Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 6 of 15 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast
Results 151 to 180 of 437
  1. #151

    Default

    Ομορφα , θα παιχτει και απο εμενα αγορα εκει συντομα αν καποιος ενδιαφερεται (απο αθηνα) να μοιραστουμε τα μεταφορικα εξοδα αν μας συμφερει φυσικα ας μου πει!!! :)

  2. #152
    Pumping Iron denis-opc's Avatar
    Join Date
    13-10-09
    Posts
    546

    Default

    Quote Originally Posted by Slack `N Track View Post
    Σταυρο ξερω καλα τι λες. Εχω να ψωνησω αθητικα ρουχα απο Ελλαδα απο το 1995. Γεμιζω δυο βαλιτσες απο Αμερικη και τα στελνω Ελλαδα και τελειωνει το θεμα για μενα.

    Παπουτσια με κοστος αγορας απο Ελλαδα 150+ ευρω, τα αγοραζω 40 US Dollars. Τρια ζευγαρια αν βαλω στην βαλιτσα εβγαλα τα μεταφορικα των δυο βαλιτσων.
    Μπουφαν Columbia, κοστος Ελλαδας 249.9 ευρω (το 9.9 τους μαρανε) αγορα απο Academy stores στην Αμερικη 50 δολαρια !!! Μιλαμε για το ιδιο μπουφαν παντα...

    Τι να πρωτο-θυμηθω...και εδω πληρωνουμε τα μαλλια της κεφαλης μας συν του οτι σε κοιτανε λες και τους χρωστας και χαρη που σου πουλησανε...
    Ρε συ μήπως την επόμενη φορά που θα πας για Αμερική να συννενοηθούμε μπας και γεμίσεις καμιά βαλίτσα και για μένα ? Είμαστε και συντοπίτες :)

  3. #153
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Quote Originally Posted by denis-opc View Post
    Ρε συ μήπως την επόμενη φορά που θα πας για Αμερική να συννενοηθούμε μπας και γεμίσεις καμιά βαλίτσα και για μένα ? Είμαστε και συντοπίτες :)


    Ασε εχω κανει τετοιες "εξυπηρετησεις" σε συγγενεις και σε φιλους και ΠΑΛΙ εγω τα ακουσα...δεν ξανα αγοραζω για αλλους ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΕ εκτος και αν ειναι για να κανω ενα δωρο...
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  4. #154
    Pumping Iron outnumb's Avatar
    Join Date
    18-01-10
    Location
    North, very north
    Posts
    422

    Default

    εχει κανει κανεις αγορες απο το asos.com? σε ποσες μερες παραλαβατε την παραγγελια; μου εχουν στειλει την παραγγελια στις 8/11 και ακομα να φανει, ενω ισχυριζονται 7 μερες για το standar delivery...

  5. #155
    Pumping Iron denis-opc's Avatar
    Join Date
    13-10-09
    Posts
    546

    Default

    Quote Originally Posted by Slack `N Track View Post


    Ασε εχω κανει τετοιες "εξυπηρετησεις" σε συγγενεις και σε φιλους και ΠΑΛΙ εγω τα ακουσα...δεν ξανα αγοραζω για αλλους ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΕ εκτος και αν ειναι για να κανω ενα δωρο...
    Οκ τότε δεν υπάρχει πρόβλημα θα δεχτώ να μου κάνεις ένα δώρο ! Α xxl φοράω να ξέρεις ! :D

  6. #156
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Quote Originally Posted by denis-opc View Post
    Οκ τότε δεν υπάρχει πρόβλημα θα δεχτώ να μου κάνεις ένα δώρο ! Α xxl φοράω να ξέρεις ! :D
    ...ξεχασα να πω οτι δωρακια κανω ΜΟΝΟΝ σε κοριτσια...
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  7. #157
    Pumping Iron malmsteen's Avatar
    Join Date
    20-01-08
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    387

    Default

    τώρα ξεκινάω να διαβάσω αυτό το θέμα και ήδη έχω μία απορία. οκ από ευρωπαική ένωση μπορούμε να παραγγείλουμε όσα θέλουμε χωρίς να κολλήσουν στο τελωνείο. για παράδειγμα είχα φέρει 25 κιλά πρωτείνης από αγγλία. αλλά από τα us sites που προτείνετε αλλά και απ'το ebay που κυρίως έχει από hong kong ποιο είναι το επιτρεπόμενο βάρος πριν πληρώσουμε τελωνείο?
    yngwie or the highway
    http://www.youtube.com/watch?v=xfVlWNNumkc

  8. #158
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Καταρχήν εδώ δε μιλάμε για συμπληρώματα αλλά για γενικότερου τύπου αγορές.

    Σπάνια όμως παραγγέλνω έξω από Ευρωπαϊκή Ένωση, για τον φόβο των Ιουδαίων και του τελωνείου...

    Κάποτε ήθελα από Αμερική να πάρω Abercrombie and Fitch που οι τιμές των ρούχων ήταν εκπληκτικά μικρές, αλλά δυστηχώς απ' ότι διάβασα κι αλλού όλες τις φορές περνούσαν τελωνεί και πλήρωνες το κάτι τις σου...

    Αν θέλετε μια ποιοτική μάρκα ρούχων με κάπως ψιλοτσιμπιμένες τιμές, αλλά τέλεια ποιότητα και πάρα πολύ όμορφα κάζουαλ σχέδια, τότε να κοιτάξετε το Superdry από Αγγλία. Στις τιμές που θα βλέπετε ΔΕΝ υπάρχουν μεταφορικά. Τα μεταφορικά είναι δωρεάν. Θα κάνω μια παραγγελία και θα σας κρατώ ενήμερους.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  9. #159
    Pumping Iron malmsteen's Avatar
    Join Date
    20-01-08
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    387

    Default

    ναι κι'εγώ μιλάω για οτιδήποτε εκτός συμπληρωμάτων. σαν παράδειγμα το είχα αναφέρει. το superdry που λες έχει ωραία πράγματα αλλά κάπως ακριβό...

    δλδ προς το παρόν ευρωπαική ένωση γιατί θα έχω προβλήματα με τελωνείο...
    yngwie or the highway
    http://www.youtube.com/watch?v=xfVlWNNumkc

  10. #160
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post

    Κάποτε ήθελα από Αμερική να πάρω Abercrombie and Fitch που οι τιμές των ρούχων ήταν εκπληκτικά μικρές, αλλά δυστηχώς απ' ότι διάβασα κι αλλού όλες τις φορές περνούσαν τελωνεί και πλήρωνες το κάτι τις σου...
    25 φουτερ εφερα πριν δυο μηνες, μου εμειναν τα 4 !!! Γλυτωσα τα τελωνια αλλα οχι απο τα φιλια αρπακτικα...
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  11. #161
    Pumping Iron billcl's Avatar
    Join Date
    26-11-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    379

    Default

    Θέλω να αγοράσω κανα άρωμα από www.cheapsmells.com Έχει αγοράσει κανείς από εκεί; Είναι καλά ή καμιά μουφιά;;;;;;;

  12. #162
    Advanced Bodybuilder perakis's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Άρτα
    Posts
    802

    Default

    Για οσους ρωτησαν asos.com και cheapsmells.com ειναι οκ. Και τα 2 ειναι απο τα 5 μεγαλυτερα σαιτ στην Ευρωπη, το ενα σε ρουχα στην αγγλια και το αλλο σε αρωματα.Εχω παρει αρκετες φορες και απο τα 2.
    Whatever which way they go, They know they gonna owe. They soul to the road they choose. It don't matter if you win or lose.You still gotta pay them dues.

  13. #163
    Pumping Iron outnumb's Avatar
    Join Date
    18-01-10
    Location
    North, very north
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by perakis View Post
    Για οσους ρωτησαν asos.com και cheapsmells.com ειναι οκ. Και τα 2 ειναι απο τα 5 μεγαλυτερα σαιτ στην Ευρωπη, το ενα σε ρουχα στην αγγλια και το αλλο σε αρωματα.Εχω παρει αρκετες φορες και απο τα 2.
    ποσες ημερες κανουν να σου ερθουν απο το asos.com;

  14. #164
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-12-11
    Posts
    1

    Default

    Καλησπέρα σε όλους,
    Τώρα με τις γιορτές καλή λύση είναι η αγορά δώρων από την Αμερική. Οι τιμές είναι φθηνότερες και με τη χρήση λογαριασμού PayPal τα πράγματα είναι πολύ εύκολα. Εγώ για της γιορτές αγόρασα και είναι φθηνά και γρήγορα.

    Δεν χρειάζεται διεύθυνση στην Αμερική τα καθώς το website της VIAddress (viaddress.com) σου δίνει την ευκαιρία να κάνεις τις αγορές σου από την Ελλάδα μια και η εγγραφή γίνεται σε αυτούς χωρίς συνδρομή.

    Καλές γιορτές

  15. #165
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Ρε παιδες για Πειτε κανενα σαιτ με Φορμες Αθλητικες, αυτες που ειναι μαλακες βαμβακερες οχι με ναιλον.
    φουτερ απο που πηρες Slack?

  16. #166
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    Σταθη εγω πηρα απο το startfitness.co.uk μια φορμα champion πολη καλη και πολα αλλα ρουχα για το gym πολη καλα ολα σε πολυ καλες τιμες και λιγα μεταφορικα ,για τσεκαρε το site αν θες
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  17. #167
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by strafou View Post
    Σταθη εγω πηρα απο το startfitness.co.uk μια φορμα champion πολη καλη και πολα αλλα ρουχα για το gym πολη καλα ολα σε πολυ καλες τιμες και λιγα μεταφορικα ,για τσεκαρε το site αν θες
    σε ευχαριστω φιλε το τσεκαρω τωρα.. οντως η Champion εχει πολυ καλες τιμες αλλα δεν ξερω νουμερο ρε γαμωτο.. θα παω δευτερα στα ιντερσπορτ να δοκιμασω τπτ να ξερω..
    απο μεταφορικα οταν λες λιγα ?
    Last edited by stathis23; 04-12-11 at 00:24.

  18. #168
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    τα μεταφορικα πεζουν αναλογα με τα πραματα που θαπαρεις για ενα προιον ας πουμε σου χρεονει 4 λιρες μεταφορα απο 1 προιον και πανω ειναι συν 2 λιρες δηλαδη για 2 προιοντα εχεις μεταφορα 6 λιρες.Εγω παντος θα ξαναπαρω βαζει και κατι καλες προσφορες σιγουρα θα παρω παλι
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  19. #169
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    θα παραγγειλω και εγω τπτ μαλλον.. για βαλε κανα λινκ με την φορμα που πηρες :P

  20. #170
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    http://www.startfitness.co.uk/produc...093&P_ID=44347
    εγω ξερω οτι φοραω σε ολα small και ετσι ψονιζω πιο ευκολα αλα για καλο και για κακο κανω και μια βολτα απο intersport δοκιμαζω και μετα ειμαι 100% σηγουρος για το νουμερο
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  21. #171
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    αααα αν παρεις μην ξεχασεις να βαλεις το κουπονι που σου δινει για εκπωση 10%
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  22. #172
    Advanced Bodybuilder perakis's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Άρτα
    Posts
    802

    Default

    Απο το start fitness αγοραζω εγω για την ποδηλασια ρουχα, ειναι απιστευτο μαγαζι. Παρα πολυ καλες τιμες και συνεχεια βγαζουν εκπτωτικα κουπονια.Τα μεταφορικα πανε αναλογα τα κομματια.Μην ξεχνατε να ψαχνετε παντα στο νετ για κουπονια. πατηστε στο site http://www.retailmenot.com/ το ονομα απο το site που θα παρετε πραγματα και θα σας βγαλει discount κουπονια.Πχ τωρα το startfitness εχει 10% σε οτι παρεις εκπτωση.
    Whatever which way they go, They know they gonna owe. They soul to the road they choose. It don't matter if you win or lose.You still gotta pay them dues.

  23. #173

    Default

    sportsdirect.com
    Οι τιμές είναι απίστευτες, λέω να το δοκιμάσω
    Το κακό που βλέπω σε reviews είναι για bad service..
    To χει δοκιμάσει κανείς;

  24. #174
    Pumping Iron outnumb's Avatar
    Join Date
    18-01-10
    Location
    North, very north
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by Alexhs View Post
    sportsdirect.com
    Οι τιμές είναι απίστευτες, λέω να το δοκιμάσω
    Το κακό που βλέπω σε reviews είναι για bad service..
    To χει δοκιμάσει κανείς;
    το μονο κακο με αυτη τη σελιδα ειναι οτι εχει 30 λιρες μεταφορικα (για ελλαδα)
    πριν περιπου 1 χρονο ηταν στις 50 λιρες, αρα φαινεται οτι εχουν αυξησει τους πελατες τους στην ελλαδα και τα εχουν μειωσει

  25. #175

    Default

    Quote Originally Posted by outnumb View Post
    το μονο κακο με αυτη τη σελιδα ειναι οτι εχει 30 λιρες μεταφορικα (για ελλαδα)
    πριν περιπου 1 χρονο ηταν στις 50 λιρες, αρα φαινεται οτι εχουν αυξησει τους πελατες τους στην ελλαδα και τα εχουν μειωσει
    δηλαδή είναι safe έτσι;

  26. #176
    Junior Bodybuilder Wargod's Avatar
    Join Date
    05-10-11
    Location
    Ηράκλειο
    Posts
    172

    Default

    Με το τελωνιο μπορει να με διαφωτισει κανεις; Θελω ενα ζευγαρι παπουτσια, απο ευροπη το βρησκω στην καλητερη γυρο στα 140 μαζι με τα μεταφορικα, ενω απο Αμερικη βγαινει το πολυ 100 μαζι με μεταφορικα, το βρηκα ακομα και με 75. Με το τελωνειο ομως τι γινετε; Ποσο μπορει να μου βγει;
    Ή σκουρία και η σαπίλα...

  27. #177
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    κιταξε με το τελονιο το πεζεις κορονα γραματα αν το περασουνε ετσι καλος αν οχι χριαζετε εκτελονισμος τοτε εχεις προβλημα γιατι πρεπει να πλεροσεις για να στο δοσουν.Σημβουλη κιταξε να βρεις αυτο που θες απο e-bay ολες της φορες που ψονισα απο e-bay δεν ειχα κανενα προβλημα.
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  28. #178
    Junior Bodybuilder Wargod's Avatar
    Join Date
    05-10-11
    Location
    Ηράκλειο
    Posts
    172

    Default

    Απο e-bay θα τα παρω (αν τα παρω) ουτος η αλλος. Αν καταλαβα καλα υπαρχει πιθανοτιτα να μην χρεωθω τιποτα επιπλεων; Και σε περιπτωση που το κρατισουν και χρειαστει εκτελονισμο πια ειναι η διαδικασια και ποσο περιπου θα μου κοστισει;
    Ή σκουρία και η σαπίλα...

  29. #179
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    απο e-bay στο ξαναπα δεν θα εχεις προβλημα μπορεις να τα παρεις αφοβα.
    Για να ενημεροθεις σχετικα με τα τελονια διαβασε εδωhttp://www.bodybuilders.gr/forum/sho...B3%CE%BF%CF%82
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  30. #180
    New Member Blast's Avatar
    Join Date
    17-03-10
    Location
    Ηράκλειο, Κρήτης
    Posts
    79

    Default

    Έχω μια χαζή απορία. Με τα αγγλικά site όπου οι τιμές είναι στο εγχώριο νόμισμα πρέπει να κάνεις την αναλογία με το ευρώ και να στείλεις το ανάλογο ποσό;


 
Page 6 of 15 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Προελευσεις Προοιοντων Μεσω Barcodes
    By elefterios in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 20-11-08, 09:57
  2. Ανάπτυξη Κρανίου Μέσω Γυμναστικής
    By Mafiozos_16 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 20
    Last Post: 28-09-08, 11:54
  3. αγορα μεσω internet
    By kanapes7 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 14-01-07, 10:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •