.. ε πάει πολύ.

  9. #9
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    16-05-09
    Location
    .
    Posts
    26

    Default

    καλό τοπικ!

  10. #10
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    Σωστός,cccc!Οι καλοί λογαριασμοί...!
    Παπούτσια δεν έχω πάρει από ebay.Απομιμήσεις κ σε αυτά οι αθεόφοβοι;;Eσύ από που ψωνίζεις;
    Η ερώτηση ισχύει κ για εσένα stefan11 :D
    , ' ...

  11. #11

  12. #12

  13. #13
    Pumping Iron Arnoldone's Avatar
    Join Date
    31-03-08
    Location
    Behind You
    Posts
    439

    Default

    Το έχω ψάξει πάρα πολύ και έχω αγοράσει πολλά πράγματα απο ebay και είμαι 100% ικανοποιημένος!Συνήθως χρησιμοποιώ ebay.uk για ποιο λίγα ? στα μεταφορικά αλλά έχω παρατηρήσει οτι τα Αγγλικά προιόντα έχουν καλύτερη ποιότητα κατασκευής π.χ ηλεκτρικά εργαλεία - ορειβατικός εξοπλισμός - ρούχα - παπούτσια ..αυτά που πουλάνε εδώ πολλές φορές είναι πολύ περιορισμένα σε ποικιλία ή καινούργια σχέδια και ίσως να έχουν κάποιο μικρό ελλάτωμα, ειδικά άμα το βρείς σε περίεργη τιμή ευκαιρία και απο τιμές καμία σχέση με έξω !(θα μου πείς στην Ελλάδα ζούμε) ...επίσης μπορείς να πετύχεις πολύ καλές πραγματικές προσφορές όταν παρακολουθείς σχεδόν καθημερινά τα sites ! Δυστυχώς εδώ υπάρχει η νοοτροπία ότι θα δουλέψουμε λίγο και ακιβά μη κουραστούμε κιόλας ...! :D
    I m not a human being , I can t understand human behavior , I have a target now to change a Future humans can t do themselves!
    It's Up to You, Get a Better Life..from Now and On ...The Changing Begins NOW not later...!!!

  14. #14
    Pumping Iron Arnoldone's Avatar
    Join Date
    31-03-08
    Location
    Behind You
    Posts
    439

    Default

    Το έχω ψάξει πάρα πολύ και έχω αγοράσει πολλά πράγματα απο ebay και είμαι 100% ικανοποιημένος!Συνήθως χρησιμοποιώ ebay.uk για ποιο λίγα ? στα μεταφορικά αλλά έχω παρατηρήσει οτι τα Αγγλικά προιόντα έχουν καλύτερη ποιότητα κατασκευής π.χ ηλεκτρικά εργαλεία - ορειβατικός εξοπλισμός - ρούχα - παπούτσια ..αυτά που πουλάνε εδώ πολλές φορές είναι πολύ περιορισμένα σε ποικιλία ή καινούργια σχέδια και ίσως να έχουν κάποιο μικρό ελλάτωμα, ειδικά άμα το βρείς σε περίεργη τιμή ευκαιρία και απο τιμές καμία σχέση με έξω !(θα μου πείς στην Ελλάδα ζούμε) ...επίσης μπορείς να πετύχεις πολύ καλές πραγματικές προσφορές όταν παρακολουθείς σχεδόν καθημερινά τα sites ! Δυστυχώς εδώ υπάρχει η νοοτροπία ότι θα δουλέψουμε λίγο και ακιβά μη κουραστούμε κιόλας ...! :D
    I m not a human being , I can t understand human behavior , I have a target now to change a Future humans can t do themselves!
    It's Up to You, Get a Better Life..from Now and On ...The Changing Begins NOW not later...!!!

  15. #15
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    Αrnoldone,δε σου έχει τύχει ως τώρα να παραγγείλεις κάτι φιρμάτο κ να σου στείλουν απομίμηση;Το ρωτάω γιατί στο αμερικάνικο ebay παίζει πολύ αυτό το σενάριο.Για το βρετανικό δεν ξέρω πολλά.Όταν πετυχαίνεις αυτές τις προσφορές να ενημερώνεις,please!:D
    Giorgiο,τι να πω!Είσαι πηγή!Θα τσεκάρω κ θα σου πω εντυπώσεις!
    , ' ...

  16. #16
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    Αrnoldone,δε σου έχει τύχει ως τώρα να παραγγείλεις κάτι φιρμάτο κ να σου στείλουν απομίμηση;Το ρωτάω γιατί στο αμερικάνικο ebay παίζει πολύ αυτό το σενάριο.Για το βρετανικό δεν ξέρω πολλά.Όταν πετυχαίνεις αυτές τις προσφορές να ενημερώνεις,please!:D
    Giorgiο,τι να πω!Είσαι πηγή!Θα τσεκάρω κ θα σου πω εντυπώσεις!
    , ' ...

  17. #17
    Pumping Iron
    Join Date
    28-02-08
    Location
    Greece.
    Posts
    441

    Default

    Σχετικά με τις απομιμήσεις δεν μπορείς να φανταστείς τι κυκλοφορεί. Το ebay είναι το από τα πρώτα που έφεραν την .. Κίνα στα πόδια μας. Άνακάλυψα το όλο φιάσκο πριν απο 5+ χρόνια, είχα ένα κόλλημα τότε με τη σειρά airmax της nike. Έψαχνα χρώματα που δεν κυκλοφορούσαν Ελλάδα. Ε από φόρουμ, ebay, sites κτλ είδα πως πρόκειται για καλά στημένες βιομηχανίες που στις περισσότερες περιπτώσεις πουλάνε απομιμήσεις ΩΣ ΓΝΗΣΙΑ αν και τώρα τελευταία επειδή τους έχουν πάρει είδηση αρκετοί αποφεύγουν δηλώσεις περί γνησιότητας. Υπάρχουν sites με black lists με ebay-users που πουλάνε απομιμήσεις, με sites που πουλάνε fake κτλ. Την ίδια κλασική «μπίζνα» θα έβλεπες στην Ελλάδα πριν από μερικά χρόνια σε fora, σε Site δημοπρασιών κ.α. όπου ο καλοθελητής πωλητής «μόλις γύρισε από Ιταλία φέρνοντας ΜΟΝΟ 5 ζευγάρια γνήσια (βεβαίως βεβαίως) prada για όποιον τυχερό προλάβει στη μοναδική τιμή των 80 euro» τη στιγμή που 30 euro είναι υπεραρκετά γι? αυτά. Το ίδιο βλέπεις τώρα μόνο που πλέον έγιναν μαγαζάκια με φυσική υπόσταση. Είναι η ίδια «δουλειά» που γίνεται στη Βουλγαρία με «γνήσια» diesel, Armani κτλ. Τουλάχιστον οι Βούλγαροι είναι πιο τίμιοι από εμάς: τα δίνουν σε πραγματικά χαμηλές τιμές (αν και για no-name Προϊόντα που είναι θα έπρεπε να είναι ακόμα πιο φτηνά, αλλά οκ πληρώνεις τον κόπο των Κινέζων να πετύχουν ακριβώς τα logo?).

    Γνώμη μου είναι πως θέλει προσοχή ο,τιδήποτε αγοράζεις από Internet και ειδικά από ebay ?ΟΛΑ τα ebay- (από ηλεκτρονικά μέχρι CDs) και από sites με ύποπτα χαμηλές τιμές.

  18. #18
    Pumping Iron Arnoldone's Avatar
    Join Date
    31-03-08
    Location
    Behind You
    Posts
    439

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by LLEONIDAS

    Αrnoldone,δε σου έχει τύχει ως τώρα να παραγγείλεις κάτι φιρμάτο κ να σου στείλουν απομίμηση;Το ρωτάω γιατί στο αμερικάνικο ebay παίζει πολύ αυτό το σενάριο.Για το βρετανικό δεν ξέρω πολλά.Όταν πετυχαίνεις αυτές τις προσφορές να ενημερώνεις,please!:D
    Giorgiο,τι να πω!Είσαι πηγή!Θα τσεκάρω κ θα σου πω εντυπώσεις!
    </blockquote id=quote>

    Είναι αλήθεια ότι αυτές οι αγορές χρειάζονται προσοχή ,και όχι βιασύνη για να έχουμε ένα καλό αποτέλεσμα ...ναι μου έχει τύχει να αγοράσω ένα ορειβατικό μπουφάν απο ebay usa
    περίπου 50 ? φθηνότερα απ οτι το κανονικό και ήταν πολύ καλή απομίμηση του κανονικού, αλλά κάνει τη δουλειά του πολύ καλά πραγματικά!
    Βέβαίως στο προηγούμενο post ήμουν λίγο αόριστος λέγοντας ότι όλες τις αγορές μου τις έκανα μέσω ebay αυτό δεν απολύτα σωστό γιατί δεν είναι όλες αλλά οι περισσότερες ...
    Επίσης στην εποχή που ζούμε που έχουμε φτάσει ν αντιγράφουν και χαρτονομίσματα, Πρέπει στο ebay να κοιτάμε οπωσδήποτε το feedback του πωλητή δηλ. τα σχόλια των αγοραστών για να σχηματίζουμε μια εικόνα για τον πωλητή και τον αριθμό των πραγμάτων που έχει πουλήσει μέχρι και σήμερα πρίν αγοράσουμε κάτι!Απ την άλλη πλευρά έχει τύχει ν αγοράσω απο ebay Αμερικής και εργαλέια, συγκεκριμένα makita με φορτιστές μπαταρίες κλπ ήταν όλα ο.κ.
    Προσωπικά έχω κερδίσει χρήματα ψάχνοντας - βρίσκοντας ακριβώς αυτό που θέλω σε καλύτερη τιμή στο εξωτερικό απ ότι αν υπήρχε εδώ ...έχω δώσει-χάσει επίσης πολλά λεφτά εδώ μη ξέρωντας σε απομιμήσεις πληρωνοντάς το αυθεντικό ...και πάει λέγοντας το παραμύθι ...δε κατηγορώ κανέναν στη χώρα μου για τον τρόπο που σκέπτεται να κερδίσει το ψωμί του, απλά κοιτάζω το συμφέρον μου..!!!
    I m not a human being , I can t understand human behavior , I have a target now to change a Future humans can t do themselves!
    It's Up to You, Get a Better Life..from Now and On ...The Changing Begins NOW not later...!!!

  19. #19

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Παιδιά πιστεύετε ότι γίνεται να χακάρουν το feedback που έχει κάθε χρήστης στο ebay?

    Ρωτάω διότι όποτε έχει τύχει να κοιτάξω κάτι, είδα ότι πάντα έχουν ~99% καλές opinions(!!)

  20. #20
    Pumping Iron
    Join Date
    28-02-08
    Location
    Greece.
    Posts
    441

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GRF

    Παιδιά πιστεύετε ότι γίνεται να χακάρουν το feedback που έχει κάθε χρήστης στο ebay?

    Ρωτάω διότι όποτε έχει τύχει να κοιτάξω κάτι, είδα ότι πάντα έχουν ~99% καλές opinions(!!)
    </blockquote id=quote>

    δε γνωρίζω, πρώτη φορά το ακούω, λίγο δύσκολο γιατί το feedback συνοδεύεται από μοναδικό αριθμό transaction, αλλά ποιος ξέρει, τόσα λεφτά παίζονται.

    Αυτό που κοιτάζω είναι πόσα negative είχε τον τελευταίο μήνα/6μηνο κτλ και μετά για πιο λόγο έλαβε αρνητικά (μερικές φορές χωρίς να φταίει/απειρία του αγοραστή/παρεξήγηση). Από εκεί και πέρα πάντα υπάρχει ένα ρίσκο. Μην ξεχνάς πως σε 10k feedback (τυπικό/μικρό για powerseller) ένα 99% σημαίνει 100 negative reviews και ειδικά αν αυτά είναι μαζεμένα πχ τον τελευταίο μήνα τότε καταλαβαίνεις πως 99% feedback δε σημαίνει τίποτα.

  21. #21
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    Το σημερινό surfάρισμα έβγαλε στο δρόμο μου το eastbay.com.Έχει πολλά κ ωραία πράγματα αλλά όταν προσπάθησα να κάνω μια εικονική παραγγελία για να τσεκάρω τα μεταφορικά,γράφει το εξής:We are currently unable to submit your order via our automated order processing system. Please allow 24 hours for us to process your order. Any applicable shipping charges, taxes, and discounts will be calculated upon submission and you will receive a confirmation email showing your order total at that time. Please press Submit to commit your order.
    Θέλω να ρωτήσω λοιπόν τον damian ή όποιον άλλο έχει παραγγείλει από εκεί,πόσα περίπου μεταφορικά μπορεί να χρεώνουν για 1 ή 2 ζευγάρια παπούτσια;;Κ όποιες άλλες info για το συγκεκριμένο store,δεκτές!Αν ξέρετε κ αν θυμάστε!
    , ' ...

  22. #22

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Την προηγουμενη βδομαδα εκανα 4 παραγγελιες των 100-120 δολλαριων. Σε καθε παραγγελια τα μεταφορικα ηταν 20-30 δολλαρια. Προφανως τις εκανα ξεχωριστα για τον λογο του μεγεθος του πακετου.

  23. #23
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    Thanx,google-Giorgio!
    Oπότε καλύτερα να κάνω 2 ξεχωριστές παραγγελίες,αν παραγγείλω κ 2ο ζευγάρι.Πιθανολογώ ότι οι τελωνειακοί ανοίγουν μεγάλα δέματα από ΗΠΑ με μεγαλύτερη ευκολία απ'ότι τα πιο μικρά...Τα μεταφορικά στα ανακοίνωσαν κ εσένα με e-mail αφότου έκανες submit την παραγγελία;Αν έχεις ξαναπαραγγείλει,θυμάσαι μετά από πόσο καιρό ήρθαν;
    , ' ...

  24. #24

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Οχι εμενα ηταν ακομα οταν δουλευε το συστημα τους και μου τα εβγαζε απευθειας. Πανω κατω 20 μερες κανουνε μωρε, μπορει λιγο λιγοτερο - λιγο περισσοτερο αναλογα. Κοιτα να δεις με τα πακετα ειναι μεγαλο θεμα, τωρα εχω την εντυπωση οτι το τελωνειο λογω του ογκου των δεματων δεν πολυασχολειται και μαλλον το ανοιγει δειγματοληπτικα. Το eastbay αρνειται κατηγορηματικα να κανει undervalue και πανω στο δεμα γραφουν ολη την τιμη μαζι με τα μεταφορικα. Ετσι μια παραγγελια που ειχα κανει ηταν 180 δολλαρια μαζι με τα μεταφορικα και νομιζα οτι θα κολλησει αλλα τελικα την γλυτωσα με το γνωστο νταβατζιλικι των 3 ευρω παροτι εγραφε το πακετο 180 δολλαρια και θεωρητικα θα επρεπε να ειχα πληρωσει περισσοτερα.

    Τα ιδια μου κανει το bb.com καθε φορα λαχταρα. Toυς λεω ρε χριστιανοι δεν εχετε ενα διακριτικο κουτι να τα βαλετε και δευτερον πρεπει να γραφετε απεξω supplememts και vitamins? Ασε που γινομαι καθε φορα ρεζιλι στο ταχυδρομειο που παραλαμβανω κουτια με τεραστια γραμματα bodybuilding.com και με βλεπει ολος ο κοσμος. Αφου ετσι πως με κοιταζουν λεω απο την επομενη φορα να κουναω το κεφαλι μου και να λεω... "Αχχχ παιδια...τι να τους κανεις..." χαχα και καλα οτι ειναι του γιου μου

  25. #25
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by megageo


    Τα ιδια μου κανει το bb.com καθε φορα λαχταρα. Toυς λεω ρε χριστιανοι δεν εχετε ενα διακριτικο κουτι να τα βαλετε και δευτερον πρεπει να γραφετε απεξω supplememts και vitamins? Ασε που γινομαι καθε φορα ρεζιλι στο ταχυδρομειο που παραλαμβανω κουτια με τεραστια γραμματα bodybuilding.com και με βλεπει ολος ο κοσμος. Αφου ετσι πως με κοιταζουν λεω απο την επομενη φορα να κουναω το κεφαλι μου και να λεω... "Αχχχ παιδια...τι να τους κανεις..." χαχα και καλα οτι ειναι του γιου μου
    </blockquote id=quote> :D
    Είσαι ευρηματικό αγόρι!Άκου"του γιού μου"!
    Εγώ λέω να παραγγείλω από αυτούς ένα ζευγαράκι αθλητικά παπά για αρχή κ αν όλα πάνε καλά,θα επανέλθω.Έχει δυνατή ποικιλία το συγκεκριμένο κ καλά μεταφορικά.Δυσκολεύομαι να βρω άλλο αμερικάνικο με normal μεταφορικά που να στέλνει εδώ.Κ αυτή η ρημάδα η λίρα δεν πέφτει λίγο...
    , ' ...

  26. #26
    Pumping Iron
    Join Date
    28-02-08
    Location
    Greece.
    Posts
    441

    Default

    είχα παραγγείλει από eastbay πριν από χρόνια, συνολική αξία ~100$ και το δέμα σταμάτησε τελωνείο (ήταν με Fedex): χαράτσι ~80 euro... ευτυχώς δεν ήταν δικά μου τα παπούτσια, τα είχα παραγγείλει για λογαριασμό άλλων:-p

  27. #27
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-05-09
    Location
    .
    Posts
    175

    Default

    Προσωπικα ψωνιζω ολο τον αθλητικο ρουχισμο μου απο το eastbay,συνηθως απο το τμημα "sale" οπου εχει καλες τιμες.
    Ερχονται με απλο ταχυδρομειο και πληρωνω εκει 3?/πακέτο ως τελωνειακα εξοδα (νταβατζηλικι),νομιζω γι αυτο συμφερει να εχετε μεγαλα πακετα.

    Yποψη οτι απο 1/1/09 πλεον ολα γινονται κανονικα και οχι στην ζουλα,το τιμολογιο ειναι καρφωμενο πανω στο δεμα με το ακριβες ποσον,το οριο για να μπει δασμος ειναι περιπου στα 500?,δηλαδη εαν ειστε πχ στα 300$, ΔΕΝ πληρωνετε κατι παραπανω απο τα προαναφερόμενα 3?.

    Να χρησιμοποιειτε παντα εκπτωτικα κουπονια (θα τα βρειτε με μια μικρη αναζητηση στο google) για να ριχνετε το κοστος.

  28. #28

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Εισαι σιγουρος οτι ειναι 500 ευρω πλεον οριο ; Εχεις κανα link μηπως να το διαβασουμε γιατι αυτο θα μας λυσει τα χερια, καθομαστε και παρακαλαμε τον καθε υπαλληλισκο να κανει undervalue και μας κανει και τον δυσκολο

  29. #29
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-05-09
    Location
    .
    Posts
    175

    Default

    Eιχα ενα PDF αλλα το εχασα,δεν ηταν και 100% σαφες γιατι ειχε 200 παραπομπες σε αλλους νομους και διαταξεις.
    Παντως φετος εχω κανει πολλες παραγγελιες (απο το eastbay) και δεν ειχα κανενα προβλημα,μονο τα 3? πληρωνω στο ταχυδρομειο και τιποτε παραπανω,και πανω στο πακετο αναγραφεται η πραγματικη τιμη.

  30. #30
    Pumping Iron elefterios's Avatar
    Join Date
    01-03-08
    Location
    athens.
    Posts
    462

    Default

    εγω το www.eastbay.com εχω δοκιμασει τελευταια και μπορω να πω οτι εμεινα ικανοποιημενος.
    σημ. Το οριο δεν εχει αλλαξει για παραγγελιες εξωτερικου παντα απο Αμερικη ισχυουν δλδ ακομα τα 25? και ανω.
    αν και το εχω ξαναγραψει εδω ΚΑΝΕΝΑ μα κανενα δεμα δεν αποστελετε διχως το συνοδευτικο δελτιο αγορας με την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ τιμη του προιοντος
    ασχετως αν προκειτε για δωρο ή undervalue.
    Μην με ρωτησετε γιατι περνουν αχρεωτα διοτι εξακολουθω να μην μπορω να το απαντησω σε 2 γραμμες.

    Οσο αφορα το eastbay ειναι αξιοπιστο και με γνησια προιοντα.
    ισως να καθυστερουν λιγο την αποστολη ενιοτε.
    o tempora o mores!


 
Page 1 of 15 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Προελευσεις Προοιοντων Μεσω Barcodes
    By elefterios in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 20-11-08, 09:57
  2. Ανάπτυξη Κρανίου Μέσω Γυμναστικής
    By Mafiozos_16 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 20
    Last Post: 28-09-08, 11:54
  3. αγορα μεσω internet
    By kanapes7 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 14-01-07, 10:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •